Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Arkadaşlar hepinize çok teşekkürler...

her soruyu tek tek cevaplamak yerine burdan yazıyorum...

Evet Metformin dozunu doktorum vermişti (2000 mg) ve ilk 10 gün bende yan etkilerini yaşadım ama dayanarak atlattım...

benim adetim 40-50 günde geliyordu, metforminden sonra ay ay düştü...ilk ay 35 sonra 33 derken 29-30 falan oldu. bazı aylarda 27 günde geldi..

Hamilelik belirtilerime gelince:

Adetim yukarıdaki gibi yazdığım gibi çok düzenli olduğundan 4-5 gün gecikti, son 1 yıldır bu kadar gecikme olmamıştı....Gecikmesine rağmen adet sancısı çekiyordum (düne kadar) sonra internette araştırdım ve bunun gebelik olabileceğini ve adet sancısı sandığımızı ama aslında bunun rahim bantlarının esnemesinden kaynaklanan bir ağrı olabileceğini okuduğumda test yapmaya karar verdim...önce idrar testinde çift çizgi çıktı, o an bayılacaktım ve apar topar hastanede kan aldırdım ve hgc baktırdım.

Sonuç 247 çıktı....bunun üstüne hemen doktorumu aradım, daha çok erken teknik olarak ulstrasonda göremeyiz, bu değer hergün ikiye katlanıcak ve haftanın sonunda gel keseyi o zaman görürüz dedi....bende perşembeye randevu aldım....

karnım taş gibi şiş ve bazı hareketlerde sancılanıyorum ama bildiğimiz adet sancısı gibi....Yakında onlarda geçicektir, bebek kendine yer yapıyor...

Hepimize sağlıklı evlatlar diliyorum, sakın umudunuzu kaybetmeyin. ben pko olduğumu öğrenmemden itibaren (2 yıl önce) başladım bu konuları araştırmaya bazen çok sıkıldım, fazla bilgi edindim bi ara kafayı kırmıştım hormonlarla ilgili :-)))) sonra yavaş yavaş uzaklaştım bunlardan, asla doktor kontrollerimi aksatmadım. kilo vermek için endokrin uzmanına başvurdum, aylarca beni diyet ve kontrol altında tuttu...

yaşım oldu 33 ve vakit kaybetmek istemedim daha fazla ama benim için en önemlisi sağlığıma kavuşmaktı. Ha bu arada ilk gittiğim doktor bana adet olmazsan hep farlutalla söktür dediği için onu bir daha asla görmedim ve hatta onu şikayet ettim hastaneye, hem kendim için hem de başka kadınların da başına gelmemesini bu yolla engellemeye çalıştım...kendimce bir şeyler yapmaya çalıştım işte hep...

İnanın daha yolun başındayım, şimdi ise aylarca hamilelik ve onun ardından gelen sorumluluklar başlıyor..Yani biz kadınların çilesi hiç bitmiyor arkadaşlarım onu anladım....

Şimdilik işimden istifa etmek ve bu ayları faydalı kitaplar okuyarak geçirmeyi düşünüyorum, bunun hayalini çok kurdum, eski arkadaşlar bilir :-)))

Umarım çok kilo almam, vermek sonrasında zor olur..

Çenem de açıldı maşallah....... :-)))

Hepinizi çookkk öpttüümmmm

iyiyim canım sadece doktora gidene kadar dinlenmek istedim kafam dağılsın diye foruma gelmedim....
ama sizlerle yazışmayı da çok özlemişim...
bir önceki sayfada yazdım ayrıntılı canım benim sana da yazdım :))
öpüyorum.. :KK9:

Bicim nasılsın canım bende giremedim 2 günden beri grip olmuşum sende gripsin herhalde geçmiş olsun Allah şifa versin canım:KK16::KK19:

Evet Metformin dozunu doktorum vermişti (2000 mg) ve ilk 10 gün bende yan etkilerini yaşadım ama dayanarak atlattım...

benim adetim 40-50 günde geliyordu, metforminden sonra ay ay düştü...ilk ay 35 sonra 33 derken 29-30 falan oldu. bazı aylarda 27 günde geldi..

