Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

hayır eşim çok çok anlayışlı kaynanamda öylee ama etraf çok berbatt bana hamilesin söylemiyosun diyolar o kadar üzülüyorumki..
sen hamile değilmisin peki kaç yıl oldu ne aşamalardan geçtin..eşini çok iyi anlattın benim eşime benziyor oda çok iyi anlayışlı tedavi için herşeyi yapıyo ama hep sonuçsuzzz bazen oda üzülüyor ama benim kadar değil..onu bunaltmamaya çalışıyorum bazen canımı sıkan herşeyi anlatıyorum bana böyle şeyler anlatma diyor susuyorum... napiyim başka çaremi var Allah kimseyi bu duruma düşürmesin.. sen neden yalnız kaldın bakim benim yaptıgımımı yaptın yoksa

Dicle bir şey soracağım belki daha önce konuşulmuştur ama ben forumda yeni olduğum için yabancı kalıyorum. Sen soğan kürünü denedin mi hiç?

canım 850 mg lık içiyorum mdozunu yükseltmesini istedim şu an değil dedi bakalım artık... bu ay rahat olmam gerekiyor hemde fazlasıyla sizlerle zamanımı geçirmek istiyorum kafam dağılıyor pek akıntı yapmıyorum tek başıma değilim çünkü..meryem suresini okuyorum her zaman ne diyim allah nasip etsin sen kaç yıldır tedavi görüyorsun

Dicle bir şey soracağım belki daha önce konuşulmuştur ama ben forumda yeni olduğum için yabancı kalıyorum. Sen soğan kürünü denedin mi hiç?

evet denedim çok oldu 1 yıl önce ve işe yaradı o ay kendiliğimden ilaçsız adet oldum.. sonra hep tedavi oldugum için kullanmaya korktum şimdi cvr adlı arkadaşa sorcaktım zaten klomen kullanınca soğan kürü yapılırmı diye yani yarın adetimin 1. haftası yapsam bişi olurmu klomen kullanıyorum çünkü

selam canlar..
ben iki gün temizlik yapayım dedim asta ettim kendimi.. sabaha kadar ateşten uyuyamadım bi de hiç durmak bilmeyen öksürük.. çok narin bünyem ya.. en ufak şeyde hemen hasta oluyorum..
ki daha 2 oda, mutfak, banyo temizlendi.. daha bir oda ve salonum var.. off offf.. artık içbi iş yapamam düzelene kadar..

işte bendeki durumlar böyle.. ilacım bitmek üzere, 4-5 güne gelir kırmızılar.. bakalım doktorcuğum ne diyecek.. bu ay hormon tahlili yaptırmak istiyorum.. herşeye eksiksiz bakılsın istiyorum.. inşallah sorun çıkmaz da hayırlısı ile kaldığımız yerden devam ederiz..
ama ben şimdi kafama taktım ben iç prolaktine filan baktırmadım.. hep fsh lh testesteron tiroitlere bakıldı.. bunlardan başka son yıllarda hiç bakılmadı diğer değerlere.. doktora özelikle bunu diyeceğim.. belki de benim prolaktinim yüksek.. bunun bir belirtisi var mı ki?

bu arada Allah kabul etsin, bugün meryem suresi okumaya başladım.. şimdi bilen arkadaşlar adetli iken başkasına mı okutmalı.? 40 gün okumak gerekmiş ya o nedenle sordum..

Saraçoğlunun sitesinde okudum, sanırım bir sakıncası yok ama yine de hekim kontrolünde olmalı. Doktoruna bir danış istersen. Ben de birazdan soğan haşlayacağım, bakalım hayırlısı... Ama ben sende hep umutsuzluk görüyorum, yapma böyle, bak gör Allah'ın izniyle burdan sesleneceğiz hepimiz: hamileyiiiiimmmm diyee

sağol canımmmmmmm benimmmmm bende öyle yapacağım iyiki burdayımmm asla kendimi üzmicemm artık hep olumlu düşüneceğim inşallahhh

ya umutsuzluk demeyelimde kırgınlık var bide hayal kırıklığı .. kullanayımmı diyorsun soğan suyunu yarın yapmaya başliyimmmm

ya umutsuzluk demeyelimde kırgınlık var bide hayal kırıklığı .. kullanayımmı diyorsun soğan suyunu yarın yapmaya başliyimmmm

