Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

gebe kalmak için:
demir:kırmızı et, kümes hayvanları....
tam tahıllı ekmek....
çinko (istidye, kuru fasulye, dana eti, peynir, mısır) özellikle kısırlık problemi olanlar için önemlimiş bu hem erkek hem bayan için yane....
antioksidanlar (yaban mersini, kıvırcık, biber).....
vitamin+mineral+lif (brokoli, kabak,bezelye) tüketilecekmiş kızlar.....

bende izledim aslında herzaman tüketilmesi gereken şeyler ama bazılarını ihmal ediyoruz. Tam tahıllı ekmek yemiyoruz mesela,yaban mersini akmıştık bir kere doğru düzgün yemedin valla. Brokolide hiç sevmem.. Ama dikkat etmek zorundayız ben hem sınav hem gebe kalamama stresiyle yeme içmemi iyice boşladım...

kızlar üç yumurtam oluşmuş holeyyyyyyyyy 14,15,14 mm di dün cumartesi gene bakıcak çok iyi dedi üçüde daha büyürse şans çok yüksek olur dedi aşılama bidahaki ay yapıcaktık ama cumartesi bakıcak büyümüse bu ay yapalım şans yüksek olsun dedi bakalım cumartesi belli olucak hayırlısı inşallah olur

bende piko luyum 9yıldır tedavi goruyordum 3 aydırda evlıyım evlenene kadar cektım bu hastalıktan şimdıde cocuk ıstıyoruz 2 gun once klomene basladım pazartesı doktora gıdıcem ınsallah yumurta vardır ve coktur:asigim: ıkız olsa cok sevınırım cunku.ben herkese cok cok dua edıorum kk sıtesını uuzun zmandır takıp edıyorum Rabbım ısteyen herkese saglıklı sıhhatlı tez zamnda evlatlar nasıp etsın.sızlerde cok dua edın yolun daha cok basındayım umıtlerımın kırılmasını ıstemıyorum :KK43:

kızlar üç yumurtam oluşmuş holeyyyyyyyyy 14,15,14 mm di dün cumartesi gene bakıcak çok iyi dedi üçüde daha büyürse şans çok yüksek olur dedi aşılama bidahaki ay yapıcaktık ama cumartesi bakıcak büyümüse bu ay yapalım şans yüksek olsun dedi bakalım cumartesi belli olucak hayırlısı inşallah olur

haksevercimhihoyyyt her gün yazdıklarını okuyup seninle beraber üzülüyodum şimdide seninle beraber sevindim. gözün aydın canım 3 yumurta büyük başarıı umarım sonuda güzel olur

allahım herkez hamile kalsın bende tabiki nufüs patlaması yaşansın allahım nolurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

çok sevindim bende senden haber bekliyordum gideceğini söylemiştin sende klomen mi kullandın. Aşılama dediğin çatlatma iğnesi mi. Klomen kullanınca da aşılama yapılabiliyor mu. Ben aşılamanın iğneyle yumurtayı büyütüp iğneye çatlatılması olarak biliyorum yani klomen yerine iğne vuruluyor sanırım senin ki nasıl bir tedavi. Yanii kendi açımdan merak ediyorm. Bende klomenle başladım ilk bu ay pazartesi gideceğim. Yumurtam büyümüşse çatlatma iğnesi şansı arttırırmı dr vermezse iğne bişi olur mu ya çatlamazda dr büyümesi çatlayacağı anlamına gelmez demişti..

çok sevindim bende senden haber bekliyordum gideceğini söylemiştin sende klomen mi kullandın. Aşılama dediğin çatlatma iğnesi mi. Klomen kullanınca da aşılama yapılabiliyor mu. Ben aşılamanın iğneyle yumurtayı büyütüp iğneye çatlatılması olarak biliyorum yani klomen yerine iğne vuruluyor sanırım senin ki nasıl bir tedavi. Yanii kendi açımdan merak ediyorm. Bende klomenle başladım ilk bu ay pazartesi gideceğim. Yumurtam büyümüşse çatlatma iğnesi şansı arttırırmı dr vermezse iğne bişi olur mu ya çatlamazda dr büyümesi çatlayacağı anlamına gelmez demişti..

