Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

allah kucağına almayı nasip etsin bizlere de göstersin bu günleri inş. ne gibi tedavilerden geçtin canım biraz anlatırmısın

teşekkürler canım.

ilk 2 ay zaten yok kan tahlili yok bu yok şu tahlilleriyele gecti... bütün tahlillerin iyi cıktı. doktor son olarak yumurtalık tahlilide istedi işte sorun o idi baya düşük cıktı sağlıklı yumurta oluşturamıyor vücut bu na yönelik tedavi izledik...

tabi adet düzensizliğimde var bazı aylar olmuyorum bu da tedaviyi uzatıyor.. ilaçla adet olmak falan.neyse..

ilk ay klomen kullandım yumurta büyütüçü ilaç yumurtalar gelişti ama istenilen büyüklüğe gelmedi ama doktor ya son günlerde büyerse diye çatlatma iğnesi verdi ama ilk ay başarısız gecti yani yumurta gelişmedi çatlasa ne olur...

2 ay yine kullandım ilaçı yumurta oluştu kontrole gittim yine gelişmedi diğer aya göre da azdı 3 gün sonra çağırdı doktor bu kez büyücene kücülmüştü bu ayda başarısız oldu... doktor ara verelim dedi 2ay ara verdik ilaç vücuttan bir atılsın dedi.....
n eyse atıldı ama bu kezde hasta olmuyorum iğne istedim doktordan iğne ile 10 günde hastalanılıyor ilaçla 20 gün dü neyse ben iğnemi oldum.

3 ay hastalığın 5 . günü klomen kullanmaya başladım ama bak bu ay doktor dozu artırdı ilacımı kullandım yumurtalar oluştu son kontrole gittiğimde yine yumurtalar olası büyüklükte değildi 14 civarında idi ama doktor sen yinede çalışmalara devam et dedi son günlerde büyür belki dedi
zaten bu ayda olmasaydı rahim filmi cekilip ayda 800-900 tl yi bulan tedaviye gececektik allah bana acıdı...şükürler olsun...
beklen adet tarihini bekliyorum bir yandan iğne kullanınca 2-3 ay düzenli oluyordum olmadım bekliyorum olayımda filim cekilsin sitres yapmaya başladım dayanamdım test aldım tabi ben 5 dk beklemden çöpe attım bonya çöpüne hala hasta olmuyorum şeytan dürttü 2-3 gün sonra teste baktım 2 çizgi vardı . inanamadım gittim 2 test daha aldım evet olnlardada 2 çizgiyi gördüm..

sabahı doktorumu aradım gittim ulrosonda gözükmedi kanda cıktı 261.23 cıktı salı tekrar cağırdı ultrosanda görmek için yani 3 denemede oldu inşallaha keseyide kalp atışlarınıda duyarız...
ha bu arada cok dualar ettim tespiler cektim allah yardım etti allah herkeze versinnn.

doğru diyosun neyazcım da spermler ilk aşılamada 85 milyonken olmadı da şimdi mi olcak diyorum kendi kendime yani bilmiyorum kafam çok bozuk
İnşallah olur canım ümidini yitirme
Allah hayırlı etsin ve sağlıkla kucağına alırsın inşallah
Aminnn
iğnelerim 400
çatlatma iğnesi 70
spremiyogram 75
aşılama 450
Bayağı tutmuş canım

Allah düzgün işini iyi yapan doktorlarla karşılaştırsın tamamen şans meselesi doktorunu kendin seçsende neler yaptığını bilemiyorsun.Allah hepimizin gönlüne göre versin inşallh

mrb kızlar aranıza yenı katılmıs bi pcoluyum ben 2 yıldır evlıyım 1,5 yıldır korunmuyoruz yumurtalıklarımda kıst falan gorulmuyo adetlerım en fazla 1 hafta gecıkır o da her ay degıl yanı her ay mutlaka adet görüyorum butun hormon tahlıllerım normal fakat yumurtlama tahlılı yapıldı adetımın 21. gunu yumurtlama olmuyomus 4 ay klomen kullandım her seferınde yumurtalıklar buyudu çatlatma iğnesı wuruldum ve aşılama yapıldı fakat olmadı cok korkuyorum anne olamamaktan ne olur bişiler söleyın durumum cok mu vahım(