Bence doktoruna danış, Saraçoğlu'nun sayfasındaki tüm yorumları okuyorum sabahtan beri, sırfı soğan kürünü iyi anlamak için verdiği cevaplarda bazı ilaç isimlerine "evet birlikte kullanılabilir" yazmış ama inan hangileri olduğunu ve klomen de var mıydı hatırlamıyorum. Dur bi araştıralım internetten, veya doktoruna danış, sakıncası yoksa başla tatlım.

diyorum ya canım tam pes ettiğim anda geldi hamileliğim şimdi devam ediyor çok şükür yarıladık yolu. ama önceki günlerim keşke daha güzel geçseydi. evet ben de tüm çocuklu ortamlardan kaçtım ve sonunda yalnız kaldım

amin canım sagol nasılsın :)
iyiyim canım sağol evde kışlık kıyafetleri kaldırmaya çalışıyorum kayboldum kıyafetlerin arasında ev zaten küçücük

kılıyorum canım tabi ki ederim. nedeni belli olmayan düşüklerde kalitesiz sperm ya da yumurtaya rastlamışsa sağlıksız gebelik olacağı için düşüyor. bu da Allahın hikmeti canım, sağlıksız olmasındansa böyle olması daha iyi. yediğimiz hormonlu gıdalar, radyasyon vs etkiliyor spermleri
şu an erken ,bebek için hazırlık pek yok, son aylarda düşünüyoruz inşallah herşey yolunda gider de. sadece kayınvalidem birşeyler örme telaşına girişti. ben de kışlıkları kaldırıyorum hem de bebeğin kıyafetlerini koymak için yer açmaya çalışıyorum. hayırlısıyla sağlıklısıyla gelsin de bebiş inşallah herşey olur

prolaktinin belirtisi yok canım benim yüksek incir havuç ve maden suyu soda içmiyorum bu sebepten....
ilaçsız hallediyorum bunlara dikkat ediyorum... anne sütünü arttıran tüm besinler prolaktini arttırır sen de dikkat et yüksek çıkarsa....
geçmiş olsun dikkat et canım ya çok yordun sen kendini ondan böyle oldu.....

nasılsın canım benım ne var ne yok ateş ölçüyormusun sen hayıtı bıraktın dımı

bicim mrb bi kaç arkadaşa sordum ama senin daha iyi bildiğiniz söylemişlerdi.. Bende östrojen yüksekliği var yani progesteron eksikliği ve hayıt kullanmak istiyorum, sende kullanmışsın, nasıl kullanılıyor bilgi verirmisin canım, ne zaman başlamalıyım ve ne kadar kullanmalıyım?

nasılsın canım benım ne var ne yok ateş ölçüyormusun sen hayıtı bıraktın dımı
ben hayıtı çok oldu bırakalı 4 aydır metforminle şükürki düzenli adetler görmeye başladım canım önce 45 günde geldi sonra 43 40 ve bu ay daha da öne çekilmesini bekliyorum bakalım ne olacak? sen nasılsın? inşallah hep böyle işe yarar glifor bende...
ateş ölçmeyi de bıraktım canım takip etmeyince stres olmuyorsun ve daha kolay oluyor herşey akıntım bu gün geldi mesela yumurtlama akıntım... bunu takip ediyorum sadece canım :)

ben hayıtı ürtiker olduğumdan bıraktım.... hayıt tohumu mu içeceksin ben tohumunu kaynamış suyu bir bardağa aldım ve içinde 15 dk beklettikten sonra süzüp 1 fincan sabah 1 fincan akşam içtim ancak az yapmalısın çay kaşığı ölçüsü yeterli olacaktır...1 ay dene istersen işe yarar inşallah yumurtlama bozukluğun mu var?

Son düzenleme:
canım benim de metforminle 6 aya gireceğim .. yavaş yavaş ama etksiisni gösteriyor. bir de bünyeni kendi haline bırakman da önemli . doktorum demişti kendi vucudunuz hep dengeyi kurmaya çalışır.. yani klomen ve adet söktürücüler de bir yere kadar kullanılması gerekiyor.. bir kaç ay sadece metformin al bakalım nasıl olacaksın olmadı dozunu artırırsız doktoruna durumunu anlatıp.. bana doktorum 6 ile 1 yıl içinde metformin sonuç vermezse dozunu artıtırız demişti.. ben yavaş yavaş etkisini görmeye başladım.. 850mg kaç kere alıyorsun günde.. pko hastalarının dozu 850mglık günde 2 kere olmalı(başalngıç dozu).. yeterli gelmediğinde dozu artırılabilirmiş.. bir de stresden uzak durmaya çalış.. salla biraz dünyayı senden kıymetli mi

sevindim canım senin pko direncin benimkisi kadar dirençli çıkmadı ne güzel.. ben ancak ancak etkisini göremye başladım buna da çok şükür..