canım çatlatma iğnesiyle aşılama aynı şeyler deil klomen ve çatlatma iğnesi başka klomeni kullanırsın büyüyüncede iğne vurulup 36 sonra ilişkiye girersin ama aşılamada eşinden klomen kullanıyosun yumurtan büyüyo sonra yeterince büyüyünce eşinden alınan spermler özel olarak yıkanıp en iyileri seçilip sana enjekte ediliyo hızlı bi şekilde içine salınıyo yani benim doktorum bu şekilde yapıcaktı yani ...
benim doktorum sperm yıkama uzmanlığımı denir ne denir bilmiyorum ama kendi tyıkıyo yani o yüzden 400tl ye yapıcaktı pahalı iğnelerle falan yapılıyo asıl aşılama bu birazdaha farklı yani....

yumurtalarımın 3üde büyümemiş sağda biri büyümüş çatladı çatlıcak dedi bugün tyarın yarından sonra ilişki verdi sonrada gün aşrı devam edin dedi bakalım bugün öçalıştık adete kadar çalışırız artık bakalım sınavdan geçicaz mı yani aşılama yapmıyoruz bu ay birden fazla yumurta çatlıcak kadar olursa aşılama yaparız dedi doktor.

benden haberler bu kadar yani.

seydam ne olsun durmak yok yola devam çalışıyoruz işte elimizde ne kaldı üçün biri:))):eek:klava:

canım çatlatma iğnesiyle aşılama aynı şeyler deil klomen ve çatlatma iğnesi başka klomeni kullanırsın büyüyüncede iğne vurulup 36 sonra ilişkiye girersin ama aşılamada eşinden klomen kullanıyosun yumurtan büyüyo sonra yeterince büyüyünce eşinden alınan spermler özel olarak yıkanıp en iyileri seçilip sana enjekte ediliyo hızlı bi şekilde içine salınıyo yani benim doktorum bu şekilde yapıcaktı yani ...
benim doktorum sperm yıkama uzmanlığımı denir ne denir bilmiyorum ama kendi tyıkıyo yani o yüzden 400tl ye yapıcaktı pahalı iğnelerle falan yapılıyo asıl aşılama bu birazdaha farklı yani....

yumurtalarımın 3üde büyümemiş sağda biri büyümüş çatladı çatlıcak dedi bugün tyarın yarından sonra ilişki verdi sonrada gün aşrı devam edin dedi bakalım bugün öçalıştık adete kadar çalışırız artık bakalım sınavdan geçicaz mı yani aşılama yapmıyoruz bu ay birden fazla yumurta çatlıcak kadar olursa aşılama yaparız dedi doktor.

klomenle aşılamın aynı olmadığınuı biliyordum ama aşılamanın klomenin iğne vurulunan şekli diyebiliyordum. Belli bir süre iğne vurulunuyor sonra çatlatmak için iğne olunuyor sanıyordum. Baya bir işlemmiş mğer.. Umarım tutar canım. Sağında büyüdüğüne göre tutma olasılığı da yüksek. Bende pazartesi gideceğim ne oldu merak ediyorum... Ya evde ultrason aletimiz olsa ve anlasakta kendimiz baksak beklemek zor oluyor. Bakalım ne olacak artık...

baze doktorlar çok acımasız oluyor...bilmiyorum hiç başınıza geldi mi ama bugün çok acımasız bi doktora rasgeldim ve çok yıprandım. rapor almak için devlet hastnesine gittim bugün, doktor bana bi baktı şikayetın ne dedi, bende pko hastasıyım dedim, oda bana ne hasta olup olmadığını sormadım ne şikayetın var diyip durdu, sonra ben rapor istediğimmi falan açıklamaya çalışırken ben başkasının hastasına neden rapor verecekmişim falan diye kızdı bana, 5 tane daha kadın vardı odada. bide tahlil sonucuma bakıp bana demez mi, sen zaten zor hamile kalırsıın, şansın çok düşük hiç çocuk sahibi olamama fikrine alışsan ii edersin dedi. ne zoruma gitti diğer kadınların yanında. oracıkda ağlamaya başladım hemen koşa koşa çıktım. niye baze doktorlar böyle?? adam bi rapor vermemek için neler yapıyor ya...allah onu muhtaç etmesin... çok zoruma gitti çok anlatamam