Adetim yukarıdaki gibi yazdığım gibi çok düzenli olduğundan 4-5 gün gecikti, son 1 yıldır bu kadar gecikme olmamıştı....Gecikmesine rağmen adet sancısı çekiyordum (düne kadar) sonra internette araştırdım ve bunun gebelik olabileceğini ve adet sancısı sandığımızı ama aslında bunun rahim bantlarının esnemesinden kaynaklanan bir ağrı olabileceğini okuduğumda test yapmaya karar verdim...önce idrar testinde çift çizgi çıktı, o an bayılacaktım ve apar topar hastanede kan aldırdım ve hgc baktırdım.

Sonuç 247 çıktı....bunun üstüne hemen doktorumu aradım, daha çok erken teknik olarak ulstrasonda göremeyiz, bu değer hergün ikiye katlanıcak ve haftanın sonunda gel keseyi o zaman görürüz dedi....bende perşembeye randevu aldım....

karnım taş gibi şiş ve bazı hareketlerde sancılanıyorum ama bildiğimiz adet sancısı gibi....Yakında onlarda geçicektir, bebek kendine yer yapıyor...

Hepimize sağlıklı evlatlar diliyorum, sakın umudunuzu kaybetmeyin. ben pko olduğumu öğrenmemden itibaren (2 yıl önce) başladım bu konuları araştırmaya bazen çok sıkıldım, fazla bilgi edindim bi ara kafayı kırmıştım hormonlarla ilgili :-)))) sonra yavaş yavaş uzaklaştım bunlardan, asla doktor kontrollerimi aksatmadım. kilo vermek için endokrin uzmanına başvurdum, aylarca beni diyet ve kontrol altında tuttu...

yaşım oldu 33 ve vakit kaybetmek istemedim daha fazla ama benim için en önemlisi sağlığıma kavuşmaktı. Ha bu arada ilk gittiğim doktor bana adet olmazsan hep farlutalla söktür dediği için onu bir daha asla görmedim ve hatta onu şikayet ettim hastaneye, hem kendim için hem de başka kadınların da başına gelmemesini bu yolla engellemeye çalıştım...kendimce bir şeyler yapmaya çalıştım işte hep...

İnanın daha yolun başındayım, şimdi ise aylarca hamilelik ve onun ardından gelen sorumluluklar başlıyor..Yani biz kadınların çilesi hiç bitmiyor arkadaşlarım onu anladım....

Şimdilik işimden istifa etmek ve bu ayları faydalı kitaplar okuyarak geçirmeyi düşünüyorum, bunun hayalini çok kurdum, eski arkadaşlar bilir :-)))

Canım tekrardan Allah hayırlı etsin inşallah:nazar:Cefa çekmeden sefa olmazmış sende bazı şeylerin gayretini göstermişsin ve Rabbim dualarını geri çevirmemiş darısıda bizlere ve tüm isteyenlere olsun inşallah.Kilo vermekte çok önemli bende diyetteyim ve spor yapıyorum umarım ideal kiloma kavuşurum:21:Allah'a emanet ol canım.Sağlıkla kavuş bebeğine:emir_bebek::KK54:

Canım tekrardan Allah hayırlı etsin inşallah:nazar:Cefa çekmeden sefa olmazmış sende bazı şeylerin gayretini göstermişsin ve Rabbim dualarını geri çevirmemiş darısıda bizlere ve tüm isteyenlere olsun inşallah.Kilo vermekte çok önemli bende diyetteyim ve spor yapıyorum umarım ideal kiloma kavuşurum:21:Allah'a emanet ol canım.Sağlıkla kavuş bebeğine:emir_bebek::KK54:

aynen öyle, emek vermeden şu hayatta hiçbir şey kendiliğinden olmuyor yaa...
a bu arada ben sigara kullanıyordum, hamileliği öğrenir öğrenmez kestim. çok zor, başıma ağrı giriyor, ağzım kuruyor ama bunu da atlatacağım..

