Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

aşılamayı çok sağlıklı bulmadığını söyledi dr.

bu arada Esk. prof. dr. Turgay ŞENER'e gittim. (nickinizde 26 ekini gördüğüm için yazıyorum. cnm. sende esk de misin?)

dr .öyle dediyse vardır bir bildiği yok canım esk değilim malatyadayım

yaa canım içimden hep inşalalh hamilesindir diyor. son hamile testini ne zman yaptın ? bu arada meslektaşız sanırım :KK3: bende kahvaltı yapmadan evden çıkamam küçüklükten bu yana bi alışkanlık... kahvaltılarını düzene koymaya çalış canım benim .. her şeyi ilk kendimiz için yapıyoruz unutma :KK3:

adetimin 40.günü yaptım canm testimi sonra söktürücü içmeye başladım hamile olsaydım 40.gün erken deil çıkardı yani oyüzden ona ihtimal vermiyorum.kist ihtimali daha yakın geliyo ama inşallah deildir.evet meslektaşız mutlaka bir iki lokmada olsa bişey yemeden çıkmam ama erken olunca çok yemek istemiyorum.

merhaba cnm
doktorum banada metformin vermedi pko yok dedi ama yumurtlama sorunum var regli düzensizliğim var kıllanma var hormon değerlerimde normal sayılır ayrıca rahim filmimde temiz kistte yok ama bende kendi kendime metformin içmeye başladım çok memnunum 35/40 günde olan reglim şimdi 30/33 güne düştü ve onu içtiğimden beri yumurtlama zamanlarımda akıntım oluyor eskiden pek olmazdı iyikide içiyorum regli zamanlarımda göğüslerim bile acımaya başladı biraz biraz kadın olduğumu hissettim resmen

saol canım benide bilgilendirdiğin için bendede saç dökülmesi ve regl düzensizliği var bende başlarsam gebe kalınca zaralımı klomene başlayacagım sonuçta inşallah hamile kalırsam bebeğe zarar eder mi yada klomenle birlikte içersem ters etkileşim yapar mı canım cevaplarsan sevinirim

teşekkür ederimmm.. :KK3:

sanırım söktürücü biteli 4-5 gün oluyor bugün yarın gelr bence canımmm... gelmez de bi arkadaş vardı içimizde tam hatırlayamadım rumuzunu onun gibi olursun belki onun da adeti gelmemişti söktürücü almıştı test yapıp sonra öğrendi ya hamileymiş hadi inşallah öyle bir şeydir senin durumun.. yoksa gelir adetin canım benim, doktorumm 10 güne kadar mutlaka gelir demişti söktürücü aldıktan sonra gelmezse bir sorun vardır . strese girme bekleyelim biraz daha..
Ben metformini 850mglık sabah akşam alıyorum . 6 kilom gitti artık eski kilomdayım bu ay yumurtlama belirtileri oldu ama evime gideceğim olmazsa sterse girmeyeyim diye duphaston almaya başladım 15. günümde... ben çok faydasını gördüm.. adetlerimin düzene gireceğine de inanıyorum. sırtımdaki ve vücudumdaki sivilcelenmeler yok artık çok şükür :KK3: sen ne kadar dozda kullanıyorsun?

850mg günde iki kere alıyorum.. 3 ayda etki gösteririmiş . doktorum en az 6 ay kullan de
canım metformin pkolulara insülin direncini ve sağlıklı yumurta gelişimi içn veriliyor hatta hamileliğinin belli bi dönemine kadar devam da ediyorsun.. pkonun asıl nedeni olan insülin direnci olduğu için pko hastaları grubu için etkili bir yöntem. yurtdışındaki tedaviler bu yönde ama ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başladı.. kolmenle alımının da bir sakıncası yok. benim de ilk doktorlarım metformin vermemişti istanbulda özel bi hastanenin doktoru verdi ve faydasını görmeye başladımm .