merhaba arkadaşlar.bende mesajları uzakan takip edenlerdenim.bugün artık paylaşmaya karar verdim.kendimi bildim bileli pko hastasıyım.ve adetlerim hiç bir zaman düzenli olmadı.yıllarca adet düzensizliği için doğum kontrol hapları kullandım.diana 35 ile başladım.sonra böbrek ve karaciğer fonksiyonlarına zarar verir diye doktorum yasmie geçti.arada 1 yıl dinlenme sonra birkaç yıl ilaç derken sonunda yasmin safra kesesinde taş oluşmasına neden oldu.o zamana kadar en azından en fazla 10-15 gün gecikme ile adet olabiliyordum.safra kesesi ameliyatından sonra adetim öyle bir düzensizleştiki o yıl sadece 3 kez ondada hep farlutal kullanarak adet görebildim.kilo alımım vardı ama yılda 1-2 derken şimdi son üç yılda üzerine 25 kilo daha ekleyerek toplamda 40 kilo aldım.50 den 90 a çıktım yani:S. glifor glukofen glukopage hepsini kullandım ama vücudum bir türlü uyum sağlamadı.aylarca ishal ve gaz yüzünden evden dışarı bile çıkamadım.sonunda o ilaçları da kestim.bu arada uzun yıllar doğum kontrol hapı kullanmamdan dolayı dolaşım bozukluğu ve reina sendromu çıktı bende.parmak uçlarımın şiddetli ağrısından ağrı kesicisiz yaşayamaz oldum bu seferde.neyseki sigarayı bırakınca o problem çözüldü.(yeniden başladım ama şmdilik o konuda sıkıntı yok)2 yıllık evliyim ve 1,5 yıldır çocuk istiyoruz.bu arada 33 yaşındayım.bir ay klomen kullandım fakat dr yumurtamın hiç gelişmediğini ilaca tamamen tepkisiz olduğunu söyledi.ve yapacak bir şey yok tüp bebek merkezine gidin dedi.ben o an yıkıldım tabi.6 ay kadar hiç bir şey yapmayıp sonra baska bir dr a gittim.bu arada diyetisen spor salonu endokrin uzmanı dolaşmadığım yer kalmadı abi.sonuç alamadım.1 kilo anca verdim:)yeni doktorum adertin 3.günü menegon iğne sonra da 5 gün boyunca günde 2 tane klomen tedavisi uyguladı.yumurta takibi yaptı.1 adet 18 mm yumurtam oluşunca daha fazla beklemeden ovitrelle çatlama iğnesi.ve önce rahim filmi çektirelim tüplerde bir sorun varsa boşuna uğraşmış olmayaım dedi.eşimdende spermiyogram.o ay malesef hamile kalamadım.adetten sonraki 4.günde hsg çekildi.ve rahim perdesi gözüktü filmde.çok ileri boyutta değilmiş.yine de dr ameliyat olmanı kesinlikle öneriyorum dedi.o ay şiddetli faranjit ve öksürük olunca ameliyatı erteledik.ve tedaviye devam ettik.bu sefer adetin 5. günü menegon iğne yine sonrasında klomen ve çatlatma iğnesi.şimdi çatlatma iğnesinin 15.günündeyim.henüz adet olmadım.geçen sefer 14. gün gelmişti.umudum yok gibi aslında ama bekliyorum.bu ay heyecan bile yapmadım.nedense tüp bebek tedavisi olmadan hamile kalamayacakmışım gibi hissediyorum.eşimin de sperm sonucunda morfoloji 2 çıktı.dr sınırda oduğunu söyledi.sperm sayısı normalden fazla orta ve yavaş haraketli.hızlısı yok.ama sayı fazla olunca onu problem olarak görmedim dedi.bir de son olarak rahim duvarım çok ince olduğu için en büyük problem o dedi.yumurtan gayet iyi ama bir dahaki ay klomen değil iğne tedavisine gecelim.rahim duvarını kalınlaştırmanın en iyi yolu bu menegon iğneler dedi.10-12 tane iğne olacak yani bu ay hamile kalamadıysam.sonrasındada perde için ameliyat.sonra bir kaç ay dinlenme ve aşılama diye süreç devam edecek.ama ben çok yoruldum artık.kedimi bldm bileli pko ile uğraşyorum.kilolardan psikolojim özgüvenim herseyim bozuldu.biiyorum çok uzun oldu ama gercekten artık birileriyle paylaşmaya ihtiyacım vardı.anneme lafını bile edemiyorum.sanki benim hatammış gibi "sende de çıkmayan kalmadı "deyip sinirleniyor birde.zaten yeterince kötü hissediyorken kendimi destek alabileceğim kimse yok eşim dışında.bu seferde ben o üzülmesin diye konuyu açmamaya çalışıyorum.morfolojisi düşük cıkınca çok üzüldü çünkü.alkol,sigara alışkanlığım yok,spor yapıyorum iyi besleniyorum neden böyle çıktı.benim yüzümden olmuyordur deyip kendisini üzüyor buna da dayanamıyorum.neyse kızlar bu kadar uzun yazıyı okuma zahmetini gösteren herese tesekkür ederim.adet olursam da olmazsam da gelişmeleri yine bildiririm.(söz daha kısa olacak bundan sonrakiler.bunu tanışma yazısı olarak kabul edin:)umarım hepimiz sağlıklarımıza ve bebeklerimize kavuşuruz.

