Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

selam kızlar .naber napıyosunuz.bu ay herşey güzel olucak inşallah.dün eşim iş yerinden aradı beni sana hediye aldım diye ısrar ettim söylemedi ne olduğunu .eve geldim.bebek almış hemde sanal bebek :) önce bi sanalıyla test edelim kendimizi dedi.yarım saat güldüm ya .çocukluğumun oyuncağı.öyle şimdi altını temizledim bebeğin uyuyo:) bu arada o femara denen ilacı kullanıyorum bakalım bu ay neler bekliyo bizi.bu arada bu ay aileye 3. bebeğimizde geldi 3 kuzenim de doğurdu.bu akşam ziyarete gidicez.

Son düzenleme:
selam kızlar .naber napıyosunuz.bu ay herşey güzel olucak inşallah.dün eşim iş yerinden aradı beni sana hediye aldım diye ısrar ettim söylemedi ne olduğunu .eve geldim.bebek almış hemde sanal bebek :) önce bi sanalıyla test edelim kendimizi dedi.yarım saat güldüm ya .çocukluğumun oyuncağı.öyle şimdi altını temizledim bebeğin uyuyo:) bu arada o femara denen ilacı kullanıyorum bakalım bu ay neler bekliyo bizi.bu arada bu ay aileye 3. bebeğimizde geldi 3 kuzenim de doğurdu.bu akşam ziyarete gidicez.

delisiniz valla ne deyim inş. gerçegide peşinden gelir eşini tb ederim ne güsel motive ediyor seni efferin ufak enişte

Allah gerçeğinide nasip eder inşallah.Kuzeninde bebeğini Allah bağışlasın:nazar: darısıda sana ve bizlere olsun:KK16::KK34:

kızlar ben geldiimmm:KK16: burcununda dediği gibi herşey çok güzel olacak inşallahhhh..:KK49: anlatayım gelişmeleri gttm işte muayne etti kaç yumurtn vardı dedi dedm 4 tane dedi 3ü çatlamış biri çatlamamış o 3 tanesinden biride tutmamış dedi. dedim nasip işte. sonra dedi snn hormonlar güzel tüpler açık güzel yumurtluyosn artık başka tedaviye geçmemiz lazım dedi aşılama düşünüyorum dedi. tamam dedim olur öle işte bu ay aşılama yaptrcam inşallahh. klomen verdi şimdi adetn 5. günü başlıcam haftaya pteside dr a gtcem snra yumurtanın büyüklüğüne göre aşılama günü vercek işte.. bide fiyat olarak yaptıranlar ne kadara yaptı bana dedi 70 tl muayne ücreti vercektin 180 lira spermin labaratuvarda temzlenmesi çatlatma iğneside 60 tl 310 tl toplam fiyat. nasıl sizce uygunmu

rahim filmini çekildi.anestezisiz.doktor rahatlatmaya çalıştı.rahat olmanız önemli, biraz ağrılı ama uzun sürmüyor falan.
doğrusu ilk aşamada baya ağrı oluyor bir batma hissi gibi.sonra da ilaç rahimde dağılırken bir baskı.ama gerçekten de kısa sürdü .tavsiyem anestezisiz uygulanması.çünkü gerçekten gerek yokmuş.

rahim filmini çekildi.anestezisiz.doktor rahatlatmaya çalıştı.rahat olmanız önemli, biraz ağrılı ama uzun sürmüyor falan.
doğrusu ilk aşamada baya ağrı oluyor bir batma hissi gibi.sonra da ilaç rahimde dağılırken bir baskı.ama gerçekten de kısa sürdü .tavsiyem anestezisiz uygulanması.çünkü gerçekten gerek yokmuş.

