Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

merhaba cnm
doktorum banada metformin vermedi pko yok dedi ama yumurtlama sorunum var regli düzensizliğim var kıllanma var hormon değerlerimde normal sayılır ayrıca rahim filmimde temiz kistte yok ama bende kendi kendime metformin içmeye başladım çok memnunum 35/40 günde olan reglim şimdi 30/33 güne düştü ve onu içtiğimden beri yumurtlama zamanlarımda akıntım oluyor eskiden pek olmazdı iyikide içiyorum regli zamanlarımda göğüslerim bile acımaya başladı biraz biraz kadın olduğumu hissettim resmen

facebookta dolaşırken bu yazıyı gördüm çok hoşuma gitti

'' Mükemmel Bir Tedbir!.."
Yeni Doğmuş Bebeğin Topuk İziyle Annenin Parmak İzinin Aynı Olduğunu Biliyor Muydunuz.?

Çocuklar Karışmasın Diye Yüce ALLAH Tarafından Alınan '' Mükemmel Bir Tedbir!.."

dua ederim canım, merak etme....sende saol

teşekkür ederimmm..

canm son adet tarihim 21kasım.aralık 30da adetim gecikince test yaptım sonra söktürücü içtim hala olamadım ocak 21 gelince 2ay olcak işte.sen metformin içiyodun dimi günde kaç mg alıyosun?

sanırım söktürücü biteli 4-5 gün oluyor bugün yarın gelr bence canımmm... gelmez de bi arkadaş vardı içimizde tam hatırlayamadım rumuzunu onun gibi olursun belki onun da adeti gelmemişti söktürücü almıştı test yapıp sonra öğrendi ya hamileymiş hadi inşallah öyle bir şeydir senin durumun.. yoksa gelir adetin canım benim, doktorumm 10 güne kadar mutlaka gelir demişti söktürücü aldıktan sonra gelmezse bir sorun vardır . strese girme bekleyelim biraz daha..
Ben metformini 850mglık sabah akşam alıyorum . 6 kilom gitti artık eski kilomdayım bu ay yumurtlama belirtileri oldu ama evime gideceğim olmazsa sterse girmeyeyim diye duphaston almaya başladım 15. günümde... ben çok faydasını gördüm.. adetlerimin düzene gireceğine de inanıyorum. sırtımdaki ve vücudumdaki sivilcelenmeler yok artık çok şükür sen ne kadar dozda kullanıyorsun?

sen de tam saatinde mi alıyosun kaç mg alıyosun dr ne kadar kullancan dedi
850mg günde iki kere alıyorum.. 3 ayda etki gösteririmiş . doktorum en az 6 ay kullan dedi

kızlar buradan okudum metformin vermiş doktorlar bana niye vermedi doktorlar sadece klomene başlayacaksın dedi o kadar

canım metformin pkolulara insülin direncini ve sağlıklı yumurta gelişimi içn veriliyor hatta hamileliğinin belli bi dönemine kadar devam da ediyorsun.. pkonun asıl nedeni olan insülin direnci olduğu için pko hastaları grubu için etkili bir yöntem. yurtdışındaki tedaviler bu yönde ama ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başladı.. kolmenle alımının da bir sakıncası yok. benim de ilk doktorlarım metformin vermemişti istanbulda özel bi hastanenin doktoru verdi ve faydasını görmeye başladımm .

çok güzelmiş gyaman ilk defa duydum bende

iyi geceler kızlar . erken kaçıyorum çok yoruldu gözlerim ... hepinize kucak dolusu sevgilier...

Benim boyum 1.62 cm ve kilom şu an 58 kg...Pko dan kilo almıştım ve o zamanlar 64 kg idim...
ben yumurtlamıyordum, hormonlr dengesizdi malum. (LH ve FSH)
metforminden sonra yumurtlamaya başladım, en büyük etkende kilo vermem oldu...özellikle karın bölgemi eritmem söylenmişti, onu da hallettim...
kendiliğindende çatladı hep, hiç sorun olmadı

Bana göre Metformin bizim için MUCİZE!!!

Saol canım, ben birisine bu konuda yardımcı olabiliyorsam çok mutlu oluyorum...

