Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

eşim hamile olmamdan şüpheleniyo.bende pkolu olduğum için ihtimal vermiyorum öyle bi belirtide yok zaten.

inşallah hamilesindir canım.
pko lusun diye hamile kalamicağını sanma sakın.
okadar çok pko lu varki pko olduğunu bilmeden yada bilerek birşey yapmadan hamile kalıyorlar. hiç belli olmaz.
olmadı bir test alır yaparsın

aa özür dilerim şubat 20 de hastalandım :)
nerdeyse 1 hafta geçikti, biraz daha mı beklesem ? Yoksa ilaç içsem mi? adetim gelince bırakırım.
yoğun bir akıntı geldi mi canım. yani yumurtlama belirtisi olandan.. yapışkan ve yumurta akı kıvamındadır.. bu geldiyse adetin kendiliğinden gelir bekle derim. gelmediyse duphastona başla canım nasılsa tahlil vereceksin fazla bekleme.. bir zararı olmuyor.

topik maşallah eğitimcilerle dolu neyse canım ben de çinko kullandım ama asıl sorunumuz lh hormonun yüksekliği.. androjen hormon salgılanıyor durmadan kanımıza.. saçlarım güçlensin diye biyoksin kullanıyorum hacimli gösteriyor tavsiye ederim bende..

net olarak onu hatırlayamadım şimdi canım, o sonucumu memleketimde bırakmışım tahmini bir şey demeyeyim şimdi sana yanıltıcı olabilir.. öğrendiğim an hemen yollarım sana .. bende ilkin devlet hastanesinde glukoz değerlerine bakılmıştı şekerim düşük bile denilip gönderilmişti. sonra istanbul da adını yazmayayım A hastanesine gittim sırf pko için. oradaki doktorlardan öğrendim ne öğrendiysem. GEÇMİŞİNİ öğrenmeleri çok iyi ailemdeki tüm hastalıkları bile kaydetmiştiler dosyama.. devlet hastanesindeki sonuçlarımı da götürmüştüm sonra direkt insülin testi yaptılar..

canım duphaston alsan da hamileysen bebeğine zararı olmaz merak etme.. dediğim belirtileri gördün mü yukarı da cevap yazmıştım gözden mi kaçırdın ?

123m canım maili yolladım. doktor çok yoğun oluyor mesajımı görürse cevap verir.. biraz bekleyebilirz geldiği zaman ben seni haberdar ederim.

sen istanbulda mı tedavi oluyorun canım bana özelden atarmısın doktornu ve hastaneyi.
ben de iyi bir doktor istiyorum.

benimde aklımda bi test alıp şansımı denemek geçiyo, bakalım :))

dediğin gibi akıntım var ben üşüttüm diyodum ama yumurtalama belirtsi olduğunu bilmiyodum. her halde doğru anlamışımdır çünkü genelde hep akıntım olur, günlük ped kullanırım.
ben en iyisi bi 5 gün daha bekliyim, baktım gelmedi duphastona kullanmaya başlıyım.

Sağolun kızlar teşekkür ederim

kızlar bilgisayar başımı ağırttı.. okuldada başındayım. geceye doğru gelirim hepiniizi öpüyorum

canım sürekli gelen akıntıdan bahsetmedim.. genellikle 1-3 gün arasında değişir gelir ve biter.. baya yoğun ve uzayan bir akıntıdır şeffaftır.. adetinini 12.günlerinden sonra gelemeye başlar. bu türde miydi gelen akıntılar::?

ee canım test yapsana neyi bekliyorsun ? ben sabredemezdim o kadr..

Son düzenleme:

saolun kızlar.. evet benimkisi değişik bi durum gercekten dkh kullanırken 8 kilo vermiştim ne zaman bıraktım hooop 4 kilo geri geldi 2 ay içinde. haklısınız ben en iyisi 850mg'lık glucophane bitince 1000'lik glifor yada glukofen alıyım. aslında 1-1,5 kilo verdim dediğiniz gibi yediklerime dikkat ediyorum bol su içiyorum. diğer forumlarda milleti ayda 2-3 kilo verdim deyince acaba bana yaramadımı die düşündüm. bana doktorum 56-58 arasında olmaya dikkat et dedi şuanda 61 kiloyum.

crimson bence bekle çunku 10 gun vakti var 10 gunden sonrada gelmezse o zaman doktora git derim. bırde stres yapma stres ve kafaya takmak cok etkılıyor bende yaşadım çünkü malesef((

canım gönderdiğin linkleri okudum canım sabah akşam içsem sıkıntı olmaz herhalde sonucda bitkisel bişey açmı tokmu içiyordun sen canım inş. görürsün yazımıda cevaplarsın canım
canım sadece sabahları 1 tane içiliyor. kutuda 30 tablet var 1 ay yetiyor bir kutu.ben hep sabah aç karnına alıyordum.
bende senin gibi bitkisel daha güzel etki etsin diye 2 tane mi alsam diyordum.sonra korktum bitkisel de olsa vücuda çok yüklenmemek gerek,uyku hali filan yapacağı yazıyor.
etkisini göreceğine inanıyorum arkadaşım.doktorlar bitkisel ilaçları pek yazmak istemezler çünkü onlara göre bitkisel olmayan,hemen etki edecek daha güçlü ilaçlar var .
sen metformini nasıl alıyordun günde kaç tane kaç mg.?

