Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

günaydın kızlarrr
hepiniz tatilsiniz galiba, ya da uyuyosunuzkaydirigubbakcemile3 ben buralardayım
pazartesi ara vermek zorunda kaldığım glucophag a düşük bi dozla tekrar başlayacam inşallah yine hastalanmam...bi de diyetisyene başlıcam olmuyo böyle...kendi kendime diyet yapınca kaçamağım çok oluyo benim bu konuda kontrole disipline ihtiyacım var...
hepiniz kendinize çok iyi bakın öpüyomopuyorumnanaktan

Merhaba kıslaaarr
ben de uzun zamandır pkoluyum çocuk istemeye 2 ay önce başladık doktorlar yumurtlamamın olmadığını, tedavi sürecinden geçeceğimi söylemişti. En son 4 martta hastalandım, nisanda bişey olmadı.40.günümde bende doktorun söylemesyile test yaptım bişiy yok ve söktürücü kullandım. Bekle bekle yine adet gelmedi. Geçen hafta öğrendim ki meğer 1 aylık hamileymişim. Geç yumurtlamışım ve nasıl olduysa tutmuş. Çook sevindik, bugün keseyi de gördük, şimdilik bir problem gözükmüyo. Darısı tüm isteyenlerin başına.

Merhaba kıslaaarr
ben de uzun zamandır pkoluyum çocuk istemeye 2 ay önce başladık doktorlar yumurtlamamın olmadığını, tedavi sürecinden geçeceğimi söylemişti. En son 4 martta hastalandım, nisanda bişey olmadı.40.günümde bende doktorun söylemesyile test yaptım bişiy yok ve söktürücü kullandım. Bekle bekle yine adet gelmedi. Geçen hafta öğrendim ki meğer 1 aylık hamileymişim. Geç yumurtlamışım ve nasıl olduysa tutmuş. Çook sevindik, bugün keseyi de gördük, şimdilik bir problem gözükmüyo. Darısı tüm isteyenlerin başına.

:asigim:

Merhaba kıslaaarr

canım senin adına çok sevindim.allah hayırlıysa tamamına erdirsin.darısı hepimizin başınahihoyyyt

merhabalar,
bende 2 yıldan beri pko oluyum. 1 1/2 yıldan beri tefavi görüyorum, klomen yanıt vermedi, bu ay iğne tedavisne başlıycam. iğne tedavisinden olumlu yanıtlar alan varmı aranızda

elfella canım hayırlısıyla kucağına da alırsın inşallah bizlere dua et en kısa sürede anne olalım...

