Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

gız nasılsın bal çörekotu tarçın karışımını ne zaman başlamamız lazım bide incir kürüne
hayıt tohumunu süreklimi kullanmamız lazım bilgi verirmisin
daha önce çok söylemiştin ama kullanmayacam diye dikkatimi çekmemişti şimdi düşünüyorum da yardım edersen sevinirim

çörek otu karışımını adetin ikinci günü başlıyorsun 12 gün sabah aç karnına 1 yemek kaşıgı akşam yatarken 1 yemek kaşıgı

incir demişsin hatırlatma prolaktin yüksekse sakın yeme içme

önce sogan uygulanır sonra incir canım

incir 21 gün kullanacaksın 7 gün ara vereceksin

adetin 1 günü başla 21 güne yap sonra 7 gün ara ver işte

hayıt da sabah akşam 2 su bardagı klorlu suyu kaynat sonra 1 çay kaşıgı at kapat iç ben bunu kolay olsun diye suyu kaynatıyorum fokur fokur halinde bardaktaki hayıta boşaltıp içiyorum kolay oluyor

şimdi hatırlatma hiç bir kür aynı anda yapılmaz bir ay sogan yap bir ay incir

bunları incir hariç uyguluyorum inciri ara ara yiyorum işte faydası oldumu bunların en canlı örnek nisanda ben olacagım

Sabır canım sabır.Vakti saati değil demek ki.Hep yıkılıyormuşuz, artık dayanamayacağız gibi geliyor ama ayağa kalkmak zorundayız.
Sen bir fakülteye git bir başla tedaviye, her şey Allah'tan.

günaydın kızlar korkmayın şu rahim filminden 5 dk iş anesteziye bile gerek yok gerçekten uzman bi dr ise

Normalde ben de anestezili düşünmüyordum.
Dr'uma tekrar sordum çoğu kişi anestezisiz çektiriyor, ben de çektiremez miyim dedim.
Dediği şey "Kimisi çok rahat geçiriyor, kimisi bayılıyor bile.Bence acı çekmene değmez, ben olsam anestezili çektirirdim." oldu.
ister istemez gözü korkuyor insanın.Benim tereddütümü görünce de eşim anestezili randevu alalım dedi o şekilde aldık.
Belki çok kolay bir şey, acıya dayanıklıyımdır ama korktum işte.
Çektirmeden yine konuşmayı düşünüyorum dr umla.Belki son anda anesteziden vazgeçeriz.
Artık çok sıkıldım anestezili ya da değil olsun açık çıksın da başka bir şey istemiyorum.
Bir an önce aşılamam yapılsın.
Rabbim hepimizin gönlüne göre versin inşallah.

kızlar meraba...bugün üstümde bi umutsuzluk var.5 dk otursam umutsuzluk sarıor etrafımı.düşünmemek için deli gibi temizlik yaptım bugün.şimdi oturdum.galiba artık yıpranıorum.benden sonra evlenenler doğurdu bile.onların sevincine ortak olmaya çalışıorum ama bi yöndende imrenti duyuyorum.etrafımdakiler sağolsunlar bana çok destekler.herkes bişiler okuyup üflüo bana iş yaptırmıolar.biri ayağına terlik giy diye bağırır biri o ağır sen taşıma diye.o kadar çok üstüme düşüolarki sanki onlara karşı mahçupluk duyuyorum.ben çok bunaldım ya.kendini bilmezlerin soruları bıktırdı beni.kimi niye yapmıon bebek olmuyomu yoksa dio.tedavi gördümü bilenlerde ne aşamadayım diye didiklio.resmen çekip gidesim var artık.evet çok istiorum şöle boklu bezlerini temizlicem bi bebeğim olmasını.ama kurban olduğum allah vermezse elimden ne gelir.rabbim için bu çok kolayyyyy.bizide yoktan var eden o değilmi.bu benim sınavım biliorum.allahıma çok şükürkü bu derdimde vesile oldu ibadetime dahada düştüm.allahım kabul etsin.çok üzülüorum ama biliorumki bundada var bi hayır.herşeyin vakti saati belli.ne kadar kendimizi yıpratsakta en güzel karar allahın.allah bizlere hayırlı sağlıklı ömürlü evlatlar nasip etsin

Ağzı olan konuşuyor.Sanki senin elinde olan bir şey.Allah verirse olacak vermezse yapacak bir şey yok.
Tedavi süreci çok paylaşma çok yakınların dışında kimseyle.Dediğin gibi sorarlar, daha çok yıpranırsın.
Kötü niyet yoktur belki sormalarında ama bu durumlarda söylenen her şey ters gelebiliyor bize.
Bizden sonra doğuranları düşünürsek yandık tatlım.Bazen ben de aynı boşluğa düşüyorum.Sonra kendi kendime deliliğe vuruyorum işi.
Sürekli düşünürsek kafayı yeriz, olacağı varsa da olmaz.
Kendini kimseye karşı da mahcup hissetme. Destek oluyorlar ne güzel.
Kendini bilmezleri de Allah'a havale et.Allah korkusu olan insan bunu bu şekilde sorgulamaz.
Olmuyorsa olmuyor kimi ne ilgilendirir.Senin elinde değil.Kimsenin elinde değil.Ol diyecek olacak inşallah.

