Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

ayyyy çok sevindimmmmmmmmmmmmmmmmmmAllah yardımcın olsun,bizi gelişmelerden haberdar et....opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

meraba bu hapı bende kullanabilirmiyim acaba eczaneden reçetesiz alabilirmiyim.bendede pco var 4 dafa aşılama yaptırdık olmadı tabi bunun öncesindede biçok kez yumurta takibi klomen çatlatma iğnesi falan da kullandım.şuan tüp bebek aşamasındayım fakat 7 aydır onada bir türlü geçemedik e2 yüksek çıktığımdan iptal oluyor 2 ay erteleniyor 3 defa iptal oldu .ben bu bahsettiğiniz hapı yeni duyuyorum çok doktora gittim fakat hiç biri bana bunu vermedi yazdığınıza göre benim sorunlarım da aynı lütfen desteğini bekliyorum

çok sevindim cnm gözümüz aydın allah hayırlısıyla kucana almayı nasip etsin
sağlıklı güzel bir bebiş versin inşallah.rabbim bizlerede nasip etsin opuyorumnanaktan :ecrin_bebek:

kızlar bişey sorcam ben 7 ocakta adet olmuştum 14 ocakta rahim filmi cekindim
tüpler açık cıktı ama bu ay klomen kullanmadım hani diyorlar ya hsg den snra hamile kalınıyomuş
acaba bende olabilirmiyim daha günüme var ama nebilim heveslendim şimdi
allahim tüm isteyenlerin kucaklarına bebişler versin

kızlar bebeğimi kaybettim malesef haber vereyim dedim o kadar kanamaya dayanamadı meleğim akıp gitti içimden üzgünüm ama bunada dayanılıyomuş elimden bişi gelmio

kızlar bebeğimi kaybettim malesef haber vereyim dedim o kadar kanamaya dayanamadı meleğim akıp gitti içimden üzgünüm ama bunada dayanılıyomuş elimden bişi gelmio

canım çok üzüldüm ya Rabbim sabır versin inşallah meleğini Rabbim tekrar gönderir ve hayırlısıyla sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasib etsin

cnaım benimmmm çok üzüldüm allah yardımcın olsun ilki oldu allah ikincisinide verir. sıkma cnaını

Canım geçmiş olsun.Herşeyin hayırlısı belkş olsada bir rahatsızlığı olucaktı .
RABBİM HERŞEYİN HAYIRLISINI VERSİN.
Sabret bitanem Rabbim sabrının mükafatını vericektir.Bak en azından hamile kaldın. bidaha niye olmasınki...
En güzelinden bebişini kucağına alıcaksın birgün buna tüm kalbimle inanıyor dua diyorum..

çok üzüldüm geçmiş olsun. ama bu kadarıda bir başarı umarım hayırlısı geridedir

merhaba arkadaşlar.. kader arkadaslarım.. keşke arkadaslığımız pko ya dayanmasa idi ama ne yapalım vardır bunda da bir hayır diyorum... bende pko oldugumu öğreneli 1 sene oldu.. evleneli 1.5 sene... çocuk istemeye baslayıp doktoro gidince pko oldugumu öğrendim.. tabı ilk yumurta tedavisi 2 ay. daha sonra diyetle yaklaşık 6 kilo faan veridm ve klomen tedavisi ile 2. ayda hamile kaldığımı öğrendim dünyalar benım oldu. ama değerlerde bi anormallik vardı ya düşük çıkıyor yada artınccca 4 kat falan artıyordu. ama konduramadım tabi. velhasıl 7 haftalıkken felaket bir ağrı ve kanama ile bebeğimi kaybettim... neyse umudumu hiç kaybetmdim olacak dedim allahın izni ile.. ve oldu da 1 kez adet oldum diğer ay hamıle oldugumu öğrendim fakat 5 haftalıkken meleğim beni bıraktı..insana en cok koyan sey bu kadar sahiplendiği şeyi kaybetmek oluyor. kasım ayında kaybettim bebeğimi. gerekli tüm testleri yaptırdım. sadece kanda pıhtılaşma cıktı oda heterozigot,düşüklerimle alakası yok ama aynı zamanda bir düşük sebebi de olabılır.. gecen ayın yarısı ve bu ayın tamamı korunmadık ama gelen giden yok. 10 subat adet tarihim ama test yaptım negatif... diyecegım o ki kızlar bu pko denen illet hayatımıızın sonuna kadar bizimle. çok umutvari konuşamıyorum başıma gelenlerden dolayı. pko ile kimimiz hamile kalamıyor kalan da düşük yapıyor. bilmiyorum sonumuz ne olacak allah bu sınavımkızı hayırlısı ile gecmeyi nasip eylesin inş..