geçmiş olsn cnm açıkmıymış tüplerin

Geçmiş olsun, inşallah sonucunda güzel temiz çıkar:KK16::KK34:
kızlar ben geldiimmm:KK16: burcununda dediği gibi herşey çok güzel olacak inşallahhhh..:KK49: anlatayım gelişmeleri gttm işte muayne etti kaç yumurtn vardı dedi dedm 4 tane dedi 3ü çatlamış biri çatlamamış o 3 tanesinden biride tutmamış dedi. dedim nasip işte. sonra dedi snn hormonlar güzel tüpler açık güzel yumurtluyosn artık başka tedaviye geçmemiz lazım dedi aşılama düşünüyorum dedi. tamam dedim olur öle işte bu ay aşılama yaptrcam inşallahh. klomen verdi şimdi adetn 5. günü başlıcam haftaya pteside dr a gtcem snra yumurtanın büyüklüğüne göre aşılama günü vercek işte.. bide fiyat olarak yaptıranlar ne kadara yaptı bana dedi 70 tl muayne ücreti vercektin 180 lira spermin labaratuvarda temzlenmesi çatlatma iğneside 60 tl 310 tl toplam fiyat. nasıl sizce uygunmu
Hoşgeldin canım çok sevindim senin adına bunlar güzel gelişmeler Allah yardım ederde tedavin başarılı şekilde sonuçlanır inşallah yavaş yavaş mutlu sona doğru geliyorsun canım :KK16::KK34::KK54::KK3:

GÜNAYDIN KIZLAR dün çok kötü idi saat 5 de kızkardeşimle(eltim) alışverişe gittik evime yakın 1.5 yaşındaki oglu nasıl oldu anlamadık elimizden kaydı gitti yanda boşluk vardı merdivenlerden yuvarlandı alnı öyle şiştiki yaşadıgına şükrettim inanın beyin filmi ne çekindi 3 saat gözetimde kaldı şükür iyi ama hala gözümün önünde kuzum sabahı zor ettim dr kusma filan olursa gelin dedi allahtan olmadı gözlerim davul oldu gözümü kapattıkça o an geliyor kardeşim tut bebek dedi tutamadım yuvarlandı ya allahım herkesin yavrusunu kendi annesinden babasından yuvasından mahrum etmesin

sveh 310 uygun hemde çok uygun hadi bakalım igne için rapor çıkartacakmısınız igne olacak herhal yoksa klomenle mi sadece

tüplerim açıkmış.çok hafif sol tüpte yapışıklık varmış ama o da açıldı.doktor çok iyiydi.önce sordu sence nasıl bir şey.bilmiyorum ama biraz zor dediler dedim.zor değil biraz zor dedi.ilk aşamada ağrı oluyor, ilaç verilince bir rahatsızlık.ama 10 dakika sürdü.kanamam oldu biraz.bütün gün de bir uyku hali.ilaçtan galiba.antibiyotik verdi.bu ay korun röntgen ışığı zarar verir dedi.bir de aşılama için 6 ay beklemeniz gerek dedi.bu sırada gebelik olmazsa aşılama olacak.ama inanın ÇOK RAHATLADIM.BİRKAÇ GÜNDÜR PSİKOLOJİM ÇOK BOZULMUŞTU.ALLAHA ŞÜKÜRLER OLSUN.

GÜNAYDIN KIZLAR dün çok kötü idi saat 5 de kızkardeşimle(eltim) alışverişe gittik evime yakın 1.5 yaşındaki oglu nasıl oldu anlamadık elimizden kaydı gitti yanda boşluk vardı merdivenlerden yuvarlandı alnı öyle şiştiki yaşadıgına şükrettim inanın beyin filmi ne çekindi 3 saat gözetimde kaldı şükür iyi ama hala gözümün önünde kuzum sabahı zor ettim dr kusma filan olursa gelin dedi allahtan olmadı gözlerim davul oldu gözümü kapattıkça o an geliyor kardeşim tut bebek dedi tutamadım yuvarlandı ya allahım herkesin yavrusunu kendi annesinden babasından yuvasından mahrum etmesin

sveh 310 uygun hemde çok uygun hadi bakalım igne için rapor çıkartacakmısınız igne olacak herhal yoksa klomenle mi sadece

geçmş olsn cnm Allah korumuş valla Allah ailesine islama bağışlasın..

sade klomen ve çatlatma iğnesi cnm bakalım hakkımzda hayırlısı..