Gerizekalı doktor,resmen benim hastam olmalısın para vermelisin demiş.Utanmalı böyle dr lar.
Hamile kaldığında test sonucunu gidip suratına fırlatmalısın

baze doktorlar çok acımasız oluyor...bilmiyorum hiç başınıza geldi mi ama bugün çok acımasız bi doktora rasgeldim ve çok yıprandım. rapor almak için devlet hastnesine gittim bugün, doktor bana bi baktı şikayetın ne dedi, bende pko hastasıyım dedim, oda bana ne hasta olup olmadığını sormadım ne şikayetın var diyip durdu, sonra ben rapor istediğimmi falan açıklamaya çalışırken ben başkasının hastasına neden rapor verecekmişim falan diye kızdı bana, 5 tane daha kadın vardı odada. bide tahlil sonucuma bakıp bana demez mi, sen zaten zor hamile kalırsıın, şansın çok düşük hiç çocuk sahibi olamama fikrine alışsan ii edersin dedi. ne zoruma gitti diğer kadınların yanında. oracıkda ağlamaya başladım hemen koşa koşa çıktım. niye baze doktorlar böyle?? adam bi rapor vermemek için neler yapıyor ya...allah onu muhtaç etmesin... çok zoruma gitti çok anlatamam

canım başına gelen gerçkten çok kırıcı bir durum.bence hemen o hasta doktoru şikayet etmelisin.kimsenin bunu yapmaya hakkı yok.başhekimliğe şikayet et bence oda olmadı sağlık bakanlıpına duygularını anlatan bi mail atmalsıın.:eek:klava:

Şıkayet et kÖpek gb yalvarıyolar artık eskısı gb deıl heryer doktor valla yanlıŞ bı harekette postalıyıverıırler adamı ben bı kere Şıkayet ettım yanlıŞ tahlıl vermıŞ dahılıye doktoru bı hafta fazladan uĞraŞtım bıde en sonunda mıde tahlılle anlaŞılmaz demezmı delı oldum gıttım Şıkayet ettım hemen doktoru ÇaĞırdılar hemŞıresını ÇaĞırdılar tahlıller benım ayama geldı anlıcanız alıŞmıŞlar kÖpeklemeye bızım mıllette alıkÇana ya bıraz dalga geÇıyolar valla ben artık herŞeyı Şıkayet edıyorum Özellıkle ınternetten Çok etkılı oluyo

çok sağolun kızlar desteğiniz için. dün zaten ağlaya ağlaya bi hal oldum, sinir bozukluğundan. anlarsınız, diğer kadınların yanında üstelik hepsi hamileydiler, çok gücüme gitti :KK43: dün hastane kendisine şikayet yazdım, bugünde sağlık bakanlığına yazacam. dün eşim deli oldu zaten eve gelince, hem beni öyle gördü gözlerim şiş şiş bide olanları anlattıkdan sonra iyice deliye döndü, zor tuttu kendini akşama kadar küfür etti aklına geldikçe sövdü. adamı dövmeye gitcekti nerdeyse sinirden. dün benim için kadın doğum hastaneden randevu aldı yarın için, işyerindede izin alıcak, yalnız gördü seni ondan böyle yaptılar dedi, artık yalnız gitmek yok böyle işlerde dedi. valla ne yalan söyleyim, çok da memnun oldum.

benim doktorum bile şok oldu anlatınca, nasıl yapar diye... altüst bi rapor istedim, duyan bilmeyende çok zahmetli bişey istedim sanacak devlet hastanesinden.

arkadaşlar merhaba aranızda yeniyim ama eski bir pkosluyum hani...mafoldumben
etrafımda da herkes mi sağlıklı olur,olsunlar tabi ama,kendim gibi insanlarlada birşeyler paylaşmaya ihtiyacım var sonuçta..bu sayfadan zaman zaman birşeyler takip ediyordum ama bende pkosluyum,bende bebek istiyorum, bende klomen kullandım perş kontrol var beklenen büyüklükte değilmiş oluşan yumurta sonuca göre iğneye karar verilcek falan falan...kafamçokkarıştıyanında destekleyici birşeyler de almak istiyorum,erkeklerde keçiboynuzu işe yarıyormuş,hem eşime hemde kendim deneyim diyorum siz ne dersiniz,denediğiniz faydalı birşeyler oldu mu??(soğan kürü bana yaramadı mesela..)

