Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

merhaba aynı kaderi benimle paylaşan arkadaşlar bende 7 yıllık evliyim pko hastasıyım hamile kalamıyorum şeker var kilo var tüylenme var yani pko'nun herşeyi bende var , bu rahatsızlıkla uğraşmak gerçekten sabır istiyo, yumurtlama tedavisi,1 aşılama 1 tüp bebek tedavisinin negatif sonuçlanması bütün hevesimi kırdı ve doktorumda yüzde 70 şans veriyodu okadar çok umutlanmıştımki herşey çok güzel gidiyodu tüp bebekte 2 yumurtam sağlıklıyıdı ama ben yinede gebe kalamadım ve ondan sonra tedaviyi bıraktım 6 aydır adet göremiyorum zor stresli zamanlar geçirdim onunda etkisi olmuştur gecikmesinde tabi, dr gitmek istemedim ama dün diane aldım onu kullanıp tekrar dr gidicem inş.bu sefer direk yumurtlama tedavisi görücem kaan kocatepeye gitmek istiyorum bakalım maddi külfeti var ama ne yapalım çocuk için herşeye katlanıcaz çocuklu ortamlarda olmak eziyet geliyo bana kıskanmak değil ama neden benimde yok diye düşünmeden edemiyorum bende bebişimi alıp onunla herşeyi yapmak istiyorum umarım bu çok gecikmez.......................

merhaba aynı kaderi benimle paylaşan arkadaşlar bende 7 yıllık evliyim pko hastasıyım hamile kalamıyorum şeker var kilo var tüylenme var yani pko'nun herşeyi bende var , bu rahatsızlıkla uğraşmak gerçekten sabır istiyo, yumurtlama tedavisi,1 aşılama 1 tüp bebek tedavisinin negatif sonuçlanması bütün hevesimi kırdı ve doktorumda yüzde 70 şans veriyodu okadar çok umutlanmıştımki herşey çok güzel gidiyodu tüp bebekte 2 yumurtam sağlıklıyıdı ama ben yinede gebe kalamadım ve ondan sonra tedaviyi bıraktım 6 aydır adet göremiyorum zor stresli zamanlar geçirdim onunda etkisi olmuştur gecikmesinde tabi, dr gitmek istemedim ama dün diane aldım onu kullanıp tekrar dr gidicem inş.bu sefer direk yumurtlama tedavisi görücem kaan kocatepeye gitmek istiyorum bakalım maddi külfeti var ama ne yapalım çocuk için herşeye katlanıcaz çocuklu ortamlarda olmak eziyet geliyo bana kıskanmak değil ama neden benimde yok diye düşünmeden edemiyorum bende bebişimi alıp onunla herşeyi yapmak istiyorum umarım bu çok gecikmez.......................
allah yardimcin olsun cnm zor dönemler gecirmissin ins son olur senin icin hayirli saglikli bebekli günler gelir ins biran önce allah yar ve yardimcin olcun ins :1hug:

mrb bende pko hastasıyım.8 aydır sürekli adetimin 3 günü gitip kan veriyorum.hormonlarıma bakılıyor 14.günüde ultrasona giriyorum.bu dr ilk gittiğimde kilo vermem geretiğini söyledi hastane içinde diyetiyene yönlendirdi.verilen diyete birebir uydum 60 kilodan 50 kiloya düştüm rahim filmine girdim.kilo verdiğim için artık kendiliğimden adetde görebiliyorum.doktrum hormonlarımında çok iyi olduğunu söylüyor ama malesef yumurtalarımın boyu küçük yada yumurta olmuyor.ilacada başlamadım.her ay hastenedeyim çok zor bir süreç.ama gerçekten kilo vermenin çok farkı oldu.zor oldu ama umarım sonunda değer.allah hepimizin hakkında hayırlısını versin.allah yardımcımız olsun.

bende pco hastasıyım malesef.veee hamıleyım sakın umudunuzu yıtırmeyın ve bol bol dua edın rabbımden ısteyın o verıcektır.geclerı cok dua ederek agladım ve sonunda oldu umudunuzu kaybetmeyın hayırlı zamanı vardır mutlaka.üücncü klomen ıcısımde hamıle kaldım o ay rahım fılmı cektırcektım artık ıyıce kendımı bırakmıstım dr arıyordum sürekli ve verdı rabbım bebegımızı.

