Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Bencede canım kullanmamaya çalış söktürücü alırsın duphaston yada tarlusal kullanılıyor genelde inşllh adetlerin düzene girer canım kilo vermeye çalış Allah şifa versin
İyi canım sevindim normal olmasına inşallh dahada iyi olursun

Amin canım amin inşallah bizlerede nasip olur

canlar ikiniz de diyet yapıyordununz nasıl gidiyor ?

Düşünceli arkadaşım benimDiyetim benim yaptığımı normal biri yapsa baya bir vermişti canım.Bugün diyetisyenimi aradom ve gram gram verdiğimi kilomun yavaşladığını söyledim.Listemde bazı değişiklikler yaptı.Akşamları 1 dilim ekmek yiyordum onu kesti bir su bardağı yoğurt yerine bir çay bardağı yoğurt vs.Ben buna sevindim çünkü bana fazla gibi geliyordu diyet listem.Böyle daha iyi oldu.Bana kalsa sadece salata yicem çünkü gram gram verdiğimi görünce sinir olmaya başladım son 2 haftadırAma stres yapmakta istemiyorum oda beni çok etkiliyor çünküBen tirotlerde bir sorun olduğunu düşünüyorum inşllh öyle değildir ama bukadar diyet ve spora rağmen çok yavaş kilo vermem bunu gösteriyorİlk haftalarda normal verdim son iki haftadır duraklama yaşıyorum resmen gram gram.:18:Hergün koşu bandında 55 60 dk arası yürüyorum sırt mekik çalışması yapıyorum bilmiyorum Yeşilciğim neden böyle yavaşladım aklıma geldikçe takmamaya çalışıyoum.Salı günü hayırlısıyla bir gelsede şu tiroitlerime baktırsam içim rahat edecek

yeşillll sen yazmamıştın değerlerini bize, yazsana canım bizlerde görelim.lh ın kaç ki doktor yüksek demiş çok merak ettim.

baharcım ilkin kötü şeyleri aklına getirme insan ne düşünüyorsa onu yaşıyor. bir kaç sayfa öncesinde bir kaç bigiden söz ettim dur onu bulayım buraya da yazayaım. meğer benim doktorum tirod hormonlarıma da bakmış belki eski tahlillerinde sana da bakılmıştır.hıh buldum mesajımı aynen buraya kopyalıyorum :
----
demiştim ya çaprazıma bir jinekolog taşındı diye bugün onunla ayak üstü konuştum. benden hormonlarımın değerlerini istedi bende tahlillerimi gösterdim. pko nun bilinen değer yüksekliği olan lh ı yüksek buldu. metforminden haberin var mı dedi bende 5 aydır kullanıyorum dedim. 6. ayı da doldur gel bi kan tahlili ver dedi. cvr canım seninde 5.ayındı dimi..

bir de dün yaptırdığım tiroid bezi hormon sonuçlarımı da göstedim . meğer eskiden de yaplmış bu test bana.. buradan onunla ilgili bilgi vereyim hormon sonuçlarında TSH , serbest T4 (FT4), Serbest T3 (FT3 ) ve prolaktin hormon değerleri tiroid beziyle ilgili hormonlar.. bununla ilgili sınırları dışında değerler varsa çok önemliymiş kızlar..
bunlarla ilgili bir anormalliğim olmadığı için metformine devam et dedi. dkh da önermedi progesteron içerikli ilaçlarla adetlerini getir bir müddet daha dedi..--
-----
demekki şuan dirençli kilo değeriyle uğraşmaktasın emin ol bu dirençtten sonra daha hızlı verirsin. hiç sıkma canını istikrarlı ol gayet güzel uyguluyorsun. pko bizi yenmesin savaşımız bu yöne..

yeşillll sen yazmamıştın değerlerini bize, yazsana canım bizlerde görelim.lh ın kaç ki doktor yüksek demiş çok merak ettim.