saol yeşilcim cevabın için bende alıp başlayım klomenle birlikte içeyim

kızlar meraba ben 4 gün önce regl oldum malesef:KK43: neyse kısmet değilmiş bbeiş şimdilik. ilk önce hamile olanları tebrik ediyorum Rabbim sağlıkla kucaklarına almayı nasip etsin inş. bizlere de hayırlısı ile nasip etsin en kısa zamanda inş. kızlar benim bi sorun olacak. hayıt tohumu kullanan var mı hiç??hangi aralıklarda ne şekilde kullanıcam?? bide dün klomene başladım bakalım hayırlısı inş. aslında bu ay benim ilk denemem olacak daha

ben kullandım canım ama suyunu daha etkili bana göre tohumunu bicim kullanmıştı ondan alabilirsin soruna cevap

anladım canım o zaman yumurtlaman erken olmuş gibi görünüyor ama belli deolmaz tabi...sen şimdi bunu düşünme zaten eğer erken yumurtlama olduysa erken anlarsın sonucunu....
benim de ateşe göre yumurtam çatlamadı ama doğru ben de çatlamadığını düşünüyordum zaten......
adetten sonra kontrole gitmem gerek sonra kist olabilir diye....

ya şu iki üç gündür akıntım kreç beyazı gibi iççamaşırımın rengi bembeyaz anlamadım gitti
ay canım ya kist deme inşallah yoktur hemen kiste yorma ateş tablosuda yüzde yüz doğru değil bence belkide yumurta olmamıştır yada küçük olmuştur ne bileyim
bu arada annem bugün bana dediki çok yakın bir arkadaşının kızı evlenmişti benimle aynı zamanlarda çocukları olmadı doktora gidiyordu şeker hapı vermiş ona ve bir arkadşına kaç aydır onu içiyormuş ve ikiside hamile kalmış annmem bilmiyor tabi benim şeker hapı kullandığımı kızım sende kullansana dedi bak ikiside hamile kalmış diye dedim anne ben zaten iki üç aydır içiyorum dedim çok şaşırdı :KK1:

saol canım benide bilgilendirdiğin için bendede saç dökülmesi ve regl düzensizliği var bende başlarsam gebe kalınca zaralımı klomene başlayacagım sonuçta inşallah hamile kalırsam bebeğe zarar eder mi yada klomenle birlikte içersem ters etkileşim yapar mı canım cevaplarsan sevinirim

bana kalırsa ilk kez klomene başlıyckasan ilk ayında sadece klomen kullanıp bak bakalım yumurtaların gelişiyormu belki klomenle hemen sonuç alırsın eğer etkisi az olursa hemen başla derim ben ama ilk ayını sadece klomen içerek geçir vücudunun tepkisini anlaman için klomene karşı ama şunu biliyorum bebeğe zarar vermez hamile kalırsan söylersin doktoruna bazıları bir kaç ay içmeye devam diyor ama klomenle şeker hapı içersen etkisi daha çok olur söylede bir durum var zaten şeker hapı üç dört ay sonra gerçekten etkisini gösteriyormuş

yok canım metformin ile klomenin bir zararı yok birlikte alınabiliyor. hamile kalırsada zararlı değil bildiğim kadarıyla belli bir aya kadar hamilelikte devam ediyorsun ..

adetimin 40.günü yaptım canm testimi sonra söktürücü içmeye başladım hamile olsaydım 40.gün erken deil çıkardı yani oyüzden ona ihtimal vermiyorum.kist ihtimali daha yakın geliyo ama inşallah deildir.evet meslektaşız mutlaka bir iki lokmada olsa bişey yemeden çıkmam ama erken olunca çok yemek istemiyorum.

