Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Hmmm bı ıhtımal demek var:44: yarın yaparım o zaman,ancak akşamustu okuldan gelınce haber verırım o zaman canım :13:

Kızlar merhaba, ben bu ay tedavime başladım tip bebek için, opum yarın... yavrucuklarımı doktoruma emenet edip evime dönücem hayırlısıyla. bu pkos belası dışında bir de bende çikolata kisti çıktı... Normal olma ihtimali hiç kalmadı... bir ay sonra da transferim var, transfere kadar biraz dinlendireyim vücudumu, çok hormon aldım bu ay. Dua edin olur mu. Ben hergün ediyorum, bu yola baş koymuş herkes için duacıyım. Allah bizlere bu yolda yardımcı olsın, sabrımızı inancımızı kaybetmeyelim. Hakkımızda hayırlısı

Allah yardımcın olsun canım .. inşallah her şey yolunda gider.. tüp bebek tedavisi aracı olurda inşallah hamile olursun.. tedavi sürecini bizimle de paylaşır mısın ?

Allah yardımcın olsun canım .. inşallah her şey yolunda gider.. tüp bebek tedavisi aracı olurda inşallah hamile olursun.. tedavi sürecini bizimle de paylaşır mısın ?

Tabiki de paylaşırım canım benim, ama umarım sizlerin hamilelikleri normal yolla olur gerçekten tüp bebek tedavisi zorlu bir süreç, hem maddi hem manevi. yaklaşık 3 aydır tedaviye başlamayı bekledim, hep bi takım sorunlar çıkmıştı, en sonunda bu ay başlayabildik, şartlar uygunlaştı. reglimin 2. günü ilaç ve iğnelere başladım, isimleri femara, gonal f, merional ve certotide. pkos olduğu için fazla yumurta oluştu tabi sayısını bilmiyorum ama :) yarın yumurta toplama işlemem var nasipse, eşimde de sperm sorunu vardı bu nedenle işlem mikroenjeksiyon olacak. Yarın kaç tane emriyo oluşacağı belli olacak sanırım, cuma günü de kaç tanesini donduracakları belli olacak. Tüm iğnelerim göbektendi ve kendim yaptım, göbeğim delik deşik oldu morardı, ama walla umurumda değil, bebeğim gelsin de ben herşeye katlanırım :) İşte böleeee... tüp bebek konusunda uzman oldum :) soru sormak isteyen herkese yardımcı olurum. Allah hepimizin yüzünü güldürsün...

nasılsınız hanımlar topikte bir denk gelemedim ..ben geliyorum siz de tam o vakit çıkmış oluyorsunuz :2:
ben geldim sen yemeğe gitmişsin.özelden sana yazdım canımm.

ben iyiyim canım sagol sen nasılsın yumurtam gelemedı hala yumurtamı beklıyorum :))

tatlım sende tükürük testi alsana her sabah yaparsın eğrelti otları çıktığı zaman 1-2 gün içinde yumurta çatlayacak anlamına geliyor.gerçi senin sorunun yumurta oluşmamasımı yoksa çatladığını anlamamak mı onuda bilmiyorum.

merak ettiğim konuda şu kızlarrr bizim mesela kızımız olsa oda pkolumu olmuş olacak yanııı

inşallah geçmez canım ya.
zaten bir kızım olsun ergenlikten sonra üstünde titzlenicem.
adet döneminde gözüm üstünde olacak inşallah
biz bilmiyorduk normal sanıyorduk gecikmeleri falan.
pko yu annem nerden bilsin aha da bak halimize
eskiden o yumurta akı kıvamlı akıntı sorun zannediodum. üzülüodum gelio diye:)
şimdi bir parça gelsin diye arar oldum((

canım senin değerin benimkinden de normal görünüyormş. beimki de senin söylediğin aralığa koyulur sanırım.
ozaman bana da baksınlar ki içim rahatlasın. çıksa bir dert çıkmasa bir dert ne diyim ki
çok saol yazdığın için Allah razı olsun valla ya tek bi sen yazdın kimse mi test yaptırmadı metformin almadan anlamadım ki
yarın doktora gitcem daha sonuçlarımı görmedi doktor.
senin durumunu da doktora derim.
zaten söyledim hormonlarım normal tsh de normal.
yarın bi yumurtladım mı onun için test isticem birde normal görünüo derse senin durumu anlatığ şeker yüklemesi isticem.
birşey olmalı buna neden olanı bulmak istiyorum.
böyle nereyi düzelteceğini bilmeden uğraşmak çok kötü oluyor boşa geçen vakit...

