Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

kazlarrrrrrrrrrrrrrr

ay kusura bakmayın tamamen koptum kk dan kayın valdemler gitti umreye şükür ama bende bittim misafirlerden öldümm şimdi evimdeyim dinleniyorum artık inşallah ben 20 ocakta adet olmuştum bu ay 16 sında oldum bu ömrümde bi ilk hep geçciken adetim 4 gün önce geldi anlamadım bu ay çok ümitliydim ama olmadı işte gene

cevap için teşekkür canim.soğan kürünü 3ay yapdim.kistlerim azalmiş.ama adetimi geciktiriyo.neden bilmiyorum.ama soğan kürüne devam etmeyi düşünüyorum.İnşaallah gelecekde çocuk sorunu yaşamam.ama zor gibi görünüyor.hakkimizda hayirlisi.İnşaallah hepimizin salikli hayirli bebekleri olur.

A.s canım hoşgeldin aramıza söktürücü kullandysan gelir merak etme bende yeri geliyor ilaç bittikten 10 15 gün sonra olduğum günler olmuştur.Az daha bekle olmassa doktora git ultrasondan baktır.hormon tahlili yaptır tekrardan geçmiş olsun canım.Allah hepimizin yardımcısı olsun
QUOTE=Ebirhim;23169455]25.günü bırakıyorsun bir kaçgüne adet oluyorsun eğer hamile kalmazsan ya da başka sorunun yoksa. Adet olunca tekarar 16.gün kullanmaya başlıyorsun canım...Rica ederim inşallah yardımcı olabilmişimdir.Bu arada bende fakülte hastanesindeyim...[/QUOTE]
Çok teşekkür ederim canım bilgin için.Ben Bursadaki fakülteye gidiyorum canım
Dediğin gibi şimdi hasta hakları var ama insan kavgaya karışmak istemiyor işte.Birde anlıyamadığım hemşire yada görevliler doktordan daha burnu yukarda dünyayayı onlar yaratmış sanki tövbe tövbe.Bana öyle tersi denk gelmedide bazı hastalara ters davranan kendini begenmişler vardı.Ya doktor mütavazide size ne oluyor dimi
Allah bağışlasın canım inşallah ikinci bebeğinde olur sağlıklı hayırlı şekilde
bizimle aynı duyguları yaşayan daha çokk kişi var canm çok zor bi duygu Rabbim herkese hayrlı evlatlar versin..
Tabiki çok insan var bizim yine yedavi imkanımız var hiç tedaviye gerek olmadan çok ağır vakalar var Allah korusun bence biraz sabır ve gayret gerisi Allah'ın taktiri.Sveh sende kendini boşa üzüyorsun canım yaşın daha 22 keşke ben senin yaşında olsaydım ümitsizliğe niye kapılıyorsun Allah veriri inşallh yeterki sağlıklı hayırlı evlat olsun.Kiminin oluyor Allah korsun sorunlu oluyor hastalıklı doğuyor yada büyüyünce hayırsız oluyor böyle dahamı iyiOyüzden Rabbim zamanını biliyordur kimse bilemez onuda boşuna canını sıkma yani.Allah nasip ederse günü gelip hepimizin olucak inşallah
ikinciyi istiyorum ben tatlım ama ya olmuyor ya da olunca düşüyor sizlerinde olacak canlarım Allah ın izniyle yıpratmayın kendinizi çocuk olunca bu enerjilere ihtiyacınız olacak haaa
Haklısın canım streste çok etkiliyor.Ben kendimden pay biçim ben diyetisyene gidiyorum kilo verip çocuk tedavisi için hemde sağlıklı olmak için.İlk iki haftada 3 3.5 kilo verdim dün kontrolüm vardı 300 gr vermişim ve kontrole gitmeden önce vücudumun şiştiğini hissettim biraz sinirlerim bozuktu ve diyetisyenimde çok şaşırdı yemem herzamnki gibi ama kilo 300 gr anca.Stres okadar etkiliyorki vücudu oyüzden stres yapmamak lazım.Dün eşimde stresle ilgili kişisel gelişim kitapları aldı banaOnları okuyacam.Ama gel görki stres olduğum konu eşimin ailesiOnlardan başka strese sokan yok beniKafama takmamaya çalışacağım çünkü kendi sağlığımız bozuluyor kimseye bişey olduğu yok.Oyüzden svehhhhhhhhhh kendini strese sokma streste etkiliyor çok