:2: inşallah ters bi durum yoktur bnglcim .. haberlerini bekliyorum canım durumndan beni de haberdar edersen sevinirim..

bngl33 .. canım dr. açıklama yaptı. ama inan şuan hiç aklımda değil.

klomen deneyelim, eğer yumurta büyümez ve cvp almazsak çok üzerinde durmadan 2. basamağı yani aşılamayı atlayıp tüp bebeğe geçelim dedi.
bu arada yaşım 27. bir bebek kaybım var.6+5 de kalbi durmuştu.

canm benmde dr.m vermedi bende burdan duydum sordum dr.ma sorunca iç diyor ee söylesene be adam diyesim geldi.dr.lar öyle sorarsan söylerler.

canm dr.n neden aşılamayı sağlıklı bulmuyor.hemen tüp bebeğe geçilmesi sağlıklımı peki yaşın kaç bilmiyorumda erken yaşlarda tüp bebekte sağlıklı değil.resmen hormonlar kırbaçlanıyor çok yumurta üret diye ve erken menepoza sebep oluyo diyor ibrahim saraçoğlu.neyse inşallah tüp bebeğe gerek kalmadan gelir bebeişin.

canm evet farlutal içtim ama öncede hep onu içiyodum ve 3.günde geliyodu bugün 8.gün hala yok.

yok canm biteli 8gün oldu.cumaya kadar gelmezse 10gün olcak gidicem ozaman dr.a.hem metformini sorcam günde 2ye çıkarcam bende.ama sabahları okulda midemi bulandırır diye korkuyorum çok fazla kahvaltıda yapamıyorum sabah erken olunca.

gerçekten mucize sadece metforminle yumurtann gelişip çatlaması.bende günde 2ye çıkarmayı düşünüyorum artk.

ben kan test,ni istemiyorumya sonra kolum kaçgün mor geziyorum her o morluğu gördüğümde sinir oluyom kendime.canm ben günde 1tane 850mg içiyorum ama günde 2ye çıkarıcam.adetlerim düzelse umudumu kaybetmicem ama adetlerimi düzenleyemedim daha.neyse sabretmemiz lazım yapacak başka bişey yok.
doktorlara anlam veremiyorum zaten insan sağlığı bu kadar basitmidir ucuzmudur yaa ağızlarından cımbızla çekiyoruz kendimiz yöntem bulacaksak sana niye geliyoruz ozamn değilmifarlutal ı ben hiç sevmiyorum canım niye progestan içmiyorsun bunu sorsana doktora her ay içsen 20 veya 25. gün hem adetin düzelir hemde bebek varsa korur canım farlutal dan daha iyi değilmi,metformini kaç aydır kullanıyorsun düzene girmediği için soruyorum.yaa millet söktürücülerle hamile kalıyor inşallah hamilesindir canım.

slm kızlar ben bugün dr a gittim kanda baktı bebek yok lekelenme pko dan kaynaklanıyomuş bidaha gebelikten şüpelenmiycem kendimi kandırıyorum sadece sonra progestan iğne yaptı 3. günü gitcem glifora gelince 850 günde 2 tane yeterli dedi arttırmadı sabırlı olcaksın başka çaresi yok dedi bu ay yumurtalar gelişirse aşılama düşünüyoruz bu arada aşılama fiyatı niye bu kadar ucuz bi farkı varmı diyerlerinden yok dedi ben dedim hep 750-1000-600 dan bahsediyolar burda 180 dedim bende şüpelendim dedim yok dedi biz bedava .çalışıyoz madem sana750 olsun ozaman hiç bi fark yok diyede kızdı :) manyak yaaaaaa baya bozuldu biz bedava çalışıyoz derken suratını görmeliydiniz

canım yukarıda yazdım benimkini attırmadı dr

tamamcanım ben de öyle alıyorum öyle almaya devam etcekmişim

ne güzel allah analı babalı büyütsün bu arada rumuzunu görünce yazmak istedim kızının adı hira mı? yoksa :) ben hira adını çok seviyorum ve bi kızım olursa hiranur koycam adını:)inşh.
sabır bizim diğer adımız zaten canım:KK19:ah şu kan verirken hislerini,yaşadıklarını okadar iyi tahmin edebiliyorumki çünkü çok başıma geldi ,her seferinde hep dualarla Allaha yalvararak kan verdim ne olur Allahım bir mucize diye:KK17:ne kadar sinir yaa sen bilmediğin için danışıyorsun sanki hayatında 50 kere aşılamamı yaptırdın.bozucaksın aslında bunları da olmuyo işte sonra takacak sana ozaman da bir daha gitmemen lazım canım.çünkü kendini onun ellerine emanet ediyorsun.bulunduğum yer ilçe demiştin ya canım ondan ucuzdur fiyatlar endişelenme sonuçta yöntem aynı bunun dışına çıkamazlar.

