Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

aaa saadet dün akşam sana mesaj atacaktım unuttum bakkk.. bayadır yoksun nasılsın diye ? şimdi burada görmek mutlu etti beni..

yok canım aksine faydası oluyor .. bol bol içmeye çalış bende kayısılı form çayı içiyorum..

ooo yüksel ve beyazmelek canlarım benim daha yolun başındasınız... etksini en az 3.aydan sonra gösteriyor metformin. kendimden örnek vereyim ilk haftalar bende de tık yoktu 2. ile 3. ay arasında 4e yakın kilo vermmiştim pkonun direnci kırmak zor... ama pesetmeyeceğiz... şuan 6. aydayım 7 kilo verdim toplam.. yediklerimize dikkat edeceğiz.. doktorun bana tavsiyelrini yeri geldikçe paylaşıyorum. pilav , beyaz ekmek, şeker, muz, çikolta... tamamen hayatımızdan çıkacak bol su içeceğiz ara öğünlerde yoğurt ya da süt le meyve tüketeceğiz. bitkisel ve organik besinnler yiyeceğiz hazır çorbalar yasakkk... bu kadar ...

inşallah bende 7 kilo veririm çok hırslıyım verecem ve bebeğim gelcek:emir_bebek:

aaa saadet dün akşam sana mesaj atacaktım unuttum bakkk.. bayadır yoksun nasılsın diye ? şimdi burada görmek mutlu etti beni..

canım iyiyim sen nasılsın aslında arada giriyoru m ama yazamıyorum yumurtam yine geç büyüyecek sanırım ve bu ay da olmazsa 6 ay hiç olmaz çünkü eşim yurtdışına göreve gidiyor canım sıkkın bende bicim gibi düşünmemek için girmiyorum okulada gidemiyorum yollar kapalı evde oturyorum sıkıla sıkılas sen neler yapıyorsunc canım

hepimizin etrafında böyle insanlar mevcut..
metformin 3. aydan sonra tam anlamı ile etkili oluyor.. daha çok başındasın.. ben 1 yıldır içiyorum.. daha geçen ay ilk defa kendiliğinden yumurtlamam oldu ve ilaçsız adet olabildim..

estafurullah canım.. her şerde bir hayır her hayırda da bir şer vardır deyip rahat olmaya bak.. hem ne güzel kilo veriyorsun azimle..
iğneler 300 tl civarında.. artı çatlatma iğnesi de var.. kliniğin alacağı para yerine göre değişiyor.. benim doktor 600 tl istiyor aşılamaya.. artı ilaçlar 1000 tl civarı oluyor işte..

bize doktor sadece aşılama fiyatı 1000tl dedı özel hastane ilaçlarla 1500 bulru dedı 300çokda falza değil yanı fazla ama 600olmasından 300 olması daha iyidir haklısın canım kısmet artık

canım baya durağan zamanların olmuştu şimdi kilo vermene çok sevindim bundan sonrası hızlı gelir... istikrarı elden bırakma tebrik ediyorum senii :KK16:

teşekkürler canım valla bu sefer çok hırslandım ya bu kılolar gitcek ya gitcek madem benım kılo sorunum var aşacam bunu :)

canım iyiyim sen nasılsın aslında arada giriyoru m ama yazamıyorum yumurtam yine geç büyüyecek sanırım ve bu ay da olmazsa 6 ay hiç olmaz çünkü eşim yurtdışına göreve gidiyor canım sıkkın bende bicim gibi düşünmemek için girmiyorum okulada gidemiyorum yollar kapalı evde oturyorum sıkıla sıkılas sen neler yapıyorsunc canım
hadiya üzüldüm eşin ne iş yapıyor 6 ay göremeyeceksin benim de abim deniz subayı o böyle gidip 6 ay gelmezdi onu hatırlattın bana.. ne yapayım bugün koordinatörlük günüm yapacak iş yok öle lab . da oturuyorum.. burada kar tutmuyor sahil kenarı ondan sanırım..

teşekkürler canım valla bu sefer çok hırslandım ya bu kılolar gitcek ya gitcek madem benım kılo sorunum var aşacam bunu :)

inşallah ecrincim :KK16: pek bi istikrarlı gördüm seni bırakma yakasını gideceksiniz artık de kilolarına :KK39:

hadiya üzüldüm eşin ne iş yapıyor 6 ay göremeyeceksin benim de abim deniz subayı o böyle gidip 6 ay gelmezdi onu hatırlattın bana.. ne yapayım bugün koordinatörlük günüm yapacak iş yok öle lab . da oturuyorum.. burada kar tutmuyor sahil kenarı ondan sanırım..

inşallah ecrincim :KK16: pek bi istikrarlı gördüm seni bırakma yakasını gideceksiniz artık de kilolarına :KK39:

bakalım tek sorunum buysa kurutalayım dimi :)) evet unuttum valla ekmeğinibn tadını tuzunu ama bebek için herşeye değer :,)

assubay canım afganistana gidecek ne alaka değil mi ?görev işte nato üyesi olduğumuz için bari gimteden hamile kalsam nisanda gidiyor hayırlısı sorma şanslısın sen benim köy okulu ve arabayı ben kullınayorum 2 kere kaza geçirdim kar nedeniyle 50 kmy yolda 12km si kapanıyor

bakalım tek sorunum buysa kurutalayım dimi :)) evet unuttum valla ekmeğinibn tadını tuzunu ama bebek için herşeye değer :,)
doğru söze ne hacet... ecrincim türk siteleri yetmedi bana yabancı ülkelerin pko ile metformin ile ilgili yazılarını okuyorum biraz translate biraz kendim ne olduğunu anlamaya çalışıyorum
Metformin for PCOS: Benefits and Side Effects of Glucophage for Polycystic Ovary Syndrome bu sitede diyorki pko hastaları için olağan doz günde iki kez 850-1,000 mg. bi de bir kolej de bir araştırma yapılmış metformin verilen 48 kadından 19unun ovulasyonu başlamış 20 tanesi de hamile kalmış... 2 tane düşük meydana gelmiş.. kilo verimi çok önemli egzersizden bahsediliyor.. öyle paylaşayım dedim...