Geçmiş olsun canım verilmiş sadakanız varmış.Allah korumuş :KK16::nazar:

tüplerim açıkmış.çok hafif sol tüpte yapışıklık varmış ama o da açıldı.doktor çok iyiydi.önce sordu sence nasıl bir şey.bilmiyorum ama biraz zor dediler dedim.zor değil biraz zor dedi.ilk aşamada ağrı oluyor, ilaç verilince bir rahatsızlık.ama 10 dakika sürdü.kanamam oldu biraz.bütün gün de bir uyku hali.ilaçtan galiba.antibiyotik verdi.bu ay korun röntgen ışığı zarar verir dedi.bir de aşılama için 6 ay beklemeniz gerek dedi.bu sırada gebelik olmazsa aşılama olacak.ama inanın ÇOK RAHATLADIM.BİRKAÇ GÜNDÜR PSİKOLOJİM ÇOK BOZULMUŞTU.ALLAHA ŞÜKÜRLER OLSUN.

Gözün aydın canım inşallah kısa sürede bebeğine kavuşursun:KK16::KK34:

fiyat cok iyi tatlım ben bi kere 350 ye ahmet beye 3 kerede osman hocaya profösöre yaptırdım 1*500den yaptı vala o fiyat cok iyi:KK16:

:KK12::KK12:ne güzel iyisin sevindimmmmmmmmmmmm:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK9::KK9::KK9::KK9:

rahim filminde anestesiye hiç gerek yok kapalı olunca acıyo ne korkarak gitmiştim ödüm kopmuştu ve aglama krizine girmiştim bittinde agladım için utandım doktordan:KK30:

allah korumuş oluyo öle kazalar cocukalr düşe kalka büyüyo rabbim melekleriyle koruyo biz onalr gb düşsek kendimize gelemeyiz melekler koruyo cocukları:KK16:

hg aramıza ne güzel :KK16::KK16::KK16:

Gunaydın kızlar , benimde yarın dr kontrolüm var bu ay yine yumurta takibi 2ayım bu ay yumurta oluyo ama büyümüyo belli bi zaman sonra ve catlamıyo bu ay adetin 3günü 2 ayrı ilaca başladım buda ise yaramazsa ne yapacak bilmiyorum normal yolla hamile kalamıyorum:KK43: 2 aydır takip ediyor beni drum yarın yine yumurtlama takibi isallah busefer güzel bisey duyarım.:KK31:

rabbim bunaltmasın hg aramıza:KK16:

slm kızlar ben kızlığımdan beri pco luyum ilaçsız adet olamazdım evlendim adetim düzene girdi bu kez gittiğimiz 2 hastanede eşime
sperm azlığı dediler 3. hastaneyegittik artık tüpbebek düşünüyoduk ( 7 aylık evliyim ama olmaz dedi2 hastanede) 3. hastaneye gittik eşim tekrar test yaptırdı biraz düşük ama normal dedi olur bebek dedi ben de kadın doğumun benden istediği tahlili yaptırdım eşimin sonucunu da aldık gittik meğer dr gebelik testi istemi siz zaten hamilesiniz dedi o mutluluğu alllah herkese nasipetsin umutsuzolmayıninanın oluyo inş sağlıkla kucama alırım..........

hg aramıza aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn:KK16::KK16:

ben de nefrete diyorum,korunuyoduk haile kaldım,yok hapımı unuttum hamile kaldım..ben de klomen,menagon,aşılama,2 tüp bebek denedim ama olmadı 1 kere ttu o da düştü..ben napıyım,ne düşüneyim,nereye gideyim bilmem?kafam karmakarışık..pcos var,eşim varikoseldi o düzeldi..75 kiloyum,insülin direncim ve kan pıhtılaşmam var..3 senedir çocuk için uğraşıyoruz:KK43: Rabbim bize de tattırsın tez zamanda,burdaki tüm arkadaşlara...ne zaman biri bana 'ANNE' diyecek...:KK43:

dicek üzülmek yok bizede bebekelrimiz anne dicekkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk hg aramızaaaaaaaaaaaa:KK16:

ama psikolojim çok bozuk.şanssızlığıma üzülüyorum.

