Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

cvr valla çatladığına dair emare olsa gitmicem de hiç bişey hissetmiyorum.
millet pıt pıt patladı içimde yumoşlarım oynalıo hissediyorum faslan dio ben de tık yok :)
illa bişey hissediliyormuki iğne sonrasında valla anlamadım:S

buarada evet adet döngünü giriosun atıyorum 28 gün şukadar gün kaldı diye yazıo ama tavsiye etmem hep görmekten aklından çıkmaz
zaten habire içten gün sayar modda oluyoruz arada unutalım bari,

selam kızlar sonunda bugün kırmızılar geldi.
en son 23 aralıkta olmuştum. bir paket progestan ve bir paket duphastondan sonra oldum sonunda..
14 martta da başka bir doktordan randevu aldım oraya gitcem bakalım ne dicek.
yahu bu progestan adet söktürmüyor mu, bundan sonra yine duphastonla mı söktürsem?
üff aman yaa nolcak bizim bu halimiz?

iyi olsun baban da sonrada görüşürüz canım aklımdasın hep.. sen nasılsın ?

çok saol cnm ben iyiyim bugün tedavisindeydik babamın off ordaki hikayeleri dinledikçee çok şükür halimize diyorum ya 26 yaşında bir çocuk geniz kanseri olmuş inanamıyorum yaa çok kötüydü annesiyle uzun uzun konuştuk annemle ağla ağla eve döndük of zaten artık gitsem bile bahçede oturucam böyle dinledikçe kendimden geçiyorum

Selam millet...
Bizde durumlar sikintili... igne oldum ama persembe gunu ve daha sadece iki kez calisma oldu.. benim stresim cok fazla canim hic istemiyor esimden kaciyorum resmen.. hayir olsun bakalim ne cikacak... hic ama hic umudum yok benim...

selam tatlım
bende bu aralar inan bana hiç istemiyorum ama eşimle istanbuldayız burda bile çalıştık yani hiç sevmem böyle şeyi ama aman diyorum günü kaçırmıyım sonra eksik hissediyorum sanki kendimi töbe yaa ne günlere kaldık
insan kendini mecbur hissedince hiç zevk almıyor ama napalım bebeğimiz olana kadar katlanıcaz
birde sana söyle söyliyim bu hiç umudum yok benim diyenlerin bebeği pat diye olabiliyor inşallah sende de öyle olur

selam kızlar geçmişi okumadım umarım herkesler çok iyidir ama size birşey diyeceğim askerde olan kardeşimde testis kanseri başlangıcı çıktı şu an hastanede bir aydırda orada şu an için bir yere sıçramamış ve doktorlar onun türkiyede şu anda tek hasta olduğunu söylüyorlar nasıl olduda bu aslında 24 saatte yayılabilecek bir hücre taşıyor yayılmadı diye tümörleri alındı ama yumurtalıkla tekrar üretebilir diye drlar kararsız hergün heyete giriyor daha yaşı çok genç evlat sahibi olamayacak alınırsa ikiside sperm alıyorlar hepsi ölü çıkıyor ve ikiside alınırsa erkeklik hormon salgısı çok azalacakmış yani canmı cananmı durumundayız 3 ay bekletip azosperm tedavisi deniliyor yarı doktorlar yarısı ya birden bir yere atlarsa kanser diyorlar yavrucum o kadar metanetliki abla olsun başa geldi çekecez diyor hep düşünüyorum buraya yazmamın sebebide bizim hastalığımız tedavi edilemeyen bir hastalık değil hamdolsun yumurtalar yerinde ama öyle ama böyle tıkır tıkır hamile kalıyor her ay birileri ama çaresiz olan dertlerde var paylaşmamın sebebi bu kendinizi yıpratmayın ne olur..ve hep şükredelim halimize insanın başına umulmayan şeyler geliyor...

A.s canım hoşgeldin çok üzüldüm Allah şifalar versin geçmiş olsun.İnşallah iyi olur kardeşin.Hepimizin ayrı ayrı derdi var işte Rabbim dermanınıda versin inşallh.Sen nasılsın?Hamilelik nasıl gidiyor kendini üzmemeye çalış.Haklısın canım beterin beteri var.Allah yardımcınız olsun canım inşllh atlatır kendine iyi bak haberdar et bizleri yine gelişmelerden iyigeceler.Kardeşin içinde dua ediceğim.Asker denilince ben çok hüzünleniyorum.Allah askerlerimizi korusunGörüşürüz canım iyigeceler

sağolasın canım evet herkezin derdi var çünkü Allah açıkca diyor sizi deneyeceğim yapacak bişey yok karlı çıkmak için sabretmekten başka.hamilelik sorunsuz devam ama anladı sanki yavrum benim hareketsiz bu aralar.ama gittim bi sorun çıkmadı olsa dert olmasa dert hesabı hareketleri sayar olduk hayattaki en zor imtahan eş ve evlatmış Rabbim ikisindende imtahan etmesin cümlemizi.

