Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

yeşil 87 tamam anladım ben bu ay ozaman hayıt kullanmayım soğanıda günde sadece bir bardak içiyorum 3 gündür tadını hiç sevmiyorum ama bide onu deneyim dedim devamını getirebilirsem inşallah fayda görürüm belki

evet canım oydu.. papatya canım inan durumu da çok şaşrdım sürekli kanaman oluyor.. bizde adet olamıyoruz.. şimdi buna doktorlar pko mu dedi.. kaç doktora gittin ? bunu iyi araştır canım.. hormon değerleini paylaştın mı hiç bende merak ettim şimdi..

çok iyi anlıyorum canım seni.. görüşürüz biçimcim....

hormon değerlerim
prolaktin-5.85
lh-7.15
fsh-6.73
t3-2.63
t4-0.91
tsh-0.72
değerlerim bu canım sen yorumlayabiliyormusun
ultrasondada sağ yumutalığım pkolu sol normal

canım bende dkh nı 9 ay kullandım bıraktığım ay yine adetlerim düzensizleşti.. doktorların buldukları kısa yöntem fatura gibi dkh ları yazıyorlar.. biliyor muusn eskiden dkh başalmadan önce bir ay normal olurdum sonraki ay 2 ayı geçerdi olamzdım.. dkhları kullandım artık kendiliğinden olma diye bişey yok.. kendiğinden olmasını beklesem 3 ayı buluyor bundan 6 ay önce istanbulda özel bi hatanaeye gittim direkt metformine başlattı beni.. inan çok güveniyorum doktoruma ve orada hamile kalan çok örnek gördüm bir kaçıyla da konuştum.. içim rahat kullanıyorum metformini adetlerim gelmeyince de progesteron içerikli ilaçlar alıyorum .. yumurtalıklarımı baskılamıyor bu ilaçlar.. bende sana buradan metformini tavsiye ediyorum.. çünkü bizde insülin direnci pko yapıyor dolaylı olarak metformin pko yu tedavi ediyor insülin direncini kırıyor ..

paptya canım senin çok kanaman varmış ya şimdiden diyeyim soğan kürüde yoğun olarak kanama yapabiliyor çünkü rahimi temziliyor küçücük et parçaları geliyormuş korkulacak gibi değil ama .. rahmi temizlediği belli yanii

hormon değerlerim
prolaktin-5.85
lh-7.15
fsh-6.73
t3-2.63
t4-0.91
tsh-0.72
değerlerim bu canım sen yorumlayabiliyormusun
ultrasondada sağ yumutalığım pkolu sol normal

az çok yorumlayabiliyorum.. öncelikle tiroid bezinden kaynaklanan bir soruunun yok değerlerin iyi gelmiş .. lh da o kadar yüksek değil düşürebilirsin bu değerlerle yumurtlama olabilir ...benim lhım 11.01 di :2: üzülme olur mu .. hormanel olarak pek sorunun yok canım.. rahminde yara olabilir mi sanki bana öle geliyor... ağrılı mı oluyor adetlerin ?

canım lhı metformin düşürmene yardımcı olur... 3. ayda etkisini gösterir diye düşünüyorum.. dirençli bir pko yok sende .. yanlız bu uzun ve yoğun kanamalar pko dan değildir haberin olsun...

canım şimdi çıkma gerekiyor başım çok ağırdı sonra gelir okurum mesajlarını çok öpüyorum seni...

yok pek ağrım olmaz oğğğ baya baya yorumladın
bana pko tedavisi için hiç bir ilaç verilmedi çocuk isteğim olduğu için bide benim zaten adetlerim pek sık gecikmez ben daha çok daha erken olurum ve arada bu durum tekrarlıyor yani kesilmeyen uzun süreli kanamalrım oluyordu öyle zamanlarda dr.yasmin veriyordu kesiliyordu bu sefer kesmedi oda rahimden parça aldı sonuç daha çıkmadı bakalım ne diyecek
bide lh düşürebilirsin demişsin nasıl düşer bir tavsiyen varmı:26:

canım lhı metformin düşürmene yardımcı olur... 3. ayda etkisini gösterir diye düşünüyorum.. dirençli bir pko yok sende .. yanlız bu uzun ve yoğun kanamalar pko dan değildir haberin olsun...

