Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

Kızlar merhaba,
Ben Aret Kamar'ın hastasıyım,hastasıydım. Tüp bebek tedavisi gördüm ve bebek sahibi oldum çok şükür.
Bana da vakti zamanında PKO teşhisi konmuştu baska bir hastane tarafından ama gördüğünüz üzre şu an bebek sahibiyim.
Size bir haberim var.
Yarın yani 26 Nisan Perşembe saat 13.45 te Kanal 7 de olacakmış benim doktorum. PKO'yu anlatmak üzere hem de. Dinlemekte fayda ver bence.
Canlı mı değil mi bilmiyorum ama belki canlıysa soru da sorabiliriz.

slm kızlar has. yordu valla
bana vitaminle yasmin verdiler mayıs 14 de gidecegim ogün başlıyacagım

anlamadım ya ne uzun ne kısa protolokol dediler fazla anlatmadı kafam karışmasın diye hayırlısı bekliyecegim

sveh inş. bebegin seninledir

burcu femara kullananalar var hadi hayırlısı canım

hayırlı olsun canım. umut yolun açık olsun

slm kızlar has. Yordu valla

anlamadım ya ne uzun ne kısa protolokol dediler fazla anlatmadı kafam karışmasın diye hayırlısı bekliyecegim

sveh inş. Bebegin seninledir

canım gız inşallah mayıs 15 en güzel gün olur senin için inşallah umut kapıların duaların sevinçlerin hep bütün ve daim olsun canım seni seviyoruz sen çok bilgili birisin inşallah bebek büyütme bilgisini vereceğin günleri görürüz hep beraber inşallah
dualarımız seninle allah işini rast getirsin

Günaydın kızlar nasılsınız
benim belim çok ağrıyo

günaydın canm inşallah bebeğin sana tutunmaya çalışıyodur.. ben pek iyi sayılmam dayanamayıp bu sbh test yaptım ve tabiki herzamanki gibi tek çizgi:KK43:( bn hçç çift çizgiyi göremicem sanırımm:KK43:(

umutsuzluga kapılmayalım arkadaşlar. çıkmadık candan umut kesilmezmiş.Rabbim sağlık ömür versin yeter ki. dua edelim. ben de aynı durumdaym. pko luym ve tedavi görüyorum bebek için bu ay ilk defa klomen kullandım dua edin arkadaşlar

günaydın fıstıklar

milasis ben zekai tahirde nafile yılmaz dr um çok memnunum inan sonuç ne olursa olsun o kadar ince eleyip sık dokuyorlarki özel bir merkez kampanya yapmıştı oraya gittim 12 lira muayene parası verdim dr karar verin hemen ignelere beşlıyalım demişti eee tabiki para dertleri
burası devlet has.

neyaz sveh sizleri karamsar gördüm yapmayın sakın

Gunaydın kızlar , benimde yarın dr kontrolüm var bu ay yine yumurta takibi 2ayım bu ay yumurta oluyo ama büyümüyo belli bi zaman sonra ve catlamıyo bu ay adetin 3günü 2 ayrı ilaca başladım buda ise yaramazsa ne yapacak bilmiyorum normal yolla hamile kalamıyorum:KK43: 2 aydır takip ediyor beni drum yarın yine yumurtlama takibi isallah busefer güzel bisey duyarım.:KK31:

günaydın fıstıklar

milasis ben zekai tahirde nafile yılmaz dr um çok memnunum inan sonuç ne olursa olsun o kadar ince eleyip sık dokuyorlarki özel bir merkez kampanya yapmıştı oraya gittim 12 lira muayene parası verdim dr karar verin hemen ignelere beşlıyalım demişti eee tabiki para dertleri
burası devlet has.

Neyaz sveh sizleri karamsar gördüm yapmayın sakın

canım sen bizi boşver sen morelini yüksek tut ne güzel bu aşamaya kadar geldin inşallah son olur bebişler çifter çifter gelir
benim adet belirtileri yaşıyorum ya ondan dır gögüslerim hassaslık var şiş kasıklarım belim ağrıyo beyaz akıntı geliyo adet oldum sanıyom gidiyom bişi yok
belkide bebek tutunuyo belkide hastalanacam bilmiyom ki
kan iğnesi vurunuyom ya bi gör kollarım mor kızarık şekilde az şey çekmiyoruz işte buğünümüzede şükür

slm kızlar has. yordu valla

sveh inş. bebegin seninledir

cnm benim dualarım seninle

slm kızlar ben kızlığımdan beri pco luyum ilaçsız adet olamazdım evlendim adetim düzene girdi bu kez gittiğimiz 2 hastanede eşime
sperm azlığı dediler 3. hastaneyegittik artık tüpbebek düşünüyoduk ( 7 aylık evliyim ama olmaz dedi2 hastanede) 3. hastaneye gittik eşim tekrar test yaptırdı biraz düşük ama normal dedi olur bebek dedi ben de kadın doğumun benden istediği tahlili yaptırdım eşimin sonucunu da aldık gittik meğer dr gebelik testi istemi siz zaten hamilesiniz dedi o mutluluğu alllah herkese nasipetsin umutsuzolmayıninanın oluyo inş sağlıkla kucama alırım..........