kızlar meraba ben 4 gün önce regl oldum malesef:KK43: neyse kısmet değilmiş bbeiş şimdilik. ilk önce hamile olanları tebrik ediyorum Rabbim sağlıkla kucaklarına almayı nasip etsin inş. bizlere de hayırlısı ile nasip etsin en kısa zamanda inş. kızlar benim bi sorun olacak. hayıt tohumu kullanan var mı hiç??hangi aralıklarda ne şekilde kullanıcam?? bidedün klomene başladım bakalım hayırlısı inş. aslında bu ay benim ilk denemem olacak daha
bana çayını demlemek zor gelmişti bu yüzden ben hayıtın hapını kullanıyorum canım 3 ay düzenli kullanıcam inşallah faydası olur. ilk klomen tedavinse şimdiden hayırlara vesile olsun canım

Son düzenleme:
hımmm ben eminim artık bende bebiş mebiş yok ama adet olamamak beni daha çok üzüyo yarın dr a gitcem sağol canım

hiç bi belirti yok artık hamileliği sildim kafamdan düzenli adet olmak istiyorum yaaa

bende 850 alıyorum akşam sabah dr söylim yarın arttırsın bu ilacı en fazla kaç ay kullanıcaz canım bide saati bazen tutturamıyorum unutuyorum alarm yaptım onu da erteliyorum sen tam saati saatine mi alıyodun cnm çok sağol bilgilerini paylaştığın için öptüm

sen de tam saatinde mi alıyosun kaç mg alıyosun dr ne kadar kullancan dedi

ben yarın randevü aldım bakalım ne diycek doz arttırmak istiyorum gliforu işe yaramıyo bence biricik gibi 2000 mg almalıyız

canım ilçede olunca ha diyence kan testi yapamıyolar taaaaa ile gitmen gerekiyo o nadanle idrar yapıyoz ama yarına randevü aldım dr m gelmiş gliforu konuşmam lazım bakalım...

aydın damı gidiyorsun izmir demi cnm ben aydının ilçesindeyim nazilli de gidiyorum bi hastaneye sen nerenin fakültesine gidiyosun izmir bana uzak gidip gelmek çok zor olacak :) ve masraflı

İyiakşamlar canım ben Bursada gidiyorum Bursada yaşıyorum.İnşallah sende bir kolayını bulursun ve gidersin geçmiş olsun:KK16:

yediklerinle alakalı olabilirmi canım ama bir şey söleyyeim bendede var bu ara ben yediklerime bağlamıştım.

bende genel itibari oluyor. yediklerime de çok dikkat ediyorum. eskiden göbeğimin oluşunu kabızlığıma bile bağlardım. yoksa bu pko kabızlığa da mı neden oluyor merak ettim..

Canım ben kepekli ve lifli yediğim için diyetteyim sanırım ondan oluyor bendede var.Sıvı tüketimini arttır.

ooo canımmm su içmekten bi hal oldum :KK3: metformin alıyorum diye boşl su içmeye özen gösteriyorum. ama şuda var az yemek yiyorum ondan olabilir kanımca

canım geçmiş olsun .ayy ne tatlı yaa arkasını döndüyse kız olabilir kızlar saklarmış ya

canım ne güzel duygular yaşıyorsun her anının adını çıkar,bizede dua et:KK3:

söktürücü olarak ne içmiştin canım sen farlutal mı o biraz geç söktürüyo

ahh canım ne olur banada söyle dostinex ten kaçlık olan dan içtin hamile olduğunu öğreninceye kadar içtinmi? bendede aynı sorun varda ama doktor bana korun dediği için sadece 1,5 tane içtim bu ay.

