Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

normaal dogumdan inanılmaz deerecede korkuyorum ben ya :18: o yuzden sezeryan istedm

sezeryan daha korkutucu çünkü dikişlerin, ağrıların oluyor günlerce. epidural anesteziyle normal doğum yok mu oralarda? belden aşağıyı uyuşturuyorlar ve ağrı hissetmiyorsun. birkaç saat sonra da hemen ayağa kalkıyorsun. sezeryanda karnını kesiyorlar bence daha korkunç. inşallah sezeryan olmak zorunda kalmam diyorum ama tabi belli olmaz. arkadaşım normal doğum yapacaktı ,son anda sezeryana aldılar

bazı doktorlar progestan vermeye gerek duymuyor çünkü yan etkisi fazla olan bir hap (mide bulantısı ,halsizlik) ,zaten düşecek bebeği progestan tutmaz diyorlar. yine de sen bilirsin içinin rahat olması açısından istersen iç. bana da vermedi doktorum ,hamilelikte kanama olursa veriyorlar.
adetinin az gelmesi, belki hamile olduğuna işarettir, hamile olmadığına emin misin?
eğer düşündüğün gibi yumurta ve sperm döllenseydi ama tutunamasaydı, çok kanaman ve ağrın olurdu.

canım merhabalar :)) teşekkür ederim ilgine.. ama valla iyiyim ben.. sıkıntım yok.. arada sırada kist kardeş ben burdayım diyor o kadar.. ben Ankara'dayım.. konu komşu yok valla.. bir tane var aslında ama o da kursa filan gidiyor, kızcağız her gün arar sorar, geleyim yapılcak bişi varsa der ama ben istemem öyle kimse gelip işimi yapmasın.. dün kaynanam aradı, balık pişiricem akşama gelin dedi ben çıkamam evden oğlun gelsin dedim.. çorba göndereyim sana dedi yok saol ben yapıcam çorba zaten kendime dedim.. sonra eşim işten direk oraya gitti, bi geldi elinde bi tas çorba bi iki parça balık.. ben çooooktan yemiştim yemeğimi.. lazım değil onların hiçbişeyi.. beni ilk kisti duyduktan sonra 4 gün hiç aramadı sormadı.. ikinci kontrolde işin ciddiyetini eşim anlatınca şimdi kıymete bindim bi anda.. eşim direk yumurtalığı alınabilir dedi.. derdi başka onun çocuğum olmazsa diye korku geldi şimdi gıcık insan.. öff aman neyse..
ama dediğin gibi valla hiç canımızın kıymeti yok.. dün kalktım ev sildim süpürdüm.. sanki ne yapıyon bırak kirlensin.. ama yoook olur mu içim rahat etmez ki

sezeryanda dikiş yok artk canm estetik oluo epidural normal dogumda var ama nedense onu hiç düşünmedim bilmiorm allahım hayrlısını nasip etsn normal dogumdan inanılmaz derecede korkuyorum

merhaba kızlar sonunda geldim hastalıktan başımı kaldıramadım.2gündür çok kötüydüm yataktan kalkamadım heryerim nasıl ağrıyodu halsizlik ateş rapor aldım 3gün.ilaçlarımı içtim iğnede verdi dr.ağrılarımı geçirdi off mahvoldum.bu kez bayağı ağır geçirdim yatmaktan sıkıldım artk.
geçmişi okuyamadım daha biraz sonra tek tek okuycam ben yokken naptınız bakalım.buarada kasıklarımda ara ara ağrı oluyo kist oldu heralde.

slm kızlar naıslsınız bakalım :)))

saol canım benim sen nasılsın?

ayy gözüm yollarda kaldı.. bugün de gelmeseydin kayıp aranıyora bildirecektim seni :)) özletme kendini bu kadar.. ayrıca da aklına kist mist getirme lütfen.. bak nelerle uğraşıyorum Allah korusun..
geçmiş gitmiş olsun hastalık daha da uğramasın :)

Son düzenleme:

çok geçmiş olsun canım benimmm dikkat et kendınee

bence sana hak veriyorum valla ne kisti hemen kötüyü düşünmemek lazım

demeee yaaaa vayy bee çorbaa yapıp göndermişşş büyük gelişme tunccc...yaww o kadını görmedim ama sefmiyomm onuuu...sanki duymuşum gibi kulaklarımda onun çocukk kisti emer deyişiii...aklıma geldikce cinlerim tepeme çıkıyorrr...cinssss...kıss valla böle akıl veriyomda benimde hiç canımın kıymeti yokk...bazı insanlarr varr dünyayı ayağa kaldırıyorlarrr...kaynananla evlerinizzz yakınmıı....yapsın tabii bi süre yemeginii eşin eve gelince uğrayıp alsınn...haftada bir gelsin evi süpürsünn...herzaman demiyozki şuan rahatsızsınn...ne vijdansızlarr yaaa...oğulları onların canı ciğerii...sende oğullarının canı cigerii 2 gün sonra çocuk oluncaa severlerr torunumuzz diyeee....yaww bunları anlattmaa banaaaaaaaaaaaaaa.........ben çıldırıyorummm...ankaradaymışsınnn bende istanbuldayımm: ailemde istanbulda ama uzak evlerimiz...kaynanamla aynı binadayızzz ama...

