Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

herkese merhaba

senelerdir pko ile uğraşan biriyim ve hep burayı takip edyordum. bizim gibiler için en büyük sorun çoçuk meselesidir diğer sorunlarını unutturur aslında. Benim şuan 8 buçuk aylık bir kızım var ve size kısaca yaşadıklarımı anlatmak isterimki sizede umut olsun. Ben 30 yaşındayım ve bu yaşıma kadar hiç düzgün adet olamadım hep ilaç kullandım.5 sne önce evlendim 3 sene çocuk düşünmedik ve 3. sene denedik olmadı malum 1 sene denemek gerkiyor sonra doktor maceramız başladı. PKO olduğu için LH yüksekti 1-2 ay doğum kont hapı kullandık ve başlangıç için normale biraz düştü sonra klomen ve progestan ile 3 ay deneme yaptık olmadı ama bu süreç öyle kolay geçmiyor tabiki hep stres ve moral bozukluğu. Sonra ümidimizi kestik ve aşılama ve tüp bebek yapmaya karar verdik ama ilk önce HSG çektirmek gerekiyormuş,biraz can acıtarak filmi çektirdim sonra doktorum adet görünce gel ve aşılama için konuşalım dedi.Bekledik yaklaşık 1,5 ay geçmiş olabilir adet olmadım doktora tel açtım ve dediki biz size korunmanızı söylemedikmi??? hayır söylenmedi ama benim hiç aklımdanda geçmiyor,çünkü bu olasılık hiç söylenmemişti ve bizde zaten nasılsa aşılama olacak diye ilişki durumumuza dikkat bile etmedik. sonra doktora gittik biran önce aşılama olması için adet söktürücü yazsın diye muaye ettikten sonra ben adet söktürüyü yazıyorum ama sen yinede kan tah. yaptır çıkmazsa kullanırsın dedi. ben hala imkansız gözüyle bakıyorum çünkü okadar çok dikkat ettik olmadı şimdi hiç olmaz diye düşünürken tahlilde değer 6 çıktı. tabi doktor olmayabir 1 gün sonra değer 2 katına çıkarsa takip ederiz dedi vedeğer gittikçe yükselmeye başladı meğer ben o arada hamile kalmışım. uzatmayayım dediğim gibi 1,5 sene sonra kızım yanımda. burda hep okuduğum birşey vardı stres yapmazsanız olur diye inanmazdım ama aynısını ben yazıcam stres yapmayın gönlünüz ferah olunca herşey yolunda gidiyor .İnşallah hayırlısıyla isteyen herkes kuzularını kucağına alır..

zor bi süreçten sonra gelen o mükkemmel hediye :)
stres insanı mahvediyo inşallah biz bebek bekleyenlerde tez zamanda bu mutluluğa erişiriz :)

kızlarr kan testi sonucumu alamadan regl oldum bu sabah yarın iğne tedavisine başlıycam sanırım.ne dersiniz sizce hazır iğneye geçmişken aşılama da denesem mi?yoksa bu ay da aşılama yapmadan,perde ameliyatını olduktan sonra mı aşılamaya geçsek?pooff sabah sabah nasıl moralim bozuldu.adam gibi gelecekse gelsin.ne bu gecikmeler ümitlendirmeler falan:)

mrb arkadaşlar,bende malesef pkoluyum 4 yıllık evliyim ve yaklaşık 8 aydır çocuk düşünüyoruz ama olmuyo doktor 2 ay önce klomen başladı ilk ay yumurta takibimde yumurta 21 mm olmuştu ama gebelik oluşmadı,2. ayda yani bu ay yumurtam 20 mm di adetime 3 gün var ben dün dayanamayıp kan testi yaptım ama negatif çıktı ve ben yine çok üzüldüm....sizce neden olmuyo doktor yumurtaların çatlıyo dedi kist oluşmuyo çünkü...eşimede bakıldı ondada herhangi bi problem yok çok şükür..ama olmuyo işte çok üzülüyorum..

canım bana gittiğim her doktor kendiliğinden hamile kalabirsn dediği halde 3 aşılama ve 1 tüpbebeğe rağmen olmadı. çok erken başlamışsın neden diye sormaya, pko doktorların en önemsiz gördüğü ama en zor sonuç aldığı vakadır. sabırlı olacağız..

canım bana gittiğim her doktor kendiliğinden hamile kalabirsn dediği halde 3 aşılama ve 1 tüpbebeğe rağmen olmadı. çok erken başlamışsın neden diye sormaya, pko doktorların en önemsiz gördüğü ama en zor sonuç aldığı vakadır. sabırlı olacağız..