İnşallah sizlere de kısmet olur

allah yegenınede uzun uzun saglıklı omurler versın canım bızımkının adı ADA olacak nasıpse. Tuy olayınıda cok takmıyorumda hamılelıkte ıyce costu sankı saglık olsun baska dert keder olmasın dıyelım.

güzelmiş ismi canım bizimkiler de düşünmüştü biz nehir koyduk.. :KK70: canım ya 25inde 2 yaşına girecek gülüm canım çok özledimmm...
canm adetimin 40.günü testi yaptm negatifi gördüm öyle içtim söktürücüyü 2ay olacak nerdeyse hala adet olmadım.

bngl33 canım ya ben olayı mı anlamadım . adet söktürücüyü alıpda mı 2 aydır olmuyorsun kafam karıştı? :2:

kızlar eşim geldi yemeğe bakayım öpüyorum hepinizi
geçmiş olsun biçimcim bu grip seni çok seviyor heralde :KK3: arada bi ziyaret ediyor seni pek vefalı :KK3: tekrardan geçmiş olsun canım benim

biricik inan kelimesi kelimesine okudum.. çok güzel çok mutlu oluyorum böyle hamişleri duyunca.. ben bekarım evlenince de pko ile uğraşmamak için şimdiden kontrol altına almak istiyorum hem sağlığım hem de hamileliğim içinn... metformin kullanıyorum bende ama kilolu değilim canım benim .. inşallah bende de her şey düzene girer dua et bizlere .. hamilelerin dualrı kabul olur :KK3:

Son düzenleme:
Canım hadi hayırlısı geçmiş olsun bende gribim çok kötü ya grip olmak:18:Gözün aydın canım kızlarda bir başka oluyor nazlı cilveli:KK1::emir_bebek::nazar:
ewet yaaa kızlar kendını daha bı ayrı sewdırıooo hele o saclarına takılan tokalar gıydıklerı mınıcık mınıcık etekler yokmu bıtıorum :))
canım amin inşallah :KK9: tabi kesin değildir Allah sağlıklı evlat versin rahat doğum nasip etsin canım benim....
çatlakların için dediklerimi aldın mı?

bence de çok dinlendim daha iyiyim ama sizleri deözlüyorum bir yandan :))
randovun çok yolunda gitsin canım :KK9: büyüdü ufağını net seçeceksin artık 12. haftanda ultrasonda maşallah :)) :nazar: :emir_bebek:

kızlar eşim geldi yemeğe bakayım öpüyorum hepinizi

ewet canm aldm uyguluyorum bakalım ne olcak

biricik inan kelimesi kelimesine okudum.. çok güzel çok mutlu oluyorum böyle hamişleri duyunca.. ben bekarım evlenince de pko ile uğraşmamak için şimdiden kontrol altına almak istiyorum hem sağlığım hem de hamileliğim içinn... metformin kullanıyorum bende ama kilolu değilim canım benim .. inşallah bende de her şey düzene girer dua et bizlere .. hamilelerin dualrı kabul olur :KK3:

dua ederim canım, merak etme....sende saol

Kızlar mrb sızden bısıler ogrenmek sıtıyroum benım adetıme 3 gun avr yanı 13 aralık adetımdı.
Ve hala olmaıdm normalde 10da olmam lazımdı 3gun onceye atar ve hala olmadım .kasık agrısı var adet olucak gıbı tabı bu ağılar 15 gundur var yanı 15.gunu dıyebılırz.akıntım oluyo bazen sarı bazen beyaz.sımdıde bas agrısı başladı ıdrarda test yaptım sonuc negatıf:KK43:(

hamıle olabılırmıyım?

güzelmiş ismi canım bizimkiler de düşünmüştü biz nehir koyduk.. :KK70: canım ya 25inde 2 yaşına girecek gülüm canım çok özledimmm...

bngl33 canım ya ben olayı mı anlamadım . adet söktürücüyü alıpda mı 2 aydır olmuyorsun kafam karıştı? :2:

geçmiş olsun biçimcim bu grip seni çok seviyor heralde :KK3: arada bi ziyaret ediyor seni pek vefalı :KK3: tekrardan geçmiş olsun canım benim

canm son adet tarihim 21kasım.aralık 30da adetim gecikince test yaptım sonra söktürücü içtim hala olamadım ocak 21 gelince 2ay olcak işte.sen metformin içiyodun dimi günde kaç mg alıyosun?

