Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

hoşgeldin canım 4 olumsuz yumurtlama derken 4 ay klomen mi kullandın?
umarım adet olmadan hamiş olursun sıkıntı stres yapmamak gerekli canım biliyorsun
bende linada tedavi görüyorum ank

evet cnm 4 kere klomen kullandım yumurtlama oldu klomenle 3 tane falandı.ama malesef olmadı..daha sonra menogonla aşılama yapıldı 6 yumurtayla hamile kalamadımm..şimdi başkent hastanesine gidiyorum doktor 1 yıl içinde yüzde 85 hamile kalacaksın ben sana yardım edecem dedi ama kısmet..sizdeki sıkıntılar nedir?

slm kızlar
bende klomenin 3, ayındayım 2aydır yumurtalarım büyüdü çatlattık ilişki yaptık ama tutmadı
(bu ayda kesin yine 2 yumurtam büyür ama ümidim kalmadı)
4yıldır bebek bekleyen arkadaşım geçen ay gonal f iğnelerle aşılama yaptı tutmadı
bu ayda gonal f iğnelerle büyüttü yumurtalarını
çatlattı ve eşiyle birlikte oldu ve hamile olduğunu öğrendik :)
bende iğneye geçmek istiyorum arkadaşımın dr da
arkadaşımda klomen yumurtalarını büyütmedi iğnelerle devam etti
bende klomende 2yumurta oluşuyo ama gebelik olmuyo
iğneyle klomen arasında fark varmıdır yumurta kalitesi açısından acaba??

klomen vakit kaybı ama infertilite tedavisinin ilk adımı . doktorlar klomen kullanmadan yani yumurtaların klomene nasıl cevap verdiğini görmeden başka ilaca geçmiyorlar. ki ona göre doz ayarı ilaç ayarı yapıyorlar. kalite açısından fark derken, gonal f yumrtaları klomenden kat kat fazla geliştiriyor.

kızlar bu arada doktor randevum vardı bugün. her şey yolundaymış ikisinin de kalbi pıt pıt atıyordu. 7+3 olmuşuz.

peki cnm iğneye geçmiyimmi bu durumda anlamadım?
klomende zaten her ay 2yumurtam büyüyo iğnedede büyüycek bende onu düşünüyorum belkide gerek yok iğneye :S
bülent bey tüp bebekte hangi iğneleri kullandırdı sana?

kızlar bu arada doktor randevum vardı bugün. her şey yolundaymış ikisinin de kalbi pıt pıt atıyordu. 7+3 olmuşuz.
maşallah size muhteşem 3lüsünüz :)
sen böle anlatınca hemen bülent beye gidesim geliyo sabırsızlıkla :)
ama biraz daha şansımı zorlıyım diyorum eylüle kadar gebelik olmazsa kesin inş. eylülde yapcaz tüp bebek

gonal f kullandım canım yumurta geliştrimek için. bence bir an önce seni iğneye geçirecek bir dr. bulmalısın

kızlar bu arada doktor randevum vardı bugün. Her şey yolundaymış ikisinin de kalbi pıt pıt atıyordu. 7+3 olmuşuz.

maşallah canım maşallah allahım esirgesin
evet canım yaa sormak hiç aklıma gelmedi bu tüp bebek aşaması nasıl oluyor
yani adet döneminden sonra ilaç ne kullanıyorsun hangi ilaçları kullanıyorsun sana zahmet anlatsan
ben igneli tedavi kullandım çatlatma iğnesi oldum tüp bebekte ekstra bundan başka nasıl bi ilaç kullanıyorsun

gonal f kullandım canım yumurta geliştrimek için. bence bir an önce seni iğneye geçirecek bir dr. bulmalısın
bu ay son klomen cnm(sonucu şubat ortası öğrencem şuan klomen içiyorum)
inş. bidahaki ay başlıycam iğnelere
mart ayı gonal f eşimle ilişki
nisan ayı gonal f aşılama
mayıs ayı gonal f eşimle deniycem
bunlardanda sonuç alamazsam yazın kafamı dinleyip ramazan sonrası tüp bebek inş.

arkadaşlar merhaba adetimin 5. günü klomen kullandım 11. gün yani dün gttiğimde 14 ve 15 mm lik yumurtalarım olmuştu 2 tane.bugün için çatlatma iğnesi verdi doktorum vuruldum dün ısrarcı oldum erken değil mi sorun olmasın diye hayır dedi vuruldum bende yarın ve cumartesi ilişki önerdi başka tavsiyesi lan yardım edebilir mi teşekkürler...

