Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

bence bir kaç gün gecikme veya erken olma tehlike sınırı değil, zaten toplam döngü 21-35 gün arası, bu aralıkta bir yerde oluyorsan problem yoktur ama en güzeli, belirtilerini internetten araştırmk yerine ki kafana takılıyor gibi, doktora görünmelisin kardeşceğizim. pko lu musun?

Son düzenleme:
aslinda düsünmedim diil ama bende ilk basta üsütme sandim gecer dedim gitmedim simdi gülsemde öksürsemde agrio hatta bazen durup duruken baslior yarin bi tlf edimde randevu ayarliim sagol

selam canlar..
miss gibi bir pazar günüydü.. ama ben ne yaptım? tüm günümü temizlik yaparak geçirdim.. akşamüstü de kuzenim bize geldi bebişi ile.. yorgunluktan çatlamak üzereyim..
salı günü de annemler geliyorlar.. bildiğin motorize ekip modunda ortalık topluyorum.. son haftalarda bana bişey oldu kendimi fena temizliğe verdim.. her gün ev süpürüp siliyorum manyaklar gibi.. sanırım aklımdan atmak için bazı şeyleri bu yöntemi deniyor beynim ama atabiliyormuyuz hhhaaayııırrrrr
kuzenin bebeğini kucağıma aldım mıncırıyorum eşime baktım bi tuhaf bakıyo, gözler direk dolu dolu oldu.. onu öyle görmek beni üzüyor sanırım.. Allah'ım tez zamanda bizzlere de nasip et..

hepinizi öpüyorum, mutlu bir hafta bol hamiş haberli bir hafta bizimle olsun..
herkeslere iyi geceler..

o ne kistmi demek

:) ne güzel, hastalığı tanımıyorsun bile. evet çoklu kist gibi bir şey, her ay atılamayan yumurtalar küçük kistlere dönüşüyor, öyle bişey işte, doğuştan gelen bir özellikmiş ve sıklıkla görülen bir durum. ben de geçen hafta öğrendim pko lu olduğumu. sen hiç tanışmazsın umarım. buraya yani bu başlığa pko lular yazar genelde, o yüzden sordum.

kizlar bisey soracam belki bi bildiginiz vardir.....bende her iki adetin tam ortalarinda sidetli yumurtalik agrisi oluyor tam yumurtlama donemimde basliyor ve 4 yada 5 gun suruyor .oyle bir agriki oksuremiyorum ,basmak cikamiyorum hareketsiz uzanmam gerekiyor ..yanliz sorum su benim ultrasyonda pco goruntusu var herzaman ama kan tahlilinde pco cikmiyor ,,pco lumuyum degilmiyim anlamadim,,,yazin turkiyeye gelince bide turk doktorlarina gorunmeyi dusunuyorum acaba doktorlar mi anlamiyor bilemedimki..7 ay dir da bebek calismalarina devam ediyorum bir turlu tutmadi sorun ne anlamadim,

Aynı şeyi bizde yaşadık arkadaşa gittik tekrar bebeği görmeye ayy Allahım çok tatlı eşimle beraber melül melül bakıp durduk bebeğe eve gelince hayaller kurduk bebeğimizin nasıl olacağıyla ilgili Rabbim kucaklarımızı boş bırakma aminnnn

bende de aynı şey var canım hormonlarım senin gibi normal düzeyde ama yumurtalıklarda pko görünümü mevcut.
aynı senin gibi bemim de adet ortasında yumurtalıklarda hafifi ağrım oluyor. hatta son aylara kadar akıntımda vardı. klomen onu engelledi bende
ama gel görki oluşan yumurtalar çatlamadığı için po yapıyor.
yani diyeceğim o ki senin de sorunun benim gibi yumurtlaman var ama çatlama sıkıntısı yaşıyorsun.
ben çözümü hala bilmiyorum.
iğne vurulunca çatlıyor sadece şuanda

canım yaaa ben klomen kullanıyorum bugun adetimin 7. günü soğan kürü yapabilirmiyimm klomenle birlikte ????
canım bence ikisi bir arada yapılammalı diyorum ikiside direk yumurtalıklar üzerinde etkili olduğu için.yani ben olsam aynı zamanda yapmazdım.ben 2 ay klomen kullandıktan sonraki ay soğan kürü yaptım 2. kürde hamile kalmıştım.

tabi progestan uyku verir bulantı ve baş dönmesi falan da yapar canım 100 lük mü içiyorsun 200 lük mü? bi de günde kaç tane içiyorsun canım?
evet canım yapıyor.100 mg lık sabah akşam alıyorum.
canım bak ben senin bu durumuna çok üzülüyorum, evet haklısın çok zor ama seni bu kadar umutsuzluğa iten belirsizlik .nedir bu belirsizlik: rahiminin durumunu bilememen.Kafandaki sürekli gidip gelen soruları anlıyabiliyorum.Acaba boşamı kürek çekiyorum diyorsun,tek tüple olurmu? yoksa kapalımı? bunların cevabının bulunması gerekiyorki sende herkes gibi normal süreçte bekleyebilesin. bak öncelikle eşin ve annenler laporoskopiye izin vermiyorlarsa şu vajinal emarı çektir canım. kafanda şu rahim sorunu olmasa belkide normal süreçte bekliyeceksin.neden bukadar umutsuzluğa kapıldın daha adet olmamışsın.her yazını okudukça sana çok dua ediyorum.