normal yoldan olmadıktan sonra ne yapayım diyorum.insanlar ne kadar rahat .sorunsuz gebe kalıyorlar.bu bize haksızlık bence.bu kadar tedaviden sonra, çocuğu olmuyor damgası yedikten sonra istemiyorum.çocuk da istemiyorum artık.2 yıldır hiç korunmadık.millet evleneli iki ay oldu.hoppp hamile.sinir oluyorum.

ben de nefrete diyorum,korunuyoduk haile kaldım,yok hapımı unuttum hamile kaldım..ben de klomen,menagon,aşılama,2 tüp bebek denedim ama olmadı 1 kere ttu o da düştü..ben napıyım,ne düşüneyim,nereye gideyim bilmem?kafam karmakarışık..pcos var,eşim varikoseldi o düzeldi..75 kiloyum,insülin direncim ve kan pıhtılaşmam var..3 senedir çocuk için uğraşıyoruz:KK43: Rabbim bize de tattırsın tez zamanda,burdaki tüm arkadaşlara...ne zaman biri bana 'ANNE' diyecek...:KK43:

ama psikolojim çok bozuk.şanssızlığıma üzülüyorum.

kıskançlık duyguları güzel bir şey değil.ama ne yapacağımı bilemiyorum.dokunsalar ağlayacak gibiyim.işyerinde ağlasan olmaz.boğazımda bir düğüm.
sabır diyorum kendime ama olmuyor.bu aralar çok kötüyüm.millet ne kadar rahat.bir de 10 yıldır evli çocuğu olmayan iki tanıdığım var.onları görünce çok korkuyorum.

yoldaşlar evet yoldaşız canlar dün gas. birinin 13 günü test yaptırmaya gelmiş tüp bebek akşam 2 damla açık kan gelmiş korkmuş test yapt. nasıl heyecanlı elinden kagıdı aldım 1 saat sonrada sonucu eşiyle biz ordaki kadınlar aldık nasıl sevinç hamileydi kendisi heyecandan tuvalete gitti haber kötü olursa dayanamayız dedi
g,ittik sarıldık öptük tevrik ettik hepimiz birimiz için di orda art niyet yoktu eşini aramıza aldık adam ı gösen agzı kavuşmuyordu

lütfen umudunuzu kaybetmeyin tedaviyi yardıda bırakmayın fazla dr degiştirmeyin

slm kızlar ben kızlığımdan beri pco luyum ilaçsız adet olamazdım evlendim adetim düzene girdi bu kez gittiğimiz 2 hastanede eşime
sperm azlığı dediler 3. hastaneyegittik artık tüpbebek düşünüyoduk ( 7 aylık evliyim ama olmaz dedi2 hastanede) 3. hastaneye gittik eşim tekrar test yaptırdı biraz düşük ama normal dedi olur bebek dedi ben de kadın doğumun benden istediği tahlili yaptırdım eşimin sonucunu da aldık gittik meğer dr gebelik testi istemi siz zaten hamilesiniz dedi o mutluluğu alllah herkese nasipetsin umutsuzolmayıninanın oluyo inş sağlıkla kucama alırım..........
İns bebegını kucagına alırsın ne kadar guzel bır haber bu.Bende pkoluyum 6 aylık evlıyım sorun sadece benım pkolu olmam esımın sperm analızı guzel cıktı 3 gun once asılama yaptırdım sabırsızlıkla beklıyorum bende :)

İns bebegını kucagına alırsın ne kadar guzel bır haber bu.Bende pkoluyum 6 aylık evlıyım sorun sadece benım pkolu olmam esımın sperm analızı guzel cıktı 3 gun once asılama yaptırdım sabırsızlıkla beklıyorum bende :)

aşılaman hayırlı olsun canım.inşallah tutar.sende de pko mu var?

günaydın fıstıklar

burası devlet has.