Ohhooo kafaya takmazmıyım, hatta gün geldi burda isyan ettim..arkadaşlar bilir....Bi ara hormonlara takmıştım, LH nasıl düşer diye topic açmıştım

Ben Metforminin adını bile duymadan önce şu Meşşhuurrr soğan kürünü yaptım ve 6. gün adet oldum. o an mucize gibi gelmişti ama bununda geçici bir çözüm olduğunu anladım...Bundan 2 ay sonra Metformine başladım zaten. Doktorum günde 1 bebe aspirini de vermişti ama adet çok yoğun oluyordu bende birkaç aydan sonra haftada 2 aspirin alıyordum. İnan Metforfin+bebe aspirinin den başka hiçbir ilaç kullanmadım.
Kilo vermem çok büyük etken oldu. Bunların üstünede büyük bir porsiyon azim ekledinmi, oldu bitti demektir ))

Doktoruma her gittiğimde onlarca soru soruyordum, bir ara gerçekten hayatım pko ya dönüşmüştü...

Ne zaman düzgün ve devamlı yumurtladığımı hissettim ve ultrasonda gördüm, o zaman acaip rahatladım ve ilaçlarıma devam edip süklus ortasında ilişkide olmasına dikkat ettim....

hepsi bu kadar, biraz bilim, biraz azim ve biraz da şans ))

slm kızlar hayırlı geceler başlığı görünce yazmak istedim moral olur diye pko denilince akla gelen ilk isim olabilirim 13 yaşımdan beri mücadele ediyorum hiç regl göremeyen biriyim evlenince çocuğum olmaz diye hemen tedaviye başladım 11. ayımda tüp bebekle ikizlerim oldu sonrada hastalık devam bu sefer doğum kontrol hapı kullandım ve pko lu olarak hatta 4. seviyede bebeklerim 1 yaşındayken hamile kaldım kendiliğinden ve bir oğlum oldu çok şükür 3 senede 3 çocuk Rabbim çok büyük hiç umudunuzu kaybetmeyin doktor bana kesinlikle olmaz demişti düşünün yani :)

cevabın için çok teşekkür ederim canım.metformin gerçekten bir mucize bu ilacı tanımama sen sebep oldun Allah razı olsun.Saç dökülmelerim bile azaldı. bende sabah akşam 850 mg lık kullanıyorum.prolaktin yüksekliğide var bunun içinde günde bir tane agnucaston alıyorum.
zor elde edilen şeyler her zaman daha kıymetli ve tatlı olur,hamileliğinin tadını çıkarmanı ,her anını doyasıya yaşamanı dilerim .arada bizide unutma

Son düzenleme:
çok güzelmiş gyaman ilk defa duydum bende

aynen ya bayıldım bende ne kadar ilginç dimi Allahın hikmeti işte

çok güzel yaa böyle hikayeleri duyunca umut oluyor içime Rabbim analı babalı büyütsün hayırlı evlatlar olsun inşallah cnm çok sevindim adına

İyi geceler kızlar evet çok az kaldı 34.haftanin içindeyim benim çizelge geride kalmış Rabbim hayirlisiyla tüm bebek bekleyenlere hayırlı doğumlar nasip eder ve tüm bebek isteyenlere bebek nasip eder dualarım sizlerle hep aklimdasiniz ama net olmayınca giremiyorum böyle arada esimin telinden giriyorum hepinizi çık öptüm kendinize iyi bakin

canım daha ayrıntılı ve güzel açıklanamazdı herhalde çok öpüyorum seni... Allah hepimize doğru zamanda sağlıklı evlatlar versin :))

Bicim nasılsın canım bende giremedim 2 günden beri grip olmuşum sende gripsin herhalde geçmiş olsun Allah şifa versin canım
çok sağol canım sana da çok geçmiş olsun kolay geçmiyor bulaştı mı ama buna da şükür sıcak şeyler içerek minoset içerek boğaz spreyi ile geçirmeye çalışıyorum sen nasıl oldun?
sigarayı tamamen bırakman akıllıca olmuş canım çünkü 1 tane içince daha çok içmek istiyor insan...çok zor bişey biliyorum... bebeğin aklında hep canlı olduğu sürece 2-3 ay içinde sigara aklına bile gelmeyecek gör bak....sigara dumanı ,alkol ve cafein bebeğe direk giden şeylermiş bu sebepten sakıncalı diğer besinler filtreden geçerken onlar direk ulaşıyormuş bebeğe...
biraz sabır canım.....
geçmiş olsun biçimcim bu grip seni çok seviyor heralde arada bi ziyaret ediyor seni pek vefalı tekrardan geçmiş olsun canım benim
öyle valla yakamı bırakamadı gitti ama alıştım ola ola sanırım artık daha hafif geçiyor burun akıntısı boğaz ağrısı ateş hafif atlatıyorum 1 haftada önceden 15 gün yatırırdı....bağaşıklık kazandım herhalde

