Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

görüşürüz canım kendine iyi bak bicimcim

selam canım ben aktardan ballı hayıt macunu aldım acaba onu kullanmasamda agnucaston mu alsam kullansam acaba birde csen metforminle birlikte mi aldın bu ilaçı yan etki felan yaptı mı?
canım ben macununu değil ama hayıt hapını almıştım eczanelerde satılıyor bitkisel ilaç.metforminle birlikte 3 ay kullandım 3. kutuda hamile olduğumu öğrendim inşallah sanada yarar.
sen bilirisn aktarlarda macunu ve sadece hayıt suyuda var.içinde kağıdı yokmu canım ne yazıyor?

canım sadece nival ballı hayıt macunu yazıyor internettende araştırdım benim aldığımda bandrollu sahte değil ama senin ilaçtan mı alsam bilemedim şimdi metforminle kullandıgına göre bende kullanabilirim sende yan etki yapmamış

evet canım bir yan etki yapmadı ,sen bilirsin canım aldıysan eğer istersen bu ay macunu kullan diğer ay agnucaston alırsın.

Olursun inşallah moralini bozma canım.Gezdim ürün siparişide aldım bu aradaHem ziyaret hem ticaretEve gelincede 1 saat tempolu yürüdüm az önce oturdum ancaSen naptın canım?
Bu ateşten nasıl anlaşılıyor yumurtlama olayı hergün ateşmi ölçülüyor ?:44:
Rica ederim canım bende teşekkür ederim bilgilendirdiğin için.Progestanla hayıtı aynı zamanda kullanma.Hayıt için çok etkili diyorlar çünkü.Dereotu kürünü bilmiyorum nasıl yaptın sen?Ben tiroit ilacıda kullnıyorum bir sakıncası olmaz değilmi kürle beraber?:44:
Çok çok katılıyorum canım.Bende diyetisyene gidiyorum hergün koşu bandında 1 saat yürüyorum mekik çekip twisterle çalışıyorum.Bunları yapmaya mecburum çünkü hem sağlığımız için hemde kolay hamile kalmak için.Pko ve tiroittte yüksek çıktı bnde bunlar kiloyu yavaşlatsa bile elimden ne geliyorsa yapıyorum canım.
Çok teşekkür ederim bilgin için bende 850 içiyorum doktora gidince söyleyim 1000 mg versin daha bir etksi olur sanırım
Herhangi bir gün yok canım istediğin zaman başlayabilirsin sabah ve akşam içiyorsun.Ama progestantan sonra başla beraber kullanma
aslaa ihmal etmiyoeum 1 hafta öncesinden randevu alıyorum ama hep olumsuz hep hep alıştım dicem ama bazen bunalıyorum etrafımda birsürü hamile var gelde bunalmaaa
Bunlırsan pkonu ilerletirsin haberin olsun bizimde etrafımızda hep çocuklu hamile arakadaşlar var ama napalım fazlada bunalırsak Allah'ın gücüne gider.Bak ben hamile kalmak için dualar kopyalamıştım buaraya sende okuyabilirsin o dualardan Allah nasip ederse herşekilde oluyor canım.Yeterki Allah nasip etsin

Canım çok sevindim senin adına Allah hayırlı etsin.Sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah.Yer gök duayla.Allah nasip ederse herşey olur canımDarısıda bizlere dua et
Canım inşallah önemli birşey değildir.Geçmiş olsun.Herşeyde bir hayır var derler inşallah sorunsuz bir şekilde atlatıp bebeğine kavuşursun canımİyi bir doktor bul Allah yardımcın olsun

yeşil 87 teşekkür ederim. bu gün başka bir doktora gittim. pko sendromu değil pko dedi. ama hormon testi yapmam henüz dedi. 4 aydır çocuk istediğim için erken olduğunu düşünüyor. ve adetlerin düzenli aralıkta, dolayısıyla hormonal bir dengesizlik yok, o yüzden şimdilik hormon testine gerek yok dedi. bekleyeceksin 4-5 ay daha, yine olmazsa o zaman testler filan yapılır dedi. durum bu :) dedi dedi dedi :) inşaallah hepimize nasip olur anne olmak :)

Son düzenleme:
canım ben gittim sen gelmişsin.
çift rahimle ilgili ben ameliyat diye birşey okumamıştım ama eğer ameliyatla normal rahime döndürülebiliyorsa bu çok iyi birşey.
canım benim ya demek ki hamile kalmamanda da bir hayır varmış. şimdilik herşey yolunda diye düşün canım en azından izleyeceğimiz yolu biliyoruz, belki de çoğumuzun rahiminde sorun var ama haberi yok. CVR nin dediği gibi başka doktorlara da sorarsın biliyorsun her doktor farklı oluyor. ama perde veya rahim bozukluğu,ikisinde de eğer ameliyat derlerse nasılsa seni uyutacaklar birşey hissetmeyeceksin ameliyatın süresi senin için farketmeyecek. sonucu düşünelim,sonuç iyi olsun, sağlıklı bebeklerimiz gelsin, biz her şeye boyun eğdik zaten çoktan değil mi. canımsın benim moralin nasıl eşin ne dedi

bugün yoğun dersim var akşama geçmişi okuyacağm... kötü bir haber paylaşacağım karnım ağırıyor diyordum ya günlerdir söylemesi, ayıptır bende kıl kurdu çıktı.. moralim o kadar bozukki anlatamam yani adet bellritisi falan değil hala adet de olamadım.. bu salgın okulda vardı o kadar dikkat ettim ama geçmiş bana da... ilaç yazdıracağım . başına böyle bir durum gelen var mı aranız da ... bütün hastalıklar gelip beni buluyor sanki.. hepinizi öpüyorum...

bicim geçmişi okumadım geldin mi doktordan ne dedi doktorun mutlaka yaz bana...

canım benim çok geçmiş olsun.dikkat et kendine.mutlaka da doktora git.ihmale gelmez.çok öpüyorum.

canım içime atmasam ağır konuşurum o yüzden gerek yok yeterince sabırlıyım sabrım taşarsa kendimden korkuyorum evliliğimede zarar gelir az zamanım kaldı uzaklaşınca düzelecek herşey inşallah.