bende sana bunu sormuştum teşekkür ederim akıl edip cevaplamışsın bile
başın ağrıyormuş allah şifa versin tez vakitte inşallah sağlıklı evlatlarınıda kucaklamak nasip olur
teşekkür ederim sıkılmadan sorularıma cevap verdin

kızlar iyi geceler,

çok sevindim Biçim gelmiş yazdıklarınızın hepsini okuyamadım benimde eşim yolda geldi o yüzden çıkmaz lazım. sonra gelip okuyacağım.

bir sürü alıntı yaptım sonra sildim kafam karıştı vallahi bayağa zaman ayırmak lazım.

maşallah bugün herkes coşmuş ne güzel topiğimiz hep böyle hareketli olsun.

Yeşil sen nerelerdesin kaç günüdür? geç gelince geçmişte okunmuyor bir sürü yazmıştım sana ama hiç göremedin.

ay çok sevindim bubenimişte canım tebrik ederim seni :))

hoşbuldum... canım + senin adında da yazıyor bazen öyle çıkıyor....
nasılsın iyi misin gelişmeler var mı? beklemede misin?

hoşgeldin bicimmmm teşekkür ederim canım hamileyim ama dr değerimin çok düşük oldunu tam sevinmememizi söyledi 27.850 çıktı değer ve adetim 10geçmişti sen hiç böyle olan duydunmu ? 10 gün sonra yine gelin dedi gün sayıyoruz bu hafta içi gitcez inşh değerim artar hamileliğim normal gider duanıza ihtiyacım var inşh sizde bi an önce bebeğinize kavuşursunuz tatlımmmm...

merhaba arkadaşlar ben yeni katıldım ama 6 7 aydır siteyi takip ediyordum.soğan kürünüde burdan öğrendim .4 ay uyguladım.sonuçları özellikle yazmadım.doğru sonuç vermek istiyordum arkadaşlara.bende pcoluyum. hemde ergenlikten beri.şimdi38 yaşımdayım 2 tane çocuğum oldu bu kistlerle.ergenlikte hormon bozukluğundan kist oluyordu.ilk çocuğumdan sonradüzeldi.2 ci çocuğuma hamile kaldığımdada kist vardı sezeryanda aldı kistler.fakat son 2 senedir sol overede 2 kist 5ve 3 cm kadar büyüdü.patolojik hiç bir şey çıkmadı psikolojik dedi doktor.çok ağrım vardı. karnım şişiyordu.ara kanamalarım oluyordu.vee ilaçlarımı bırakıp soğan kürüne başladım ilk ay etkisini gördüm.ama adetliyken başladığım için çok kanamam oldu .ağrılarım azaldığı için korksamda küre devam ettim.sonuç.ağrı yok ara kanama yok düzene girdi,vajinal enfeksiyonada iyi geliyor.kür biteli 2 ay oldu .2 aydır yumurtlama dönemimde 2 3 gün kasık agrım oluyordu.meğer sağlıklı yumrtluyormuşum.tıp dilinde orta ağrısı deniliyormuş vede kaliteli yumurtlamanın göstergesiymiş.küre başlayan arkadaşlar pes etmeyin kokusunuda kafaya takmayın.içilmeyecek kadarda değil kokusu .mide problemi olanlar mide koruyucu ilaçlarla içebilirler.ben bir yan etki yaşamadım.çok şükür ban a iyi geldi yanlızböbrekler yoruluyor bol su için sağlıcakla kalın

