Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

CNM SENDE TIPKI BENM GBİYMŞSİN bende 4 yıllık evlym ve bzmde olmadı ama malesef başarısız 3 yumurtlama 2 aşılama geçirdm bence hiç orda burda vakt geçrme ben çok pişmanm boşa geçti 4 yıl tabi hayrlısı şimdi konya eurofertile başladım sende hiç vakit kaybbetme HER NEREDEYSEN KONYA EUROFERTİLE GELLLLLLLL.çünkü doktorum kendnden çok emin ve bende artık inanıyorumki bu yıl hamile kalacağım tabi fuat ali bey sayesinde...istersen netten araştır bi bna inanmazsan

cNIM BENDE 4 yıl bıtecek agustosdaaa 1 asılama gecn sene baskada yok bu arada fuat alı beyı tv den ızlyrzz esımle gercı bu aralar yyok sanrm yada bıs denk gelmıyoruzzz cok bılgılı bırı ucretlerı nsl cnm cunku esım bır araa sıfa olacaksa orayada gdrzz sen kafanı takma demıstı ben kayserıdeyım dee bnm pko varmı blmyrmm 4 dr gordum 2 sı vr 2 sı yanı son dr m yok dedı bakalımmm kısmet seker ama regl dongum 30-35-40 gunu buluyorr:):26:

slm arkadaşlar ben aranızda yenyim.4 yıllık evliyim. 3 yumurtama ve 2 aşılama tedavisi gördüm malesef gebe kalamadım şükür hiç bi sorunumuz yok sadece pkos um var ama o da engel değil.yani benmkide SEBEBİ AÇIKLANAMAYAN İNFERTİLİTE.hakkımızda hayırlısı inşllh enkısa zamanda anne oluruz hepimiz.tedavileri değilde bebişlerimizi konuşuruz:)ben dün EUROFERTİL TÜP BEBEK MERKEZİNE FUAT ALİ beye giittim çok motive edici.kist göründü FOLBİOL GİNERA VE GLUKOFAJ VERDİ kilo vermemi söyledi ve 1 ay sonra tekrar gdicem benm gbi olan anne ve anne adyalarının deneymlerini paylaşmk isterm bizi bizden başka anlayan yoooooookkkkkkkk

25 yas 4 yıl bıtecek 5 olack ınsl..sebebsız ınfertılıte,1 asılama ,3 ıgne tedavısı vee suan beklıyorum bu ay ılk defa ıncır havus kuru yaptımm nette okudugum gıbııı 23-1 de regl gunum bakalım kısmettt fuaat alı beyı tv den takıp edyrm cok blgılı bırısı kg ne kdr kı kg ver dedı bende 3 aydır vermeye lsyrmm ve verdım bayagı bırrr 83 den 72 dustum ssuan sene sonuna kdr 60 larda olmak ıstıyorum yanı sene sonuna tup bebek denemesı dusunuyoruzz olmassa tabıı daahaaa hıc hamıs olmadım ya sennnn

25 yas 4 yıl bıtecek 5 olack ınsl..sebebsız ınfertılıte,1 asılama ,3 ıgne tedavısı vee suan beklıyorum bu ay ılk defa ıncır havus kuru yaptımm nette okudugum gıbııı 23-1 de regl gunum bakalım kısmettt fuaat alı beyı tv den takıp edyrm cok blgılı bırısı kg ne kdr kı kg ver dedı bende 3 aydır vermeye lsyrmm ve verdım bayagı bırrr 83 den 72 dustum ssuan sene sonuna kdr 60 larda olmak ıstıyorum yanı sene sonuna tup bebek denemesı dusunuyoruzz olmassa tabıı daahaaa hıc hamıs olmadım ya sennnn

cnm bnm yaşım 21. 4yıldır nerde kadın doğumcu gördysem araştırdım tvden olsun netten olsun tedavi süreçleri herşeyi biliyorum ben evlendğimde 65tim sonra tedavi esnasında 86 ya çıktım şimdi diyetle 75e düştüm ikimizzin kaderi sanırım gerçekten aynı.ideal kilom 59 63 arası filan diyetisyenden yardım al.bende hiç gebelk geçrmedm bu pko da kilolu olmadığın sürece sana bişey yapğamaz engel deil yani gebeliğe.ve bukadar tesadüf olur bak aynı dönemde kilo vermeye çalışıyoruz:) canm doktorların prosedürü bu.3 yumurtlama 3 aşılama sonra tüp bebek .mesela benm 2. aşılamamdan sonra dr 3.yü yapcktı ben istemedm