Evet farkındayım çok erken başladığımın ama elimde olan bişey değil...sabır gösteremiyorum...acaba yalnış yapılan bişeyler mi var diyorum her ay yeniden ümitleniyorum budefa olucak diye...belki çok zaman geçmediği içinde böyleyimdir henüz alışamamışımdır,yarın hastalanmam gerekiyodu ama henüz hiçbir belirti yok normalde 1 hafta önceden belirtiler başlardı..galiba dua etmekten başka çaremiz yok ne zaman dilerse o zaman olucak..Rabbim sabır göstermeyi ve olana razı olmayı nasip etsin inş...nolur dua edelim birbirimize..

doktor tabi moral vermek için acele etmeyin diyor, gençsiniz diyor ama ben acele etttiğimizi düşünmüyorum.tam tersine geç kalmamalıyız.9 yıldır çocuğu olmayan bir arkadaşım vardı.herkes acele etmeyin diyordu işte 9 yıl geçti derdi hep.2 yıldır hiç korunmadık, 3 e girdik.eylülde aşılamaya geçeceğiz.bakalım hayırlısı.pkosu olup da korunanları da hiç anlayamıyorum.arkadaşlar zaten çocuk olmuyor.bir de doğum kontrol yöntemleri zarar verebilir bunu bilmek gerek.yarından itibaren meryem suresini okumaya başlıyacağım.
bir de şöyle bir yöntem geliştirdim.paylaşayım.
hani hep düşünmeyin,rahat olun diyorlar ya.tabi bu neredeyse imkansız.çünkü hep aklımızda.doktora gidiyoruz bu konu.hamile görüyoruz bir tuhaf oluyoruz.ailede doğum yapan oluyor zorumuza gidiyor.ailenin imaları falan,soru soranlar,didikleyenler...falan filan.
ben şyle bir yöntem geliştirdim.
aklıma gelip üzüleceğimi farkettiğimde içimden her şey güzel olacak her şey güzel olacak
her şey güzel olacak diyorum.rahatladığımı hissediyorum.
bir de melek terapisi var bilen var mı?mesela eve kuş tüyü girdi mi bu güzel bir habere işaretmiş falan.

adet oldum bugün 2.günüm doktora gidiyorum 11de randövüm bakalım ne dicek ....görüşürüz

kızlar bende pko hastasıyım liseden beri 1 yıllık evliyim 6 ay tedavi glukofen ve şuandada folik asit kullanıyorum , adetim 4 gün gecikti regl olacakmışım gibi karın ve rahim ağrım var. gün içinde bacaklarım çok ağrıyor ve karnımda baya şiş. Test yapmak istemiyorum 1 hafta geçsin diyorum halen daha olmazsam yapacağım ancak yasmini kullanıp bıraktıktan sonra her seferinde adet görmüyorum.. Gayet umutsuz bir durumdayım.

gece çok korkunçtu.bir arkdaşım hamile.rüyamda onu gördüm.ben uzağa gitmişim de gelmişim gibiydi.yani aradn baya zaman geçmiş.kalabalık oturuyor herkes.bakıyorum arkadaşımın bir oğlu var ve büyük.yaşını soruyorum altı diyor.ve zoruma gideceğini düşünerek eşiyle birbirlerine bakıyorlar.gerçekten yaşamış gibi oldum.3.yıla girdik hiç korunmadık ama .6 yıl boyunca çocuğum olmamış gibi korkunç bir duyguydu.
biliyorum bu durumu yaşayanlar var hatta daha fazlası.ama gerçekten çok korktum.inşallah yakında her şey düzelir.hepimiz için hayırlısı.

herkeze selam bende pkoluyum 10 aylık bir oğlusum var şimdide 2.ye gebeyim tedavisiz doğumdan sonra adetim düzene girdi

hayırlı olur inşallah neden bir sonraki adete erteledi daha ikinci günün genelde tedaviye 5inci günü başlıyorlar

saol canımmm ne bilim aslında iyide oldu ramazanda içim rahat etmezdi yani hayırlısı böyleymiş ne diyelim

Hayırlısı olsun canım banada öyle dedi.Bakalım sabır napalım

canımsınnn nabalım düştük ellerine bikere ne deseler he diyoruz allah kimseye muhtaç etmesin hep öyle dua ediyorum

ya kızlar 2 aydır klomen kullanıyorum;4 gün önce kan testi yaptırdım negatif çıktı ama adetim 2 gün geçti...2 gündür gün boyu midem bulanıyo ve göğüslerimde ağrı var galiba adet olucam ama yinede bi umut acaba hamilemiyim kızlar nolur dua edin inş öyledir..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…