Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

teşekkürler arkadaşım benim sagol evet yaa düşün düşün nereye kadar hepimiz için hayırlısı ne ise o olsunnn :))

Slm kızlar,

bende sizler gibi yıllardır bu pko hatalığını çekiyorum. evleneli 3,5 yıl oldu daha önce bebek düşünmedik ve hiç denemedik korunmadan. şimdi artık istiyoruz ve 2,5 yıldırda yasmin kullanıyordum önümüzdeki haftalarda doktora gideceğim kendiliğimden adet olamıyorum bende bebek düşündüğüm için nasıl bir tedavi yolu izleyecek bilmiyorum. yasmine en son geçen aralık ayında ara vermiştim şubatta başladım bakalım ne diyecek doktor. Açıkçası zor günlerin beni beklediğinin farkındayım Allahın takdiri tabi hemende olabilir yıllarca sürebilirde.. Allah isteyen herkesi bebeğine kavuşturur işallah. bu arada yavaş yavaş kiloda veriyorum beslenmeme dikkat ediyorum.

aramiza hoşgeldin arkadaşım :13: evet zorlu bir süreç ama moralını bozma sakın kimis aylarca tedavı görüyor olmuyorrr çok sonra oluyor kimisi ise beklemediği anda hamıle kalıyor rabbım ne zaman verirse o zaman olcak sen içini ferah tut tedavıne başla inş.meleğine kavuşursun canım

Pkoda kilo sorunu hep oluyormu kizlar ???

benim bildiğim kimileri çok kılolu oluyor vermesi zor oluyor ama bu metformınlı ilaçlarla veremıyorlar benimde 4-5 kılo fazlam var ve vermekde güçlük çekiyorum ama biraz uğrasırsam veriyorum kımılerınde çok zaıf oluyoorrr kişiden kişiye değişiyor yanı

tsk ederim aciklaman icin canim..

canım benım kılo problemım yok gerçi kistlerim de 6 aydır yok tüylenme de yok:)
sadece düzensizlik var...
hamılelığımden once vardı ama bebekle beraber hepsi gitti

senın kılo problemın var mı?

demekki sendede ayni benimkisi gibi
gerci dedigim gibi pko lu olup olmadigimi bilmiyorum ama düzensizlik ve kist iste bendede öyle
zayifim ben 49 -50 boyum 1.68 ... ama son dönemde sivilcelerim cok fazla cikiyor sanki ergenlik sivilceleri gibi, birde bunlar kürtajdan sonra cok arttilar..

ayyy iyiki yazmışsın canım mut oluyor bize.dileklerin içinde çok sağol canım.bu arada sende pcolumuydun.

iyi geceler canım güzel mesajın için teşekkür ederim az önce cevap yazdım :))
üzülmeyeceğim söz :)
tabiki üzülmeyeceksin diğer arkadaşları çok tanımıyorum bak ben gyaman tuncsss yıldıkmı devam ediyoz.üzüntü 3 gün sonra geçiyor zaten tatlım.

aaa bende şu an aynı durumdayım seni merak ediyorum bakalım yumurtalıkların nasıl gelişmişmi diye mutlaka yaz canım bize.ya benim 3 günüm metforminde çok mide bulantısı yapıyor ya sonradan geçecekmi arkadaşlar bari..
aaaa bide adetinin kaçıncı gününe denk geliyor kontrolun 10 gün filanamı.

bende bunu merak ettim,acaba metformin düzenli adetin gelmesinimi sağlıyor.

ayyyy evet bak sen bişey yapmadın hiç inanmadın bebiş geldi.aslında ateş ölçmek takip yapmak sanırım strese sokuyor insanı.

canım benım kılo problemım yok gerçi kistlerim de 6 aydır yok tüylenme de yok:)
sadece düzensizlik var...
hamılelığımden once vardı ama bebekle beraber hepsi gitti

vayyyy hamilelik bütün vucudu düzeltiyor sanki

canım sende klomen kullanıyordun ne zaman doktorun kontrole gel dedi.benim 3. günümde serophene başlattı adetin 14. gününe denk geliyor diğer kontrolum çok uzun bir zaman değilmi ilacı başladığımın 11. günü kontrole gitmiş olacam yani.
bu arada sen klomen kullanırken incir kürü yapıyonmu yada yiyormusun.ben geçen ay kür yaptım normalden fazla büyüdü bu sefer korkuyorum kür yapmasam sadece yesemmi diyorum.