canm ne güzel anlatmışsın.ben metformini dr.ma sorduğumda iç dedi sadece günlük dozu hakkında bişey söylemedi.senn boyun ve kilon kaç sanırım ona göre ayarlanıyomuş dozu.bir de senn yumurta gelişimi ve çatlaması ile sorunun yokmuydu?çatlatma iğnesi olmadan benm yumurtam çatlamıyor mesela.yani sadece metforminin sende işe yaraması mucize gerçekten.dr.kontrollerini nezaman yaptırıyodun ve dr.n sana sadece metformin içmenimi söyledi?çok soru sordum kusura bakma ama bende tedavi sürecimi gözden geçiriyorum böylece acaba dr.m doğru bi tedavimi uyguluyor bana diye sorguluyorum.

evet canım aynen kafam dağılsın istedim :))
sen nasılsın?
sağol canım ben bu aralar yoruldumm bıktım durumundayımmm.ama yarın doktora gidecem içerde neler olmuş bitmişşş bi baksın.belki gene beni gaza getirir.AMA BİRİCİKKKK te hamile yaaa biraz keyfim yerine geldi.

canm son adet tarihim 21kasım.aralık 30da adetim gecikince test yaptım sonra söktürücü içtim hala olamadım ocak 21 gelince 2ay olcak işte.sen metformin içiyodun dimi günde kaç mg alıyosun?

tatlım bak karabocugte de sürekli diyordummm dikkat et hamile olabilirsinn diye inanmıyorduuuuu.lütfen yarın git kan testi yaptırrrr

yok tatlım lekelenmem olmadı.. ama adetime 5-6 gün varken adet sancılarım başladı halada devam ediyo...
hımmm ben eminim artık bende bebiş mebiş yok ama adet olamamak beni daha çok üzüyo yarın dr a gitcem sağol canım
canım sen bilirsin ama sakın yapma iğne faalan bi dr git hamile olabilirsin bence inş. öledir

canım ya öle ilaçlar çok mam çok etkilio benide çok etkiler ama bi test yaptır bence sende hatırlıosan bi arkadaş yazmıştı buraya farlutal içtim adet söktürücü iğne vurdular rahim filmi çekinecektim hamile oldugumu ögrendim diye
hiç bi belirti yok artık hamileliği sildim kafamdan düzenli adet olmak istiyorum yaaa
Metformin ancak 4-5 ay kullanım sonrasında gerçekten işe yarıyor...ayrıca aldığınız doza da bağlı..Ben günde 2000 mg içiyordum...sabah 1000 mg akşam 1000 mg

Unutmayın, önemli olan hamile kalmak değil, ÖNCE adet düzenleyip düzgün yumurtlamak...sonra kendiliğinden oluyor diğer şeyler.....
bende 850 alıyorum akşam sabah dr söylim yarın arttırsın bu ilacı en fazla kaç ay kullanıcaz canım bide saati bazen tutturamıyorum unutuyorum alarm yaptım onu da erteliyorum sen tam saati saatine mi alıyodun cnm çok sağol bilgilerini paylaştığın için öptüm
aynen canım benimde içime sinen yöntem bu :KK3: bende metformine başlayalı 3 ayı geçti inşallah bizde de güzel sonuçlar verri. biricik merak ettim kilolu musun?
sen de tam saatinde mi alıyosun kaç mg alıyosun dr ne kadar kullancan dedi
bende 40.günü yapmıştım testimi bugün eve gelirken bi test alıyım dedim sonra dedim kendikendime saçmalama ne testi diye almadım.cumaya kadar olmazsam dr.a gidicem.

evet canm uzun zamandır gelmiyodun merak ettik seni.tebrik ederim sağlıklı bi hamilelik geçirirsin inşallah.sadece metforminmi kullandın 1,5 yıl boyunca başka hiç tedavi olmadınmı yaşadığın süreci anlatırmısın bizlerede umut olsun.