çokkkkkkkk sevindim adına canım ne mutlu sana. inşallah sorunsuz bir şekilde meleğini alırsın kucağına.

çok geçmiş olsun tatlım. hayırlısı ne ise o olsun senin için. ameliyat hayırlıysa biran önce olsun bitsin Allah yardımcın olsun

Bu ateşten nasıl anlaşılıyor yumurtlama olayı hergün ateşmi ölçülüyor ?:44:

Hergün aynı saatte yataktan kalkmadan dijital termometre ile dil altından ölçülür. Ateşin seyrine göre yumurtlama günlerini tespit edebilir ve regl derecenizi öğrenebilirsiniz.
Örneğin yumurtlama gününden bir gün önce ateş normal seyrinden 0.2 derece gibi bir düşüş gösterir. O zaman yarın yumurtlama gününüz olduğu anlaşılır.ve ateşin düşüş gösterdiği gece ilişki olmalıki yumurta çatladığında spermle buluşursa hamile kalma olasılığı da artar. Ateşin düşüşünden sonraki gün yumurtladığımızı ateşimizin bariz yükselmesinden anlarız.
Örneğin regl olduğun derecen 36.0 dır. eğer regl olacaksan regline yakın ısın düşüş gösterir ve 36.0 olduğunda regl olunacağı bilinir.eğer düşüş değilde ısı artış gösterip sabit kalıp düşmüyorsa büyük htimalle bu bebişin böbüşte olduğunu işaret eder ALLAHIN İZNİYLE.

Canım çok geçmiş olsun dikkat et kendine.Kısa sürede atlatırsın inşallah

Canım çok teşekkür ederim güzel bilgin için.Bende alayım bari dijital termometre

küçükken bana da olmuştu canım doktor bir şurup vermişti. sonra geçmişti korkulacak birşey yok, şurubun iğrenç tadını hala hatırlıyorum:) yıllar geçti artık şuruplar da değişmiştir

tatlımmmm bak bunuda bilmen hayırlı olmuş bebek oluşup düşse o çok ama çok büyük psikolojik bir süreçtiii.iyiki rahim filmini çektirmişsin tüplerinin sağlam olması süper bişeymiş.evet canım histereskopi diye bişey varmış doktor dedi aynı laparoskopi gibi karından giriyorlarmış perde varsa o perde makasla kesiliyormuş yani benim doktorumla namlı bir doktor ödüller filan almış o demişti korkulacak bişey değil çok uzun sürmüyormuş ve rahim düzeliyormuş perde varsa ama perde yoksaa çift rahimli isen onu nasıl düzeltiyorlar hiç bir fikrim yok yaniii.tatlım bu arada senin filmini tekrar inceleyip benimki ile karşılaştırdım canım sende sola ve sağa doğru gecişler var benim sol tüp hiç görünmüyorrr sanırım bende perde filan yokkk direk ben ya çift rahimliyimmm yada tek tüplüyüm diğer tüp yokk.çünkü muntazam bir geçiş var sağa doğru solda sıvıdan geçiş yok resmenn.EN KÖTÜ OLASILIK BENDEDE PERDE VAR AMA BOYLU BOYUNCA DİĞER TARAFI TAMAMİYLE KAPATMIŞŞŞ.NE DİYELİM TATLIM Allahın bir lütfuu...seni çok iyi anlıyorum kafan karmakarışıktır ameliyat olsam bir sorun olacakmı düşüncesi vardır kafanda bendede bin tane düşünce varr bide benimkinde teşhiste yok seninkinde en azından teşhis var tatlımm benden daha şanslısın..1 yıl 3 ay oldu bende bebek olmadı ki benim adetlerim düzenlidir en fazla 32-34 te olurum gecikmez yanii metforminle ilaçlarla yumurtalarımda güzel gelişti ama hamilelik yokk demekki bizim rahim müsait değill ondan hamilelik olmuyor pkodan değil bence.RAHİMLERİMİZ BİR DÜZELSİN HEMEN HAMİLE KALACAĞIZ BENCEEE.AMA BEN TEK TÜPLÜYÜM SANIRIM YAAA.UMARIM RAHİM GENİŞTİRDE BEBEK OLURSA RAHAT YERLEŞİP GELİŞEBİLİR İNŞALLAH.

bide keşke rahim filmlerini önceden çektirseydik sende bende ben 6 tane klomen kullandım boşu boşuna resmennn.bilseydim hiç ilaç kullanmazdım 1 yıldırda ameliyat laparoskopi histereskopi konularına göz atardım.

AAAA o nasıl bulaşıyormuş ya.test yapmadan nasıl anladın pekii.ayy geçmiş olsun tatlımmm.

Son düzenleme:

süperr valla tatlıyı seviyor bebiklerr :)

süper bir haber bu yaa maşallah canım benim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin rabbım :))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…