aynen farkındayız bubenimiste yoksun.. düşük yaptıktan sonra iyice çekildin kabuğuna..gizli şeker ebaktırman çok yerinde bir karar.. ama sen metfrormin alıyordun zaten.. şu da olabilri doktorun düşüncesi gizli şekeri bulunanlarda hamile old öğrenilse bile bıraktırmıyorlar.. ya da dozunu artıtırlar.. 3 ay kafanı dinle illa olacak diye uğraşma.. böyle salıverdiğin zaman merhaba anne diyor bebiş.. çok öptüm canım seni sıkma canını..

canım normal siklusu olan hanımların 12. gününde başlıyor yumurtlama belirtileri 2-3 gün sürer bu günler hamilelik için verimli günler oluyor... ben bu ay ciddi ciddi gördüm.. aynen denildiği gibi yumurta akı kıvamında rengi de öyle uzayan bir akıntı.. ve gözden kaçırman imkansın böyle bir şeyi baya var yani.. ben adetimi bekliyordum ya çatlama gerçekleşti ve çatlamadan 14 gün sonra mutlaka adet geliyor andan yaklaşık 4 nisan da adet olacağım demektir. bizim sorunumuz zaten yumurtanın zamanında çatlayamaması yoksa çatlarsa 14 gün sonra adet olabiliyoruz.. yumurta çatlamadan da tüplerden çıkmadığı için hamile de kalamıyoruz.
canım durdukça bir şeylerden şüpheleniyoruz.. prolaktin yüksekliği doğrudan tiroid bezini ilgilendiren bir durum.. tiroidlerinde bir sorun çıkmamış neden kendi kendine o da var mı acaba diye strese giriyorsun... sıkma canını metformine devam .. sabır canım dua ile...

bak biraz araştırdım senin için bu linkte faydalı olacak bilgiler var..

http://www.hormonlar.com/tiroid.html

hatta şöyle bir not var :TRH, TSH hormonu salgısı yanında yine hipofizden Prolaktin hormonu salgısını da yönetir. Bu nedenle TRH hormonunun artmasına neden olan durumlar (hipotiroidi, yani tiroid hormon salgı yetersizlikleri) Prolaktin hormonu artışına da neden olabilmektedirler. Prolaktin hormonu salgı bozukluğundan şüphelenilen her durumda bu nedenle kan prolaktin hormonu seviyesi yanında TSH seviyesi de bakılır r

Son düzenleme:
evet canım gördüm mesajını nasılsın yeşilcim geçtimi rahatsızlığın ? ya sorma canım ben geliyorum kimse kalmıyor geceye herkes gündüz döktürüyor ,gece yalnız kalıyorum:44:

cvr bak yine seni alıntıya almayı unutmuşum.. unutmak değil de alıntı yap bölümüne geliyorum o sırada bebişinin gelişimini okuyorum sonra utuyorum işte... ilaçları kullandım evde ne var yoksa yıkdaım daha bir şey görmedim kontrol amaçlı 15 gün sonra da o tablerden içeceğim bitecek inşallah.... sende yavaş yavaş neti bırak canım radyasyonu yüksek bakma bende bağımlılık ... bir bilgisayarcıdan tavsiye.. sen nasılsın nasıl gidiyor hamiellik?

yeşilcim canım yumurtlama akıntısının 2-3 gün sürmesi normaldir...bende de öyle oluyor ....
canım iyi belirtiler bunlar.... ne kadar yoğun akıntı o kadar iyi ...

hıı analdım canım benım düzelmedi adetim yaa hem akıntıyıda göremiyorum ben yaa onun için hayıt hapı alayım diyorum belı dzüene girer adet ben niye beyaz şeffaf akıntıyı göremiyorum 3gündür böyle bembeyaz kremsı akıntım oluyorr her wc gittiğimde 1damla görüyorum valla :) bugun adetimin 19günü hayıt hapı başlasam sorun olmaz dimi çalıştıgım için kaynatması zor oluyorr bende ateş ölçmeye başaldım yinee belki ateşleryumurtladıgımı anlarım diyee hayırlısı resin süper olmus bende değiştirmek istiyorum resmi ama nasıl yapcam bilmiyorr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…