BENDE CANIM BENDE KISKANMIYOUM DİYORUM AMA İÇİM KOPUYO KİMSEDE ANLAMIYO YA KİMSEDE NEDEN BÖLESİ,N DEMİYO BİRBİRİMİZDEN BAŞKASI ANLAMIYO EŞLERİMİZ BİLE Bİ KADIN İÇİN EŞİNE EVLAT VEREMEMEK ÇOK KÖTÜ BİDE O BU TESTLE SORUNUN SENDEN OLDUĞU ÇIKINCA ORTAYA BU DAHADA KÖTÜ BENDEN İŞTE BENDEN BENİM YÜZÜMDEN HERŞEY ALLAHTAN ODA OLABİLİRDİ İNAN HİÇ SORUN ETMEZDİM BEN ONUNLA MUTLUYUM ÇOCUK OLMASADA OLUR AMA BENDEN OLUNCA HEP DÜŞÜNÜYORUM BAŞKASIYLA EVLENSEYDİ 2YAŞINDA ÇOCUĞU OLUCAKTI YAŞITLARININ İLK MOKULA GİDEN BİLE ÇOCUKLARI VAR KARDEŞİ BİZDEN SONRA EVLENDİ 9AY ONUNDA OLMADI OLDU 9AY HAMİLE KALDI DOĞURDU ÇOCUK ŞİMDİ SEKİZ AYLIK OLDU HALA BİZİM YOK ÖLÜYORUM KAH ROLUYTORUM HER HAFTA BİRLİKTEYİZ JHER HAFTA BEN ÖLÜYORUM ANLAMIYOLAR BİŞİ BELLİ ETMİYORUM ÇÜNKÜ CANIMDAN ÇOK SEVİYORUM AYRI AYRI HEPSİNİ HELE YEĞÜENİMİZİ DAHA PAZAR BİRLİKTEYDİK GÖZÜMDE TÜTÜYO RESMİNE BAKIYORUM HEP AMA DAYANAMIYORUM HİÇBİRİDE DEMİYO BU KIZIN İÇİ YANIYODUR GÖRDÜKÇE DEMİYOLAR HALİMİ KİMSE ANLAMIYO KİMSE EŞİM BİLE.........:sinifsinif:mafoldumben
biliyorum seni çok iyi anlıyorum benimde kardeşim
7ay önce evlendi karısı 4 buçuk aylık hamile yakın arkadaşlarım biri çikolata kisti vardı nisanda doğurdu diğerinin prolaktini yüksekti nisanda doğurdu karşı komşum çocuk istemiyodu 10 gün önce doğurdu,rehber öğretmenimiz geçen hafta istemiyo diye kürtaj oldu2 ay önce koasıyla anlaşamıyo diye çocuk istemeyen arkadaşım doğurdu bir arkadaş doğum kontrol hapını bir gece içmedi diye şuan 3 aylık hamile,kıskanmak değil ve bunların hepsiyle çok sık görüşüyorum kıskançlık değil içim yanıyor eşime evlat veremediğim için aılama oldum ve dün sabah kara günler başladı umut yine bitti yarın yine lanet olası doktora gidicem ilçedeyim 1 buçuk saatlik yol 2 günde bir yol tep iğne saatini kontrollü yap ölmek istiyorum niye niye bu kadar zor bizim için

7ay önce evlendi karısı 4 buçuk aylık hamile yakın arkadaşlarım biri çikolata kisti vardı nisanda doğurdu diğerinin prolaktini yüksekti nisanda doğurdu karşı komşum çocuk istemiyodu 10 gün önce doğurdu,rehber öğretmenimiz geçen hafta istemiyo diye kürtaj oldu2 ay önce koasıyla anlaşamıyo diye çocuk istemeyen arkadaşım doğurdu bir arkadaş doğum kontrol hapını bir gece içmedi diye şuan 3 aylık hamile,kıskanmak değil ve bunların hepsiyle çok sık görüşüyorum kıskançlık değil içim yanıyor eşime evlat veremediğim için aılama oldum ve dün sabah kara günler başladı umut yine bitti yarın yine lanet olası doktora gidicem ilçedeyim 1 buçuk saatlik yol 2 günde bir yol tep iğne saatini kontrollü yap ölmek istiyorum niye niye bu kadar zor bizim için

bu kadar yıpratma kendini tatlım. ne demek istediğini çok iyi anlıyorum. benim ciğerim yanıyor yakınlarımızda bebek doğuran yada bebeğinle bize gelen olunca. benim eşimdede sorun yok bi ben sorunluyum. görümcem benden 1 ıyıl sonra evlendi balayında hamile kaldı. duyduğum zaman sinir krizi geçirmiştim, hatta testi bana aldırmıştı beraber yapmıştım tuvalette, düşün halimi. ama ne oldu 2 ay sonra düşk yaptı, ben halen diyorum kıymetini bilemedi o zaman, örnekler vereyim sana, kanepeye otururken kendisini atı veriyordu pat diye ağır ağır kaldırıyordu sıgara içiyordu. halbuki adet olduğu zamanlar hiç bişey kaldırmazdı bi yeri incilir diye. çok imrenmiştim o zaman. 2 ay sonra düşük yaptı hamile kalamıyor şuan. şimdi onunda burnunda tutuyor. allah işte, gözüme gözüme soktu hamile olduğunu.... ama yinede allah kimseye çocuk hasreti çektirmesin. ben umudumu iğneye bağladım artık. inşallah allah dualarımızı kabul eder.