14 ve 15mm se dün bugün 16 ve 17mm olmuştur
17 mm de hamile kalan var ama genelde yumurta ölçüleri 18-24mm arası olması gerek die biliyorum...

evde tekim.. bi tek Rabbim ynmda oda olmasa.. ev sessiz bn sessiz.. bi tane film bitirdim yemek yedim meyve yedim kk ya girdim boş boş dolaştım.. eşim 11de gelcek... bn patladm sıkıntıdan.. bi bebeğim olsaydı.. onunla oynardım uyuturdm karnını doyururdum veya hamile olsaydım.. konuşurdum annem baba gelcek birazdan ona yemek yapalım sende beni izle.. biliyodm ki karnımda bnmle beni duyuyo.. belkide tekmelerdi beni gülümserdim arardım eşimi canım bebişimz seni özlemiş beni tekmeliyo çabuk gel derdim.. ama yokkk ev sesiiz çıt ses yok ne tekmeleyen bi bebek nede ağlayan.. hayal kuruyorum sadece ve gözümden akan gözyaşı.. bakıyorum etrafımdakilere hamile kalıyolar yavaş yavaş karınları büyüyo alışveriş heyecanı doğum korkusu ve o güzel koku hepsi sırasıyla yaşanıyo.. sayılı gün çabuk geçer derler ya ne kadar da doğru.. bide kendime bakıyorum sayısı belli olmayan bi bekleyiş..... eskisi gibide değil evimizin neşesi bebeğimin yokluğu belli artık yatıyorum yatağa O olsaydı şimdi uyutmazdı bizi babasıyla boğuşurdu gülerdik beraber...

bu bekleyiş yoruyo beni hç bişi yapasım yok.. başım ağrıyo akşamları... düşünmekten hangi doktora gitsem,hangi tedaviyi uygular acaba,paramız yeticekmi, ya olumsuz sonuç alırsak... çıkmazdayım sankii.
Allahım sen herşeyin en iyisini bilensin. bizim için hayırlısını ver. bizlere dayanma gücü ver.. bizlerinde evi bebek kokusuyla dolsun.. anne, baba olmayı bizlerede nasip ett AMİN..

kimseylede paylaşamıyorum içimdekileri eşimle bile kimse anlamıyo beni.. anlamıyoo

14 ve 15mm se dün bugün 16 ve 17mm olmuştur
17 mm de hamile kalan var ama genelde yumurta ölçüleri 18-24mm arası olması gerek die biliyorum...

canım çok teşekkür ederim.ama doktorum ısrarırma rağmen bugün istedi vuruldum bundan sonrası yaa nasip inşaallah benim de düşlerim gerçek olur tabi sizlerinde...

canımm seni ancak biz anlarız yaşayanlar anlar,eşinde anlar aslında ama belli etmez belki,belki de hiç birimiz anlamayız ama seni senden daha iyi anlayan RABBİN var unutma ve "O SABREDENLERLE BERABERDİR"

canımm seni ancak biz anlarız yaşayanlar anlar,eşinde anlar aslında ama belli etmez belki,belki de hiç birimiz anlamayız ama seni senden daha iyi anlayan RABBİN var unutma ve "O SABREDENLERLE BERABERDİR"

haklısın cnm 'vebeşşirissabirin' Allah sabrını veriyo ztn kimseye katlanamayacağı yük yüklemezmiş.. buda bizim imtihanımz

benim arkadaşım 7 aylık hamile çok oynarmış normalde bebek o gün ben vardım yanında bugün hiç oynamadı dedi uyuyo heralde dedi bende hareket etsin yaa meak ediom dedim arkadaşımda elini göbeğine koydu " kuzuuuuu hadi kalk oğlumm abla geldi bak " dedi ben çok duygulandım...insan karnındaken bile çok sahiplenio bilionmu dedi çok merak ediorum o duyguyu

inşaallah mevlam o güzelliği sonunu getirerek bize de yaşatır benim karnımda altı aylıkken öldü meleğim şimdi istiyorum sağlıklı hayırlı kardeşleri olsun diye...hepimiize nasip olur inşaallah annelik...

allah yardım etsin cnm hiç kolay değildir inşallah kardeşleri olur bende ilk göz ağrıma kavuşurum

doktoruna güven bence
ama 6 yumurtayla hamiş kalamadıysan eşinde de sıkıntı yoktur umarım aklıma öyle geldi tabi bu işler nasip
bende de pco var ama klomene güzel cevap verdim kendiliğinden çatladı da doktorun verdiği tarihde de ilişki oldu ama nasip işde rabbim ol demeyince olmuyor
bu işin mantıgı yok bence şartlar yerinde ama olmuyor işde
sabırla beklemekten başka seçenek yok o yüzden hayırlısı diye dua ederek sabırla bekliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…