Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

ay canım ya ne güzel Rabbim bizede nasip eder inşallah bnde bgn ilk çatlatma iğnemi vuruldum klomen 4 ay içtim ama çatlama sorunum varmış boşa geçti aylar.. bakalım hayırlısı olsun.. kafaya takmamam gerektiğini biliyorum hatta takmıyorm diyorum ama takıyorm sanırım elimde değill

ya kız lar bide bnm 4 yumurtam var ya hani çoğul gebelik olma ihtimali yüksek mi bide bu çatlatma iğnesi dördünüde çatlatcak dimi

amin inşaallah ya bana doktor hemen ilk aydan klomen we catlatma ignesi werdi bn hiç klomeni tek basına kullanmadım bunlarla beraber progestan die bi ilac war onu kullandım hamilelkten beride kullanıorm.catlatma ignenin adı ne senn.walla benm bildgim bitanesi catlıo :) yalnısda bilio olablrm

bnde duphaston die bi ilaç kullanıyom ayrıca düşük önleyiciymiş yumurtayıda kaliteleştiriyomuş genelde çatlatma iğnesi 2. ayda işe yarıyomuş çoğu kişi 2. ayda hamile kalmış bnm iğnenin adı ovitrelle canm. senn kaç yıl olmadı bebeğin

bnmde kullandıgım progestan düşük önleyici.bende aynı igneyi wuruldum göbekten deil mi benm bir bucuk sene olmadı ilk ewlendgim zaman 4 ay koorundum hapla bıraktıktan sonra adetlerim cok düzensizlesti daa önce öle bi sorunum yoktu 15 gün falan ileriye atıordu ihmal ettim epeyi bi süre gitmedm ocak ayında doktora gittim pko dedi :S aksine bende hiç pko rahatsızlıgının belirtisi yok adet düzenszligi dısında üzüldm agladım sonra arkdslrımla konstum doktor bana normal yolla hamile kalamzsın demişti pko hastası olup normal yolla hamile kalan arkdslırmı ögrendm moral oldu banna hiç ümitsizlige düşmedim 2.ay hamile kaldım :) senn ne kadr zamndr olmuo

bnm prl hormonuda yüksek tüylenme var adet gecikmesi vardı ama tedaviye başlayalı düzenli oluyorm bnde 4 yıllık evliyim başlarda istemiyodm bende olursa olur fln dedm 3 sene snra baktm olmuyo tedaviye başladm işte. bana hç bi dr senn normal yolla çocuğun olmaz demedi olur ama biraz uğraştırır dedi bizde uğraşıyorz işte. bu ay bal çörekotu tarçn karışımı yaptm o iyi geldi bence yumurtalarım gelişti Allaha şükür bide tutsa süper olucak

işte dengesz doktorlar :) tutar canım inşaallah Rabbim emegini bosa wermesn ılımlı ol ii seler düşün ii seler olsun düzenli sekilde tedawini dewam ettirirsen nie olmasınki bana cok uzakmıs gibi geliodu basta doktor öle söleince ama Allah razı olsn arkdslrımdan hepsi teker teker arayıp bana destek oldular ilk ay olmadı hiç üzülmedi ikinci ay yne aynı tedawi baslandı doktor sölemişti ama bi sorun yoktur die hergn yasin okudum bide meryem süresini belki dualarımı kabul etti Rabbim :) sende bol bol dua et

sağlıklı bi şekildede doğurursn inşallah canm. dua etmezmiyim hç yaa herkes bnm için dua ediyo saolsunlar.. tabi bazılarıda sinir ediyo ya neyse onları duymamazlıktan geliyorum. evlenmeden önce en çok korktuğum şey ilk gece ve bebeğimin olmamasıydı ikiside zorlu oldu bakalım hayırlısı:))

Son düzenleme:

:) :) bnmde zor oldu . amin canım inşaallah bende sana dua edicem buara herkes bana sen hamilesn senn duan kabul olur diolar :) dualarım bütün bebek bekleyen arkdslrıma inşaallah sende güsel haberleri wrirsn bize :)

:) :) bnmde zor oldu . amin canım inşaallah bende sana dua edicem buara herkes bana sen hamilesn senn duan kabul olur diolar :) dualarım bütün bebek bekleyen arkdslrıma inşaallah sende güsel haberleri wrirsn bize :)

inşallahh canım iniallahhhhh:))