Merhaba canım iyi olmana sevindim.Benim kafam çok karıştı neoldu dersen bugün şok geçirdik eşimle beraber sonucu aldık.Tsh yüksek prolaktinde yüksek çıkmış yüksek derken 35 lerde doktor ilaca gerek duymadı.Gelelim şok olduğumuz konuya prolaktin hormonun karşısında hamile yazıyordu canım ingilizceAyy ağlıcaktım nerdeyse çünkü ben tedaviye geçmemiştim eşimde şok oldu ikimiz donduk kaldık öyle sonra sonucu doktora gösterdim endokrin doktoruna hamile değilsin dedi yani bu prolaktin değeri hamile bayanın değeri gibi yüksek dedi.Biz hamilelik için kan testi yapmadık dedi kafam çok karıştı yarın gebelik testi yapıcam bilmiyorum canım sanmıyorum hamile olduğumu ama okadar güzel bir duyguymuşki Allah nasip eder inşallh.
Merhaba canım benim tiroit ve prolaktin yüksek çıktı bide prolaktin degerimin karşısında inglizce hamile yazıyordu doktor değilsin dedi ama benim kafam çok karıştı o anı anlatamam adeta eşimle donduk kaldık yarın test yapıcam bence dğer yüksek diye hamilelik degerinde yazmış öyle dedi endokrinci kafamı karıştırdı yarın gebelik testi yapıcam
Canım hayırlsı olur inşallah kendini üzme gelişmelerden haberdar et bizleride
Sağol canım teşekkür ederiz bilgilerin için
Canım hoşgeldin çok sevindim geldiğine ve iyi olduğuna güzel gelişmeler var sende devamı gelir inşallahCanım benim kilo vermem yavaşladığı için doktor endokrine yönlendirdi hormon tahlili istedi canım.Bugün sonuçları aldım ve şok olduk eşimle beraber neoldu diceksin?Prolaktin ve tiroit yüksek çıktı canım ama birşey var prolaktinin karşısında ingilizce hamile yazıyordu.Eşim şok oldu o söyledi önce ağlıcaktık nerdeyse inanması çok zordu çünkü ben tedaviye bile geçmemiştim dogru doktora koştum endokrine sonucu göstermeye bana hamilelik için kan testi değil bu gebe değilsin sadece prolaktin değeri gebelik değerinde dedi benim kafam çok karıştı yarın gebelik testi yapıcam doktor degilsin dedi.Degilsem prolaktinin karşısında niye gebe yazıyordu oahalde?Ayy o anı unutamıyorum şimdi bile gözlerim doldu hamilelik duygusu meğersem nekadar güzelmiş gerçek olmasada bu duyguyu öğrendim sayılır çok gğüzel elim ayağım tutmadı resmen Allah hayırlsıını versin ve hepimize nasip eder inşallh canım
canım bugün sonuçlarını alacaktın merak ettimm..
Benim kafam çok karıştı neoldu dersen bugün şok geçirdik eşimle beraber sonucu aldık.Tsh yüksek prolaktinde yüksek çıkmış yüksek derken 35 lerde doktor ilaca gerek duymadı.Gelelim şok olduğumuz konuya prolaktin hormonun karşısında hamile yazıyordu canım ingilizceAyy ağlıcaktım nerdeyse çünkü ben tedaviye geçmemiştim eşimde şok oldu ikimiz donduk kaldık öyle sonra sonucu doktora gösterdim endokrin doktoruna hamile değilsin dedi yani bu prolaktin değeri hamile bayanın değeri gibi yüksek dedi.Biz hamilelik için kan testi yapmadık dedi kafam çok karıştı yarın gebelik testi yapıcam bilmiyorum canım sanmıyorum hamile olduğumu ama okadar güzel bir duyguymuşki Allah nasip eder inşallh.Canım kafam çok karışık bilmiyorum yarın sabah belli olucak ama sanmıyorum hamile olduğumu şoktayım bilmiyorum

geçmiş olsun faydasını görmüşsün ne güzel
bende pkoluyum önceden benim de ara kanamalarım oluyordu bu ayda br aydır hiç kesilmedi şimdilik nedenini bilmiyorum ama benim gibi arakanama yaşayan bir pkoluya rastlamak güzel yannız değilmişim bende devamını getirebilirsem inşallah soğan küründen fayda görürüm inşallah
bu ara kanamalar neden oluyormuş onuda söylermisin?