Burada kimsenin psikolojisini bozmak niyetinde değilim. Öncelikle bunu belirteyim. Ben çok doktor gezdim şehir şehir. Ve çok araştırma yaptım. Tıptaki son gelişmeleri takip dahi etmekteyim.
Ben size tedavilerin başarı yüzdelerini vereyim ve kaynakta göstereceğim açar okursunuz.

PKOS' lu infertil kadınlarda gebe kalma yüzdeleri:
KLOMEN + OVİTRELLA: % 5 -7
GONAL + OVİTRELLA: % 15 -20
YUMURTA TOPLAMA İLE YAPILAN DÖLLENME: %50 - 55

Arkadaşlar burada kimsenin umudunu kırmak istemem psikopat değilim. Verelen tedavilerin başarı yüzdeleri hesaplanmış.

Ayrıca polikistik over hastalığı ile polikistik over sendromu aynı hastalık değidir. Encok karıştırılan şey budur.
polikistik over hastalığında : yumurtalıklarda sadece kistik yapılı görünümler vardır.
polikistik over sendromunda ise: yumurtalıklarda kistik yapı + kıllanma artışı + şeker hastalığına yatkınlık (insulin direnci) + adet düzensizliği vs.

klomen tedavisine yanıt alınanlar iilaki olacaktiır. ama bunun tedavi başarı yüzdesi bellidir. kesinlikle başarısız olunacak demiyorum. tercih sizin.

size katılıyorum. klomen kulladığım zamanlarda rahim duvarım inceltiyodu ve yumurtam büyüse bile hamilelik oluşmaz diyordu doktorum zaten iki ay aynı etkiyi yapınca bir daha vermemişti doktor.

arkadaşlar bu ay ilk defa tam olmam gerekn günde adet oldum. metformin ve hayıt çayı kullandım ikisinin de etkisinin olduğunu düşünüyorum. paylaşmak istedim belki işine yarayan olr.

bende 2 senedir p k o hastasıyım bi kaç sefer klomen kullandım ama işe yaramadı henüz 20 yasındayım ama çocuk istiyorum dün de hsg çektirdim doktorum hsg çekiminden sonra gebe kalma olasılığının yüksek oldugunu söyledi inşlah bekliyoruz hayırlısıyla