sana son bir sorum var .
eğerki yarın şeker yüükslemesi yapalım derse gene aç mı olmam gerekiyor.

arkadaşlar en son adetimin başlangıç tarihi 20.03, ve 4 gün sürdü adetim. bu ay ise hala gelmedi adetim. Adetimin 3.günü hormon testleri olucam ama bi türlü adet olamıyorum. adetimin gelmesi için tarlusal yada duphaston kullansam nasıl olur,
Acaba doğum kontrol hapını bırakalı 1 ay oluyo ondanmı dır bu geçikme.

evet lepi aç karına gideceksin .ilkin aç karına bir ölçüm alacaklar sonra yükleme yaptıktan sonra kan alacaklar.. stres etme olur mu ? doktorum demişti ki insülin direncinin de pko hastalıın nedenleri aynı genler.. çok soru sormuştum doktoruma Allah razı olsun hepsini de açıkladı bana.. dedi ki pko ksıır döngü yani şimdi insülin direnci yoksa ilerleyen yaşlarda mutlaka ama mutlaka insülin direnci olurmuş yani bir nevi şeker hastalııına yakalanma riskimiz çok yüksek.. tahlil yapmasa da verecekmiş metformini bana .. tahlili metformnin dozu için yapmıştılar.. direkt insülin direnci gözükseymiş 1000mglık metformin kullanacktım. şimdi başlangıç olarak yaşımdan da dolayı 850mglık metformin yazdı.. lepi metformin ile tedavi gören hastalarıyla(hamileydi hanımlar) muhabbet ettim görmeliydin onları.. özel klinik old için kadınlar arkadaş bile olmuştular..metforminden öyle memnun olmuşlarkii anlatamam.. bana da kesinlikle başla dediler..
ben geldim sen yemeğe gitmişsin.özelden sana yazdım canımm.
canım aldım mesajını seninle meslektaş oldmuzu da bilmiyordum.. hiç de anlamadım ya da sen belli etmedin.. bilyormusun en sevdiğim daldasın branşın gerçekten çok güzel . normal şartlarda ben de senin branşı yazacaktım abim engel olmuştu teknik öğretmen ol demişti. ondan bilgisaayrı seçtim canım. çok şanslısın..özelden mesaj atamadım 10dk beklemem gerekiyor ondan buradan yazayım dedim. mesajını aldım ve yollarım merak etme..

inşallah o sürece gelmeden yüzlerimiz güler canım. çok zor süreçlerden geçiyor insan. Rabbim senin de yüzünü güldürür inşllah.. hamiş haberini alırız da kutlama yaparız topikçe..

Son düzenleme:

canım martın 20 si değil mi tarihi ben mi yanlış görüyorum..duphaston ya da diğerini de kullanabilirsin. bir şey olmaz doktora da gitsen aynısını yazacaktır. bende dkh bıraktığım ay hemen adet olamamıştım 45.gününde gelmişti..

aa özür dilerim şubat 20 de hastalandım :)
nerdeyse 1 hafta geçikti, biraz daha mı beklesem ? Yoksa ilaç içsem mi? adetim gelince bırakırım.

valla canım ben de kullandım dkh ve bıraktıktan sonra 5 ay tıkır tıkır adet oldun pko çıkana kadarç
sen de başka bir sorun olabilir canım.
ılzar daha iyi bilir ben hiç adet sokturucu kullanmadım

ben de gencim ben de de direk görmicek büyük ihtimal.
ve ben de senin gibi zayıfım ve yemek yedikten sonra kasvet çöker bana da.
saçlarımda çok dökülüyor(du) çinko aldım onun için fayfa etti biraz sana da öneririm günde bir tablet çinko iyi geliyor canım.
şimdi bir soru daha soracağım insülin sen de kaç çıkmıştı.
sen de direk ve sadece glikoz mu bakıldı.

buarada ben de öğretmen sayılrım bize genelde hoca diyorlar ün

valla canım ben de kullandım dkh ve bıraktıktan sonra 5 ay tıkır tıkır adet oldun pko çıkana kadarç
sen de başka bir sorun olabilir canım.
ılzar daha iyi bilir ben hiç adet sokturucu kullanmadım

eşim hamile olmamdan şüpheleniyo.bende pkolu olduğum için ihtimal vermiyorum öyle bi belirtide yok zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…