assubay canım afganistana gidecek ne alaka değil mi ?görev işte nato üyesi olduğumuz için bari gimteden hamile kalsam nisanda gidiyor hayırlısı sorma şanslısın sen benim köy okulu ve arabayı ben kullınayorum 2 kere kaza geçirdim kar nedeniyle 50 kmy yolda 12km si kapanıyor
yok canım nasıl ne alaka benim de abim nato gemisinde olduğu için sürekli gitmek durumunda kalıyordu.. şu an seni en iyi yengem anlar.. çok benziyorsunuz o da garibim kendi arabalarıyla gitmek durumunda kalıyor öğretmenlik yaptığı yere 1saat 15 dk sürüyormuş. ne zman bitecek doğu göreviniz? sabret canım hepimiz belli zamanlarda deneniyoruz ..

merhabalar tuncss hanım topiktesin ama sesin çıkmıyor ... nasılsın ? önceki mesajlarında okudum kırmızılar kendiliğinden gelmiş.. hamilelik için üzücü olsa da bence ümit verici bir durum canım... hormonlarının düzene girdiğinin belirtisidir... bu ay mı başlayacaksın yazz ilacına ?

merhabalar
yeşil canım bu gün potojoji sonucum çıktı ama elime bişey geçmedi raporda yeterli parça alınamadığı için sağlıklı bir araştırılma yapılamadı yazıyor
doktorda bu sonuca göre bişey diyemiycem dedi
bu gün hiç kanamam olmadığı için muaynede etmedi bir aydır kanama niye olduğunu anlayamadım
doktor tekrar kanaman olurda ongünü geçerse tekrar geldedi bu doktordan bi sonuç elde edemedim artık başka bir dr. araştırıp ona gitmeyi düşünüyorum:KK50:

merhabalar tuncss hanım topiktesin ama sesin çıkmıyor ... nasılsın ? önceki mesajlarında okudum kırmızılar kendiliğinden gelmiş.. hamilelik için üzücü olsa da bence ümit verici bir durum canım... hormonlarının düzene girdiğinin belirtisidir... bu ay mı başlayacaksın yazz ilacına ?

size de merhabalar yesil hanımcım.. bu ne resmiyet böyle :KK9::KK9::KK9:
iyiyim canımcım sen nasılsın? siz yazışıyordunuz araya girmeyim dedim sessiz sakin okuyordum..
yazz içiyorum bile.. 6. günüm bugün sanırım.. bu arada benim hormonlarımda hiçbir anormallik yok.. sadece pko görünümü mevcut yumurtalıklarımda.. doktor kolay pko vakası olduğumu söylemişti ilk kontrolde.. :KK9::KK9: kendiliğinden adet olmam süper tabi.. ilk adet olduğum yılda 5-6 kez düzenli adet olmuştum sonrasında deprem oldu ve benim kesiliverdi adetim.. yıllarca doktor doktor gezdim hiçbirşey yoktu, kistler de.. hep psikolojik dediler.. sonra adet olmaya olmaya sanırım kistler oluşmaya başladı.. ki en son doktorum da böyle olabileceğini söyledi.. yumurtalar çatlayıp atılmadan yumurtalıkta birike birike pko görünümü olmuş olabilir dedi.. falan filan işte.. amaaaaan elbet bizimde kaderimiz yazılmış.. bazen kendimi de paralasam olmayacaksa olduracak halim yok ya deyip rahatlıyorum bazen de neden neden neden diye anıra anıra ağlıyorum.. hayırlısı olsun hepimiz için..

yok canım nasıl ne alaka benim de abim nato gemisinde olduğu için sürekli gitmek durumunda kalıyordu.. şu an seni en iyi yengem anlar.. çok benziyorsunuz o da garibim kendi arabalarıyla gitmek durumunda kalıyor öğretmenlik yaptığı yere 1saat 15 dk sürüyormuş. ne zman bitecek doğu göreviniz? sabret canım hepimiz belli zamanlarda deneniyoruz ..

canım ben 2 sene diyarbakırda çalıştım ama sözleşmeli sonra khk değil kendi kpss puanımla kadroya geçtim yani 2se nemi saymadılar şuan aday öğretmenim ve eş durumundan faydalanamıoyrum haksızlık yaptılar khk ile geçseydim keşke ama saflık bende puanımla geçtim hayırlısı artık yengenede Allah sabır versin köylüler olmasa yolda kalıyordum kadın başına arabanın arızasından anlımyorum evet Allahım bu ay bana bebiş versin inşallah eşimde yok karnıma sarılır teselli bulurum:))

adet düzeni stres hava değişikliği vb. yüzünden etkilenebilir, bu yüzden adetin gecikmiş olabilir. ya da eğer hamileysen idrar testinde çıkmamış olabilir. yani çok ihtimal var ama gerçeği ancak doktora giderek öğrenebilirsin

haklısın ama doktor yüzü görmek istemiyorum. bakalım bir iki gün daha bekleyecem sonra giderim. sağol

X