Canım hayırlısı olsun kilo problemin varsa vermen gerekiyor ben diyetisyene gidiyorum spor ve diyet yapıyprum hem sağlık çaısından hemde pko için çok önemli kilo vermek.İnşallah güzel gelişmlerle gelirsin
hayıt tohumu ve civanperçemi aldım hayıt tohumunun tadını sevmedim acı bunlar ne işe yarıyo du unuttum ben
attarcı hayıt tohumunu kaynat dedi öylemi yapılıyo
Hayıt tohumunu internetten araştırdım ben hormon düzensizliklerine yumurtlama bozukluklarına adet düzensizliği kısaca kadın hastalıkları ve birçok hastalığa iyi geliyor bende kullanıyordum şuan tiroit ilacı kullandığım için bıraktım.Ama tekrar düşünüyorum kullanmayı.Sabah akşam 1 tatlı kşığı hayıt tohumunu kaynamış sıcak suya atıyorsun 5 10 dk demlemeye bırak ılık olarak iç.Allah şifa versin hepimize
baharcığım hoşgeldin canım nasılsın gündüz pek rastlaşamıyoruz seninle

kız nereye kaybodun hemen bahaarrrrr
Canım kusura bakma sabah bir girdim çok kalamadım evi toparlayıp günüm vardı arkadaşıma gittim görseydim yazını yazardım canım
Canım lütfen kendini böyle üzme sende derdin teselli ederdin sen niye şimdi böyle ağladın bakimKendini üzerek kendine zarar veriyorsun içinden zorda olsa belli bir müddet şu bebek olayını çıkar kafandan bir kendine gel.Bak Bursadayız istersen görüşürüz gezeriz kafanı dağıtırsın.Hep aklında bebek olduğu için böyle oluyor.Allah'a bırakmak en güzeli.Ozman bak nasıl mükafatını alırsın emin ol.Rabbim büyüktür kimseye kaldıramıyacağı yükü vermezmiş.Üzme tatlı canını sen bir an önce fakülteye git psikolojik olarak rahatlarsn en azından
Canım benim teşkler iyi diyelim iyi olalım.Ben bugün günüm vardı oaraya gittim.Bide oriflame satış temsilcisiyim ürün siparişi alıyorum gittiğim yerlrden.Bebek konusunu çok kafama takıntı haline getirmiyorum.Allah'tan herşey Rabbim bilir nasip ederse hertürlü oluyor zatenSen nasılsın canım iyimisin?
kızlar bnm elimde aşırı terleme var ve ameliyat olmayı düşünüyorum narkoz yiyince hormonlarım yumurtalıklarım fln etkilenr mi. hemn randevu alıp olmayı düşünüyorum. doktoruma sormam gerekir mii
Psikolojik olabilirmi bu?
çıkıp anlamsızca dalaşıcam sokak sokak park parkk tek başıma yanlız kalıp aglıcam offfffffffffffffffffffffffffff
Nerdesin bende geleyim ağlamak yokkkkkkkk ağlarsanda sevinçten ağlarsın inşallahhhhhhhh
Canım Allah yardımcın olsun karşındaki olgun olsa tam tersi seni kırmamak için elinden geleni yapar.Allah'tan korkan bu hareketleri yapmaz.Kendi bilir boşver sen kendini üzme Allah'a o hesabını verecek.Ama kendinide ezdirme mesafeli ol.Hep küçüklerden bekleniyor büyükte büyüklüğünü bilsin Allah'tan korksun.