bende duymadım canm ama takma kafana herkesin hamileliği farklı geçer dikkat et kendine bebişine dinlen.bizlerede dua et bol bol.

amin canm inşallah.1.5yıllık hikayeni bize anlatırmısın?başka ne gibi süreçlerden geçtin hangi tedavi şekillerini uyguladın?

hiç hatırlamıyom canm kimdi o ya.bende farlutal içtim şimdi adı değişmiş tarlusal olmuş artk.normalde 3.günde oluyodum söktürücüden sonra 8.gün oldu sol kasığımda bi ağrı var kist oldu heralde başka ihtimal veremiyorum.

canm nasıl oldun tekrar dr.a gittinmi kistin küçülmüşmü?ailenn yanınamı gideceksin bikaçgün.

canm dozunu dr.mu önerdi sana.boyuna ve kilona göremi dozu ayarlanıyo.ben günde 850mg alıyorum sennkine göre çok az.metformin kullanmadan önce adetlerin düzensizmiydi?kaç aydan sonra düzeldi adetlerin?
ben yarın randevü aldım bakalım ne diycek doz arttırmak istiyorum gliforu işe yaramıyo bence biricik gibi 2000 mg almalıyız
şok şokta bende hamilesin sanmıştımmmm.aman ya Allahım sen nelere kadirsinnn yaaa baksana biz hala bekleye duralımm

sonradan okudum prenses miş ne güzel tatlım.bizede du ettttttt canımmmm

aynııııı durumdayımmmm ya metformin feci mide bulantısı yapıyor şeytan diyorrr bırak vazgeçççç.bugün okadar midemmm kötü idiki işe gidecem ama ölüyom mide bulantısından offf dedim bebektende caydımmm dedim artık kullanmayacam şu ilacı dedim vallahiii.offffffffffffff ya çok yoruldummmm ben ya sıkıldımmm ilaçtan kürden doktordan Allahımmm sabrınıda versinnn bizeee.

aynennnnnnnnnnnn umut dünyasııııı tabiii.ama ben çok yoruldummmmmmm çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

canım ben işede gidiyorum sürekli aklımda değil zaten çok yoğunum bi bu sayfayı okuyommm.bide bazen minik bebek görünce ağlayasımmm geliyorr heleki minik bebek ağlıyorsaaaaaaaaaa offfffffffff ne kötü oluyorummm.

canım kabukları ile yapma sebebini anlatırmısınnnnnnnn

tatlımmmmm ne olur bi kan testi yaptırrrr önce,ya bişey varsaaaa Allah korusunnn düşük tehlikesi olurrrrr.benim günüm geçse varya 3 güne 1 giderim kan testine bu aralarda maşşallahım var son aylarda hiç günüm geçmedi ya öncesinde yada gününde adet oldum heppp

sakınnnnnnnnn yapmaaaa.doktora danışmadannnnn

canımmmm sende kan testi yaptırrrr.neden üşeniyorsunuz siz anlamıyorummm yaaaa gidip yaptırın içiniz rahatlasınnn.bende metformini bıraksammı diyip duruyorummm feci midemi bulandırıyorrrr yaaaa.

ben daha 2. ayındayımmmm yıldımmm ya ne öyle mide bulantısıııı vücudum kaldırmıyor artık ne yapacağımı şaşırdım vallahi bebekten vazgeçtimmm resmennn bu ilaç yüzünden.1 gün içip 1 gün içmesem faydası olurmu acabaaaa

ben seni tanımıyorummm ama biçim hep seni merak ediyorduuuu.hayırlı olsun tatlım bizede dua edermisin hatta ayrıntısı ile sürecini neler yaşadığını belirtileri yazabilirmisinnnnn.hikayeni çok merak ediyorum çünküüüü.:nazar::nazar:

tatlımmmmmmmmmm özlettirme kendini ara ara yazamaya çalış canımmm

ayyyyyyyyyyyy süper yaaaaaaaaa.içimde hep kız olsun var benimde Allah banada nasip eder inşallahhhhhhhhh dua et canım lütfennnnnnnnnnn:KK52::KK52::KK52:
canım ilçede olunca ha diyence kan testi yapamıyolar taaaaa ile gitmen gerekiyo o nadanle idrar yapıyoz ama yarına randevü aldım dr m gelmiş gliforu konuşmam lazım bakalım...
Canım geçmiş olsun eşine Allah şifa versin bende araştırma hastanesine gidiyorum iyi ilgileniyorlar sende fakülteye git tavsiye ederim.:KK16:
aydın damı gidiyorsun izmir demi cnm ben aydının ilçesindeyim nazilli de gidiyorum bi hastaneye sen nerenin fakültesine gidiyosun izmir bana uzak gidip gelmek çok zor olacak :) ve masraflı

merhaba arkadaşlar,

yeni arkadaşlar beni tanımaz heralde..eskiler bilir :-) burada 1 yıldan fazla dertlerimizi ve bilgilerimizi paylaştık...

Ben 2 gün önce HAMİLE OLDUĞUMU ÖĞRENDİM..hepinize kısmet etsin Allahım inşallah...

Bende çoğunuz gibi kötü günler geçirdim, ama umudumu asla yitirmedim. Kilo verdim, spor yaptım, adetimi düzenledim, Metformin 'i hiç aksatmadım,
yumurtlama düzene girdi..Ve sonunda 1,5 yıldan sonra hamile kaldım.....

Eski arkadaşlarımla da bu güzel haberi paylaşmak istedim, çok uzun zamandır uğramıyordum buraya, kafamdan atmak istemiştim pko yu, o yüzden de pek girmedim.....
tebrik ederim Biricik sen beni tanımzsın ama ben bu siteye üye olmadan önce ziyaretçiolarak giren senin sıkı takipçindim senden çok şey öğrendim özellikle metformin hakkında hatta bununla ilgili açtığın topiği üşenmeyip sayfa sayfa okumuştum gelip tekrar yazmanı dört gözle bekliyordum,Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.birazanlatmışsın ama metformin dışında hiç bir şey içmeden kafaya takmadanmı geçirdin bu bekleme süresini paylaşırmısın biizmle.

123m,
canm yarın deilde cumaya kadar olmazsam gidicem dr.a söktürücüden sonra 10gün olmuş oluyo ozaman zaten.
bubenimişte,
canm dr.a gittiğimde sorcam dr.ma dozunu arttırcam ona göre.4-5gündür içmiyodum biricik'in yazdıklarından sonra akşam içtim.haftasonu sabah akşam içmeye başlarım artk yan etkilerini evde yaşamış olurum.

kızlar buradan okudum metformin vermiş doktorlar bana niye vermedi doktorlar sadece klomene başlayacaksın dedi o kadar

dr. bana da klomene başlayalım dedi. eğer adet olabilirsem. 3. günü başlıycam. 5. günü de kontrole gidicem ama eğer yuımurta büyümüyorsa bir kaç ay deneyip. Tüp bebek tedavisine geçicez.:2:

inşallah yumurtalarım klomene cvp verir.

dr. bana da klomene başlayalım dedi. eğer adet olabilirsem. 3. günü başlıycam. 5. günü de kontrole gidicem ama eğer yuımurta büyümüyorsa bir kaç ay deneyip. Tüp bebek tedavisine geçicez.:2:

inşallah yumurtalarım klomene cvp verir.

canım benim kist vardı o geçti banada adetin 2 veya 3 günü gel hormonlara bakalım klomene başlayalım dedi ama ne metformin nede başka bir ilaç vermedi acaba doktorum yeterince ilgili değil mi ?bir de sana neden hemen tüp bebek dedi ben şöyle biliyorum sırasını önce klomen sonra aşılama en son tüp bebek oluyordu yani sırası böyleydi

aşılamayı çok sağlıklı bulmadığını söyledi dr.

bu arada Esk. prof. dr. Turgay ŞENER'e gittim. (nickinizde 26 ekini gördüğüm için yazıyorum. cnm. sende esk de misin?)