Bana PKO teşhisi konulalı 2 yıl oldu.İk duydugumda ne oldugunu bilmedigim halde cok kötü olmustum.Yani çok kötü bir şey oldugunu düşünmüştüm. Sonra doktorum açıkladı ne oldugunu ki ben görüntü ve adet düzenliligi olarak hiç pko hastası olamayacak bir hastaymışım ama olmuşum işte. ayrıca prolaktin hormonum da yüksektive eşimle alakalı da sıkıntılarımız vardı. sonuç olarak hamile kalması oldukca zor bir hastaydım. Uzun araştırmalar sonucunda İstanbul Tüp Bebek Merkezine gittim. Umutsuz bir şekilde derdimi daha dogrusu dertlerimizi anlattım. Doktorumuzu uzun uzun dinledi ve kendinizi hazır hissettiginizde tedaviye baslayalım dedi. Şaşkınlıkla tamam dedim. Doktora gittikten bir ay sonra tüp bebek tedavisine başladık ve ilk denemede ta taam hamile kaldım. Aret Kamar'dı benim doktorum ve mucize yaşatmıştı bana. Konustugum bir sürü kişi hamile kalmamım imkansıza yakın oldugunu söylüyordu.
Çok şükür bir kızım var şimdi.
Diyecegim o ki hiç bir şey imkansız degil kızlar, dogru zaman dogru doktor secimi gerek bence.

bende varım.daha doğrusu bende pco var mı yokmu doktorum tam karar veremedi.çok arada bi durumda olduğumu söylüyor. keşke tek pco olsaydı bende 4cm ve 2cm olmak üzere iki adet kistim var. bebek istiyorum kstlerim kanser riski taşımadığı için klomen verdi.perşembe kontrole gidicem hap işe yaramazsa ne yapıcam bilmiyorum korkuyorum stres oluyorum sonrada kendimi rahatlatmaya çalışıyorum...

canm allah bağışlasın maşallah Rabbim bizede nasip etsin

canm korkma streste yapma çünkü en büyük düşmanımız stres.. kafaya takmamaya çalış oluruna bırak (diyene bak ) ama bnm bildiğim kadarıyla kist olunca klomen verilmiyo büyütebiliyomuş inşallah snn öle bişi olmaz Rabbim en kısa zamanda bebeklerimize kavuştursun biziii Aminnn

kızlar bi rüya gördüm ayy hem güzeldi hemde çok tuhaftı Allah hayır eylesinn.. uyanıyorum tekrar uyuyunca kaldığım yerden dvm ediyorumm:)) anlatayım. şimdi bnm kızım olmuş yeni bn hastanede kalmışım 3 ay fln snra geldm eve bnm bebeğimede bi arkadaşım bakmış bn yokken onunda sütü varmış memesinde:) neyse ben gelince arkadaşım bi bozuluyo aldı elimden çocuğu fln die. öle çok benimsemişki bana gelsin istemiyo. neyse ben aldım mememi ağzına verdm ama süt yok ayy nasıl üzülüyorum ağlıyorm eşime diyorum benden anne olmaz daha çocuğun karnını doyuramıyorum falan snra içeriye bi giriyorum kadın almış bebeğimi emziriyo bi aldm elinden napıyosn sen kimse emziremez bnm bebeğimi dedim.teyzem fln bni teselli etmeye çalışıyo gelir daha sütün uzun zamandr emzirmediğin için gelmiyo dedi neyse.. kızım öyle tatlıydıki teyzeleri diyorum kime benziyo herkes diyo sana benziyo:) erkek kardeşim geliyo onu çağırıyorm kızım bi gülüyo ona nasıl şımarıyo. dayısı çok sevdi seni diyorum... boş mememi verdim uyudu hemen yavrum ayy çokk güzeldi yaa o duygu bambaşka gerçekten.. uyandım eşime diyorum kendi bebeğimi sevdimm benm bebeğimdi kızlar ben çok özledim yavrumu

günaydın kızlar

sveh hayırlısı olsun rüyan tatlım
dün bir soru sormuşsun çatlatltma ignesi bütün yumurtaları çatlatıyor kuzum bir yumurta olurmu hiç

bak bakalım rüya tabirlerini kız çocugu görmek ne demek

baktım canm güzel haberdir dio. zor bi dönem geçirileceğine fakat sonunun iyi olacağına işarettir dio. hastaysa şifa bulacak fln.. güzel şeyler yazıyo yani bebekim gelcek inşallahhh.

bende bu hafta iki gün arayla karınca gördüm rüyamda birsürü karınca karınca beni ısırdı başımı hemde üzüm gördüm birde
baktık rüya tabirlerine rüyam güzel eşime dedim diyorki çoğul gebeligemi işaret diyor

baktm canm güzel şeylr yazıyo zor bi dönmden snra mutlu sona işaretmiş. bebeğim gelcek inşallahh:)

baktm canm güzel şeylr yazıyo zor bi dönmden snra mutlu sona işaretmiş. bebeğim gelcek inşallahh:)

ayy on kere gitmiş yazılar manyak yaa...

neyazcım inşallah canım ikiz üçüz olurr Allah gönlünüze göre versinn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…