cNIM BENDE 4 yıl bıtecek agustosdaaa 1 asılama gecn sene baskada yok bu arada fuat alı beyı tv den ızlyrzz esımle gercı bu aralar yyok sanrm yada bıs denk gelmıyoruzzz cok bılgılı bırı ucretlerı nsl cnm cunku esım bır araa sıfa olacaksa orayada gdrzz sen kafanı takma demıstı ben kayserıdeyım dee bnm pko varmı blmyrmm 4 dr gordum 2 sı vr 2 sı yanı son dr m yok dedı bakalımmm kısmet seker ama regl dongum 30-35-40 gunu buluyorr:):26:

bide kaç aydır araştırıyorum fuat alibey hakkında tek bitane olumsuz haber yada yazı yok hangi hastası gittiyse eli boş dönmemiş ve ben ilk defa gttm ama tereddütlüydm çünkü ilkkez erkek doktora muayene olacaktım ama korktuğum gbi olmadı .adam abi gbi yaklaşıyo benm önceki tahlillerime filmime vs baktı VE DEDİKİ;BU NE YA GİT GEL GİTGEL RESMEN EZİYET ETMŞLER SİZE DEDİ İNŞLLH ÇOK BEKLETMEDEN BEBEK SAHİBİ YAPACAĞIM SİZİN YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜRECEĞİM DEDİ ve acayip moral vererek şimdiden yüzümü güldürdü ben daha ilk kez kendnden bukadar emin bi dr görüyorum.bide şu var cnm;ben kendmce diyordum kesin tüp bebek der diye ama dr dedi,ki;tüp bebek merkezi dye hemen tüp bebeğe geçrmyruz sorunu bulup ona göre tedavi uyguluyoruz dedi.belkide tüp bebeğe gerek kalmdan hamile kalacm.bde eşime demiş erken geldğinz iyi olmuş diye ama bak sen benden 4 yaş büyüksün bence hiç vakit kaybetme atla gel konyaya:)

bide kaç aydır araştırıyorum fuat alibey hakkında tek bitane olumsuz haber yada yazı yok hangi hastası gittiyse eli boş dönmemiş ve ben ilk defa gttm ama tereddütlüydm çünkü ilkkez erkek doktora muayene olacaktım ama korktuğum gbi olmadı .adam abi gbi yaklaşıyo benm önceki tahlillerime filmime vs baktı VE DEDİKİ;BU NE YA GİT GEL GİTGEL RESMEN EZİYET ETMŞLER SİZE DEDİ İNŞLLH ÇOK BEKLETMEDEN BEBEK SAHİBİ YAPACAĞIM SİZİN YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜRECEĞİM DEDİ ve acayip moral vererek şimdiden yüzümü güldürdü ben daha ilk kez kendnden bukadar emin bi dr görüyorum.bide şu var cnm;ben kendmce diyordum kesin tüp bebek der diye ama dr dedi,ki;tüp bebek merkezi dye hemen tüp bebeğe geçrmyruz sorunu bulup ona göre tedavi uyguluyoruz dedi.belkide tüp bebeğe gerek kalmdan hamile kalacm.bde eşime demiş erken geldğinz iyi olmuş diye ama bak sen benden 4 yaş büyüksün bence hiç vakit kaybetme atla gel konyaya:)