öncelikle hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum inşallah bu ramazan hepinize hayırlara vesile olurda meleklerinizi kucağınıza alırsınız

benim hikayem kısaca şöyle: yumurtlama sorunum vardı tam bir yıl sürdü bir yıl içersinde sadece 3 kere adet oldum oda ilaçlarda hiç kendiliğimden olmamıştım aynı menopozdaki gibiydim en sonunda doktor rahim filmi ve peşinden yumurtlama iğnesi dedi fakat iki ay bekledim bi kere kist vardı doktorum riske atmadı ikincisinde kendisi tatildeydi olmadı o zaman içinde bitkisel çay içtim adet düzenleyici ve yumurta geliştirici (yurt dışından bir ebeden satın aldım) ümidim yoktu ya öylesine tedaviye takviye amaçlı kullanıyordum ama ilk kullanmada işe yaramış doktorum tatilden dönmüştü ve ben adetimi söktürmeye uğraşıyordum biran evvel iğnelerimi yapsın diye derken hamileymişim hiç farkında değildim şu an dünyalar tatlısı kızım tam 5 aylık Allah bu güzel duyguyu herkese yaşatsın

neyse kısacası elimde bir adet ovitrelle çatlatma iğnesi var henüz bir alıcı bulamadım ihtiyacı olana duyrulur ya msjı beğenin yada özelden msj atın anlayayım

Canım Allah hayırlı etsin inşallah bende tedaviye yeni başladım.Önce klomen sonra iğne sanırım tam bilmiyorum bende ilk defa tedaviye geçtiğim için.

İnşallah güzel haberlerle gelirsin.

Öncelikle hoşgeldin aramıza.Buda Allah'ın verdiği bir sınav canım çoğu kişide var artık pko illeti.Ben endokrin bölümünede giidyorum.Eğer gitmiyorsan hem endokrine hemde çocuk için kadın doğuma git.Belli olmaz bir bakarsın olmuş bebeğin.Ümitsizliğe kapılma.Bendede kilo sorunu var ve dediğin gibi yavaş veriyorum.Ana ve ara öğün yemeye çalış herzman için.Spor ihmal etme veremiyorum diye bırakma yani.Tiroidlere baktırdınmı?Eşimdede sperm sayısında azlık çıktı Allah hepimize şifa versin ve bebeklerimize kavuştursun inşallah

cnm histereskopi yöntemiyle ameliyat ol morfoloji çok sıkıntılı bir konu sperm daha kolay cevap alıyorsun cnm benim yumurta çatlama poblemim ve polipim vardı eşimde de morfoloji sıfıra yakın 2 yıldır eşim klomen proxeed plus argimax tedavisi bende yumurta takibi ve histereskopi oldum 35 yaşında olduğum için aşılama ile oyalanmak istemedim tüp tedavisindeyim eşine çok iyi bir ürolog bulun mutlaka eşin genetik test yaptırması gerekir birde aptt ptt değerlerine baktırsın inşallah beklemediğin bir anda gelir meleğin

güzel dilekleriniz için tesekkür ederim arkadaşlar.umarım hepimiz zamanı gelince bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alırız.ameliyatım hem histereskopik hem laproskopik olacakmış.ama ameliyattan önce 3 ay deneyelim olmazsa ameiyat olayım diye karar verdik dr umla.bu 2.ayım.çatlatma iğnesinin üzerinden 17 gün geçti.henüz regl olmadım.son 2 gündür adet olacakmışım gibi bel ve kasık ağrısı + akıntı var.sürekli adet oluyorum sanıp kontrol ediyorum ama bir şey yok.idrar testi yaptm negatif bugün kan verdim.yarın öğleden sonra sonuc lacağım.dr um adetim noralde düzensiz olduğum için negatif cıksa bile 1 hafta sonra tekrarlamamı söyledi.umarım bu ay tutar ve ameliyata gerek kalmaz.rahim duvarı da ince olduğundan 3.ay iğne tedavsine geçeceğiz.maddi açıdan da oldukça zorlayacak bu bizi.yarın evlilik yıldönümüz.kan testi pozitif çıkarsa en güzel hedie bu olacak bize:)öpüyorum hepinizi.

arkadaslar bıraz once doktordan gelmıs yumurtam çatlamıs doktorum cok guzel dedı adet gununu beklıcez dedı degerım 17.16 cok mutlu oldum sızce tutma ıhtımalı var mı ya cok heyacanlıyım :)))))))))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…