Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

öyle haklısın teselli armaganı oldu aşılama hem aklımızda kalmıcak böyle olur inşallah... devlette ilaç parası veriyosun bide opu (yumurta toplamada ) 409tlymiş sanırım onu veriyosun bizim iptal olunca veremedik aşılama için malzeme aldırdılar fakülte hastanesinin kampusundeki medikal malzemeleri satan yerden aşılama raporumuzu reçetemizi fişimizi götürüp sigortadan onlarınparasını geri alabiliyomuşuz yani aşılama ücretsiz diger herşey ücretsiz sadece tüp bebek ilaçlarım 1000tl tutu bana fazla fazla yeticek onlar 2 kere iptal oldu daha 2 kez yapcak kadar ilacım var düşük doz kullanıyorum çünkü ben .... yani bi ilaç bide 409 tl opu parası alıyolar:44:

selamın aleyküm ben kim büyük konuşmak kim .............

ben nasıl bi insanım bilmiyorum pazar vurmam gereken çatlatma iğnemi pazartesi diye aklımda kalarak vurmadım yumurta baskılayıcı iğneyide bi gün önceden kestiğim için yumurtaların catlamasını engelleyemedik pazartesi doktoru aradım böle böle yaptım diye hemen iğneni vur çarşamba bakaılım catlamazsa yaparız yumurta toplamayı dedi yaptım bugün gittik hastaneye ne halde oldugumu ifade edicek cümleler dahi bulamıyorum ...

gittik bugün doktora çatlamış bikaçtanesi görünmedi bitane 18mm vardı2 secenegimiz var dedi yine.. istersen bunu alım deneyelim ama ihtimalimiz cok düşük olucak hem devlette tüp ebebk 2 sansın var brini kaybetmiş olucaksın hemde güzel sonuç alsak bile transfer etsek bile diger yumurtaların catladıgı için bünyen onları adetle atmak isticek tutunma sansıda düşük olucak sen bilirsin dedi... bende aşılama yapalım dedim zaten hiç iğneli aşılama denememiştik denemiş oluruz dedim olur dedi aşılama yaptık bugün yani tüp bebek iptal...

bilmiyorum rabbimin imtihanı ne zman biticek ama hamdolsun çok üüzldüm ama doktorum bi melek eşimde yanımdaydı git dedim bırak beni hastane bahcesinde görenler nabtı bu adam demiştir yani çok sacma sapan göründüm sonra oturduk 2 saat bahçede güldük filan diyorum bizi 2 saat içinde izleyen olmuşşsa piskopat bunalr demiştir yani:KK53:

neyse aşılama yaptık yani sonuç olarak dualarınız için teşekkür ederim hayırlısı olsun hakkımızda:KK16:

canım hayırlısı böyleymiş,inşallah tüpe gerek kalmadan bu aşılamayla gelir bebişlerin,Allah yüzüne baksın gönlünce versin canım:KK16::KK49::emir_bebek:

SLM arkadaşlar bende PKOluyum 165 cm boy 81,5 kg yum hamile kalmak istiyorum metformin kullanıyorum. acaba adet siklusumun ortasında çatlatma iğnesi ovitrelle yapsam mı klomen kullanmak istemiyorum ne dersiniz kaçıncı gün yapmam lazım sanırım 36 saat sonra da ilişki önerliyormuş okuduklarımdan anladıklarım bunlar dr a gitmek istemiyorum acelemiz yok yeni evliyiz ne önerirsiniz

öyle haklısın teselli armaganı oldu aşılama hem aklımızda kalmıcak böyle olur inşallah... devlette ilaç parası veriyosun bide opu (yumurta toplamada ) 409tlymiş sanırım onu veriyosun bizim iptal olunca veremedik aşılama için malzeme aldırdılar fakülte hastanesinin kampusundeki medikal malzemeleri satan yerden aşılama raporumuzu reçetemizi fişimizi götürüp sigortadan onlarınparasını geri alabiliyomuşuz yani aşılama ücretsiz diger herşey ücretsiz sadece tüp bebek ilaçlarım 1000tl tutu bana fazla fazla yeticek onlar 2 kere iptal oldu daha 2 kez yapcak kadar ilacım var düşük doz kullanıyorum çünkü ben .... yani bi ilaç bide 409 tl opu parası alıyolar:44:

inşallah o ilaçlara ihtiyaç kalmaz :KK16: gebelik testi için ne zaman çağırdılar

SLM arkadaşlar bende PKOluyum 165 cm boy 81,5 kg yum hamile kalmak istiyorum metformin kullanıyorum. acaba adet siklusumun ortasında çatlatma iğnesi ovitrelle yapsam mı klomen kullanmak istemiyorum ne dersiniz kaçıncı gün yapmam lazım sanırım 36 saat sonra da ilişki önerliyormuş okuduklarımdan anladıklarım bunlar dr a gitmek istemiyorum acelemiz yok yeni evliyiz ne önerirsiniz