Seni tebrik ediyorum canım canı gönüldennnnnnnn negüzel yazmışsınnn Allah'a bırakırsak biz kendimizi bu bunalımlar hiç olmuyacak aslında onlar şeytanın verdiği vesvese.Negüzel demişsin aklıma bir olay geldi.Onu yazayımda hepimize ders olsun.Çocuğu olmayan bir bayan varmış hep isyan eder neolursa olsun hamile olayım demiş.Allah nasip etmiş hamile kalmış.Ama bu bayan için doktorlar doğuramaz demiş düşünün hamile ama dogum olayı olursa ölecek68 Kilodan 115 kiloya çıkmış fakülteye kaldırmışlar heryeri şiş morarmış.hamile ama doğum gerçekleşmiyor doğum olsa ölücek en sonunda dayanamıyor ölüyor hastanede bebeğini alıyorlar oda küvezdeAllah beterinden korusun.Bu olay bir komşumuzun akrabsının başına gelen bir olay.Allah'tan hayırlısını isteyin Allah aşkınaDaha ne örnekler yine biri istemiş hayırlısını ver dememiş olmuş hayırsız bir oğlan büyümüş kadını sokağa atmış evini elinden almak için.Birininde olmuş zihinsel engelli annesi bakıp bakıp ağlıyorBöyle olsa dahamı iyi olucak soararım size ozaman daha çok ağlayıp üzüleceksiniz.Oyüzden lütfen Allah'ım hayırlı zamanda hayırlı sağlıklı evlat nasip et deyin herzaman.Allah biliyor zamanını alnımıza kaderimize yazılmış ağlayıp sızlasakta çırpınsakta boşşşşşşş göreceğimiz ne varsa onu görüyoruz oyzden lütfen hiçbiriniz üzülmeyin.Allah'a sığının.

slm kızlar bugün doktora gittim malesef olan adetmiş zaten şu anda okadar sancım varki bütün gün yattım hareket edemiyorum resmen.doktor yumurtaların bazıları çatlamış bazıları çatlamamış dedi.bu ay yumurtalar tam istediğimiz gibi oldu ondada catlamayanlar çıktı yani bu ayda emeklerimiz boşa çıktı.şimdi bekleyeceğiz dedi bana dogum kontrol hapı verdi çatlamayan yumurtalar çatlayacakmış ve düzene giriceklermiş.ama ben artık hiçbişeyden emin değilim.sanki doktorum iyi açıklamıyor bize herseyi.doktor değiştirmeyi düşünüyorum kızlar (( bakalım önümüzdeki ay nasıl gidicek.hakkımızda hayırlısı demek günü saati daha gelmemiş.hersey yaradanın elinde...

sende ne güzel yazmışsın bahar:)) güçlü olalım elimizden geleni yapıp Allaha tevekkül edelim inşallahh.. bende iyiyim işte ya çok şükür bildiğin gibi:)

canım pskolojk mi demişsinde alakası yok canm normal zamandada aşırı terleme var tabi heyecanlannca fln dahada çoğalıyo.. okuldayken sınavda sınav kağıdım ıslanır yırtılırdı bnde selpak koyardm elimin altına( tuhaf bişi yanii.. ama mayıs ayına bıraktım ameliyat işini şu çatlatma iğnemi fln olayım bi bakalım nolcakk..

elif dün herkes o kadar umutsuzdu ki inşallah bugün senin güzel haberinle herkes, hepimiz umutlarımıza kavuşuruz sen umut olursun bize

elif dün herkes o kadar umutsuzdu ki inşallah bugün senin güzel haberinle herkes, hepimiz umutlarımıza kavuşuruz sen umut olursun bize

günaydın canım ve günaydın diğer güzel anne adayları amin canım inşallah inşallah sen ne zaman yaptırıcaksın test hadi sende yaptır artık

günaydın kızlar. benimde belim ağrımaya başladı adet belirtisi.ölsem de kurtulsam şu dertten yada boşansam da kurtulsam .şimdi herkes teselli etmeye çalışıyocak .ama doğru değilmi kızlar en az bir kere düşünmüyomusunuz sizde böyle.bıktım artık ben .sanırım dayanamıycam.

canım çok haklısın hepimiz böyle isyan ediyoruz ama ne yaparsak yapalım elimizden bişey gelmiyor malesef Allah nasip etmedikten sonra olmuyor zamanı var elbet olucak ama o zaman gelene kadar insanı yoruyor yıpratıyor

Günaydın canım aramıza hoşgeldin. İnşallah çoookkkkk güzel bir gün olur bu gün elifin güzel haberini alırız inşallahhhh...

Hoş bulduk canım. İnşallah sonucu güzel çıkar da umut dolar hepimizin içine.
Ben özellikle pco hastaları hamile kalınca gerçekten çok mutlu oluyorum.Diyorum ki o zaman bak her şeyin bir zamanı var.
Sen kim oluyorsun da yaradandan umut kesiyorsun.
Kimi zaman ben de isyanın eşiğine geldim.Ağlaya ağlaya eşime boşanalım benim yüzümden olmuyor babalık hakkını elinden alıyorum dedim.
Ama sonra geçiyor umut fakirin ekmeği.Umutsuz yaşanmıyor.Her şey yerle bir olsa da yeniden sil baştan yaşıyoruz, ayağa kalkıyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…