Baban inşallh kısa sürede sağlığına kavuşup çıkar hastaneden canım.Haklısın derler ya hastanede olunca insan kendi derdini unutuyor diye Allah tüm hastalara şifa versin.Herşeyin başı sağlık gerçekten.Bebeğinizde olur inşallh canım hepimizin başında aynı sorunlar Rabbim hayırlısını versin sabretmekten başka elimizden birşey gelmiyor.Kendine iyi bak görüşürüz
Selam millet...
Bizde durumlar sikintili... igne oldum ama persembe gunu ve daha sadece iki kez calisma oldu.. benim stresim cok fazla canim hic istemiyor esimden kaciyorum resmen.. hayir olsun bakalim ne cikacak... hic ama hic umudum yok benim...
Canım hayırlısı olsun kendini bebek olayı için odaklama yani daha duygusal davranmaya çalış haklısın insanın psikolojisi etkileniyor tabi ama kendi huzurunuda düşün.Umudunuda yitirme Allah nasip etmişse olur inşallah
Teşkler canım iyigeceler dileyim bende şimdi

Sende sağol canım.Evet herkezin imtihanı ayrı kiminin mal kiminin para ev çocuk anne baba eş vs.Yani dertsiz bir Allah.Rabbim dermansız dert vermesin.Bebeğinin sağlığı iyidir inşallah senin canın sıkıldımı haliyle bebekte etkilenir canım daha karındayken anlıyorlar herşeyi.Sen stres etmemeye çalış inşllh iyi olur sizin için.Aminn canım

canım yaaa boşver eşin bi adım atmıyosa sen at arayı düzeltmeye çalışş bak akıntın başlamış onu da geçtim insan tattışınca bi kaç gün morali bozuk oluyo yani sizde öyle oluyomu bilmiyorum biz tartışınca 2-3 gün konuşmuyoız buda çok yıpratıyo öyle olmasına müsade etme adım at kendini topla güzel düşünen güzel görür tamam mı sıkma canını olur inşallah sen akıntıyı yumurtayı olup olmamayı düşünme boş ver eşini düşün onla mutluluğunu düşün kalbini tamir et gerisi allah kerim bu 3 günlük dünya ya değmez
tamam mı güzel arkadaşım

yok canım benim sayfamda hiç ifade neyin yotu gülümseme yapamıyodum yani yeni gelmiş sayfama sizde zaten vardı

canım çokkk geçmiş olsun allah yar ve yardımcınız olsun inşallah çok doğru söylüyosun bizim elhamdülillah dememiz lazım hep

Selam millet...

canımmm hakkında hayırlısı olsunn inşallahhh...nasipde varsa gelir bebişinn...stres yapmaaa diyorumm bende aynıyımmm sanırım bu sebepten dolayıı bende hiç istemiyor eşime uzagımmm..en azından bişi yapmayınca yapmadıkda olmadıı...diğer türkü kötü hissediyorumm buna bağladım isteksizliğimii...reyyanı okudum şimdii çok haklıı ne kadar büyük dertler varr..bizimkisi basit geliyorr..bunada şükür deyip morelimizi düzeltip yolumuza devam etmemiz gerekiyorr...lütfen üzme kendinii....olacaksa olacak..inşallah bu ay olurr...

a.s. canımmm özlemiştik seniii...yazdıkların amacına ulaştı bendeee....ne dertler varr bizimki neki dedirtecekkk...rabbimm acill şifalarr versinnnn...kardeşş can demek..senin canının nasıl acıdığını hisseder gibiyimmm...allah onun metanetini dahada arttırsınn..kıyamamm negüseldee demişş...rabbimm sabrını versinnn..gücünü arttırsınnnn...annene babanada bütün ailenizede güç kuvet versinnn...sende dikkat et kendine canımm rabbime emanet ol sen ve evladın...

Allah şifa versin inşallah

merhaba reyhan çok geçmiş olsun Rabbim beterinden korusun çok zor bir durum ben hastahenede bir beyde aynı rahatsızlık olduğunu biliyorum testis kanseri on yıl önce yakalanmış buna bir kaç yerine sıçramış ve tedavisini görmüş bitmiş uzun bir zaman sonra yine tekrarlamış tekrar kemoterapi kürü almış yine temizlenmiş ama tabi herkesin farklı rahatsızlığı herkes haline şükretsin ne kanserler var dün bir adam vardı hastahanede damak kanseri alınmış damakları dişleri içeri girince herkes kaçtı öyle bir koku vardıki adamda inanamazsın çok üzüldüm yanında karısı yazık yani Allah acısın tabiki inşallah bu sınavı başarıyla geçer kardeşin ve kurtulur canım Allah yardımcınız olsun

inşallah cnm çok saolasın Allah büyüktür Mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler binlerce şükür

slm kızlar naıslısnız bakalım benım ara ara kasıklarıma agrı giriyorr neyın nesı anlamaıdm valla :)

canım öyle oluyor hep beklerken gözlerim ağırıyor .. yok canım biraz karışık ve yabancı sitelerden olduğu için daha da karışık geliyor.. sen hangisini istiyorsun . en kolayından bii siteye yönlendireyim seni..