kıskançlık duyguları güzel bir şey değil.ama ne yapacağımı bilemiyorum.dokunsalar ağlayacak gibiyim.işyerinde ağlasan olmaz.boğazımda bir düğüm.
sabır diyorum kendime ama olmuyor.bu aralar çok kötüyüm.millet ne kadar rahat.bir de 10 yıldır evli çocuğu olmayan iki tanıdığım var.onları görünce çok korkuyorum.

hepimize oluyo bu dönemler özellikle adet zamanalrında rabbimize sığınıcaz elden bişey gelmiyoki:KK50:

yoldaşlar evet yoldaşız canlar dün gas. birinin 13 günü test yaptırmaya gelmiş tüp bebek akşam 2 damla açık kan gelmiş korkmuş test yapt. nasıl heyecanlı elinden kagıdı aldım 1 saat sonrada sonucu eşiyle biz ordaki kadınlar aldık nasıl sevinç hamileydi kendisi heyecandan tuvalete gitti haber kötü olursa dayanamayız dedi
g,ittik sarıldık öptük tevrik ettik hepimiz birimiz için di orda art niyet yoktu eşini aramıza aldık adam ı gösen agzı kavuşmuyordu

lütfen umudunuzu kaybetmeyin tedaviyi yardıda bırakmayın fazla dr degiştirmeyin

:nazar::KK19::KK19::KK19::KK19::KK16:

kızlar adet oldum:KK43: 3 gün önce geldi bnm adet:KK43:(

hayırlısı tatlım yeni ay yeni umutlar rabbim görsün duysun dualarımızı:KK14:

Hımmm...pekı aklımın bı köşesine yazdm bunu:))artık kararım nett, ne yapacagımı bılıorum, daha hıc bır ıslem yapılmadı bana ınsallah mayısta aksılık cıkmazsa klomene baslıycam,2-3 ay dan fazla da kullanmıycam, bana bu surede olmaz hemen gıbı gelıyor:KK43:( düşündüğüm gıbı olur da olmassa zekaı tahıre tekrar bır u dönüşü yapıcam..masraflı ve yıpratıcı bır surec, arastrma hastanesı ustelık devlet hastanelerını her zaman daha guvenılır bulurum..ama ıste onceden zırt pırt doktorum degışmeseydı bugun bu hallerde olmasdım ben de:KK43:( su an glukofen alıorum..ben harıc butun pkolular kullanıyor..doktora da sordum kullanayım mı dedım, su an cok gereklı gormuorum dedı bısıler geveledı..ılerı pkolular ıcın dedıı..ılerısı gerısı var mı ıste adet duzenım sıfır!!! kılo desen aldım basımı gıdıorum bı lokma yemesem de veremıorumm..ben de ıcmeye basladım..napıyımm:26: bılmıyorum aranızda kullanan var mı ??
BU ARADA, DAHIL OLACAGIM DUYGULARINIZA BEN DE...... İÇLENMEK, İMRENMEK YA DA BASKA BİŞİ...BENIM DE ETRAFIMDA VAR BOYLE PIT DIYE HAMILE KALIP KÖTÜ BİŞİ GIBI ÖFF YINE MI HAMILE KALDIM, HEMEN DE HAMILE KALIORUM DIYE DURUMU BILE BILE SOYLENENLER!! BUGUN HASTANEYE GITTIM, HERKESIN YA KARNINDA YA YANINDA VARDI..UZULDUM DERTLENDIM, ÖFKELENDIM KENDI KENDIME KÜSTÜM HATTA:KK43:( AMA ELDEN BİRSEY GELMIYOR...YAPILACAK TEK SEY SANIRIM HERSEYI YAPIP BEN ELIMDEN GELENI YAPTIM DEMEK, GERISINI ALLAHA BIRAKIP DUA ETMEK...OYLE BİRSEY KI BU TESELLISI YOK, FAZLA SOYLENECEK BIR TARAFI DA YOK...AMA YINE DE BU KONUYLA ILGILI GUSEL HIKAYELERI DINLEMEK BIRAZ OLSUN FERAHLATIP UMUTLARI TEKRAR YESERTIYOR..EVET CEVREMDE COK KOLAY HAMILE KALANLAR VAR AMA GUSEL MUTLU SONLU HIKAYELERI YASAYAN CIFTLER DE VAR.ÖRNEĞİN TEYZEM:)) UZUN SURE COCOUGU OLMAMIŞ ( AMA BU COKKKK ESKIDEN SU ANDAKI GIBI IMKANLARIN VE ILACLARIN OLMADIGI DONEMDE OLMUS BİRSEY BIZ SANSLIYIZ:)))) NELER YASAMIS SONRA TEDAVI ILE BI SEKILDE OLMUS...YINE ARKADASIMIN ANNESI VE BABASI EVLAT HASRETI CEKIP SONRA IKI OĞLUNU KUCAKLARINA ALMIŞLAR..YA ÜÇ PKOLU ARKADASIMA NE DEMELI IKISININ DE PIRIL PIRIL 2 KIZI VAR:))) BIZ DE ONLARDAN OLURUZ INSALLAH...YAZARIZ INSALLAH BIZDE BURALARA VE MUCIZEM GELDI DIYE

