Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

sveh canım griptin nasıl oldun. Kalp atışı için gittinmi doktora

gribim geçti cnm yaa ama dün gece çok kötüydm baş ağrısı mide bulantısı mafetti beni.. iyiym şimdi biraz daha..

dün gttm kalp atışı duymaya.... 6+3tük. vajınal ultrasonla baktı. bi dedi kalp atışını gördüm bi dedi görür gibi oldum emin değildi... ikinci bi kese daha gördük gelişmemiş çok küçük dedi.. kanamn oldu mu hç dedi yok dedim. bide miyom gördü sanırım eskiden sende miyom varmıydı dedi yok dedim. miyommu gördünz die sordm bişi demedi.. dün sinr etti doktor beni. bi sorun varda sölemiyo gibiydi.... cuma bidaha gel dedi sağlıklı gelişiyo mu bakalım dedii dua edin nolurrrrrrr

Merhaba Arkadaşlar;

Ben 2 Yıllık evliyim. Evlenmeden önce ve evlendikten 6 ay sonrasına kadar adetimde herhangi bir düzensizlik söz konusu değildi. Ama malum kayınvalideler ile yaşanan sıkıntılardan bende yaşadım ve 6 ay hiç hastalanmadım. doktora gittim piskolojik dediler. Daha sonra hastalanadım fakat düzensizlik oldu. Polistik over varmış bende ama kist falan yok benim sorunum bebiş istiyorum ama olmuyor. Doktorum glifor diye bir ilaç verdi insülin direncini için. adet düzensiliği için bekliyeceğiz hastalanınca hormon testi yapacağız dedi ben 26 ocaktan beri hastalanmıyorum ne yapmam lazım durumum çokmu vahim

merhaba:) eğer o ayrım saydığın bu etkilere göre yapılıyorsa ozaman ben pko luyum,pcoslumuyum.bende ilaç kullanmassam hiç adet olamama gibi bi durum var. kilolu değilim tüylenme etkiside yok.sivilcem bi iki tanede olsa genelde eksik olmaz ve adet düzensizliği var hatta ilaç kullanmasam 1 sene boyunca hiç olmayabiliyorum.klomen kullandım 3 ay en ufak bi yumurtlama belirtisi olmaıdı. bu kadarı normalmi sizce??şimdi iğneye geçtik iki gün sonra başlıyorum

Son düzenleme:

daha ortada bişey yok ne bu umutsuzlukklar. doktorlar hep böyle zaten temkinli davranıyolar. sen benim doktorumun bana söylediklerini bilesen:) boşver takma kafana kuzu (yada kuzularını) düşün. üzme kendini onlar da üzülüyorlar. bişey yok cuma günü hayırlısıyla duyacaksın kalbini

arkadaslar..pko olduğumu öğrendim 3 gun once..20 yasindayim..6 aydır evliyim ve 4 aydır cocuk istiyoruz..demek pko yüzünden olmuyormuş..adetlerim evlendigimden beri 35 gunde bir düZenli olur..hiç aklıma gelmezdi..:'''(..doktora gittigim gun cocuk istediğimi de söyledim ama bana sadece kilo ver dedi..öyle catlatma iğnesi hap falan vermedi..sadece folik asit verdi..kilo verirsen düzene girer adetin dedi..tedaviye ihtiyaç yok dedi..ama burada herkes klomen falan catlatma iğneleri ilaçları falan kullanmış..öyle hamile kalmış genelde..sizce doktoru dinlemeli miyim..yoksa o ilaçlara şimdiden başlamam gerekir mi..??..şimdiden Allah razı olsun yazanlardan..

canım ssenin adetlerin düzenliymiş zaten kilo vermen yeterli olabilir hamile kalman için bu ilk ve güçlü bi ihtimal oyüzden şuan bunu denemelisin eğer başka bi sorun yoksa inşallah hamilede kalırsın.yeterli olmassa ilaç tedavisine başlar dr. benim bildigim kadarıyla böle.. bazen sadece kilo vermek yeterli olabiliyormuş..pkoluların sabırlı olması şart malesef.. sırayla yapıyor doktorlar tedavi işlemlerini

Ama neden kimse bana cevap vermiyor.

