Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

5 tane klomen o kadarmı büyüttü yaaa bende adetimin 4,günü başladım 7 gün içtim günde 1 tane hiç yumurtlayamadım

bazısında 1 tane işe yaramıyo cnm üzme kendini eğer bu ay olmadıysa geleck ay doktr ilacın miktarını arttırır gnde 2 tane alrsın RABBİM hakkında hyrlısını nasip etsin işblh daha fazla bekletmez RABBİm bizleri

benim yine yumurta yok canım yumurtlayamıyorum ben ya kloemnı günde 2yaptım ama yok bişey önümüzdeki ay doktora gitcem iğneli başlıyalım diycem valla

doktora gidip kontrol yaptırdın mı peki?
yoksa kendi kendine yumurta yok mu diyorsun?

geçen gün seni çekiştirdik eğlenmeye gitmişsin facede gördüm onu paylaştım kızlarla tuncss vur çatlasın çal oynasın da diye
benimde çok ihitiyacım var valla eğlenmeye

:))))
ayy ablam gelince hadi bi yerlere gidelim dedik.. azıcık iyi geldi valla..

hangi günündesin spring prgstanı içmeye başladın? hayıtı da en iyi topikte bicim bilir bi ona danış istersen ..

Canım ben probe kürtaj olmuştum 5 mart da ( doktor bunu sat kabul et demişti), 1 hafta sonra sonucum çıktı, yüksek östrojenik aktivite gösteren endometrium diye, lekelenmem devam ediyordu doktor progestan verdi, kullanmaya başlayınca lekelenmem bitti, kaç gün kullanacağımı sormadım ama günde 2 kez sabah akşam yazıyor kutuda... Hayıt deneyeyim diyorum bekarken pco vardı bende doğum kontrol hapı falan kullanmıştım evlenmeden 5-6 yıl önce falan ama evlendikten sonra bişey kullanmadan hamile kalmıştım.. Şimdi sol kasığımda ağrım var 1 aydır yine başlamasından korkuyorum, dün soğan kürüne başladım hafifledi ağrım biraz, ama hayıt ın faydalarını okuyunca onuda kullanayım diyorum.. Yalnız progestan la birlikte alınırmı acaba ?? Onu bilmiyorum, kullanan varsa diye sorayım demiştim.. Birde bicim e sorayım ozaman, teşekkürler tatlım..

oo ne güzel maşallah biizm içinde dua etsin arkadaşın söyle canım doğum esnasında ne dilerse o oluyormuss

amin canım bu ay günde 2aldım ama yine olmadı canım iğneye geçecem ben yaa

canım sen nerelerdesın yaa uuzn zamandır yoksun napıyorsun durumun nasıl yeniden başladını tedavıye canım

Canım benimde bi ara tsh ım baya yükselmişti, dere otu kürünü duymuştursun, onu yaptım ve sadece 1o gün falan, 15. gün tsh ıma birdaha baktırdım 2 lere düşmüştü, tavsiye ederim tatlım.. O zaman bende progestan ın 7.günündeyim zaten, 3 gün daha içip hayıt a başlayayım, 2 gündür soğan kürünü deniyorum zaten, hayırlısı bakalım canım.. Teşekkür ederim ilgilendiğin için..

ayy ablam gelince hadi bi yerlere gidelim dedik.. azıcık iyi geldi valla..

iyi yapmışsın tatlım ne güzel stres atmışsındır ben ev sevdasına evlendğimizden beri doğru düzgün bir yere gidemedik Allahtan eşimin teyzenin oğlunun burda barı varda yazları arada oraya gidiyorum

oo ne güzel maşallah biizm içinde dua etsin arkadaşın söyle canım doğum esnasında ne dilerse o oluyormuss

merak etme orda olucam doğumda inşallah normal yolla olurda ettiririm sancı çekerken dua :)

benimde tsh biraz düşük 0,98 dere otunu bende yapıcam 15 gün sanırım düşükse yükseltiyor yüksekse düşürüyor iyi gelir inşallah banada gerçi bir ara yaptım ama çok fazla değil

kızlar merhaba.bende pko olarak aranızdayım fakat yumurtlamam klomen ilacıyla oluyor çok şükür.doğal kür kullanıyor musunuz bilmiyorum ama kuru incir kürü var.her gün 1,5 bardak suya kaynadıktan sonra su içine 5 6 adat ortadan 2 ye bölünmüş kuru incir atıyoruz 15 dakikada böyle kaynatıyoruz ve ılık olunca içiyoruz yanlız su çeşme suyu olmucak.20 gün içiyoruz 10 gün ara verip devam ediyoruz.ben kürüde uygaladım kendime bilginiz olsun.yumurta çatlatması içinde 2 3 adet ortadan 2 ye ayrılmış havuç ve 5 6 adet kuru inciri yine 1.5 litre su kaynadıktan sonra içine atıyoruz 15 dakika kaynatıp ılık şekilde her gün 1 bardak içiyoruz hepimize hayırlı olur inş

bahar27 arkadaşa:

canım ben ilk baştan 2000 mg kullandım günde...
sabah 1000 mg akşam 1000 mg

beniş eşim eczacı ve 1000 mg daha çabuk kana karışıyormuş galiba öyle bir şey söylemişti...o zamanlar bana doktorum direkt bu dozu dayadı.
ilk 10 gün bulantılarla çok zor geçti ama sonra vücut alıştı...doktorumun tavsiyesi, öğün aralarında içmekti, bulantı yapmaması için...