hg aramıza insallah hepimiz bu duygular içindeyiz o yüzden burası ilaç gb bize çünkü yanlız değilim ben burda rahatlıyorum dışarda sanki herkez anne fazla fazla cocuklar varda bi benim yok bi burda rahatlıyorum :KK16::KK16::KK16:

sveh kuzum hayırlısı ne denir başka

haksever senide alyya gördüm naber bakalım çifte kumrular gibi gezin bakalın eşinizle siz

ya şimdi dr bana yasmin verdi eşim gülüyor nerden bilsin zaten çocuk olmuyor birde bu hapımı verdiler diyor dedim o kisti eritmek için

çıkmak zorunda kalmıştım kusura bakma ttatlım :KK16:

off kızlar ya,aklımdan sürekli saçma sapan şeyler geçiyoo..sanki herkes hamile,ha doğurdu ha doğuracak..içimde kaç tane benle savaşıyorum bilmiyorum hiç..biri olmaz diyo,biri saçmalama herşey var niye olmasın diyo,öbürü herşeyin zamanı var diyo :KK43: herşeye rağmen,umudumu hiç kaybetmiyorum ben yine de,her olumsuz sonuçta,he rkırmızı kartta tekrar ayağa kalkıp tekrar umutlanıyorum..hayattaki sınavım buymuş diyorum,sabredip dua ediyorum Rabbime..isteyen herkesin kucağı evlatla dolsun diye..bugünler de geçicek bir gün...

aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn rabbine sığın dua et rahatlamaya çalış :KK16:

hoşgeldin arkadaşım.çok soru sormadın:) 2 yıllık evliyim,1 yıl önce kalp durması sebebiyle küretaj oldum.pco liyimde tabi.hipofizimde adenom denen iyi huylu bir tümör var haliyle prolaktinimi yükseltiyo bu ve ilaç kullanıyorum.2 ay kendim denedim gebe kalamadım.geçen ayda klomen kullandım.bide çatlatma iğnesi... tam oluyo sandım adet geldi,yıkıldım. toparlanma evresinde yeniden tedavi zmanını kaçırmışım.dr bu ay geçiktin bişey yapamayız dedi tedavi adına.ve ben çok gerginim.muayenede yumurtan yok çatlamış olabilir dene hamile kalabilrsin dedi.sat 11 nisan. bat muhtemelen 11-15 arası olur.ama gerginliğimi atamıyorum.neden sabremiyorum bilmiyorum