ewet saglıklı olsunda gerisi önemli deil tabi benmde içimden hep kız olsn eli ayagı düzgn olsn diorm ama hayırlısı bakalım bu kdr bekledik iki haftacık daha bekleyebilirim sanırım kesin cvb alana kaadarr :KK1:

evet tatlım bu kadar bekledin bebek için iki hafta daha beklersin bu bebek sevdasına sabretmeyi öğrendik sanırım :)

şok şokta bende hamilesin sanmıştımmmm.aman ya Allahım sen nelere kadirsinnn yaaa baksana biz hala bekleye duralımm

sanırım her okuyan öyle zannetti keşke öyle olsaydı :KK1:
evet 45 yaşında muradına erdi teyzemin kızı hem ona hem bana dua ediyordu saolsun bir şeye odaklandımı çok dua eder ve genelde Rabbim onu geri çevirmedi sıra sende diyor oh be dedim duaların ikiye bölünmiycek hepsini ben kaptım :KK1: Rabbim hayırlısını versin cnm hepimiz için

canım inşallah o lekelenme kanaman olur ve bebeğe işarettir hadi sıra sende ver haberini de şenlenelim :))
ve gerçekten de moral çok önemli...
canım ben aksine korundum rahim filmi çekileceğim diye çünkü bu filmi mutlaka çektirmek istiyorum bebek varsa çekilemiyor biliyorsun... rahim şeklimden şüpheli olduğumdan gerekli bu ama yine de film çektireceğim gün test yapacağım o da ayrı :))

canım ağrım oldu geçen gün iki gün süren adet sancısı gibi sonra geçti ateşim hamile değilsin diye bağırıyor o ayrıda :KK1:
bugün ölçmeyi unuttum hastaheneye gittik sabahın altısında kalktım unuttum malesef

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

Allah nasip ettimi oluyor herşey bence herşey sabırı gerektiriyor:KK31:

evet sabrede sabrede sabır taşı olduk Allah sonumuzu hayır etsin valla çok zor bu kadar isteyipte sabretmek

slm kızlarrrr ayy bugun inanılmaz derecede basım agrıodu nerdeyse gözlerim yerinden cıkacaktı o derece yani dayanamadım ve doktorumu aradm böle böle dedim oda dediki normal bi durum korkulcak bişey yok bu haftalarda görülebilir dedi bi tane parol al iç dedi aldm içtim şimdi biraz daha iyiyim şüükürler olsun.az öncede bi komsum aradı aynı dönemde hamile kalmıstık aramzda 3 yada 4 gun vardı ayy oda ögrenmiş cinsiyetini erkekmişşş :KK9: benim cücüğüm nie bizi arkasnı döndü kii yaa bende cok merak ediorm cücügümü prensimmi gelcek prensesimmi benmle hamile kalan herkes ögrenmiş cinsiyetini bi ben kaldm :KK9:
canım geçmiş olsun .ayy ne tatlı yaa arkasını döndüyse kız olabilir kızlar saklarmış ya

kızlarrrrrrrrrrr az önce doktora gttim kendımı pek iyi hissetmiorddum mide falan cok kötydü ultrasonla baktı bebeğimde bi sorun yokmusssssss grip yüzünden bu haldeymişim veeeeeee dediki büyük ihtimalleeeeeeeeeeeeeee kızzzzzzzzzzzzzzzzzz olabilir dediiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :KK52::KK52::KK52::KK76::KK76::nazar:
canım ne güzel duygular yaşıyorsun her anının adını çıkar,bizede dua et:KK3:

canm adetimin 40.günü testi yaptm negatifi gördüm öyle içtim söktürücüyü 2ay olacak nerdeyse hala adet olmadım.
söktürücü olarak ne içmiştin canım sen farlutal mı o biraz geç söktürüyo