geçmş olsun canım.allah şifa versin.

inşallah herşey yolunddır canım hep olumlu şeyler düşün tkvimmi yaptın sen çok da anlamıyorum ama ne güzel olmuş,ne güzel bebeğini görmek için heyecnlanmak annesi ...

inşallah sen hamilesindir canım hadi bir süpriz olsun bize:KK9:

canım hemen vermiyor doktor banada 2-3 ay sonra yazdı baktıki benim yumurtalarda gelişme yok o zaman vermişti.

Biçimmmm nasılsın canım allah yardımcın olsungirmeyince merak ediyoruz seni ama tabi kafayı takmamak için bende düşünmüyor değilim artık hiç girmesemmi diyorum BİRCİK gibi ama sonra kendime hakim olamıyorum çünkü birtek burda sizlerle paylaşıyorum içimdekileri.

İyiakşamlar canım iyi dileklerin için teşekkür ederim sen nasılsın?:KK16:

:2: inşallah ters bi durum yoktur bnglcim .. haberlerini bekliyorum canım durumndan beni de haberdar edersen sevinirim..

inşallah canm ters giden bişeyler var inşallah mühim deildir.dr.a gidince haberdar ederim canm.

doktorlara anlam veremiyorum zaten insan sağlığı bu kadar basitmidir ucuzmudur yaa ağızlarından cımbızla çekiyoruz kendimiz yöntem bulacaksak sana niye geliyoruz ozamn değilmifarlutal ı ben hiç sevmiyorum canım niye progestan içmiyorsun bunu sorsana doktora her ay içsen 20 veya 25. gün hem adetin düzelir hemde bebek varsa korur canım farlutal dan daha iyi değilmi,metformini kaç aydır kullanıyorsun düzene girmediği için soruyorum.yaa millet söktürücülerle hamile kalıyor inşallah hamilesindir canım.

sabır bizim diğer adımız zaten canım:KK19:ah şu kan verirken hislerini,yaşadıklarını okadar iyi tahmin edebiliyorumki çünkü çok başıma geldi ,her seferinde hep dualarla Allaha yalvararak kan verdim ne olur Allahım bir mucize diye:KK17:ne kadar sinir yaa sen bilmediğin için danışıyorsun sanki hayatında 50 kere aşılamamı yaptırdın.bozucaksın aslında bunları da olmuyo işte sonra takacak sana ozaman da bir daha gitmemen lazım canım.çünkü kendini onun ellerine emanet ediyorsun.bulunduğum yer ilçe demiştin ya canım ondan ucuzdur fiyatlar endişelenme sonuçta yöntem aynı bunun dışına çıkamazlar.

bana çayını demlemek zor gelmişti bu yüzden ben hayıtın hapını kullanıyorum canım 3 ay düzenli kullanıcam inşallah faydası olur. ilk klomen tedavinse şimdiden hayırlara vesile olsun canım

canm bikere progestan içmitim başım felaket döndü midem bulandı kendime gelemedim dr.da sonra farlutal verdi.

123m,
canm yarın deilde cumaya kadar olmazsam gidicem dr.a söktürücüden sonra 10gün olmuş oluyo ozaman zaten.
bubenimişte,
canm dr.a gittiğimde sorcam dr.ma dozunu arttırcam ona göre.4-5gündür içmiyodum biricik'in yazdıklarından sonra akşam içtim.haftasonu sabah akşam içmeye başlarım artk yan etkilerini evde yaşamış olurum.
iyi canım bir an önce git doktora tatlımm