a.s ya zaten klomenle çatlatma iğnesi kendi kafana göre kullanamazsın metforminde insülün direnci içindir kilo vermene yardımcı olur klomenni kullanırsan kafana göre kistlerin olur al başına belayı ki ben senin yerinde olsam zaman kaybetmeden tedavimi olurum çünkü kolay kolay hamile kalınmıyor ne yazıkki tabi kiimi pkolular zorlanmıyor hemen kalıyorlar ama oda nadirdr

canım merhaba çatlatma iğnesini öyle kafana göre yapamazsın ki bakalım yumurtan gereken büyüklüğe ulaşıyor mu zaten ulaşıyorsa kendiliğinden çatlıyordur iğneye gerek yok zaten çatlatma iğnesi yumurta geliştirici ilaçlarla birlikte kullanılan bişey tam zamanı yakalayabilmek için tek başına hiç bir işe yaramaz sakın öyle bir şey yapma bi doktora git bence

cevap verenlere teşekkür ederim ama ben hergün yumurta takibi falan dra gidecek psikolojim buna hazır değil korkuyorum yani bebekte 6ay 1 sene içinde olursa olur olmassa ozaman tedavi olurum diye düşünmüştüm yaşım 29 ama yeni evliyim kendiliğinden olsun istiyorum aslında inşallah olur bekarken 7 yıl diane 35 kullandım üniversiteden beri biliyorum pkos olduğumu ama hala umudum varr:))

arkadaşım öyle bişeye nasıl cesaret edeceksin doktor kontrolünde kullanılması gerekn ilaçlar bunlar.klomen kullanmak istemiyorsan yumurtlama nasıl olacak sende ve çatlatma iğnesini neye göre yapacaksın.birçok pkolu var hepsininki farklı farklı sen de yumurtlama olup olmadığını nerden biliyorsun.söylediklerini düşünmek bile yanlış geldi bana..

arkadaşım öyle bişeye nasıl cesaret edeceksin doktor kontrolünde kullanılması gerekn ilaçlar bunlar.klomen kullanmak istemiyorsan yumurtlama nasıl olacak sende ve çatlatma iğnesini neye göre yapacaksın.birçok pkolu var hepsininki farklı farklı sen de yumurtlama olup olmadığını nerden biliyorsun.söylediklerini düşünmek bile yanlış geldi bana..

selam arkadaşlar aynı dertten muzdaribim rabbim herkesin yardımcısı olsunbende inşallah bayramdan sonra aşılamaya başlıyorum

ben bir yıldır pko hastasıydım. doktorum sadece doğumkontrol hapı verdi (diane 35) 2 ay önce evlendim ilacı kestim ve kestiğim ay hemen hamile kaldım.81 kilo ile hamile kaldım. aslında pko'dan tamamen kurtulmamıştım , tüy artışım devam ediyodu, kilo alışlarım keza.. ama ne olduğunu anlamadığım bir şekilde gebe kalıverdım. bu şekilde hamile kalan tanıdıklarım da var. bu hastalıktan çok korkmayın darısı isteyenlerin başına inşallah

inşallah o ilaçlara ihtiyaç kalmaz :KK16: gebelik testi için ne zaman çağırdılar

14ü adet tarihim olursam ararım yine başlar gel gitler herelde bu sefer gerizekalı muamelesi görürüm yanlız gitmek istemiyorum artık doktora cok yoruldum ....
14ünde adet olmazsam yaparım bişiler test filan bakalım hayırlısı

canim sen uvitrolle midir nedr o inneleri kullanmştn değl mi?doktor bana da yazdı.yarın yani adedin 3.günü başlcm.düşük dozla başlckmm.günde bir kere vurulcakmşm.düşük dozla yumurtam gelşmezse diğer adet dönemini mi beklemk zorunda kalcam tekrar kullanmak içi(hani haplarda öyle olr ya bi sonraki adet beklenr tekrardan doz artrlr)yoksa ara vermedn ek olarak mı vurlcam inneleri yani 5 gün vurcam ya.diyelim ki gelşmedi.gelişene kadr vurulcak mıyım???

canim sen uvitrolle midir nedr o inneleri kullanmştn değl mi?doktor bana da yazdı.yarın yani adedin 3.günü başlcm.düşük dozla başlckmm.günde bir kere vurulcakmşm.düşük dozla yumurtam gelşmezse diğer adet dönemini mi beklemk zorunda kalcam tekrar kullanmak içi(hani haplarda öyle olr ya bi sonraki adet beklenr tekrardan doz artrlr)yoksa ara vermedn ek olarak mı vurlcam inneleri yani 5 gün vurcam ya.diyelim ki gelşmedi.gelişene kadr vurulcak mıyım???