Ama neden kimse bana cevap vermiyor.

cnm t0piğimz biraz durgun cvp verende olmuyo k.bakma:) kilo problemn varsa ilk önce kilo ver bu ilaç genelde btn pcolulr kullanıyo adetleri düznliyo. ozmusun dediği gibi işlmler sırayla olur pcoda kilo varsa kilo verilir ve takibe alınır yumoşlarr

hormon tahlili istemiş zyn doktorun muhtemeln sonuca göre tedaviye başlıcak.. adetn gelmesi içinde ilaç iste zamn harcama boş yere

Son düzenleme:

cnm yaşın küçük kilo ver bi an önce ve düzenli spor yap kaynananı unutturack şeyler yap kitp oku kuran oku.. kilo vediğin halde hamile kalamzsan doktor tedaviye başlar ama kilo verip hamile kaln pcolu çooookkk varr snde bunlrdan biri olursn inşaAllah Allah kimseyi uğraştrmasn bu yolda..

Aslında çok kilom yok 3 kilo kadar fazlalığım var soğan kürünü okudum ama bana iyi gelirmi bilmiyorum birde tadı beni düşündürüyor (

selam kızlar pkolularda hamilelik daha geç anlaşılıyormuş öylemi ? yani genelde geç döllenme oluyormuş

çok teşekkür ederim canım cevabın icin..:)..aslına bakarsan evlendigimden beri düzenli diyebilirim..bekarken 2 ayı buluyordu bazen..ama evlendigimden beri ilk defa bu ay gecikmem oldu ve 11 gündür olmuyorum..doktora bunu da söyledim ama adet sokturucu falan da vermedi..sogan suyu içtim 3 gun..normalde sogan suyundan sonra açılırdım ama gene adet olmadım..(..bana ne oluyo böyle anlamadım..acaba hamileyim de doktor erken diye ultrasondan göremedi mi dedim evde idrar testi yaptım negatif...(

Amin Allah razı olsun..:))..moral verdiniz valla cok sağolun..

Aslında çok kilom yok 3 kilo kadar fazlalığım var soğan kürünü okudum ama bana iyi gelirmi bilmiyorum birde tadı beni düşündürüyor (
3dan bişi olmaz cnm soğn kürü bnde işe yaramadı ama yarayn var başka doktora gt istersen ama şunu hçç unutmayın kızlar. biz naparsak yapalım boş Allah ol der ve olur. biz sadece vesileleri kullanıyoruz. bn herşeyi denedm olmadı tüp bebekle olmasını diledi Rabbim o şek,lde oldu bendede kilo fln yok. ama burda bi arkaşaşımız vardı kulakları çınlasın baharcım:)) doktorlar aşılama bile yapmadı tedaviye b,le başlatmadılar direk tüp bebek dediler oda yazı bekliyodu sonra bi gitti 6 aylık hamile kızımız oldu kırkı çıktı bile. pco böle bişi işte. siz elinzden geleni yapın tevekkül edin Allah dilers olur..
selam kızlar pkolularda hamilelik daha geç anlaşılıyormuş öylemi ? yani genelde geç döllenme oluyormuş

doğrudr cnm yumurtalar tembel olduğu için geç gelişir ve çatlar ama genelde çatlamaz kiste dönüşür pcolularda:))

kizlarrrrrrr asilama yaptirmsdm 5 nisanda bu gun 11. bhcg 18.54 cikti kimyasal gebelik olabilir dedi doktor pkolularda gec dollenme oluyo acaba o yuzden mi degerim dusuk cikti bilgisi olan varmi.

kizlarrrrrrr asilama yaptirmsdm 5 nisanda bu gun 11. bhcg 18.54 cikti kimyasal gebelik olabilir dedi doktor pkolularda gec dollenme oluyo acaba o yuzden mi degerim dusuk cikti bilgisi olan varmi.

yok ya normal gebeliktir....hayrlı olsn canım.

kötü düşüme dua et canım rabbim hayırlısını nasip etsin içini ferah tutmaya çalış keşke bizde normal insanalr gb gevşek gevşek hamile olsak insan hamileliğinin bile tadını cıkaramıy yahuu ne zor işimiz rabbim korusun seni ve melegini canım züülme nolurr

hormon testinede bakılsın doktorlar acıkalr yazına göre degerlendirme yapamayız ki rabbim yardımcın olsun sitres en büyüke tken malesef kafanı rahat tutmaya calış yapabilirsen

klo veren cok kişi hamile kalıyo 3 kilo fazlam var dmeişsin boyun kilon kaçki doktor kilo ver dedi direk 1 seneden önce tedavi başlamıyo ve 20 yaşındasın bu kadar endişelenme 18 yaşımdan beri doktordayım sitres yaptıkça taktıkca olmadıda olmadı sadece pkoyum eşimdede problem yok rabbim ol demeden olmuyo işte rahat olmaya calış yasın cok küçük rabbim bunaltmasın bu yolda inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…