heepimizde var bu gerginlik kafanı başka şeylerle meşkul etmeye çalış hg aramızaaaaaaaaaaaaaaaaa:KK16::KK16:

merhaba canım geçmiş olsun rabbim şifamızı versin....
bende 3 yıl 2 ay lık evliyim :KK1: 28 yaşındayım ve bebek tedavisinde 20 ayım bitti 21. ayımızın içine girdik bu gün biten adetimle... sakın umutsuzluğa kapılma rabbim muhakkak duyacak sesimizi... bak bende perşembe günü hsg çektircem ve ilk aşılamamızı deneyecez nasıl olacak nasıl bitecek bilmiyorum ama bizi yaratan yardımcımız olacak elbet... daha olmaz ise tüp bebeğe doğru gideceğiz ama ben son 4 ayda kendimde iyileşme sezdim kilo vermek herşeyin en iyisi pco için belki fazla kilon yoktur o zaman sadece günde 1 saat yürü hareket bu hastalığın düşmanı demişti bana doktorum 20 aydır bi kez bile yumoşum büyümedi ayda 3-4 kez dr gidiyorum takip için ama her defasında yeni umutla yeni aya başladım hiç kaybetimumudumu sende kaybetme sabırla bekle :KK70: benim kaç arkadaşım 2, bebeğini ya doğurdu ya hamile düşün kimsenin önünde moralini bozma dertleş sana destek olabilecek birilerine anlat derdini ama anlamayacak olana sakın zayıof yanını gösterme güçlü görün bebek düşünmüyoruz de herkese ben hala öyle yapıyorum sadece ailem biliyo herkes hala istemiyoruz sanıyor neyse seni çok iyi anlıyorum ben şuanda 2 arkadaşımla görüşmemi seyrekleştirdim ikiside 3 aylık hamile diye :KK43:

hamilelerle görüşmeme huyu bendede var ama bi ablam bi görümcem ehr sene sıray la doguruyo olmuyo olmuyo işte sınav imtihan ne derseniz diyin benim için tam bi işkenceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee hg aramıza:KK16::KK16:

kızlar merhabalar bende ole bır goz atıyordum dıkkatımı cektı bende pkoluyum 5 yıllık evlıyım ılk evlendıgımden berı sorun sorun.her yolu denedım testler felan dogum kontrol hapları.klomen fln fln derken akıllı doktorumun aklına 3 yıl sonra esıme sperm testı onermek geldı.gıttık kı esımdede sorun var neyse esımde amelıyat oldu.amelıyaattan sonra sperm sayısı ıyıce dustu.1 yıl fln sonra memorıal da tup bebek merkezzıne basvurduk.ve sonunda hamıle kaldım.çok zor bır surectı bırde bazı doktorlar sadece para kazanmak ıcın bıldıklerı halde olmıycagını oraya buaya yollayıp duruyolar.allah hepınıze kolaylık versınn.darısı her ısteyenın basına.asla moralınızı bozzmayın sevgılerle:KK49:

allah kucana almayı nasip etsin saol umudumuzsunuz:KK16:

hahaaa Süpersin :KK52::KK52::KK52::KK52:sefanız olsun:KK16::KK16::KK16:

:KK34:saol tatlım :KK16::KK16:

anesteziye gerek yok evet ama üç gündür sancım var.bu açıdan biraz zor ama adet sancısı gibi yani.

hepimize çok güzel bir hafta ve yeni bir aya girioruz..çok güzel bir ay olsun,tedaviye başlayanlar hamiş olsun inşallaah:) herkes ne yapıyorsa çok güzel geçsin ve sonu güzel olsun..hepinizi öpüyorum...