hamile olmayadabilirsin oladabilirsin çünkü gebelik belirtileri ile adet dönemi belirtileri aynı... bu sebeple 3 gün sonra tekrar test yap inşallah hamilesindir :))

canım doktor dönüşünü bekliyorum unutma güzel haberlerle gel inşallah....
ay vallahi biriciğin hamileliği bize çok umut oldu hem de yeni yıla girer girmez harika maşallah ona ve küçüğüne

ben de doktora sorarak günde 2 ye çıkartmak istiyorum bakalım ne diyecek?

ateşe göre evet yeni olacak ya da bu gün oldu yumurtlaman canım... önceki aldatmacaymış....

ayy gerçekten ne kadar güzelmiş Allah ın mucizesi ben de neden bebeklerden topuk izi alınır diye düşünürdüm.... ablamın ve benim var topuk izlerimiz.... bebek karışmaması için daha güzel yöntem olamaz süpermiş...

maşallah Allah sağlıkla büyütmek nasip etsin demek ki zamanını Allah biliyor ve düşünmediğiniz bir zamanda 3. bebeğiniz de geldiğine göre maşallah...
sağlıkları nasıl ve bakımları zordur 3 tane dile kolay Allah kolaylıklar versin...

Son düzenleme:

canım bu sabah ateşim çıktı bende dün sabah ölçmediğim için bugünün ayınısın yaptım yumurtlama yine o güne çekti bakalım görücez eşimlede pazartesinden beri ayrıyız bugünlerde yumurtlama olduysa kaçırdım zaten malesef

topuk olayını duyunca bende çok şaşırdım cnm ne kadar ilginç değil mi Allahın sayısız hikmetlerinden biri

http://www.fertilityfriend.com/home/3781c1

Son düzenleme:
kızlar meraba ben 4 gün önce regl oldum malesef neyse kısmet değilmiş bbeiş şimdilik. ilk önce hamile olanları tebrik ediyorum Rabbim sağlıkla kucaklarına almayı nasip etsin inş. bizlere de hayırlısı ile nasip etsin en kısa zamanda inş. kızlar benim bi sorun olacak. hayıt tohumu kullanan var mı hiç??hangi aralıklarda ne şekilde kullanıcam?? bide dün klomene başladım bakalım hayırlısı inş. aslında bu ay benim ilk denemem olacak daha

anladım canım o zaman yumurtlaman erken olmuş gibi görünüyor ama belli deolmaz tabi...sen şimdi bunu düşünme zaten eğer erken yumurtlama olduysa erken anlarsın sonucunu....
benim de ateşe göre yumurtam çatlamadı ama doğru ben de çatlamadığını düşünüyordum zaten......
adetten sonra kontrole gitmem gerek sonra kist olabilir diye....

ben 2 ay çok düzenli olmamakla beraber hayıt kullandım ancak klomen kullanmadığım dönemde kullanmıştım yani hapla bitkiyi aynı anda kullanmamalısın sonuçta bitki de olsa hormon içerikli yan etkileri olabilir dengeni bozabilir... klomenden sonuç alamazsan sadece 3 ay düzenli sabah akşam hayıt tohumunu demler suyunu içersin...

slm kızlar ben bugün dr a gittim kanda baktı bebek yok lekelenme pko dan kaynaklanıyomuş bidaha gebelikten şüpelenmiycem kendimi kandırıyorum sadece sonra progestan iğne yaptı 3. günü gitcem glifora gelince 850 günde 2 tane yeterli dedi arttırmadı sabırlı olcaksın başka çaresi yok dedi bu ay yumurtalar gelişirse aşılama düşünüyoruz bu arada aşılama fiyatı niye bu kadar ucuz bi farkı varmı diyerlerinden yok dedi ben dedim hep 750-1000-600 dan bahsediyolar burda 180 dedim bende şüpelendim dedim yok dedi biz bedava .çalışıyoz madem sana750 olsun ozaman hiç bi fark yok diyede kızdı :) manyak yaaaaaa baya bozuldu biz bedava çalışıyoz derken suratını görmeliydiniz

canım yukarıda yazdım benimkini attırmadı dr
tamamcanım ben de öyle alıyorum öyle almaya devam etcekmişim

ne güzel allah analı babalı büyütsün bu arada rumuzunu görünce yazmak istedim kızının adı hira mı? yoksa :) ben hira adını çok seviyorum ve bi kızım olursa hiranur koycam adını:)inşh.