Son düzenleme:
hadi eski halimize geri dönelim.ben sana soru sorayım sende cevapla ve bize yardımcı ol sanki bu ay hiç bişey olmamış gibi kaldığımız yerden devammm
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php
ateş tablom nasıl saçma sapan değilmiiiii.
bende bu ay ara verecem sadece metformine başlayacaktım kısmet işte doktorun gazına geldim yani bu ayda ilaç hem 3 ilaççççççççççççç.mide bulantısıda yapıyor metformin sabaha karşı neyseki 2saat içinde geçiyor şükürrr.
doktor önce eşininde testlerine bakalım ilaca nasıl cevap veriyon onada bakalım sonra rahim filmi çek ara ver dedi boşuna filmin acısını çekme dedi beni kandırdı yani...aman vardır bunun da bi hikmeti allah ne yazdıysa ooooo artıkkk.bu arada eşimin test sonuçlarını aldık çok şükür onlarda iyi bakalım kısmet artıkkk

Son düzenleme:
ya kızlar bişe sormak istiorum ya aklıma cok takldı şimdi hamilelin ilk haftalarında eşlerle ilişkiye girmek tehlikeli diolar :26: bebek tam olşmadıgı için düşebilirmiş dogrulugu nedir

ya kızlar bişe sormak istiorum ya aklıma cok takldı şimdi hamilelin ilk haftalarında eşlerle ilişkiye girmek tehlikeli diolar :26: bebek tam olşmadıgı için düşebilirmiş dogrulugu nedir

bunun en doğru cvb doktorun verebilir canım. sen en iyisi doktorunla konuş o senin durumuna göre beraber ol ya da olma der. başkalarının söylediklerine bakma derim yine de sen bilirsin

ayy eşin de benim eşim gibi canım ne güzel rahatlatmış içini...bence bu kadar rahatlamışken eşini dinle kafandan çıkar her şey daha iyi olacak nasıl olsa gerekeni içiyorsun at kafandan...

saolsun valla evlenirken çok çocuk istiyordu o kadar çok çocuk muhabbeti oluyordu ki şimdi ise sanırım benim durumum yüzünden pek açmıyor tabi konusu geçiyor ama eskisi gibi değil bende artık olursa olur olmazsa doktora başlarım modundayım zaten doktora gidince yeterince stres yaşıycam şimdiden takmanın bir alemi yok dimi

bunun en doğru cvb doktorun verebilir canım. sen en iyisi doktorunla konuş o senin durumuna göre beraber ol ya da olma der. başkalarının söylediklerine bakma derim yine de sen bilirsin

o gun sormadm oda bişey demedi bidahaki gittimde sorim bari nası sorulursa budaa

tatlım ne oldu doktorda yumurtalıkların gelişmişmi metmorfin işe yaradımı acaba çok merak ediyom

canm çok iyi yapmışsın böyle yapmakla böyle eşlere çok kızıyorumya sanki tek başına yapacan çocuğuda umrunda deil.sen hem kendi tedavini yapcan aman kürümü yapayım,aman hapımı içeyim,ateşimi ölçeyim derken zaten yeteri kadar kafa yoruyosun birde zorla eşine ilaç içirecen,düşüncen.biraz yardımcı olsun sana olmuyosada kendi haline bırak böyle zorlama sen aldırma bakalım o istemeyecekmi hani tedavimize devam etmicekmiyiz ilaçlarımı içeyimmi demicekmi dene bakalım.biraz kendinle ilgilen saçların beyazladıysa boyat değişiklik yap iyi gelir negüzel zayıflıyosunda heralde.belki böyle yapp aldırmadığında gelecek bebeğin canm hayırlısı olsun...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…