ınsl..cnmmm bebgın fuat alı beyı bkelyrdur belkıı:))benm dr da cokk ıyı acıbademde calsyr asılamamıda o yaptı tup bebekmerk.kurucusu aynı zamnda:)) sımdıde acıbedemın tup bebek ınfertılıte servısınıne bakyr cok ı bırı bır kere para goz dıgılkanal7 fılan cıktı arada tv yede ckyr yanı burda arastırdım gıdnle vr gobıslerı dolu donenler var cok sukur bızde sene sonunaca bekleycegız orda tup bebek dırek dusunuyruzz asılama ıle vakıt kaybetmek ıstemyrmm ıgneler vucudu cok etklyr bnede evlendıgımde 68 fılandmm tedavıler fılan bır baktım bebek olacak dıe de her ay beklyrdmm yememem dıkkat etmydum ve tartıya cıktım 83 dıyorr sok oldum dedım bu ay da olursa olur sonra yok dıyet dırek dedımılk dıyetımbu yanı ve 3 ayda 11 kg verdımkısa kadar 60 lara dusmekıstıyorum bnmde ıdealım 58 mıs heralde boyum 165 cunku dr larda dıyor dırek kg verıp bbek sahıı olnlar vr dıyeee kısmet artıkkk :KK34:

kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrr biz bahar 27 yani pınarla tanıştık buluştuk :)))):KK16::KK16::KK16: kuzum burdada ben söliyeyim bali öpüyorum seniiiiiiiiiiiiiii:KK16:

bu arada ben hala adet olmadım ama batıyo kasıklarım arada sanırım geliyo kırmızılar ama böle ara ara batıyo :KK19: püff gelsede bitse bali ramazanda adet olmasam sonradan tutması hem zor hemde millet tutarken zaten yiyemiyosun insan boş boş hissediyo kendini
:KK19:

bugün evlilik yıldönümümüz ......5 bitti 6 ya girdik... sevinsemmi üüzlsemmi kutlucak halim yokki unutmuşum zaten ilk defa ben unutmuşum............ sabah kalktık kahvaltı yaptık .... sonra eşimle tv izliyoduk sarıldı abna öptü dedi sen unuttun mu unutmuş gb mi yapğıyosun ... dedi... neyi ... dedim.... bugün evlilik yıldönümü dedi ..ay şok oldum .... ağlıcam geldiii...adette olmadım bi olsa bi bebek olsa şimdi bi hamile olsam ne güzel hediye olurduuu.... test yapamam bu umut bile iyi geliyo bana ...yoksa...ki yoktur.... ben yoruldum....

öyle işte bugün evlilik yıldönümümüz ...... :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:akşam üstü çıkıcaz dışarı gezeriz felan öle işte ... güzel pazarlar kızlarrrrrrrr:KK16:

kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrr biz bahar 27 yani pınarla tanıştık buluştuk :)))):KK16::KK16::KK16: kuzum burdada ben söliyeyim bali öpüyorum seniiiiiiiiiiiiiii:KK16:

bu arada ben hala adet olmadım ama batıyo kasıklarım arada sanırım geliyo kırmızılar ama böle ara ara batıyo :KK19: püff gelsede bitse bali ramazanda adet olmasam sonradan tutması hem zor hemde millet tutarken zaten yiyemiyosun insan boş boş hissediyo kendini
:KK19:
Canım benim burdada benden önce davranmışsın:))Bende öpüyorum seni canım benimmmm:KK54:Tanıştığıma memnun oldum inanki hiç yabancılık çekmedim sanki yıllardır arkadaşmışız gibi bu seferlik böyle olmadı Özgeciğim ama diğer günlerde beklerim inşallah görüşürüz canım.Adet olursun belki belirtileriyse inşallah hamilesindir.Hayırlısı olsun canım boşver üzme kendini olacağı varsa oluyor sabır ve zaman biraz:KK34::KK54::KK19:
bugün evlilik yıldönümümüz ......5 bitti 6 ya girdik... sevinsemmi üüzlsemmi kutlucak halim yokki unutmuşum zaten ilk defa ben unutmuşum............ sabah kalktık kahvaltı yaptık .... sonra eşimle tv izliyoduk sarıldı abna öptü dedi sen unuttun mu unutmuş gb mi yapğıyosun ... dedi... neyi ... dedim.... bugün evlilik yıldönümü dedi ..ay şok oldum .... ağlıcam geldiii...adette olmadım bi olsa bi bebek olsa şimdi bi hamile olsam ne güzel hediye olurduuu.... test yapamam bu umut bile iyi geliyo bana ...yoksa...ki yoktur.... ben yoruldum....