Hoşgeldinnn canımmm evet baya bir koptun bizdenAllah kabul etsin güle güle gitsinler.Çok yormasaydın kendini.Sağlık olsun canım stres etme kendine olur inşallah bekle bakim biarz sonra olmassa fakülteye gidersin bak orda iyi bakıyorlar.İnşallh hastaneye gerek kalmadan bebeğine kavuşursun canım

Çok teşekkür ederim canım bilgin için.Ben Bursadaki fakülteye gidiyorum canım

Dediğin gibi şimdi hasta hakları var ama insan kavgaya karışmak istemiyor işte.Birde anlıyamadığım hemşire yada görevliler doktordan daha burnu yukarda dünyayayı onlar yaratmış sanki tövbe tövbe.Bana öyle tersi denk gelmedide bazı hastalara ters davranan kendini begenmişler vardı.Ya doktor mütavazide size ne oluyor dimi

Allah bağışlasın canım inşallah ikinci bebeğinde olur sağlıklı hayırlı şekilde

Tabiki çok insan var bizim yine yedavi imkanımız var hiç tedaviye gerek olmadan çok ağır vakalar var Allah korusun bence biraz sabır ve gayret gerisi Allah'ın taktiri.Sveh sende kendini boşa üzüyorsun canım yaşın daha 22 keşke ben senin yaşında olsaydım ümitsizliğe niye kapılıyorsun Allah veriri inşallh yeterki sağlıklı hayırlı evlat olsun.Kiminin oluyor Allah korsun sorunlu oluyor hastalıklı doğuyor yada büyüyünce hayırsız oluyor böyle dahamı iyiOyüzden Rabbim zamanını biliyordur kimse bilemez onuda boşuna canını sıkma yani.Allah nasip ederse günü gelip hepimizin olucak inşallah

Haklısın canım streste çok etkiliyor.Ben kendimden pay biçim ben diyetisyene gidiyorum kilo verip çocuk tedavisi için hemde sağlıklı olmak için.İlk iki haftada 3 3.5 kilo verdim dün kontrolüm vardı 300 gr vermişim ve kontrole gitmeden önce vücudumun şiştiğini hissettim biraz sinirlerim bozuktu ve diyetisyenimde çok şaşırdı yemem herzamnki gibi ama kilo 300 gr anca.Stres okadar etkiliyorki vücudu oyüzden stres yapmamak lazım.Dün eşimde stresle ilgili kişisel gelişim kitapları aldı banaOnları okuyacam.Ama gel görki stres olduğum konu eşimin ailesiOnlardan başka strese sokan yok beniKafama takmamaya çalışacağım çünkü kendi sağlığımız bozuluyor kimseye bişey olduğu yok.Oyüzden svehhhhhhhhhh kendini strese sokma streste etkiliyor çok

Hoşgeldinnn canımmm evet baya bir koptun bizdenAllah kabul etsin güle güle gitsinler.Çok yormasaydın kendini.Sağlık olsun canım stres etme kendine olur inşallah bekle bakim biarz sonra olmassa fakülteye gidersin bak orda iyi bakıyorlar.İnşallh hastaneye gerek kalmadan bebeğine kavuşursun canım[/QUOTE]

canlarım benm yaaa destekleriniz teşkler Allah herkesin gönlüne göre versin.. ama elimde değil valla yaa dün yine 2 tane bebiş haberi aldım daha bi senelik bile evli değiller hamile kalmışlar ne güzel.. ama onlarıda duyunca bn gidiyorum iyice üzmemeye çalışıyorum kendimi ama olmuyoo 3 sene oldu az değil..

oooo kimler gelmiş dedim unuttu bu kız bizi hoşgeldm canm evıne, foruma sağlık olsn canm bnm erken olduğuna göre rahim bebek istiyomuş öle duymuştum bidahaki ayy inşallah sende dicenn ilaçların iğnelerin bittimi nasıl gidiyo tedavi

slm kızlar kk ya giremiyordum gerçi sorun var hala ama ancak alıntı yaparsam birşeyler yazabiliyorum

ben yokken neler olmuş geçmişi okuyum bakalım

ben karışımımı kullanıyorum eşimde keçiboynuzu kızlar yumurtaları gelişmeyenler için bir kür buldum deneyin