canım büyük geçmiş olsun.. üzülme diyemiyorum. senı çook iyi anlıyorum 2 kez bende bebeğimi kaybettiim. başa gelen cekiliyo . allah beterinden saklasın. en azaından hamile kaldın buda bebeğine bir adımda olsa yaklaştın demek oluyor...

mafoldumbencnm benim cok üzüldüm keske olmasaydi ama rabbimin takdiri allahim bir daha yasatmasin sabir versin rabbim, üzülme bitanem ne olur :teselli:

çok geçmiş olsun benimde adetim 10 şubat bekliyorum bende hiç belirti yok bende guatr var pko var inş rabbim hepimizin gönlüne göre verir

merhaba bayanlar bende bugun öğrendim pkolu olduğumu 1 aydır korunmuyoruz bugunde bi kontrole gideyim dedim doktor polikistik bi yapı var ama önemli değil bu kadınların yüzde 25 inde rastlanan bi durun dedi.simir testi verdim 10 gün sonra onun sonucunu göstericem bide adetimin 3. günü gitmem gerekiyomuş..doktor pek önemli bi sorun değilmiş gibi söylemişti benimde bu konularda pek bilgim yoktu şimdi bu topikteki yazılanları okuyunca baya moralim bozuldu bide bnm kilo problemim var öyle 35 değil yani fazlalığım..off off allahım inş bi problem olmaz..

merhaba arkadaşlar bende pko luyum kendimi bildim bileli bu rahatsızlık var.hiç düzenli adet olmuyorum..bu arada 2 kez hamile kaldım ama düşük oldu ikiside bi ara adetlerim düzelmişti şimdi yine düzensizleşti.bu arada soğan incir kürü kullanıyorum ama oda fayda etmiyo artık....

Arkadaşlar yeni cıkacak olan tüp bebek genelgesi tedavi olacak çiftler icin oldukça sıkıntılı bir durum yaratıyor.aynen kopyalıyorum.
(7) Merkezlerde birden fazla embriyo transfer edilmemesi esastır. Birinci uygulamada yaşa bakılmaksızın tek embriyo, 35 yaş üzerinde ikinci uygulamada iki embriyo, sonraki uygulamalarda ise yaşa bakılmaksızın iki embriyo transfer edilebilir.
8) Merkezlerde, doğacak çocuğun cinsiyetini belirleme amaçlı gonad ve/veya embriyo seçimi ve transferi yapılamaz.
(9)Üremeye yardımcı tedavi teknikleri kullanarak oluşan çoğul gebeliklerde embriyonal ya da fetal redüksiyon yapılamaz. Ancak tıp fakülteleri ve Bakanlığa bağlı eğitim hastanelerinden alınan durum bildirir heyet raporuna göre redüksiyon işlemi yapılabilir. Tıbbi endikasyon dışı redüksiyon yapan merkezlerin üç ay süre ile yeni hasta alımı durdurulur. Tekrarı halinde faaliyet izin belgesi iptal edilir.

Bununla ilgili görüşlerinizi buraya yazmanızı önemle rica ediyorum.
Belçika da devlet tek embiryo koyduruyor ama sınırsız olarak tedavi imkanıda sağlıyor. Türkiyede hem ödememizi biz yapıyoruz devlet tedavinin neydeyse ancak 2/3 üni destekliyor hemde hemde hamile kalma sansı tamamen azalıyor.
Bize göre 40 yaş öncesi her defasında en az 2 embiryo mutlaka koyulmalı.
40 yaş sonrasıda 3 embiryo ya kadar müsaade edilmeli.
canım yeni genelge ne yapacağız bilmiyorum ama bir an önce bir şeyler yapalım en önemlisi ben bu işlerden hiç anlamıyorum topik açalım diyorum topik açack bit tek arkadaşımız bile çıkmadı

BU YAZIYI SıZLERE DAHA ÖNCEDE YAZDIM DÜN BıR TÜP BEBEK TOPLANTISINA GıTTıM ORADAKı DR SÖZ ETTı EĞER BU GENELGE KABUL EDıLıRSE (DR EN KISA ZAMANDA HAYTA GEÇEK DıYOR ) TÜP BEBEK TEDAVıLERıNDE GEBE KALMA OARANLARI %50 DÜŞER DıYOR ARKADAŞLAR BU KONYDA TOPıK AÇALIM DıYORUM VE BıRŞEYLER YAPALIM BEN KONU AÇMAYI BıLMıYORUM

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…