öyle işte bugün evlilik yıldönümümüz ...... :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:akşam üstü çıkıcaz dışarı gezeriz felan öle işte ... güzel pazarlar kızlarrrrrrrr:KK16:

Eşinle beraber nice mutlu sağlıklı yıllar dilerim canım.Allah mesut etsin:nazar::nazar::KK19:İnşallah Allah bebekle ödüllendirirde evli çocuklu mutlu olursun:KK34:Olmasada sağlık olsun üzme kendini ama olur inşallah:KK16::KK54::KK3:

buğün benimde evlilik yıldönümüm 3 yıl bitti ben de kayserideyim sen hangi dr göründün

ınsl..cnmmm bebgın fuat alı beyı bkelyrdur belkıı:))benm dr da cokk ıyı acıbademde calsyr asılamamıda o yaptı tup bebekmerk.kurucusu aynı zamnda:)) sımdıde acıbedemın tup bebek ınfertılıte servısınıne bakyr cok ı bırı bır kere para goz dıgılkanal7 fılan cıktı arada tv yede ckyr yanı burda arastırdım gıdnle vr gobıslerı dolu donenler var cok sukur bızde sene sonunaca bekleycegız orda tup bebek dırek dusunuyruzz asılama ıle vakıt kaybetmek ıstemyrmm ıgneler vucudu cok etklyr bnede evlendıgımde 68 fılandmm tedavıler fılan bır baktım bebek olacak dıe de her ay beklyrdmm yememem dıkkat etmydum ve tartıya cıktım 83 dıyorr sok oldum dedım bu ay da olursa olur sonra yok dıyet dırek dedımılk dıyetımbu yanı ve 3 ayda 11 kg verdımkısa kadar 60 lara dusmekıstıyorum bnmde ıdealım 58 mıs heralde boyum 165 cunku dr larda dıyor dırek kg verıp bbek sahıı olnlar vr dıyeee kısmet artıkkk :KK34:

hakkında hayırlısı olsun allah yardımcımız olsun.........

sağol canım ama ayrı ayrı takıldık biz çocuk olmayınca galiba artık eşimde tuhaflaştı yada zaten tuhaftı :)))))

Olsun sorun etme bazen istediğin gibi olmayabilir Allah inşallah bebek nasip ederde hep birlikte kutlarsınız.Hepimizin ortak sorunuda bebek hsareti değilmi?Eşlerde haliyle etkilniyordur çok takmayın olur inşallah:KK16::KK34:

benim ideal kilom 55 en fazla 70 e çıkmıştım şükür 60 a indirdim.doktor kilo ver diyordu sürekli bu sefer iyisin dedi.yine de 5 daha ver dedi. rejime devam ediyorum hedefim 10 kilo daha vermek.

pkos kiloyla alakalı.aslında kısır döngü.
pkos kiloya neden oluyor kilo pkosu tetikliyor falan.
kilo vermek önemli haliyle.
fakat doktorum ilk defa şu takıntıyı kafandan at dedi.
neden çocuk olmuyor diye sorduğumda.
psikolojiyle alakalı biraz da dedi.
tüp bebek yapıp da çocuğu olmayanlar var nedeni çoğunlukla psikolojik takıntılar.
çok takıyorum doğru bu arada 2 yıl bitmek üzere.hayırlısı hepimiz için.
sürekli çocuğu olmayan herkes için dua ediyorum.

selam kızlar.bu ay da temiz bir sayfa açtım adetin 2. günü yani dün doktoruma gittim. klomen içicem 5 gün sonra yumurtalara bakıcaz devamında gonalf kullanıcam takip edilip çatlatma iğnesi olup aşılama yapıcaz. inşaallah bu ay tutacak artık. bu arada hafta sonu da soğan kürüne başlıycam. belki bir faydası olur .

selam kızlar.bu ay da temiz bir sayfa açtım adetin 2. Günü yani dün doktoruma gittim. Klomen içicem 5 gün sonra yumurtalara bakıcaz devamında gonalf kullanıcam takip edilip çatlatma iğnesi olup aşılama yapıcaz. Inşaallah bu ay tutacak artık. Bu arada hafta sonu da soğan kürüne başlıycam. Belki bir faydası olur .