2 çay lkaşıgı hayıt tohumu
5 6 yaprak aslan pençesi
3 dal civan perçemi
1 adet kabuklu tarçın
bunları 1 bardak suda demileyin sonra başka bir bardaka 1 kaşık bal koyun bu karışımıda üstüne onun üstünede kaynamış suyu

farkını göreceksiniz okudum yumurtaları en yüksek doza ragmen gelişmeyen kişiler süper sonuç almışlar

Kızlar ben iki aydır ara kanama görüyürum ve 41 günde oluyordum reglimi. Nornalde de 35 günde olurdum ama düzenli bir şekilde. Dün dr gittim neden bir ayda iki kanama geliyor ve reglimi geç oluyorum diye.Rahmim temiz yumurtalıklarda hiçbir sorun yok Hormon yapıldı. Fsh 5.97, lsh 6.73 çıktı ve bana pco var erkeklik hormonun fazla dedi bu doğru mudur ama yumurtalıklarda kistik bir yapı yok. Ben yazın kendi doktoruma gitmiş o ayrıldığı için bu sefer başka dr gittim. O zaman 6 gün regl gecikmişti hormon yapılmıştı lsh fsh tan 2 kat yüksek çıkmıştı pco gibi ama regl ol gel tekrar yapalım dedi yaptırdım o zaman aynen böyle çıkmıştı sonucum yani lsh fsh arasında iki kat fark kapanmıştı o değerlerle karşılaştırdım aynen böyleymiş ve dr bu sonuca çok iyi sorun yok demişti. Eğer lsh fshtan iki kat yüksek olursa pco olur demişti ama bu dr aradaki fark farketmez fshtan yüksek olduğu sürece pcodur diyor. Ama ben öbür dr gittiğimde herşey yolunda dediğinde bir daha regl de sorun çıkmadı yine 35 günde düzenli oldum, yumurtlama akıntım da geliyordu. Bir dr aynı sonuçlara süper diyor şimdi yine yaptırıyorum bu dr sorun var diyor anlamıyorum kızlar sorun var mı. Bir de prolaktin çok az yüksek sadece bir hafta iki gün ilaç alcam bırakcam ben regl gecikmesini sadece ona yoruyorum aslında. Eğer bu değerlerde sorun varsa yazın da böyleydi sadece bir ay gecilmişti sonra yine düzgün reglimi olmuştum nasıl oldu o zaman dimi. Yanii sormak istediğim lsh fshtan yüksek olunca ne kadar yüksek olduğu önemli değil mi yine de pco mudur.

sklında soru işareti varsa bi doktora daha git cnaım ama azda yüksek olsa pco deniliyo kistik apı yoksa pco olammalı anlamadım canım ama bi doktora daha git istersen

iğneler fitiller ilaçlar bitti iki aydır erken adet oluyorum bu ömrümde bi ilk yani bilmiyorum off canım cok sıkılıyo aglıyorum durup dururken başım agrıyo bu ay olcak sandım her ay gb nefret ediyorum bundan off adet dönemleri cok buhran geçiyo yaa offf cuma pazara cıkmadım cumartesi cıkmadım evden bişiler yapıyorum canım dışarı cıkmak istemiyo çarşambadan beri bakkala bile gitmedim yarın dışarı çıkarıcak kocikim sıkıldım bunaldım ama hiç bişi yapmıyorum bi yemek yapıyorum koca gün ölee asalaak bi hayat cok canım sıkılıyooooooooooo

sklında soru işareti varsa bi doktora daha git cnaım ama azda yüksek olsa pco deniliyo kistik apı yoksa pco olammalı anlamadım canım ama bi doktora daha git istersen