850 mg alıştıktan sonra mutlaka dozunuzu yükselttririn, ve tabi bunu doktorunuza da danışın derim

arkadaşlar MUTLAKA KİLO VERİN!

TAM 2 yıldır hep aynı şeyleri yazıyorum ama yine de bıkmıycam, ben tam 8 kg vermiştim ve adet düzenledim metforminle birlikte.

ağzıma aylarca karbonhidratlı şey sokmadım, makarnamı bile kepekli yedim...evet zordu ama sonuç: HAMİLEYİM...

birde sırf hamilelik için yapmayın bunları, öncelikle vücudunuzu normale dönüştürmekle uğraşın, sonra gerisi kendiliğinden geliyor...

evet konuşmak kolay diyordur bazıları içinizden ama inanın benim ağlayarak geçirdiğim geceleri Allah biliyor, ve işe yarıyor!

bazılarımızın tabiki hormon tabloları çok farklı, ek ilaç gerektirebilir ama orada da doktorunuza güvenmeniz şart!

ben rahim filmide çektirdim, eşime çok geç bakıldı..ama herşey yolunda çıktı...siz belki daha erken davranıp bunları önceden halledin ki, bir yol çizin kendinize...

ASLA UMUDUNUZU KAYBETMEYİN, BEN HİÇ KAYBETMEMiŞTİM ))

biricik merhabalar..
nasılsın? nasıl gidiyor hamişlik? bebek nasıl? gördünüz mü miniği?

biricik merhabalar..
nasılsın? nasıl gidiyor hamişlik? bebek nasıl? gördünüz mü miniği?

canım çok saol...iyi gidiyor, daha öncedende yazdığım gibi, hiç bulantım olmadı ama hemen kilo aldım :-( sigarayı bıraktığım için vs vs...

miniği çok gördük, haftaya cinsiyetini öğreniriz artık...zıp zıp zıplıyor, inanılmaz bişey yaaa, karnımda henüz hissetmiyorum ama ultrasonda zıplıyor hep ))

bir keresinde uyuyormuş, ters yatmış, doktorda şeker çikolata ye dedi, kantine inip bir sürü tatlı yedim, uyandı bizimki, sevindi garibim heralde )) ben pek tatlı yemem normalde, ondan )) sonra ancak döndü ve muayene olabildim ))

sizlerden ne haber?

aynen biricik çok haklısıın.. bende 6 aya girdim metforminle 850mglık günde 2 kere alıyorum ama adetleirm düzelmedi ama biliyorum metformin bizim için çok önemli.. doktorumda 6 ay ila 1 yıl arasında etkiisni görürüsün demişti. 7 kilo verdim şimdi 53 kilodayım inşallah hepimiizn yumurtlaması geri döner.. bu arada bekarım öncelikle sağlığım için iyileşmek istiyorum saçlarım dökülmesi en çok üzen belirtisi.. :2: bir aksilik olmazsa bende bir eczacıyla evleneceğim

canım progesteronla hayıtı beraber alma derim.. hayıt güçlü hormonlar içeriyormuş..
haberlerin geliyor tunçs hanım nerelerde eğleniyorsun seni seni
gyamancığım içine de atma bence o da kendine haksızlık.. uygun dille bir şekilde ifade et kendini.. sanıırm benim annemde senin kaynanan gibi neyseki yengemler yannda kalmıyor... aynen biz anneme alışkınız ama el alışkın değil..

süpeeer :)))
cinsiyet konusundan kalbinden geçen bir his var mı? anneler genelde cinsiyeti tahmin ederlermiş..
benim bu konuda bir hayalim var ne kadar gerçekleştirebilirim bilmiyorum ama cinsiyeti öğrenmeyeceğim.. bir arkadaş da bunu yaptı ve hamileliği boyunca kız hissediyorum dedi ve bebek doğdu süpriz kızı oldu :))
bulantılarının olmaması da süpermiş.. yakın zamanda hareketlerini de hissetmeye başlarsın..
bana gelinceee hiçbirşey yok.. aynı tempo devam.. sanırım önümüzdeki ay aşılama yaptıracağız.. metformine devam.. sen bıraktın mı metformini artık?

haberlerin geliyor tunçs hanım nerelerde eğleniyorsun seni seni

ayy ablam gelince öyle çıkıp dolaştık işte
senden gelen son mesajı cevaplayamadım ama aklımda.. ilk fırsatta detaylı bir cevap gelecek benden de :))) çok keyifli seninle yazışmak hemşerim benim

evet kendimi çok farklı hissediyorum diğer kadınlardan.. her sene doğuranlar var bide bize bak üfff

ayy ablam gelince öyle çıkıp dolaştık işte
senden gelen son mesajı cevaplayamadım ama aklımda.. ilk fırsatta detaylı bir cevap gelecek benden de :))) çok keyifli seninle yazışmak hemşerim benim

geçmişte çok çekiştirdik seni canım .. gyaman dedi ki tunçss dağıtıyor kafayı facelerde gördüm dedi.. bende sana şöyle bir smiley armağan etmiştim..

bizleri unuttun diye...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…