canım şuan dahiliye doktoruna gittiğim için lh ve fsh değerlerime bakılmadı. jinekolg bakabilir dedi. cuma günü de jinekolga sıra alamadım.
yazacağım ve doktora gösterdiğim değerler 5 ay öncesine ait değerlerim :
lh:11.01
prolaktin:15.75
fsh:5.42

bir dahaki ay jinekolaga gideceğim çünkü metforminle 6. ayım olacak ve bu süre zarfında 7 kilo verdim şuan 53 kilodayım 2 kilo daha verebilsem çok iyi olacak..

bencedee nasipppp....dilerim senin nasibinde bu ayy bebiş vardırrr....hedi bakalım battaniyeni merakla bekliyorumm...bende bişiler yaptım kermes vardıı onun içinn ..az kaldı bitsin resim cekicem inş bende paylaşırımm ..hamaratt kızlarrr:):)

bence başlaaa...tıp merkezinde yaptırr zatenn anlatırsın durumudaaa....hormonlarrr kilolarla düzelir canımm....glukofeninde çok etkisi varr o ilacıda sor dr una..ve diyetisyeninee....sakına takma kafanadaaa....neden biz diyorsun yaaa...emin ol her insanın bi derdi varr...sen daha büyük sorunları rahatsızlıkları olanlara bakk haline şükredeceksinnn...bak görüyorsun..konuşuyorsunn...nefes alıyorsunnnn...daha nee olanlarımıza şükredelimmm...rahatsızlığımızada allahtan şifa dileyelimm.
AMİNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN...........O haberi tunc ve bicimden bekliyorumm...bu ay umudum onlarrrrrr....hayırlısıylaaa....

süperr ecrinnn çok güsel bişi değilmii buuuu....yumurtadan ne haberrr bi daha gitmedin dimii...??.

ayyy canımm benimmm bizide unutmamışsınnnnnn.....oyyy ooyyy yeşilll benim okadar çokkk kilomm varki verilecekkk inan ver ver bitmiyorrrrr....geçen ay çok güseldiiii ama bu ayyyyyyy durdu gibi sabrımı deniyorr sankiiiii gram gram veriyorum resmen....bi hafta 2 gram...bi hafta 600 gramm...ömürr törpüsü resmennnn yemiyorumm daa yaaaaa.....sabırrrr sabırrrr sabırrrrrrrrrrrrrrrrrrr....herşeyee sabırrrrrrrrrr...........biliyorsunuz 101 le başladım diyete...şuan 92.5 im

İnşallah canım iyi dilkerin için çok teşekkür ediyorum inşllh dediğin gibi sonra yeniden hızlanır.Yok canım diyetimi sporumu asla bozmam elbet böyle giderek verilicek bu kilolarÇok sağol canım pkoya yenilmeye niyetim yok yeterince zararını çekiyoruz zaten kilolları verebilirsem benden mutlusu olmuyacakÇünkü kilolar gidince hemen çocuk tedavisine geçicem.Allah hepimizin yardımcısı olsun

waw canım unuturmuyum sizleri hiç hepinizi merak ederek nete geliyorum. az önce aynı dertten bahar da yakınıyordu. ona da dedim bir direnç kilo vardır onu istikrarlı yenmeye çalıştın mı devamı çok kolay gelir. benim kız kardeşim 84 kiloya çıkmıştı 75 te 2 hafta kaldı sonra bir anda 60lılara düştü. yer etmiş o kilolar bırakmak istemiyor ama terket onları canım sıvı alımını ihmal etmeyesin canım su şişen hep yanında bulunsun...