sende üzme bi tanem kendini bu kadar, bende bu olaydan sonra fazla takmamaya karar verdim. allah sanada inşallah tez zamanda sağlıklı bir gebelik nasip eder inşallah

bu kadar yıpratma kendini tatlım. ne demek istediğini çok iyi anlıyorum. benim ciğerim yanıyor yakınlarımızda bebek doğuran yada bebeğinle bize gelen olunca. benim eşimdede sorun yok bi ben sorunluyum. görümcem benden 1 ıyıl sonra evlendi balayında hamile kaldı. duyduğum zaman sinir krizi geçirmiştim, hatta testi bana aldırmıştı beraber yapmıştım tuvalette, düşün halimi. ama ne oldu 2 ay sonra düşk yaptı, ben halen diyorum kıymetini bilemedi o zaman, örnekler vereyim sana, kanepeye otururken kendisini atı veriyordu pat diye ağır ağır kaldırıyordu sıgara içiyordu. halbuki adet olduğu zamanlar hiç bişey kaldırmazdı bi yeri incilir diye. çok imrenmiştim o zaman. 2 ay sonra düşük yaptı hamile kalamıyor şuan. şimdi onunda burnunda tutuyor. allah işte, gözüme gözüme soktu hamile olduğunu.... ama yinede allah kimseye çocuk hasreti çektirmesin. ben umudumu iğneye bağladım artık. inşallah allah dualarımızı kabul eder.

sende üzme bi tanem kendini bu kadar, bende bu olaydan sonra fazla takmamaya karar verdim. allah sanada inşallah tez zamanda sağlıklı bir gebelik nasip eder inşallah

sağol bitanem kendimi toplamaya çalışıyorum hepimize nasip etsin işallah

merhaba arkadaşlar.. bende pco luyum, glucophage verdi bana doktor baya bi zaman önce 850 mg.. ama aşırı midem bulanıyo onu içincede, mahvoluyorum.... bu en etkiden nasıl kurtuldnuz, hapı yarım yarım almayı dnedim olmuyo, yemek arası yemek sonrası denedim olmaadı.. ne kadar sürdü bu bulantılar, ne kadar zaman sabretmem lazım en azından? kullananlar yardımcı olursa sevinirim

simiramis canım metformin hapları en başta vücut alışana kdr öyle yan etkiler yapıo...sakın yarım içme drunun dediği gibi kullan mutlaka 1-1.5 hafta sonra o belirtileri yaşamayacaksın...gittikce azalcak iyi geceler

slm kıslar adet olduktan sonra 2.aşılamama start veriyorum...20 mayıs gibi drumla ilk görüşmem olcak...dua edin bana bu defa tutsun...çok strese girdim ben ya....:asigim:

haksevercim cnm nasılsın?görşemiyoruz n yaptın tedavi görüyo musun?

merhaba arkadaşlar.. bende pco luyum, glucophage verdi bana doktor baya bi zaman önce 850 mg.. ama aşırı midem bulanıyo onu içincede, mahvoluyorum.... bu en etkiden nasıl kurtuldnuz, hapı yarım yarım almayı dnedim olmuyo, yemek arası yemek sonrası denedim olmaadı.. ne kadar sürdü bu bulantılar, ne kadar zaman sabretmem lazım en azından? kullananlar yardımcı olursa sevinirim