merhaba cnm
doktorum banada metformin vermedi pko yok dedi ama yumurtlama sorunum var regli düzensizliğim var kıllanma var hormon değerlerimde normal sayılır ayrıca rahim filmimde temiz kistte yok ama bende kendi kendime metformin içmeye başladım çok memnunum 35/40 günde olan reglim şimdi 30/33 güne düştü ve onu içtiğimden beri yumurtlama zamanlarımda akıntım oluyor eskiden pek olmazdı iyikide içiyorum regli zamanlarımda göğüslerim bile acımaya başladı biraz biraz kadın olduğumu hissettim resmen
aaaaa bendede aynı etkilerr göğüslerim ağrımaya başladı sırtımdaki sivilceler gittii azıcıkta olsa yumurtlama akını görüyorumm.bu metformin bendede kadın olduğumu hissettirdi vallahiii.ben hep kabız olurdum şükür bu ilaç resmen ishal yapıyor beniii

Saol canım, ben birisine bu konuda yardımcı olabiliyorsam çok mutlu oluyorum...

Ohhooo kafaya takmazmıyım, hatta gün geldi burda isyan ettim..arkadaşlar bilir....Bi ara hormonlara takmıştım, LH nasıl düşer diye topic açmıştım :-)

Ben Metforminin adını bile duymadan önce şu Meşşhuurrr soğan kürünü yaptım ve 6. gün adet oldum. o an mucize gibi gelmişti ama bununda geçici bir çözüm olduğunu anladım...Bundan 2 ay sonra Metformine başladım zaten. Doktorum günde 1 bebe aspirini de vermişti ama adet çok yoğun oluyordu bende birkaç aydan sonra haftada 2 aspirin alıyordum. İnan Metforfin+bebe aspirinin den başka hiçbir ilaç kullanmadım.
Kilo vermem çok büyük etken oldu. Bunların üstünede büyük bir porsiyon azim ekledinmi, oldu bitti demektir :-)))

Doktoruma her gittiğimde onlarca soru soruyordum, bir ara gerçekten hayatım pko ya dönüşmüştü...

Ne zaman düzgün ve devamlı yumurtladığımı hissettim ve ultrasonda gördüm, o zaman acaip rahatladım ve ilaçlarıma devam edip süklus ortasında ilişkide olmasına dikkat ettim....

hepsi bu kadar, biraz bilim, biraz azim ve biraz da şans :-)))
ayyyyyyyyyyyy ne güzellll canım,bizlerede dua et tatlımmm.

slm kızlar hayırlı geceler başlığı görünce yazmak istedim moral olur diye pko denilince akla gelen ilk isim olabilirim 13 yaşımdan beri mücadele ediyorum hiç regl göremeyen biriyim evlenince çocuğum olmaz diye hemen tedaviye başladım 11. ayımda tüp bebekle ikizlerim oldu sonrada hastalık devam bu sefer doğum kontrol hapı kullandım ve pko lu olarak hatta 4. seviyede bebeklerim 1 yaşındayken hamile kaldım kendiliğinden ve bir oğlum oldu çok şükür 3 senede 3 çocuk Rabbim çok büyük hiç umudunuzu kaybetmeyin doktor bana kesinlikle olmaz demişti düşünün yani :)
süperrrr ya moral oluyorsunuz bizeeee

İyi geceler kızlar evet çok az kaldı 34.haftanin içindeyim benim çizelge geride kalmış Rabbim hayirlisiyla tüm bebek bekleyenlere hayırlı doğumlar nasip eder ve tüm bebek isteyenlere bebek nasip eder dualarım sizlerle hep aklimdasiniz ama net olmayınca giremiyorum böyle arada esimin telinden giriyorum hepinizi çık öptüm kendinize iyi bakin
hayırlı doğumlar tatlımmmm
bende genel itibari oluyor. yediklerime de çok dikkat ediyorum. eskiden göbeğimin oluşunu kabızlığıma bile bağlardım. yoksa bu pko kabızlığa da mı neden oluyor merak ettim..