mrb bende pko hastasıyım.8 aydır sürekli adetimin 3 günü gitip kan veriyorum.hormonlarıma bakılıyor 14.günüde ultrasona giriyorum.bu dr ilk gittiğimde kilo vermem geretiğini söyledi hastane içinde diyetiyene yönlendirdi.verilen diyete birebir uydum 60 kilodan 50 kiloya düştüm rahim filmine girdim.kilo verdiğim için artık kendiliğimden adetde görebiliyorum.doktrum hormonlarımında çok iyi olduğunu söylüyor ama malesef yumurtalarımın boyu küçük yada yumurta olmuyor.ilacada başlamadım.her ay hastenedeyim çok zor bir süreç.ama gerçekten kilo vermenin çok farkı oldu.zor oldu ama umarım sonunda değer.allah hepimizin hakkında hayırlısını versin.allah yardımcımız olsun.

bana hiç bir doktor kilo ver demedi ama acaba bende mi versemCADIARZU
58 im ,şöyle 50 falan olsam banada faydası olurmu?...

bende pco hastasıyım malesef.veee hamıleyım sakın umudunuzu yıtırmeyın ve bol bol dua edın rabbımden ısteyın o verıcektır.geclerı cok dua ederek agladım ve sonunda oldu umudunuzu kaybetmeyın hayırlı zamanı vardır mutlaka.üücncü klomen ıcısımde hamıle kaldım o ay rahım fılmı cektırcektım artık ıyıce kendımı bırakmıstım dr arıyordum sürekli ve verdı rabbım bebegımızı.

çok sevindim,Allah tamamına erdirsin...

inşaalah....hepimize hayırlısıyla...

bana hiç bir doktor kilo ver demedi ama acaba bende mi versemCADIARZU
58 im ,şöyle 50 falan olsam banada faydası olurmu?...

benimde daha önce gittiğim doktor kilomun normal olduğunu gerek olmadığını söylemişti ben inanmayıp şimdiki doktora gittim.herkez emin olsun b u hastalık kiloyla orantılı olarak seyrediyor.10 kilo verdim ilaçsız doğum kontrol hapsız regli olabiliyorum.internette televizyonda araştrın bütün doktorlar ilk olarak kilo verilmeli diyor.verilen kilolarlarda alınmamlı hastalık kilolu seyrederse ilerki yaşlarda şeker hastası olma riskimiz çok yüksek aynı şekilde kolestrol kanser hastası olmamızda öyle.bende felaket habercisi gibi oldum kusura bakmayın.

benimde daha önce gittiğim doktor kilomun normal olduğunu gerek olmadığını söylemişti ben inanmayıp şimdiki doktora gittim.herkez emin olsun b u hastalık kiloyla orantılı olarak seyrediyor.10 kilo verdim ilaçsız doğum kontrol hapsız regli olabiliyorum.internette televizyonda araştrın bütün doktorlar ilk olarak kilo verilmeli diyor.verilen kilolarlarda alınmamlı hastalık kilolu seyrederse ilerki yaşlarda şeker hastası olma riskimiz çok yüksek aynı şekilde kolestrol kanser hastası olmamızda öyle.bende felaket habercisi gibi oldum kusura bakmayın.[/yazdığın risklerin tamamı doğru maalesef...
bende şöyle bi 8 kilo falan vermeye çalışıcam bakalım...