aramıza hoşgeldin ben o hap yüzünden ne acılar çektim allahım midem maf oldu intihaplanma olmuş aylarca çektim reflü sandı doktorum ama endoskopi olmak zorunda kaldım olunca intihap olduğu anlaşıldı ilacı bıraktım aylarca bişi yemedim anca topaRLANDIM O İLAÇ ÇOK AĞIR Bİ İLAÇ BAŞKA İALÇLARDA VARMIŞ AYNI İŞİ GÖREN DOKTORUNA Bİ SOR İSTERSEN BEN KULLANMIYORUM YARARINDAN ÇOK ZARARI OLDU 3AY 100LÜK PAKET KULLANDIM SABAH AKŞAM 300E YAKIN HAP İÇTİM ANCA MİDEM DELİNDİ Bİ YAARI OLSA OLURDU UZUN SÜRE KULLANDIM ÇÜNKÜ O TÜR İLAÇLARDANSA BİTKİSEL İÇİNİ TEMİZLE CANIM BEN HİÇ HAYIT SOĞAN SUYU İÇEMİYODUM AMA BU AY ÇOK KARARLI BAŞLADIM 15GÜN FALAN DAYANABİLDİM HAYIT İÇTİM VE TAM ADET GÜNÜMDE GELDİ ADETİM NORMALDE İLAÇSIZ 2BUÇUK AYDA OLUYODUM HEMDE KOCAMAN KİSTİM VARDI BELKİDE OLAMICAKTIM ŞİLAÇSIZ AMA ETKİSİNİ GÖRDÜM ADETİM HEMEN GELDİ

offffffffffffffffffffff gene ben geldim karamsar ben üzgün ben bastırsamda hortluyo bu duygular elimde deil kaçıp gitmek istiyorum herkezden ama zincirlerle bağlıyım bi yere gidemiyorum allahım ne zormuş sen beterlerinden koru kimseyi evlat özleminde bırakma yarabbim çok acıymış çoooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
bugün komşunun bebeği rahatsızlandı eşim acile götürdü çocuk morarmış bayılmış daha bikaç aylık burnundan kusuyo çocuk doğduğundada yoğun bakımda yattı balgamını yutmuş ogün bugündür kendine gelemiyo yazık allahım eşim 8buçukta götüğrdü 11de geldiler bişey çıkmıyomuş tahlillerinde eşide işteymiş allahım sağlıklısını versin hayırlısını versin eşim eve gelince öle bi ağladımki tutamadım bizim olcak mı dedim olcak dedi çok korkmöuş ağlamış oda hiç dayanamaz bizimde olşucak allah sağlıklı hayırlı evlat versin dedi ben çok kötü birimiyim eşimin o çocuğu hastanaye götürmesi bile benim bbebeğim olmucak mı diye düşündürüyo allahım bu nasıl bi duygu anlamıyorum adet oldum pazar günü anlıcanız bunalımlardayım ama her zaman böle oluyo yeğenide ben çok seviyorum elimden düşürmüyorum aşığız birbirimize öle bi bağ var aramızda bana gelio hep beni görünce daha gülmeye başlıyo ama eşim aldımı kucama içim acıyop hemde öle bi acıki hepsine kızıp bağrıp ortalığı dağıtmak bidahada onlarla görüşmemek istiyorum ama öle çok seviyorum ki aslında bi gün arayla görüşsek bile ay gb gelio anlamıyorum çıkamıyorum içinden ben bi çıkış bulamıyorum bulamıyorum çok çaresizim çokkkkkkkkkkkkk nabıcam bilmiyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm mm

TESELLİSİ YOK BU ACININ ACILAR İÇİNDEYİM SENİ ANLAIYORUM AMA ÇEREM YOKKİ SANA ÇARE SUNAYIM BİRBİRİMİZE DUA EDİCAZ RABBİM GÖRSÜN ACISIN BİZLERE BOYNU BÜKÜK BIRAKMASINNNNNNNNNNNNNNNNNNmafoldumben

haksevercim cnm nasılsın?görşemiyoruz n yaptın tedavi görüyo musun?

İNŞALLAH TUTAR BU SEFER CANIM BEN HAZİRANDA OKULLAR KAPANINCA olucam aşılama bakalım hayırlısı artık böle dedime bakma olmassa nabarım bilmiyorum bilmiyorum deliricam artrık bu işin içinden çıkamıyorum çıkamıyorum çok canım acıyoooooo çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkk:a015:

X