aynen canım . bende metformine güveniyorum . bende pkodan dolayı dkh ile 60 a çıkmıştım şimdi metforminle 6 kilo verdim inşallah şafağa doğru yol alıyoruzdur

ilaç alıyor musun biçim çok geçmiş olsun .. izmir de de hasta oluyorsan biz burada ne yapalım bilmiyorummm

benim doktorumda 850 mg günde iki kere yeterli demişti canım... hemen sonuç almıyoruz biraz sabır etemiz gerek. inşallah her şey güzel olacak

kızlar buradan okudum metformin vermiş doktorlar bana niye vermedi doktorlar sadece klomene başlayacaksın dedi o kadar

canm benmde dr.m vermedi bende burdan duydum sordum dr.ma sorunca iç diyor ee söylesene be adam diyesim geldi.dr.lar öyle sorarsan söylerler.

aşılamayı çok sağlıklı bulmadığını söyledi dr.

bu arada Esk. prof. dr. Turgay ŞENER'e gittim. (nickinizde 26 ekini gördüğüm için yazıyorum. cnm. sende esk de misin?)

canm dr.n neden aşılamayı sağlıklı bulmuyor.hemen tüp bebeğe geçilmesi sağlıklımı peki yaşın kaç bilmiyorumda erken yaşlarda tüp bebekte sağlıklı değil.resmen hormonlar kırbaçlanıyor çok yumurta üret diye ve erken menepoza sebep oluyo diyor ibrahim saraçoğlu.neyse inşallah tüp bebeğe gerek kalmadan gelir bebeişin.

canm evet farlutal içtim ama öncede hep onu içiyodum ve 3.günde geliyodu bugün 8.gün hala yok.

yok canm biteli 8gün oldu.cumaya kadar gelmezse 10gün olcak gidicem ozaman dr.a.hem metformini sorcam günde 2ye çıkarcam bende.ama sabahları okulda midemi bulandırır diye korkuyorum çok fazla kahvaltıda yapamıyorum sabah erken olunca.

gerçekten mucize sadece metforminle yumurtann gelişip çatlaması.bende günde 2ye çıkarmayı düşünüyorum artk.

ben kan test,ni istemiyorumya sonra kolum kaçgün mor geziyorum her o morluğu gördüğümde sinir oluyom kendime.canm ben günde 1tane 850mg içiyorum ama günde 2ye çıkarıcam.adetlerim düzelse umudumu kaybetmicem ama adetlerimi düzenleyemedim daha.neyse sabretmemiz lazım yapacak başka bişey yok.

anladım canım tamam teşekkürler bilgilendirdiğin için...

canm banada drm vermedi burdan duydum ve sorunca iç dedi dr.lar öyle sormayınca söylemez.

aşılamayı çok sağlıklı bulmadığını söyledi dr.

bu arada Esk. prof. dr. Turgay ŞENER'e gittim. (nickinizde 26 ekini gördüğüm için yazıyorum. cnm. sende esk de misin?)

canm dr.n neden aşılamayı sağlıklı bulmuyor ki.tüp bebekte çok sağlıklı deil yaşın kaç bilmiyorumda erken yaşta çok zararlı olduğunu söylüyor saraçoğlu.inşallah tüp bebeğe gerek kalmadan bebeişin gelir.

canm farlutal içtim ama hep onu içiyorum 3.günde geliyodu.

canm 8.gün oldu hala yok.cumaya gelmezse gitcem dr.a 10gün olcak ozaman sorunda kist oldu kesin.bende günde 2ye çıkarcam metformini.sabhları çok iyi kahvaltı yapamıyorum okulda midemi bulandırır diye korkup içemedim sabahları akşam içiyodum.

canm sadece metforminle yumurtlayıp çatlaması gerçekten mucize.

canm ben kan testini yaptırmayı sevmiyorum.bende günde 2ye çıkarcam artk metformini napim.adetimi düzene soksam umudumu yitirmicemde daha onu yapamadım napalım sabretmekten başka çare yok.

yaa canım içimden hep inşalalh hamilesindir diyor. son hamile testini ne zman yaptın ? bu arada meslektaşız sanırım bende kahvaltı yapmadan evden çıkamam küçüklükten bu yana bi alışkanlık... kahvaltılarını düzene koymaya çalış canım benim .. her şeyi ilk kendimiz için yapıyoruz unutma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…