...[/QUOTE][/yazdığın risklerin tamamı doğru maalesef...
bende şöyle bi 8 kilo falan vermeye çalışıcam bakalım...[/QUOTE]

kendi kendine kilo vermek zor olur hastaneye başvursan daha kolay olur bence.hem diyetisyende ne kadar kilo vermen gerektiğini söyler daha garanti olur.bu arada bende soğan suyu içmeye başladım.sen ne kadarlık evlisin bebek istiyomusun

Arkadaşlarrrrrrrrrrrrrrr yarın

(tüp bebek fiyatlarında indirim istiyoruz )

topiğinde mail günü lütfen topiğe uğrayıp hazırlanan dilekçeyi gerekli yerlere mail olarak atarmısınız

lütfen herkese haber verelim

kızlar ben geldim aslında biz geldik dualarım kabul oldu kızlar hamileyimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm mmmmmmmmmmm
ama adet günüm dündü dün akşamdan beri kanamam var değerimde 28.89 yani çok yeni daha kanamam olduğu için tehlikeli ppogestan verdi onu kullanıcam ve hiç kalkmıcam yerimden beni merak edenlere teşekkür ederim dualarınız içinde kardeşlerim nolur benim için dua edin yavrum benimle kalsın bana tutunsun sizi çok seviyorum kayınvalideme gidicam gece o bakıcak bana artık yatıcam sizi seviyorum iyiki varsınız hamileyimmmmmmmmmmmmmmmmmm demek benim için bi mucizeydi şimdi daha çok dua edicam daha çok sizin için nolur dua edin dua açtı bizim için kapıları başka herşey sebeb unutömayın

kızlar ben geldim aslında biz geldik dualarım kabul oldu kızlar hamileyimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm mmmmmmmmmmm
ama adet günüm dündü dün akşamdan beri kanamam var değerimde 28.89 yani çok yeni daha kanamam olduğu için tehlikeli ppogestan verdi onu kullanıcam ve hiç kalkmıcam yerimden beni merak edenlere teşekkür ederim dualarınız içinde kardeşlerim nolur benim için dua edin yavrum benimle kalsın bana tutunsun sizi çok seviyorum kayınvalideme gidicam gece o bakıcak bana artık yatıcam sizi seviyorum iyiki varsınız hamileyimmmmmmmmmmmmmmmmmm demek benim için bi mucizeydi şimdi daha çok dua edicam daha çok sizin için nolur dua edin dua açtı bizim için kapıları başka herşey sebeb unutömayın
cnaımmm çok sevindimmm dualarımız sneinleeee darısı başımıza inşallah

cnm benim cok sevindim allahim ne büyük sükürler olsun cok sevindim darisi basimiza ins kendine cok dikkat et allah hayirlisiyla yavruna kavustursun ins cnm hep dua edecegim sana allahim hep yaninda olsun seni ve minik bebisini korusun öpüyorum cnm seni :Saruboceq:

saol canım inşallah sizin ve sevdiğim herkezin duasıyla oldu bu kadar tuttu ya geriside gelir inşallah içim çok kötü korkuyorum o benim artık gitsin istemiyorum ve çok fena aynı adet gibiyim korkmamak elde deil rabbim korusun bizi sıra sende canım hadi bakalım dediğim duaları oku inan onların sayasinde yılların özlemi dincek inşallah allahım şimdi dualarım onu koruması için ve sizler için dualarımıza melekler amin desin inşallah ben bi süre yokum kendine iyi bak canım geldiğimde hamile ol inşallah

saol canım inşallah sizin ve sevdiğim herkezin duasıyla oldu bu kadar tuttu ya geriside gelir inşallah içim çok kötü korkuyorum o benim artık gitsin istemiyorum ve çok fena aynı adet gibiyim korkmamak elde deil rabbim korusun bizi sıra sende canım hadi bakalım dediğim duaları oku inan onların sayasinde yılların özlemi dincek inşallah allahım şimdi dualarım onu koruması için ve sizler için dualarımıza melekler amin desin inşallah ben bi süre yokum kendine iyi bak canım geldiğimde hamile ol inşallah
cnm allah korktuguna ugratmaz ins kendim icinde senin icinde herzaman duaciyim rabbim kabul etsin agrilara odaklanma cnm mümkün oldugu kadarda kalkma sirt üstü yat cnm allah yar ve yardmcin olsun kendine iyibak :emir_bebek::emir_bebek:tabi bebisede ayy cok sevindim cnm gercekten sen bunu coktan hakettin :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