benim 1.5 yıllık hikayem hep ağlayarak geçti canım.. 4 doktor değiştirdim ve hiç biri bana tedaviye başlamadı bende prolaktin yüksekliği var.. eşimde varikosel var önce onun ameliyat olmasını söylediler hep.. sürekli engeller çıktı önümüze ameliyat olma fırsatınıda bulamadık hiç sonra tavsiye üzerine bi doktorla tanıştık adam melek gibi biri =) ameliyattan falan bahsettik şimdilik hiç gerek yok dedi keçi boynuzu ye dedi bide gnc'nin arginmax adlı ilacını verdi eşime banada klomen verdi bide milenyum multivitamin tabi bide haftada 2 kere yarım tablet dostinex kullandım 10 aralıkta adet olmuştum 24 aralıkta çağırdı yumurta takibi için doktor.. gittiğimizde kocaman bi yumurta gördüm ama çatlatma iğnesi vermedi gerek yok dedi.. 2 günde bir çalışmaya devam dedi =))) bizde dinledik tabii hiç aksatmadan :KK9::KK9::KK9: 24 ünden sonra bende hafif ağrılar başladı dedim kesin kist oldu yumurta çatlayamadı 5 ocakta ağrılarım inanılmaz şiddetlendi hemen hastaneye gittik canım kendi doktorum yoktu başka bi doktora gittik bi tahlil yapalım falan dedi tabi bende hiç ümit yok çünkü ağrılarım adet ağrısınada benziyodu.. souçları alıncada kendimden geçtim tabi hıçkıra hıçkıra ağladım.. eşime diyorumki''şaka yapıyolar dimi? yalan söylüyolar dimi? gerçek değil dimi?'' diye diye ağladım oda ağladı tabii :KK1::KK1: böyle işte canlarım... şimdi içimde hep kuşku acaba keseyi görebilecekmiyim acaba kalp atışını duyabilecekmiyim?? çarşamba gidicez kendi doktoruma inşallah sorunsuz olur herşey sizde dua edin benim için olurmu??? ben her aklıma geldiğinde dua ediyorum hepinize... uzun yazdım ama bütün detayları anlatmak istedim... işte böyleeeeeeee:KK16::KK16:
ahh canım ne olur banada söyle dostinex ten kaçlık olan dan içtin hamile olduğunu öğreninceye kadar içtinmi? bendede aynı sorun varda ama doktor bana korun dediği için sadece 1,5 tane içtim bu ay.

İyiakşamlar arkadaşlar nasılsınız?Bende grip olmuşum 2 günden beri rahatsızım:18:.Canım güle güle giysin cicilerini ama cinsiyetinide bekle ona göre alırsın.Allah sağlıklı şekilde kucağına almayı nasip etsin.:nazar::emir_bebek:
geçmş olsun canım.allah şifa versin.

iyi yapmışsın canım, seyrek gir bundan sonra da ,özlüyoruz ama olsun yeter ki sen ruhunu beynini dinlendir:KK16: benim de perşembe gunu randevum var ,ancak o zaman göreceğim herşey yolunda mı diye inşallah
inşallah herşey yolunddır canım hep olumlu şeyler düşün tkvimmi yaptın sen çok da anlamıyorum ama ne güzel olmuş,ne güzel bebeğini görmek için heyecnlanmak annesi ...

123m,
canm yarın deilde cumaya kadar olmazsam gidicem dr.a söktürücüden sonra 10gün olmuş oluyo ozaman zaten.
bubenimişte,
canm dr.a gittiğimde sorcam dr.ma dozunu arttırcam ona göre.4-5gündür içmiyodum biricik'in yazdıklarından sonra akşam içtim.haftasonu sabah akşam içmeye başlarım artk yan etkilerini evde yaşamış olurum.
inşallah sen hamilesindir canım hadi bir süpriz olsun bize:KK9:

kızlar buradan okudum metformin vermiş doktorlar bana niye vermedi doktorlar sadece klomene başlayacaksın dedi o kadar
canım hemen vermiyor doktor banada 2-3 ay sonra yazdı baktıki benim yumurtalarda gelişme yok o zaman vermişti.

Biçimmmm nasılsın canım allah yardımcın olsungirmeyince merak ediyoruz seni ama tabi kafayı takmamak için bende düşünmüyor değilim artık hiç girmesemmi diyorum BİRCİK gibi ama sonra kendime hakim olamıyorum çünkü birtek burda sizlerle paylaşıyorum içimdekileri.

X