Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

geçen ay garanti gözüyle bakmışım resmen ve adet olunca çok üzüldüm. bu ay kontrole bile gitmedim. adet görebilmek için ilaç falan giç birşey yapmadım.

yalnız her ne hikmetse bu ay bir hoca teyzeme Mryem Suresini oktuyordum geçen hafta bitirdi sağolsun. ve sonucumu aldım. hiç beklemedim bir zamanda...

ve daha önce 6+5 de bebeğimin kalbi durduğu için kaybetmiştim. Allahım inşallah bu sefer kısmet eder kucağıma alırım.

Darısı tüm isteyenlerin dileyenlerin başına.

Maşaallahhh diyelim, Allah bağışlasın bebeğinizi. Sağlıkla, Hayırla Kucağıınıza almak nasip olsun. Bizlere de dua edin :)

süpermişşşşş canımmmmmmmmmmm Allah sağlıkla kucağınada almayı nasip eder inşallah.bu ay hiç bişeymi yapmamıştın tatlım.ilişki günlerine filan dikkkat ettinmiii.ayıp olmazsa kaç kez ilişki olduuu.BU arada adetten önce herhangi bir belirti verdimi tatlımm.ayrıntı ile yazarmısın canım.

Son düzenleme:
ERCAcığım mesajını okuyunca vaay diye bi diyiverdim valla.
Maşallah Allah kucağında görüp sevmeyi de nasip etsin canım.
Ne güzel ya tam boşladığın vakitte gelmesi.
umut hep var sizler sayesiznde bizde her aya umutla bakıyoruz:)

çooooooook sevindimmmmmm Allah tamamına erdirsin

pko sendromu sadece pko nun çok ilerlemiş hali canım

Rahmimde rahmi ortadan ikiye tam bölen septum yani perde ya da çift rahim olma durumu varmış...
eğitim ve araştırma hastanesinde ya da üniversitede histeroskopi yöntemi ile (rahme kamera gönderiyorlar) bu kesinleştirildikten sonra her iki durumda da ameliyat olacaksın dedi... iyi bir doktor bulmam gerekiyor şimdi bunun için... ameliyat olmazsam düşüklere neden olacak bir rahim anormalitesiymiş bu iyiki film çektirmişim... Tüpler açıkmış çok şükür
durumum bu...

er-ca canım çok sevindim tebrikler

Son düzenleme:
canım ben hayıt hapı+ metformin kullanarak hamile kaldım suyunu kaynatıp içmektense eczanelerde satılıyor agnucaston diye.hayıt tohumunun hapı. tavsiye ederim.

ayy canım çok sevindim .seni merak edip duruyordum .neden bilemem ama seni kendime yıllardır dost gibi hissediyorum .yazılarını çok okudum ondan olsa gerek.seninel şöyle bol bol yazışmak bana kısmet olmadı ne yazıkki :44: ben üye oldum sen yazılara ara verip çekildin.bu arada bende hamileyim ama önceki bebeğimi kalbi durduğu için kaybetmiştim .bundada biraz tedirginim.hayırlısı olsun diyorum bekleyip göreceğiz.arada yaz bari arayı çok açma.

nasılsınız arkadaşlar.. ben iyi değilim sanki bunalıyorumm artıkk düşünmeken pko'yu aklımdan atmanın bi çaresi yokmuuu
canım şöyle düşün PO yu dert etme diğer kadınlardan daha fazla yumurtan var ve Allah ol dediği zaman biri çatlayıp hamile kalacaksın.olumlu düşün gerçekten olumlu düşünmek çok işe yarıyor.

ayyyy canım nasıl sevindim anlatamam TEBRİKLERRRRR.
kaç gün geçmişti adetin değerin çok güzel çıkmış ikiz olmasın

canım evli değilsen uygulanacak tedavi basit metformin içmelisin günde bir tane 850 mg ile başla.... yumurtalıkları uyaran bir hap bu.... glifor al fiyatı uygun... yemekten sonra az su ile iç o zaman bulantı yapmıyor... 10 gün böyle iç sonra da 2 ye çıkarmalısın.... çok bulantın olursa günde bir tane 1000mg iç... o da geç de olsa yumurtlamanı başlatacaktır.... yediklerine de dikkat etmeye çalış....
ben ssk dan devlette bakıldığımdan az paralarla hallettim canım.... özelden bakılacaksan sadece hormon testlerine para vereceksin ne tutar bilemiyorum ama çok tutmaz diye düşünüyorum evli olmadığından rahim filmi çekmeyecekler zaten onu çekmelerinin nedeni tüplere bakıyorlar açık mı diye..... sadece ultrasona gireceksin ve metformin içmen önemli gerçekten....
yalnız metformin yani glifor içerken gün içinde bol su içmen gerekli biliyorsun haplar böbrek yoluyla atılıyor su içmezsen böbrekleri yorar ve zorlar...

canım o ağrılar bende de oluyor sorun etme sakın hemen kiste de yorma... o kadar ilaçlarla adetler getirttin kist kalmaz sanmam... için rahat etmezse 4 gün daha adet gelmezse ulrtasona girersin....
canım ateş tablomu yorumadıgın için teşekkürler canım yavaş yavaş çıkmaya başladı ateşim yumurtlama olcak galıba bugunlerı degerlendiryorum canım bakalım hayırlısı artık
bence yumurtlaman olacak yumurta da gelişmiş olmalı bu kadar sürede....kontol ettirdin mi canım?