bendede hep kabızlık vardır canımmm bence pko sebebp olabilirrr.ama metformine başladım başlayalı resmen ishal oluyorummm

canım daha ayrıntılı ve güzel açıklanamazdı herhalde:KK9: çok öpüyorum seni... Allah hepimize doğru zamanda sağlıklı evlatlar versin :))

çok sağol canım sana da çok geçmiş olsun kolay geçmiyor bulaştı mı ama buna da şükür sıcak şeyler içerek minoset içerek boğaz spreyi ile geçirmeye çalışıyorum sen nasıl oldun?

sigarayı tamamen bırakman akıllıca olmuş canım çünkü 1 tane içince daha çok içmek istiyor insan...çok zor bişey biliyorum... bebeğin aklında hep canlı olduğu sürece 2-3 ay içinde sigara aklına bile gelmeyecek gör bak....sigara dumanı ,alkol ve cafein bebeğe direk giden şeylermiş bu sebepten sakıncalı diğer besinler filtreden geçerken onlar direk ulaşıyormuş bebeğe...
biraz sabır canım..... :nazar: :KK9:

öyle valla yakamı bırakamadı gitti ama alıştım ola ola sanırım artık daha hafif geçiyor burun akıntısı boğaz ağrısı ateş hafif atlatıyorum 1 haftada önceden 15 gün yatırırdı....bağaşıklık kazandım herhalde :KK9:

hamile olmayadabilirsin oladabilirsin çünkü gebelik belirtileri ile adet dönemi belirtileri aynı... bu sebeple 3 gün sonra tekrar test yap inşallah hamilesindir :)) :KK8:

canım doktor dönüşünü bekliyorum unutma güzel haberlerle gel inşallah....
ay vallahi biriciğin hamileliği bize çok umut oldu hem de yeni yıla girer girmez harika maşallah ona ve küçüğüne :nazar:

ben de doktora sorarak günde 2 ye çıkartmak istiyorum bakalım ne diyecek?

ateşe göre evet yeni olacak ya da bu gün oldu yumurtlaman canım... önceki aldatmacaymış....

ayy gerçekten ne kadar güzelmiş Allah ın mucizesi ben de neden bebeklerden topuk izi alınır diye düşünürdüm.... ablamın ve benim var topuk izlerimiz.... bebek karışmaması için daha güzel yöntem olamaz :KK52: süpermiş...

maşallah Allah sağlıkla büyütmek nasip etsin demek ki zamanını Allah biliyor ve düşünmediğiniz bir zamanda 3. bebeğiniz de geldiğine göre maşallah...
sağlıkları nasıl ve bakımları zordur 3 tane dile kolay Allah kolaylıklar versin... :KK8: :nazar: :emir_bebek: :emir_bebek: :emir_bebek:

İyiakşamlar Bicimciğim:KK16:Çok sağol canım bende bitki çayları, portakal mandalina, bol sıvı alarak atlatmaya çalışıyorum bugün daha iyiyim.İlaç kullanmadım herşeyde ilaca sarılmak istemiyorum artık bitkiler daha doğal:KK31:Sende iyisindir inşallah.Atlatması kolay olmuyor tabiki Allah beterinden korusun:nazar:Kendine dikkat et:21::KK54:

İyiakşamlar canım iyi dileklerin için teşekkür ederim sen nasılsın?:KK16:
iyiyim canım bu gün sağ göğsümde bir ağrı hissettim prolaktin yinemi yükseldi diye hemen yarım dostinex içtim adetimde yeni bitti..anamadım canım vallahi nefret ettim bu prolaktinden yine yükseldimi acaba başıma dert oldu yaa :KK14:

inşallah canm ters giden bişeyler var inşallah mühim deildir.dr.a gidince haberdar ederim canm.

canm bikere progestan içmitim başım felaket döndü midem bulandı kendime gelemedim dr.da sonra farlutal verdi.
anladım canım ama belki onunda etkileri belki metformin gibi kullanınca geçer ne bileyim sanki farlutalden daha iyi gibi geliyor bana progestan.

X