Canım hiç kendini üzme senin yaşadığının aynısınıda ben yaşıyorum duraklama dönemine girdim sankiGram gram veriyorum streste çok önemli stres yapmamaya çalış oda vücudu etkiliyor .Birde ben tiroitlerime baktırıcam diyetisyenim yönlendirdi. Tiroitin yavaş çalışmasıda kilo vermemeyi zorlaştırıyormuş.Eğer baktırmadıysan sende endokrin bölümüne görün. Allah yardımcımız olsun canım

amin canım aminnn... inşallah hep beraber pkoyu yeneceğiz.. bu topikte bebiş muhabbetleri olsun o kadar istiyorum ki anlatamam bngl33ünkü 22 haftalık olmuş yani bayadır hamiş haberimiz yok :2: gelsin artık yeni bebişlerimiz

Amin canım inşallah hepimiz sağlığımıza kavuşuruz öncelikle sonrada bebişlerimize

Ben çıkıyorum arkadaşlar hepinize iyigeceler görüşürüz kendinize iyi bakın

Amin canım inşallah hepimiz sağlığımıza kavuşuruz öncelikle sonrada bebişlerimize

Ben çıkıyorum arkadaşlar hepinize iyigeceler görüşürüz kendinize iyi bakın

iyi geceler tatlım bende çıkıyorum yavaştan yarın görüşmek dileğiyle... iyi geceler.:119: burada da sevimli bi smiley buldum :118:

doğru diyorsunn bu ara suyu çok az içer oldum havalarda soğuk diyeee...ben yine içmeye başlayayımmm....zorr yaaa...bide dediğim gibiii okadar çokki bazen gözüm korkuyorrr verilecek kilolardannn.....ahhh yeter beee demekten korkuyorummm....ama bebek var bide işin ucundaaa inş veririm kilolarıda gelir bebişimmm...

aminn canımmm aminnnnn....ben gittim endokrinee bişi yok güsel herşey dedii....b12 iç dedii ama onuda alıp içmedimmm kilo vermemi yavaşlatır diyeee...sende ihmal etme bi git bakalımm ne çıkacakkk....hiçbişi çıkmass inşallahhhh...diyetteyimm yaa bazen öyle bii tatlıı krizlerii geliyorkiii..hele akşamlarııııı...şimdi eşim yine çayy bekliyorrr...ee yanına tatlı bişi yok mu diyorrr...ona getiriyorum bişilerr ee bende canımm olur olmadıkk istiyorrrrr......zorr yaa resmen kendi kendimle savaşıyorummm bugün dışardayızz bişiler yiyelim diyoorrr simiti kumpiri yani herşeyy güselll istiyor cann ama içim huzursuzz oluyorrr...eşimde üzülüyorrr.....bizde bıraktık arabayıı yedik ama heppp yürüdük saatlerce cezaa niyetineee:):)

katılıyorum gyaman.. umarım sende çok tatlı bir anne olursun

ayyyyyyy ağzından bal damlıyorrrr amin aminnnnnnnn cümlemiz inşallahhhhh

inşallah ben haklı çıkarım meleğin annesine hiç umudum yok dediği anda gelsin gerçekten çok istiyor ve hakediyoruz tabiki Rabbim bilir en doğrusunu şimdi ne kadar kaldı belli olmasınaa yazdın sanırım ama aklımdan çıkıvermiş

ay inşallah canım, doktor kendisi söyleyecek mi diye bekleyeceğim.
eğer söylemezse ben yazmasını isterim. kendisi önerirse de anlarım ki iyi bir doktormuş.
bakalım canım inş. zayıflamaya da başlarım metformin ile beraber.

Öncelikle teşekkürler canım sorularıma hep sen yanıt veriyorsun=)29 yaşındayım canım 52 kiloyum kiloyla alakalı değil sanırım benimki,küçük bir ilçede yaşıyorum hormon testi her yerde yapılmıyor ama bu reglimin 3.günü başka bir ilçeye gidicem artık inşallah hormon testine de.işin garip tarafı dr bana hiçbir ilaç yazmadı...polikistikten iyi seninki dedi,ne açıdan söyledi bilmiyorum.Bir de kistlerin büyüklüğünü sordum ölçülecek kadar değilmiş,bu hastalığın özelliği mi acaba bu küçük ve çok sayıda kist,yoksa büyük de olabiliyor mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…