canım yukarda yazdım sonucumu

gel artık özledik seni

Son düzenleme:
merak ediyordum canım ,tüplerinin açık olmasına sevindim ama rahimde perde yada çift rahim olması bebek olmasına engel değil.böyel durumların ameliyatı nasıl oluyormuş tatlım bence bir iki doktora dahamı göstersen.inşallah ameliyat olmana gerek kalmaz canım yaaa gelir bebeğin.bakma sen doktorlar herşeyi tıp diliyle anlatmak zorundalar tüm olasılıkları söylemek zorundalar.ben kürtaj olurken bana ve eşime bir kağıt imzalattılar,göreceksin, sanki ölüm fermanını imzalıyorsun eşim hastaneyi ayağa kaldırcaktı.tüplerin yapışık olmasından tut rahmin alınmasına kadar tüm olabilecek komplikasyonlar yazıyordu canım. hepsini peşin peşin kabul ettirdiler.
söylemişmiydim bilmiyorum bizim bir arkadaşında rahimde ortada duvar gibi bir şey var 2 tane de çocuğu var.sedece normal doğum yapamıyor.

canım sağol bilgilendirme için ama perde varsa eğer açmadan kapalı operasyonla rahim ağzından girerek perdeyi alıyorlarmış ve normale dönüyormuş rahim...
diğer türlü ise karından üstten estetik cerrahi gibi rahmi kesip biçip şeklini normale getiriyorlarmış....
zaten hamile kalmam zor canım bir de düşük olmasına dayanamam.... bu sebeple ne gerekiyorsa yaptıracağım.... doktor her ihtimali anlattı

senin dediğin rahimdeki perde azsa münkün benim perde rahmi 2 ye bölmüş çok büyük alınmazsa risk çok ....
ama perde olması için dua ediyorum şu anda çünkü kapalı bir operasyonla 15 dk da hallediyorlarmış...

Son düzenleme:

canm gözünaydın Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah.

canm buara çok gelemedim senn durumunu merak ediyodum naptın diye baktım sende yeni yazmışsın.canm iyiki çektirmişsin rahim filmini.ameliyatla çözülebilecek bişey çok şükür.artk herşeyin çaresi var canm ya.evet bian önce iyi bi dr. bulup görüş bakalım.herşey güzel olacak inşallah merak etme canm benm.

cvr ,yeşil nasılsınız kızlar.

çok sağol güzel arkadaşım evet çözümü var ve aklım rahat inşallah her şey yolunda giderde tüm sorunlar çözülür sağol
sen nasılsın güzel bebeğin nasıl büyüyor maşallah...nasıl gidiyor hamilelik

anladım canım neyseki çözümü var ,perde varsa demkki daha kolay olacak .hakkında hayırlısı olsun canım .

canım iyiyim çok sağol, aşırı bir ekşi yeme isteğinin dışında bende bir belirti yok.bazen diyorum acaba yaşıyormu diye .kontrolüm bir hafta sonra progestan kullanıyorum sen neler yapıyorsun ne zaman kontrolün artık cinsiyeti belli olur herhalde.

sağol canım inşallah hepimiz için en güzeli olsun....
sen aklını rahat tut az kaldı kalp atışlarını duymana.... fazla da ekşi yeme sakın :)
progestana başlaman çok iyi olmuş canım kendini yormuyorsun de mi?

ne güzel hamile haberleri artıyor ve ben çok mutlu oluyorum en az sizin kadar seviniyorum

Son düzenleme:

canım benim inşallah basit bişeydir çabucak atlatırsın iyiki çektirmişsin doktorlara kalsa hiç söylemiyorlar Rabbim karşına bu işte iyi olan doktor çıkarsın inşallah bende çektirecegim varsa bişey en azından öğreneyim

canım benim çok sağol güzel düşüncelerin için .evet yormamaya çalışıyorum zaten bütün gün masa başında çalışıyorum.progestan ilk gün biraz mide bulantısı yaptı ama 2. gün geçti çok şükür.evet takmamaya çalışıyorum sonuçta kaderde ne varsa onu yaşayacağız değilmi canım.sende olumlu düşün arkadaşım ben hamile kalmadan önce hep umudum olduğu için sevinip kendimi rahatlatıyordum .hiç umudu olmayanları düşünüyordum canım gerçekten biz şanslıyız.sen bu problemide hallettiğin zaman metforminle zaten düzenli yumurtlamanın olacağına bebeğin geleceğine inanıyorum ben.

çektir tabi canım aklın rahat devam edersin tedavilerine....
çok sağol.... inşallah iyi doktora hastaneye denk gelirim şans birazda bu işler....
öpüyorum....

kızlar çıkıyorum ben netten görüşürüz

selam canım ben aktardan ballı hayıt macunu aldım acaba onu kullanmasamda agnucaston mu alsam kullansam acaba birde csen metforminle birlikte mi aldın bu ilaçı yan etki felan yaptı mı?

canım çok sağol ben de aklımı ferah tutuyorum sorun etmiyorum.... dediğin gibi bu durum çözüldükten sonra herşey normale dönecek inşallah... her zaman umudum var elbette....
öpüyorum seni... masa başında olman iyi... stresten de uzak dur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…