Canım endokrin doktoru tiroit için ilaca başlattı.Bakalım belkide bu kilo bu yüzden yavaşlamış olabilir.Ama aklım yarınki gebelik testinde bakalım ne çıkıcak Allah hayırlısı neyse onu versin.Sen naptın canım nasılsın kendi derdimden seni unuttum iyisindir umarım.Biciminde gelmesine çok sevindim özlemişiz Bicimi

canım ben bu hormon olayını bilmiyorum cvr a sor bi bakalım çünki prolaktin benim hep normaldi yaptırmadım çoktandır test umarım hamişsindir canım dualarım seninle haber ver merak ettim şimdi

hadi güzel haberler bekliyoruz kaç gün geçti senin söktürücü almışmıydın ?

sağol iyileştiğim için mutluyum.inşallah sende faydasını görürsün.ara kanamasının birçok sebebi var dedi dok.hormonal dengesizlik,stres,ilaçlar,yumurtlayamama yada ciddi vajinal hastalıklar yada enfeksiyon benimkisi yumurtlayamamamdı.küre devam et.en az 4 ay pes etme eminim sonuç alacaksın.10 gün yeterli gelmediğini düşünürsen 15 gün yap zaten 10.cu günden sonra fayda veriyor.ben her ay 15 gün içtim.bol su iç .bir kaç ay ara verip tekrar küre başlamayı düşünüyorum.kistler tekrarlamasın diye.inşallah iyi haberlerini okurum.

ayy canım nerede o günler ne güzel olurdu kısmet tatlım bakalım negatifi görürsemde üzülmüycem artık alıştım.

üzülme tatlım ne yapalım buda bizim kaderimiz Allah başka dert vermesin en azından umudumuz var.

canım geçmiş olsun çok üzüldüm sen bu soğana başla ilk defa soğan ve incirden bahseden bir doktor duyuyorum.Soğanı nasıl yapmadın bugüne kadar bir mucize canım soğan.bende bu ay başlamayı düşünüyorum.

bence önce soğan arkasından incir+havuç yap canım.Soğan PKO için incir+havuç ta yumurta tembelliğine iyi gelecektir.öylede böylede bekliyoruz zaten bakarsın bunları yaparken incire hiç gerek kalmaz

ahhh canım bende şu incir+havuç çok faydalı olmuştu ama Saraçoğlu deyince prolaktini yükseltiyor diye hemen kestim. sinir oluyorum bu hormana incir yememe bile engel oluyor Bal,tarçın,çörek otu nu ben 1 ay yaptım ,ama bununla çok hamile kalan var.dene bakalım faydası olabilir şidi her gün bir tatlı kaşığı çörek otunu yoğurtla beraber yiyiyorum.

canımmmmm hoş geldin bizde seni çok özledik.kendiliğinden adetin gelmesine çok sevindim tatlım. metformin mucizesi olsa gerek .rahim filmin iyi geçicek canım inşallah sonrasındada güzel şeyler olacak seni çok öpüyorum

peki soğan yapmaya başlasam aynı anda doğum kontrol hapını da kullansam olur mu ne dersiniz?
canım ben saraçoğlunun sitesindeki sorularda okumuştum soğanı ilaçla yapmayın yazıyordu düşünsene d.k.hapı ile hiç olmaz herhalde bencede kullanma .saraçoğluna bununla ilgili mailde atabilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…