inşallah canım artık gelsin bebişler

canım ben pko hastasıyım ve 2 yıldır tedavi görüyordum bende klomen kullandım yumurtalrım büyümedi uzun bir süre . sonra dr glukocapage verdi insülin direnci sıkıntım yoktu ama yumurtlamayı sağlasın diye ardından aşılama iğneleri 1.asılamayı yaptırdım 3 yumurtam büyüdü ama tutmadı.ama iğnenin etkisi 2 ay sürdü ve yumurtalrım büyüdü ve çatladı ama maalesef tutmadı ama ben bu sürede çok yıprandım psikologa gitmeye başladım ki en doğru karar tabii ve biraz daha az düşünmeye başladım ve 2. aşılamayı yaptırdım haziran ayında ama aşılamamnın yanında saraçoğlunun kürünü ayrıca okunmuş su içtim aşılama olmadan 1-2 dk önce çamaşırıma elma yağı döktüm derken tuttu aşılama ve hamile kaldım maşallah ama inanaın ilk aşılamada aşının 12. günü test yapmıştım bunda adetim geçti 1 gün sonra yaptm yani %20 sadece rahattım %80 stress vardı ama çok dua edin mutlaka güünde 1000 tane estağfur tövbe ayrıca 707 tane ya varis cc ismini tesbihleyin ben faydasını gördüm inşallah bende evladımı kucağıma almayı nasip eder Allahım ama umutsuzluğa düşmeyin rabbime gvenin Allah hepinizin yardımcısı olsun

benim ideal kilom 55 en fazla 70 e çıkmıştım şükür 60 a indirdim.doktor kilo ver diyordu sürekli bu sefer iyisin dedi.yine de 5 daha ver dedi. rejime devam ediyorum hedefim 10 kilo daha vermek.

tüp bebek yapıp da çocuğu olmayanlar var nedeni çoğunlukla psikolojik takıntılar.
Evet canım kiloylada çok alakası var tabiki maşllh sen negüzel vermişsin darıısda bana ve kilo veremeyenlere .Benim metobolizma çok yavaş çalışıyor hergün koşu bandında yürüyordum bu aralar hava çok sıcak olunca hergün yürüyemiyorum haliyle.Psikolojik takıntı bendede oluyor stres yani etkiler tabiki.Allah yardımcımız olsun.Bende 2.5 yıllık evliyim umarım hepimiz bebeklerimize kavuşuruz:KK16:
selam kızlar.bu ay da temiz bir sayfa açtım adetin 2. günü yani dün doktoruma gittim. klomen içicem 5 gün sonra yumurtalara bakıcaz devamında gonalf kullanıcam takip edilip çatlatma iğnesi olup aşılama yapıcaz. inşaallah bu ay tutacak artık. bu arada hafta sonu da soğan kürüne başlıycam. belki bir faydası olur .
Hadi hayırlısı inşallh tutarda seviniriz hep birlikte:KK34:
canım ben pko hastasıyım ve 2 yıldır tedavi görüyordum bende klomen kullandım yumurtalrım büyümedi uzun bir süre . sonra dr glukocapage verdi insülin direnci sıkıntım yoktu ama yumurtlamayı sağlasın diye ardından aşılama iğneleri 1.asılamayı yaptırdım 3 yumurtam büyüdü ama tutmadı.ama iğnenin etkisi 2 ay sürdü ve yumurtalrım büyüdü ve çatladı ama maalesef tutmadı ama ben bu sürede çok yıprandım psikologa gitmeye başladım ki en doğru karar tabii ve biraz daha az düşünmeye başladım ve 2. aşılamayı yaptırdım haziran ayında ama aşılamamnın yanında saraçoğlunun kürünü ayrıca okunmuş su içtim aşılama olmadan 1-2 dk önce çamaşırıma elma yağı döktüm derken tuttu aşılama ve hamile kaldım maşallah ama inanaın ilk aşılamada aşının 12. günü test yapmıştım bunda adetim geçti 1 gün sonra yaptm yani %20 sadece rahattım %80 stress vardı ama çok dua edin mutlaka güünde 1000 tane estağfur tövbe ayrıca 707 tane ya varis cc ismini tesbihleyin ben faydasını gördüm inşallah bende evladımı kucağıma almayı nasip eder Allahım ama umutsuzluğa düşmeyin rabbime gvenin Allah hepinizin yardımcısı olsun