neyaz sveh sizleri karamsar gördüm yapmayın sakın

Hımmm...pekı aklımın bı köşesine yazdm bunu:))artık kararım nett, ne yapacagımı bılıorum, daha hıc bır ıslem yapılmadı bana ınsallah mayısta aksılık cıkmazsa klomene baslıycam,2-3 ay dan fazla da kullanmıycam, bana bu surede olmaz hemen gıbı gelıyor:KK43:( düşündüğüm gıbı olur da olmassa zekaı tahıre tekrar bır u dönüşü yapıcam..masraflı ve yıpratıcı bır surec, arastrma hastanesı ustelık devlet hastanelerını her zaman daha guvenılır bulurum..ama ıste onceden zırt pırt doktorum degışmeseydı bugun bu hallerde olmasdım ben de:KK43:( su an glukofen alıorum..ben harıc butun pkolular kullanıyor..doktora da sordum kullanayım mı dedım, su an cok gereklı gormuorum dedı bısıler geveledı..ılerı pkolular ıcın dedıı..ılerısı gerısı var mı ıste adet duzenım sıfır!!! kılo desen aldım basımı gıdıorum bı lokma yemesem de veremıorumm..ben de ıcmeye basladım..napıyımm:26: bılmıyorum aranızda kullanan var mı ??
BU ARADA, DAHIL OLACAGIM DUYGULARINIZA BEN DE...... İÇLENMEK, İMRENMEK YA DA BASKA BİŞİ...BENIM DE ETRAFIMDA VAR BOYLE PIT DIYE HAMILE KALIP KÖTÜ BİŞİ GIBI ÖFF YINE MI HAMILE KALDIM, HEMEN DE HAMILE KALIORUM DIYE DURUMU BILE BILE SOYLENENLER!! BUGUN HASTANEYE GITTIM, HERKESIN YA KARNINDA YA YANINDA VARDI..UZULDUM DERTLENDIM, ÖFKELENDIM KENDI KENDIME KÜSTÜM HATTA:KK43:( AMA ELDEN BİRSEY GELMIYOR...YAPILACAK TEK SEY SANIRIM HERSEYI YAPIP BEN ELIMDEN GELENI YAPTIM DEMEK, GERISINI ALLAHA BIRAKIP DUA ETMEK...OYLE BİRSEY KI BU TESELLISI YOK, FAZLA SOYLENECEK BIR TARAFI DA YOK...AMA YINE DE BU KONUYLA ILGILI GUSEL HIKAYELERI DINLEMEK BIRAZ OLSUN FERAHLATIP UMUTLARI TEKRAR YESERTIYOR..EVET CEVREMDE COK KOLAY HAMILE KALANLAR VAR AMA GUSEL MUTLU SONLU HIKAYELERI YASAYAN CIFTLER DE VAR.ÖRNEĞİN TEYZEM:)) UZUN SURE COCOUGU OLMAMIŞ ( AMA BU COKKKK ESKIDEN SU ANDAKI GIBI IMKANLARIN VE ILACLARIN OLMADIGI DONEMDE OLMUS BİRSEY BIZ SANSLIYIZ:)))) NELER YASAMIS SONRA TEDAVI ILE BI SEKILDE OLMUS...YINE ARKADASIMIN ANNESI VE BABASI EVLAT HASRETI CEKIP SONRA IKI OĞLUNU KUCAKLARINA ALMIŞLAR..YA ÜÇ PKOLU ARKADASIMA NE DEMELI IKISININ DE PIRIL PIRIL 2 KIZI VAR:))) BIZ DE ONLARDAN OLURUZ INSALLAH...YAZARIZ INSALLAH BIZDE BURALARA VE MUCIZEM GELDI DIYE

sveh kuzum hayırlısı ne denir başka

haksever senide alyya gördüm naber bakalım çifte kumrular gibi gezin bakalın eşinizle siz

ya şimdi dr bana yasmin verdi eşim gülüyor nerden bilsin zaten çocuk olmuyor birde bu hapımı verdiler diyor dedim o kisti eritmek için

off kızlar ya,aklımdan sürekli saçma sapan şeyler geçiyoo..sanki herkes hamile,ha doğurdu ha doğuracak..içimde kaç tane benle savaşıyorum bilmiyorum hiç..biri olmaz diyo,biri saçmalama herşey var niye olmasın diyo,öbürü herşeyin zamanı var diyo :KK43: herşeye rağmen,umudumu hiç kaybetmiyorum ben yine de,her olumsuz sonuçta,he rkırmızı kartta tekrar ayağa kalkıp tekrar umutlanıyorum..hayattaki sınavım buymuş diyorum,sabredip dua ediyorum Rabbime..isteyen herkesin kucağı evlatla dolsun diye..bugünler de geçicek bir gün...

X