Son düzenleme:
15 gün adetim geçtii halen olmadım soğan kürü kulladığım halde olmadım, cuma günü dr'a gtmistm hamile olmadığımı söyledi,
hormonlarıma baktı şöyle değerlerim, Tsh,3,44, E2 41, Lh 13,06, prolaktin 17,48 Fsh 7,42 Dr değerlerin normal dedi ama neden adet olmadım halen canım çok sıkılıyor soğan kürüne adet olmadan tekrar başladım bakalım Allah sonumuzu hayır etsin....

evet canım yapıyor.100 mg lık sabah akşam alıyorum.
anladım canım 100 mg lık 8 saatte bir de alınabiliyor... aklında olsun... prospektüste düşük engelleyici olarak yazan bu 100 mg için...
ama zaten doktora gideceksin yakında sorarsın canım.... inşallah çok yolunda gitsin doktor kontrolün
bende bu ara yumurtlama dönemindeyim baş ağrısı falan var inşallah zamanında adet olacağım yine....
nisanda istanbula gitmeyi düşünüyorum tatil için akrabalarıma... değişiklik olsun döndüğümde de rahmime baktıracağım...

adet 3. günü değerlerimi bunlar yoksa geciktiğin zamanın değerleri mi?
yumurtlaman olmamış olabilir yumurtlama olursa adet gecikmez....

Son düzenleme:

lepii bu agrilar yanliz bende cok siddetli yani yumurta catlamadigi icin mi oluyor bu agrilar ? bosunami bebek icin calisiyoruz acaba ? catlamadigi icin bebek olmuyorsaa

kizlar bi sorum daha olucakti ...bu sogan kuru dediginiz neyin nesi nasil yapiliyor ne ise yariyor ?

Bende pek doğum kontrol ilacı içme taraftarı değilim doktorun iyi bir doktormuş belli söylediklerinden.Tedavine devam et kontrollerini ihmal etme.Allah şifa versin ve hepimize anne olmayı nasip etsin sağlıklı ve hayırlı evlatlar olsun inşallah
Canım Allah kabul etsin dualarını bende her duamda hepinizede ediyorum.Allahım isteyen herkeze nasip et diyorum.Evlat hasreti zor kolay değilİnşallah bizlerin mucize gibi gördüğü o güzel mucizeyi yaşarız.Canım kiloma gelince senden oldukça fazla benim kilom keşke senin kilonda olabilsem boym 1.69 kilom 85 civarı inşallah şu diyet ve sporla hedefime ulaşıcam
Canım ben bir ara duaları paylaşmıştım burda internetten bulmuştum tekrardan bulayım yazarım buraya.
Canım umudunu tüketme.Umutsuz yaşamak hayattan zevk aldırmaz insana.Allah bzileri sınıyor inşallah bu sınavı geçeriz.Sen tedavini ihmal etme kontrollerine git.Gerisini Allah'a bırak.İnan kaderimizde varsa isterse kaç çeşit hasatlığın olsun Allah nasip etmişse oluyor.Bizim elimizden gelen dua edip sabırla beklemek.İnşallah en kısa sürede hayırlı haber alırsın canım.Üzme kendini
Temizlik gibisi varmı şekerim bende aynen temizlik yapmadan duramıyorum evi düzenli görmek hoşuma gidiyorBu topikte hamarat arkadaşlar çok zatenKuzeninin bebeinide Allah bağışlasın darısıda sana ve bizlere olsun
kizlar bi sorum daha olucakti ...bu sogan kuru dediginiz neyin nesi nasil yapiliyor ne ise yariyor ?
Soğan kürünü internetten araştırırsan daha iyi anlarsın canım.Saraçoğlunun sitesinde var.Genelde biz pkolular için faydalıymış.Kistlerin küçülmesi yada yokolmasını sağlıyormuş.Kullanımını bende bi ara yapmıştım ama yarıda bıraktım.Her bünyede aynı tesiri göstermiyor yani ama zararıda yok diye biliyorum.

anladim tsk ederim.cvp icin

hayalimsin canim ben bir zat kendisiylen görüstüm dur sana yazim nasil kullanacagini

amin canım hepimizin duaları kabul olsun......

ben eminimki mucizeleri hepimiz yaşayacağız...

inan bana dikkat etmesem 1 ayda senin kilona ulaşırım o kadar hızlı kilo alabilme kapasitem var ki ve çok zor kilo verebiliyorum bende yani dirençli yapımız var pkodan dolayı ama bu direnci azimle kıracağız hepimiz canım..... hedefine ulaşmayı aklına koymuşsun zaten gerisi gelecektir benim hedef kilom önce 54 sonra da 50 bakalım başarabilecek miyim???

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…