hepimize çok güzel bir hafta ve yeni bir aya girioruz..çok güzel bir ay olsun,tedaviye başlayanlar hamiş olsun inşallaah:) herkes ne yapıyorsa çok güzel geçsin ve sonu güzel olsun..hepinizi öpüyorum...

inşallah canım herşey çookkk güzel olur bu ay bol hamişli bi ay olsun göbüşler bebişle dolsunn:KK16::KK16:

çarşamba fakülteye gittim anca yazabildim kızlar ne oldu ne olcak anlattım herşeyi tüp bebege yönlrdicem dedi kan tahlili bide ultrason verdi kanı hemen verdim sonucu almadım çünkü 17sine verdiler ultrasonu ne sacma ya odasında ultrason bile yok devlet işte öldürür adamı neyse mayıısn 17 sinde ultrasona gircem 22sinde sonuç göstermek için randövü verdiler don lastiği gb uzatıyolar da göstercemde beni yönlendircekte tüp bbek bölümüne oooo olcak şey değil işte de offffffffffffff herşey para herşey maddiyat eşim başka şeyler peşinde tır aldı zaten hiç bişey yapamayız gırtlaga kadar kredi rabbim onada koalylık versin çok çalışlıyo ödemeye çalışıyo çok şükür herşeyimiz tamam bana hiç hissettirmedi parasızlığı ama öle doktora giidip 4-5 bin tl verip tüp bebek yapcak dururumumuz yok şuan bekle bekle yıllar geçiyo hoş rabbim vercek olsa hiç bişey yapmadanda verir zaten o akdar para verip yaptırsak ben sitresten ölürüm olmazsada ölürüm hem maddi hem manevi ne zor allahım ne zorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr yardım ettttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt:KK14::KK14::KK14:

hoşgeldin arkadaşım.çok soru sormadın:) 2 yıllık evliyim,1 yıl önce kalp durması sebebiyle küretaj oldum.pco liyimde tabi.hipofizimde adenom denen iyi huylu bir tümör var haliyle prolaktinimi yükseltiyo bu ve ilaç kullanıyorum.2 ay kendim denedim gebe kalamadım.geçen ayda klomen kullandım.bide çatlatma iğnesi... tam oluyo sandım adet geldi,yıkıldım. toparlanma evresinde yeniden tedavi zmanını kaçırmışım.dr bu ay geçiktin bişey yapamayız dedi tedavi adına.ve ben çok gerginim.muayenede yumurtan yok çatlamış olabilir dene hamile kalabilrsin dedi.sat 11 nisan. bat muhtemelen 11-15 arası olur.ama gerginliğimi atamıyorum.neden sabremiyorum bilmiyorum
Öncelikle cok gecmıs olsun aynı dert bendede var pko...Allah baska dert vermesın dıyerek avutuyorum kendımı 6 aydır denıyorum tık yok 2 kez klomen kullandım sekerım yuksekmıs hamıle kalamassın YUMURTAN YOK sen pkonun ozellıklerını bırebır tasıyorsu dedı bıraz ara ver dogum kontrol ve seker hapı kullan dedı benım kafama yatmadı baska dra gıttım o da seker hapı glokoferı onerdı ama korunma dedı klomenı 3 e cıkardı ve nıhayet yumurtam olustu catlatma ıgnesıyle asılamam yapıldı 7 gun sonra bellı olucak hem umutluyum hem umutsuzum.Rabbım bılır yıkılma ve sabırla bekle olucaktır ıns.yumurtanda olusur sıkma canını banada oyle demıslerdı ama oldu cok sukur sımdı tedavı ıcın 1 ay beklemen lazım sanırım yumurta catlaması kadının gergınlıgıyle de alaka eger strese gırersen hc catlamaz demıstı drum hatta ılıskıye gırdıgınızde cocuk ıcın degıl kendını ver kı yumurta ıyıce catlasın demıstı...strese gırsekte gırmesekte elımızde degıl bısıler umarım hepmızı ıcın en guzelı olur

X