ayrıca desert rose yaşadıklarına çok üzüldüm doğrusu yerinde olsam hiç zaman kaybetmeden o doktoru hastanenin başhekimine şikayet ederdim ki adamla yüzleştiğimde beni tanısın..seninle böyle konuşmaya hakkı yok,asıl hakettiğini ona fazlasıyla gösterirdim..tıp okumak kolay değil ama boşuna etmiş hipokrat yeminini,yazıkk...

kızlar dahiliye doktorumla görüştüm,
artık Glifor'u günde 2 gr alacakmışım sabah akşam 1'er adet...
unutup da bişeyler yemeden hapı içersem yüzde yüz istifra ediyorum afedersiniz.
akıllı jinekoloğumun lafıyla kullansaydım bu ilacı, şimdiye kadar ölmüştüm heralde töbeee..
1 ay oldu, adamın ilk günden verdiği dozaja yeni ulaştık öyle diyim.
Glifor olsun, Glucophage olsun bu tarz ilaçlar dokunabiliyo bünyeye ki benimkini mahvetti ama çok şükür alıştım..
yarın da diyetisyen kontrolüm var inşallah kilo vermişimdiropuyorumnanaktan

ya bişi sorcam.. Ben bu ay klomen kullanmıştım 20 günümde kanamam olmuştu rwglim bu diyerek gittim dr 5. günü başlatmıştı tam dr gideceğim gün yani pazartesi günü kanamam oldu tekrar meğer bu reglimmiş o ara kanamaydı demekki klomen boşa gitti. Dr gittim yine de regli olmama rağmen baktı ultrasonda yumurta gelişecek gibi duruyor dedi. 14. güne yumurta takibi için çağırdı. Başa sardık yani. Ama ilaç vermedi tekrar zaten arası çok az olacaktı daha yeni bitti ilaç.. Bu ay böyle deneyelim dedi. Peki bu klomenin etkisi bir daha ki aya kadar da devam eder mi yani oluşacak yumurtamı uyarmış mıdır. İlaç almıcam ama bu ay aldığımın etkisi olur mu ki acaba bilginiz var mı?

evet kızlar uzun hastane tartışmalardan sonra ve doktor gezmelerinden sonra, nihayet raporuma kavuştum. nasıl mı kavuştum, kendi gittiğim özel hastanem beni raporuma kavuşturdu. dün eşimde izin alıp benimle hastane hastane gezdi ve üniversite hastanesinde infertile bölümünden randevu aldık 9 hazıran için. orda tüm tahliller tekrar yapılıp karar verilecekdi. doktoruma gittik gelişmelerden haberdar etmek için, doktrum bunlara bi anlam veremedi ve tekrar araştırmaya başladı çarşaf gibi bi faksı okudu etti, sonunda da eczanelerde özel hastane raporu geçtiği sonucuna vardı :KK70: eczane yanlış bilgilendirmiş. bu kadar uğraşdan ve olumsuzluklardan sonra, mutlu bi sona vardım. henüz adet olamadığım için pazartesi tekrar gidicem, adet sökücü verir sanırım. ilaçları daha alma bekle dedi, sanırım gebelik testi yapmak istiyor 10 gün geçtim diye. hayırlısı olsun ....

TESELLİSİ YOK BU ACININ ACILAR İÇİNDEYİM SENİ ANLAIYORUM AMA ÇEREM YOKKİ SANA ÇARE SUNAYIM BİRBİRİMİZE DUA EDİCAZ RABBİM GÖRSÜN ACISIN BİZLERE BOYNU BÜKÜK BIRAKMASINNNNNNNNNNNNNNNNNNmafoldumben

canım hayırlısı tabiki ben 1 aydır ancak toparlanıyorum birbirimizi çok iyi anlıyoruz tabiki duacınızım canım hayırlısıyla o güzelliği bizede yaşatsın kurban olduğum allahım ol demeden olmayacak biliyorum dualarımızı duysun yüzümüze baksın hiçbirimzin yuvasını boş bırakmasın sizi seviyorum canlarım iyiki varsınızolumunekankayizsmileolumunekankayizsmileolumunekankayizsmile

X