fazla yorma kendini busmai.. insanoğlu nankör sanırım üniveristede derdim ki şu okullar bitsin evimden çıkmayacağım .. eşref saatine mi ne geldi gerçekten de öyle oldu..
çok öpüyorum canım seni
öf kızlar ya misafirimiz geldi gitti. onların da çocuğu olmuyor birkaç yıldır hep onla ilgili konuştuk ben de yaşadığım sıkıntılı süreçten falan bahsettim,hamileliğimle ilgili hiç konuşmadık gibi. ama sonra kız bunaldı ve kalkmak istedi böyle konulara girdikçe bunalıyormuş sanırım çok pişman oldum halbuki ben ikimizin de sıkıntısı aynı olduğu için konuşmuştum. demek ki o bunu konuştukça moralsizleşiyormuş. üzüldüm aşırı derecede. nerden bilebilirdim ki ,gecenin sonunda söyledi

ben de haziranda 31 olacağım :)
geç kalmış değiliz canım...
canım korundum uzunca bir süre filmden sonra ama son hafta korunmadığım günlerde oldu....
canım içindeki ses bence doğru diyor... her şey çok yolunda gitsin
inşallah nisan bana da uğurlu gelir canım sen de bebeğinin kalp atışlarını duyacaksın inşallah :)

Moralini bozma canım inşallah tedavin olumlu sonuçlar verir.Git biraz kafanı dinle değişiklik olur inşallah kısa zamanda gelir bebeğin.Uykusuzda kalma yıpratma kendini
bu gün baya iyiydim zaten aklım da dağıldı herşeyin hayırlısı diyorum canım....

Allah senden razı olsun canım benim nasıl rahatlattın beni.... doktor çift rahimse yapacak bişey yok yine düşük olur dedi de ameliyat dedi benim gözüm ondan korktu canım ama sen şans var diyorsun bu benim için çok sevindirici...inan hamile kalmaktan korkar oldum bu kadar isterken....
ama artık korkmuyorum insanlar kaç tane düşük yapıyorlar okuyorum burdan 4 düşükten sonra rahim ameliyatı oluyorlar ben daha hamile bile kalamadım ki bunu anlayamam de mi ama....
laparoskopi ile anlaşılır zaten ne olduğu bende ona göre karar veririm o zaman canım... tekrar teşekkürler...

Son düzenleme:
merhabalar kızlar bende pkoluyum.serophene kullandım bu ay 3 yumurtam oldu 14. gün 14 mm di doktor çatlatma iğnesi verdi 3 gün sora yap dedi ama yumurtam 3 günde 20mm olamaz ki neden iğne verdiki ((

ben de benim gibi sıkıntısı aynı birini bulsam konuşurdum canım sende suç yok.... düşünme sakın...demekki o umudunu da yitirmiş konuşmak istemiyor olabilir sana diyebilirdi o zaman bunu önceden yani gecenin sonunu beklemezdi....
halbuki sen ona umut olmuş olmalısın sevindirici senin durumun onun için...

merhabalar kızlar bende pkoluyum.serophene kullandım bu ay 3 yumurtam oldu 14. gün 14 mm di doktor çatlatma iğnesi verdi 3 gün sora yap dedi ama yumurtam 3 günde 20mm olamaz ki neden iğne verdiki ((

3 günde o kadar olur yumurtan bence benim olmuştu günde yaklaşık 2mm büyüyor.... doktorunu dinlemelisin... zaten iğneyi erken olmakta fayda var çünkü hemen çatlatmıyor 2 günde çatlaması alacak çatlayana kadar da büyüyecek

ayy büyür mü dersin ben 14mm deyince çok üzülmüştüm inşallah Rabbim hepimizin yüzünü güldürsün

ayy büyür mü dersin ben 14mm deyince çok üzülmüştüm inşallah Rabbim hepimizin yüzünü güldürsün

15-16mm yumurtanın bile çatlayıp döllendiğini okudum ben forumda yani elbette şansın var esas çok büyürse kötü diye düşünüyor doktorlar....
mesela benim birden çok büyümüştü çatl.iğnesinden sonra bile 26mm di çatladı ve tutmadı bir sonraki iğneyi daha erken yapmıştı doktor...
o da tutmadı ama hayırlısı dedim....yani 19-20mm ye geldiğinde iğneyi olmuş olmak gerekli

Son düzenleme:

günde 2 mm büyürse olur ama neden kafasına göre verdiki.
üç gün sonra bence tekrar kontrole git.
büyümüşseler vurdurursun iğneyi.
r

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…