Allah hayırlı etsin sağlıkla kucağınıza alın inşallh:nazar::emir_bebek:Darısıda bizlere olsun:KK16::KK34:

evlendiğimde 47ydim tabi 18 yaşımdaydım şimdi 23 yaşındayım....54 bazen 55 hatta 56 çıktığım oluyo boyumda 1*60 bile yok öle diyorum ama 1*58 felanım sanırım offf kilo almaktan efret ediyorummmmmmmmm vermem lazım spor yapıcam ya bebek varsa diyip devam edemiyorum diyetlik bişeyim yok yemesem yemek hiç aklıma gelmez pilav türü bişi olsun ekmek yemem corbayı asla ekmekle yemem yani ne bilim cerez yemem felan yani ymeekten degil sitresten sşişiyorum sanırım yada annem dediyse büyüdüğüm için 36 bedenim bana göre olan göbegim kimseye göre yok hekez zayıfsın dio öle işte ama ben 50olmak isterim aslında :KK19:

hayırlısı olsun cnaım inşallah tutar bu seferrrrrrrrrrrrrrrr:KK16:

elma yağımı:44: vala bi onu duymamıştım :KK53: allah kucana almayı nasip etsin:nazar::nazar::nazar::nazar: her duydugumuzu yapıyoruz derman arıyoruz rabbim oldeyince olucak inşalalh bizlerede dua et kardeşim:KK16:

selam kızlar nasılsınz görüşmeyeli giremiyorum nete eşim işten çıktı evde foruma girmeme izin vermiyo ama ben yazmasamda takip ediyorum sizi sürekli:KK16:

beni sorarsanız ben iyiyimm Allaha şükür Allah bu günlerimizi aratmasın..tedaviyi bıraktım para yok hemde çok stres yapmıştm kafa dinleyeyim dedimm.. dün akşama kadarda gayet iyidimm.... neyse sizi bişi anlatmak için geldim.. Rabbimin mucizesine büyüklüğüne bi kere daha şahit oldum dün akşamm.. eğer bebeklerimiz gelmiyosa vardır zamanı Rabbim herşeyi en iyi bilen onun için hiçç imkansız bişi yokk.. neyse uzatmadan anlatayımm..

bnm en yakın arkadaşım 1 yıllık evli çocuğu olmuyodu miyomun var ama engel değil dediler rahim filmi istediler oda çekildi geçiş var amma çok dar dedi dr. miyomu alalım kanallarada bakalım açarız belki dedi. 1.5 ay önce ameliyat oldu ameliyattan çıktı kendine geldi doktor yanına geldi.. dedi ameliyat güzeldi ama KANALLARIN TAMAMEN KAPALI SENİN ÇOCUĞUN OLMAZ TÜP BEBEĞE GİDİN HEMEN dedi.. tabi bnm arkadaşım öyle çokkk ağladı üzüldüki neyse zorla teselli verdik. maddi durumlarıda hiçç yok dedik bitkisel bişiler yaparız.. neyse dktor 1.5 ay ilişki yasak 3 ayda korun rahim toparlansın dedi... veee arkadaşım nasılsa tüplerim tıkalı olmaz die korunmamış adeti 10 gün geçti ama hiçç düşünmüyo hamileyim die neyse zorla test aldırdım dün akşam yapmış hemen beni aradıı HAMİLEymişim die öle çok sevinmişki bi mucize gerçekleşti dioo..bende çok sevindim tabii. ama telefonu kapadım öle ağlıyorumki saatlerce ağladım... üzüldüğümden kıskandığımdan değil.. çünkü arkadaşımı çok seviyorumm çokta dua etmişimdir ona ama farklı bi duygu bu... şimdi çevremizdekiler hep acıyarak bakcak bana üzülme seninde olur dicekler.. onun karnı yavaş yavaş büyücek ben günden güne ericem.. Ya Rabbim sen şu aciz kulunada hayırlı bi evlat ver ve tüm isteyenlerede..AMİNN

öle işte kızlar hem çok sevindim bi okadarda hüzünlüyüm.. vardır zamanı diyorumm Allaha tevekkül ediyorum elden ne gelirki O istemedikten sonra.. neyse ben çıkıyorum Allaha emanet olunnn:KK16::KK16:

X