Ocean canım progestan her zaman getirmeyebiliyor. ama duphaston getirir. aynen bende senin gibiyim duphastonla adet görüyorum bu ay o da bir kaç gün şaşırdı .. yeni doktora gitmen iiyi olmuş canım.. bir de sen metformin alıyormuydun ?

canım kyamam ya bencede o ortamlardan uzak dur.. farkettiğim kadraıyla çok etkileniyorsun . bende çevremden çok etkileiyorum empati yerine sempati yapıyoruz insanların binbir sorunları var Allah kimseyi hastane kapılarında bırakmasın..
selam kızlar geçmişi okum

reyyan mesajını okudum çok üzüldüm gerçekten kardeşine... Rabbim acil şifasını verir inşallah.. ne yapmayı düşünüyorsunuzn karar verdiniz mi .. dediğine katılıyorum pko inferlite yani kısırlık değil.. uğraştırır ama hep ümidimiz vardır.. tekrardan çok geçmiş olsun..

Son düzenleme:

canım ya nasıl uzak durayım kendi başımızda var istanbula babama destek olmak için geliyorum geçen sefere gelmemiştim orda bile sormuşlar beni nerde kızın diye anneme herkes birbirine sıkıntısını anlatıyor yaşlılar neysede gençleri gördükçe çok üzülüyor insan şükrediyorsun haline Allah kimseyi hastahene kapılarında bırakmasın ama hastahanesizde bırakmasın sigortası olmayanı düşünüyorum da babamın bir ilacının piyasa fiyatı 2 milyar sen düşün birde yeni duydum sahte ilaç varmış piyasada millet bu illetten kurtulmaya çalışıyor kanı bozuklar ilaçların sahtesini yapıyorlar yatcak yerleri yok valla böylelerine daha beterini yaşatsın Allahım

of Allah fırsat vermesin sahtekarlara..
bugun moralim çok bozuk dayımla yengem 40 yaşında üçüncü kez tüp bebek yaptırdılar tutmamış. duyunca ağladım. önceki ilk ikisi tutmuştu ama düşmüştü. çektikleri acıyı anlayabiliyorum çok üzülüyorum çok.. zaten parayı zor denkleştiriyorlar. bizim ailede çok bebek bekleyen var, beni görüp üzülürler diye kaçıyorum bulundukları yerden. annem de buruk,üstümüzde bir üzüntü var. Allahım herkese de bize de sağlıklı hayırlı evlatlar versin. Rabbimin mucizeleri bitmez

kızlar bende pko luyum..:26:ve dün ilk defa bir doktordan duydum bunu.senelerdir yaşıyo olmama rağmen.bu kadar işgüzar doktorlara benmi denk gelidm bilmiyorum.vucudumda kıllar çıkmaya başladı.zaten vardı iyice büyüyüp siyahlaştılar..boynumda çenemde kollarımda sırtımda foller falan ben iyice polianna olmuşum meğer.çevremde herkes,amaaan herkes kıllı olur okadar herkesin sancılı adetleri olur okadar düzensiz adetler falan ben meğer polikistik over hastasıymışım.kızlığımdada 4 5 ay hastalanmadığım olurdu.hamile kaldım dşük tehlikem oldu zaten onuda nasıl kalmışım doktorum şaşırdı.4 aydır çocuk istiyoruz olmayınca gittim.erkeklik hormonuda almış başını gitmiş..d.k hapı verdi şimdilik düzene sokucak ama bu kıllanmalar ne olucak nasıl geçicek.ben sinir olurum böyle yaaaa..birde lazere gitmek istiyorum.eee kurtuldum diyelim kıllardan,ya ilacı kullanmayı bırakınca tekrardan çıkarsa..nasıl tamamen kurtulucaz bu hastalıktan..doğğum kontrol hapı hariç başka bir hap veriyolarmı doktorlar

metformin kullanıyoruz, şeker ilacı. çünkü pko=insülin direnci.
hamur işi beyaz un,şeker türü şeylerden mümkün olduğunca uzak durmak ,kilo vermek..
kıllar için de tek çare lazer..
pko dan tamamen kurtulamıyoruz ama hafifliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…