mrb 5 buçuk yıllık evliyim.pko hastasıyım ama bunu öğreneli 5 ay oluyo. Aslında 7-8 yıldır şikayetlerim var. tüylenme, prolaktin fazlalığı vs. ama doktorlar bunun ciddi olmadığını tüylenmemin belli bi sebebi olmadığını söylediler. neyse evliliğimizin ikinci yılında doktora gittik neden bebeğimiz olmuyo diye. Bi sebepyok sağlıklısınız dediler. Biz herhangi bi tedavi uygulamadan 2007de hamile kaldım ama düştü.iki yıl geçti gene bebek yok biz tedaviye başladık. 8 ay klomen ve pregly iğnesi oldum sonuç negatif. en sonounda konyada bi profa gittik pko tanısı koydu. gonal f ve ovitrelle le bi kere normal bi kerede aşılama yaptırdık. sonuç gene negatif. umudu kestik ve tüp bebeğe karar verdik. Bu arada be 3 ay dinlenmek istedim çünkü kullandığım ilaç ve iğneler beni kötü etkilemişti. bu arada ne kaybederim dedim ve soğan kürüne başladım. ( dürüst olmak gerekirse bu arada bazı ara ebelerine falan da gittim, hacca para falan gönderdim...vs yani değişik şeyler denedim). soğan kürünün ikinci ayında hamile kaldı. Şok oldum.çok sevindim. şu an ilaç kullanıyorum 8 buçuk hafta oldu. ınş bebeğime bişey olmaz ve hayırlısıyla kucağıma alırım. Darısı tüm isteyenlere ve pko lulara. Ümidinizi kaybetmeyin ve bolbol dua edin.

mrb 5 buçuk yıllık evliyim.pko hastasıyım ama bunu öğreneli 5 ay oluyo. Aslında 7-8 yıldır şikayetlerim var. tüylenme, prolaktin fazlalığı vs. ama doktorlar bunun ciddi olmadığını tüylenmemin belli bi sebebi olmadığını söylediler. neyse evliliğimizin ikinci yılında doktora gittik neden bebeğimiz olmuyo diye. Bi sebepyok sağlıklısınız dediler. Biz herhangi bi tedavi uygulamadan 2007de hamile kaldım ama düştü.iki yıl geçti gene bebek yok biz tedaviye başladık. 8 ay klomen ve pregly iğnesi oldum sonuç negatif. en sonounda konyada bi profa gittik pko tanısı koydu. gonal f ve ovitrelle le bi kere normal bi kerede aşılama yaptırdık. sonuç gene negatif. umudu kestik ve tüp bebeğe karar verdik. Bu arada be 3 ay dinlenmek istedim çünkü kullandığım ilaç ve iğneler beni kötü etkilemişti. bu arada ne kaybederim dedim ve soğan kürüne başladım. ( dürüst olmak gerekirse bu arada bazı ara ebelerine falan da gittim, hacca para falan gönderdim...vs yani değişik şeyler denedim). soğan kürünün ikinci ayında hamile kaldı. Şok oldum.çok sevindim. şu an ilaç kullanıyorum 8 buçuk hafta oldu. İnş bebeğime bişey olmaz ve hayırlısıyla kucağıma alırım. Darısı tüm isteyenlere ve pko lulara. Ümidinizi kaybetmeyin ve bolbol dua edin.

ceren mrb senin adına çok sevindim allah sağlıkla sıhhatle doğurmak nasip eylesin.bende adet düzensziliği için dr gitmeye başlamıştım tabi birde bebek için.1 sene boyunca dr bişey omadığını söyledi.1 sene sonra başka bir doktora gitmek zorunda kaldım doktor kan değerlerimi bakınca sorun var dedi ve ultrasonla baktı pko dedi.özel bi hasteneydi güvenemdim başka bir doktora gittim şimdiki doktorum direkt adet tarihimi sordu üzerinden 2 ay geçmişti hamlemisin dedi hayır dedim o zaman pko lusun dedi.gerekli testler apıldı ultrasona girdim ve pko luydum.kilo verdim bu ayda klomene başladım aynı zamanda vereliniortaksoğan suyu içiyorum 15 gün içtim 1 hafta ara verdim 15 gün daha içicem.sen 2 ay kullandım demişsin.nasıl kullandın anlatırmısınvereliniortakvereliniortak

X