bende adetin üçüncü günü başladım 75ml ile yedi gün devam ettim büyümemişti 112,5a çıkardı doktor altı günde bu dozda kullandım.üç günde bi kontrole çağırdı.yani toplam 12 yada 13 gün sürmüştü yumurta büyütme işlemi.kaç güne kadar devam edebiliyor bilmiyorum canım.ama sürekli doktor takip ettiği için gelişmezsse dozu yükseltiyor.benim dr acele etmedi dozu yükseltmede çünkü aşırı uyarılma oluyormuş.

doktorun kontrole ne zamana çağırdı tekrar.en fazla bi hafta içinde bakar sannırım.büyümemişsse dozu yükseltir diye düşünüyorum..

bende adetin üçüncü günü başladım 75ml ile yedi gün devam ettim büyümemişti 112,5a çıkardı doktor altı günde bu dozda kullandım.üç günde bi kontrole çağırdı.yani toplam 12 yada 13 gün sürmüştü yumurta büyütme işlemi.kaç güne kadar devam edebiliyor bilmiyorum canım.ama sürekli doktor takip ettiği için gelişmezsse dozu yükseltiyor.benim dr acele etmedi dozu yükseltmede çünkü aşırı uyarılma oluyormuş.

bu arada oviterelle çatlatma iğnesi yanlış yazdın sanırım.onu en son vurulacaksın.yumurtlama için bana gonal f vermişti doktor.

canım reçeteyi bugün eczaney verdğm içn adını unutmştm sen yazınca aklıma geldi:)hem gonal hem de o dğeri(şimdide onun adını unuttm)yazmştı.bana da düşük doz yazdı .ısrarla yüksek doz yaz dememe rağmen:////günde bi tane yapcakmışm.evde de yapablrsn demşti?karnına vryomuşsun.karnının neresne vuryolr çok acyo mu???

14ü adet tarihim olursam ararım yine başlar gel gitler herelde bu sefer gerizekalı muamelesi görürüm yanlız gitmek istemiyorum artık doktora cok yoruldum ....
14ünde adet olmazsam yaparım bişiler test filan bakalım hayırlısı

inşallah olmazsan ben aşılama olmadım ama benide test için 14 dünde çağırdılar tesadüfe bak :)

canım reçeteyi bugün eczaney verdğm içn adını unutmştm sen yazınca aklıma geldi:)hem gonal hem de o dğeri(şimdide onun adını unuttm)yazmştı.bana da düşük doz yazdı .ısrarla yüksek doz yaz dememe rağmen:////günde bi tane yapcakmışm.evde de yapablrsn demşti?karnına vryomuşsun.karnının neresne vuryolr çok acyo mu???

evet doğrusu düşük dozla başlamakmış.ben ilk kontrole gittimde hiç büyümemişti ona rağmen aynı dozda iki gün daha devam et demişti sonrasında yükseltti. her gün aynı saatte karnıyın yağlı bi yerinden iki parmağınla tut arasına iğneyi yapcaksın.yani göbek deliğinin birazık altın sağ yada sol tarafına. bi gün sağ bi gün sol taraftan yaptım ben.hiç acımıyo tututş şeklin önemli kolay vurman için çok eğri tutma dik tut zaten alışırsın ıki üç güne kadar.

evet doğrusu düşük dozla başlamakmış.ben ilk kontrole gittimde hiç büyümemişti ona rağmen aynı dozda iki gün daha devam et demişti sonrasında yükseltti. her gün aynı saatte karnıyın yağlı bi yerinden iki parmağınla tut arasına iğneyi yapcaksın.yani göbek deliğinin birazık altın sağ yada sol tarafına. bi gün sağ bi gün sol taraftan yaptım ben.hiç acımıyo tututş şeklin önemli kolay vurman için çok eğri tutma dik tut zaten alışırsın ıki üç güne kadar.

hadi bakalım bismillahirrahmanirrahim.hayırlısı olsun...

hadi bakalım bismillahirrahmanirrahim.hayırlısı olsun...
canımmm çok tşk edrm:KK43:ya hani ben klomende hep soğanküürü de kullanyrdm.sen inne dönemnde kür falan da kullandn mı?soğan kullansam mı yoksa kullanmasam mı?sen ne yapmşsan ben de onu yapcm:KK1:

doktorun kontrole ne zamana çağırdı tekrar.en fazla bi hafta içinde bakar sannırım.büyümemişsse dozu yükseltir diye düşünüyorum..
dok bana 5 gün inneyi yap 6.gün kontrole gel dedi:26:ya bana da mı aşılama yapcak acep:26:yani bu innelerden vuranlar aşılama şart mı?

X