gittim canım zaten önce dün muayene oldum smear falan da aldırdım. Hormon yapıldı. Bugüğn de sonuçları aldım doktora gösterdim öyle dedi lh yüksek diye ama ultrasonda birşey yok. Zaten yazın da olduğunda muayene de çıkmamıştı sadece hormon sonucu olarak çıkmıştı o zaman daha yüksekti lsh ama regli oldum 3. günü gittim aynen bu değerlere dönmüştü ve sorun yok demişti başka dr karşılaştırdım bugün gelince tam aynı o dr bana lh fshtan iki kat olacak ki pcı olasın demişti ama başka yerde okudum biraz önce 1/1 oranında olmalıymış yani en az aynı değerle olmnalıymışlar o zaman öbür dr nasıl sorun yok süper dedi bana ben daha o zaman başlardım yoksa tedaviye. Ben sadece iki aydır 41 günde regl oluyorum olamıyorum diye birşey yok ve ara kanama geliyor bir de ve ben bunu sadece prolaktin yükselmesine bağlıyorum. Çünkü öbür dr gittiğimde ve sonuçlar aynen böyle çıktığında öbür reglimde gecikme olmamıştı normal döngüme dönmüştüm yumurtlamam da var akıntım geliyordu yani o değerler sorun olsaydı hep gecikme yaşamam lazım gelmez miydi. Neyse ben içimin rahatlaması açısından yasmin kullanıp normal reglimi olunca başka dr gidicem yeniden baktırcam ve sorucam. Hormon değerlerinde nette lh için 7 den büyük olmaması lazım diye söylüyor benim 6.73 ama fsh tan yüksek ne olursa olsun fshtan yüksek olunca pco oluyorsa olabilir.

kızlar selam progetaron testimi yaptırdım.ama bişey anlamadım ya bana yardım edin.

test adı parametre adı sonuç normal değerler
progesteron folukuler faz 17,95* 0,4 - 2, 5

ne demek bu hiç anlamadım.sonucu okutmaya gttim dr. çıkmıştı.cepten aradım.okudum sonucu.tamam iyi dedi.ilişkiye devam edin dedi.ama adetin 23. günü ne alaka ilişki ?

Son düzenleme:

üzülme güzelim yaa.... bidahaki ay olcak inşallah içimzden ilk sen dicen burda hamileyiimmm die sonra biz dökülcez arkandan inşalahh kuran tefsirini oku,siyer oku uğraş bişilerle zariyat süresi 56.ayette Allahu teala ' ben cinleri ve insanları yalnız bana ibadet etsnler diye yarattım' diyo aslında bi dk bile boş durmamamız lazm hep Allahın rızasını gözeterek bişiler yapmamız lazm ilim öğrenmek lazm.. sahabelerin hayatına baktığımızda diyorum ne kadar boş yaşıyorz nolcak bizim halimizz Allah hidayet etsin...

yüksek çıkmış yine dimi burcu oyüzden dvm demiştir geç yumurtlama olursa die. ben yaptrmadm bidahaki ay yaptrcam dr söleyip

sveh selam canım sen ne yaptın sen de vericektin horman tahlili dimi?

bişi yapmadm canm yaa napiimm yok ya paramız yok fazla bu ay kocişim yaptrmasan olmaz mı dedi yaptrmadm bende demedm bidaha aslında çok istiyodm yaptrmak.. nasip değilmiş.. ya bazen hele bu aralar hç çocuğum olmıcak gibi geliyo sanada öle oluyomu(

Son düzenleme:
evet canım bende öyle düşünüyorum çoğu zaman. sanki büyüüükkk bir hayalmiş gibi geliyo bana.dün 3 tane hamile akrabamla güne gittik.hepsi hemen hemen doğurmak üzere.bebeklerinin eşyaları odaları bi düşünsene benim halimi.ben hep gülümsüyorum ama içim yanıyo kimse anlamıyo.zor bir sınav geçirdim dün .Allahım sen büyüksün .

Son düzenleme:

olsun canım ya yapsan da olcak yapmasan da allah ol dedimi ne progesteron dinler ne adet döngüsü

günaydın canım nasılsın

degerin iyi tabi geçen sefere bakark düşük ama hiç belli olmaz hadi bakalım gün sayalım

kendinizi yıpratmayın olacak sizlerinde

dün bir karışım yazdım yumurtası gelişmeyenler kullansın birde hayıt tohumu

ben karımımı eşimde karışımı ve tabi ilçada alıyorum bu sefer olacakkkkkkkkkkkk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…