nerdesinizz kızlarr yaaaaaa....hiç kismelerr yokk... yaa benn bu saçlarla başım dertteeee.....çok dökülüyorr...ben kestirmeye karar verdimm sanki kökü bende değilmiş gibi üzülüyorumm..ama kısayken belki daha güçlenirr..yine kısa derken omuzlarımda felann olur yaniii

waw üzülme canım aynı dert bende de var.adetlerin gecikmeli mi geliyor? o dküntüye neden oluyor adtlerini geciktime canım benm . ben de omuzlarda kestiriyıorum artık :2:

ilacım bugün bitti canm.evet çok hasta oluyorum ama bunu daha ağır geçirdim inşallah bi daha hasta olmam okdarda dikkat ederim ama dayanıksızım heralde.

geçmişşşşş olsun tatlımmmmmm.

saol tatlm.

saol canm.durumlar ne kadar kötü olsada biz iyi düşünüp atlatacağız inşallah canm herşeyi.

saol canm bu öksürüğe hiç bişey iyi gelmedi dr.bi hap verdi ancak o iyi geldi.bende öksürüğe hapı ilk kez duydum ama gerçekten etkiliymiş.sen nasılsın canm?

yok artk diyorum eşinn ailesine ama boşver canm insanlar değişmiyor üzme kendini öyle insanlar için eşinde ne güzel söylemiş sende söylemişsin.gerçi öyle insanlar laftan anlamazlar.düşünüp canını sıkma sakın.

ay çok komiksin canm bende hatırlıyom onu açım anam açım diye bağırırdı.

aç kalmadan zayıflanıyor yaa benım yaptığım diyete bir göz at istersen canım benim ben 64.80 kıramıyordum bi diyetle kırdım valla inş.zayıflarımda adetlerimde düzene girer

canm şu diyetinn adı neydi bidaha söylermisin.

canm bende başkasınn çocuğunu pek sevmiyorum öyle düşünmesinler diye.insanlar çok garip canm herşeyi düşünürler boşver sevme.

normaal dogumdan inanılmaz deerecede korkuyorum ben ya :18: o yuzden sezeryan istedm

ayyy inş kıızımmm olurrrr allahım o gun bi bebek magzasına gittim o kadar güsel seyler varkiii anlatamam yaaa annecim neler almıs koca bi valiz doldurmusssssss bebek şeyleriyle kaynanamsa hala oturuo sinir oluorum

canm korkuyorum diye vazgeçme normalden bugün gülbende izledimde normal doğum kadar sağlıklı ve güzel bişey yok.sezeryann dezavantajlarını düşün.

teyzen kızı olduktan sonramı öğrenmiş pko olduğunu.

canm bende ntvde öylebi belgesel izlemiştim ama adını hatırlamıyom int.bi bakıyım o muymuş.

canım diyetim iyi gidiyor koca göbeğim gitti sayılır şişliğim indi yani az kılo vermıs olsamda daraldım biraz görenler farkediyor iyi bi diyet rahat yapabılırsın sporda yapıyorum birkaç hareket yanı yarım mekik saga sola dönüyorum işte bid eyarım saat yada 45 dk yürüyüş günde 2lt yada 3lt su içiyorum canım topiğ sana kopyalıyorum buraya bak canım arkadaşlarda yardımcı olur zaten

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...698-montignac-diyeti-deneyimlerimiz-2923.html

göndersinler parayı çatır çatırrr yersinnnnn tatlımm.

canım ağır bişeyler geçiyorsun moralinde bozukkk tabiki gergin olacan eşim biraz anlayışla karşılasın bu 1-2 haftayıı.ama bence sana değişiklik olsun diye bir an önce ailenin yanına gittt...

polikistik over sendromudur çok sayıda kist içeren yumurtalıktır....
çatlamayan yumurta folüküllerin içinin sıvı dolup gelişemeden yumurtalıklarda minik kistler halinde dizilmesidir...
canım o inci şekilde dizilen yumurtalar hala canlımı yani büyüseler bebek olur onlardanda değilmiii.

doğru ama onu biile yaşamak çok güzel bern bazen hiç yaşayamıcakmışım gibi hissediyorum dün bunalımlardaydım gene sanki olmıcakmış gibi gelio bi türlü atamıyorum kafamdan
bende bazen olumsuzlaşıyorummm hadi artıkk gelsin diyorummm.

kızlar herseke iyi akşamlar. ben bişey sormak istiyorum. bilgi sahibi olan arkadaşlar acil cevaplarsa sevinirim. duphaston kullanırken hamilelik oluşursa zarar verir mi duphaston????yoksa hamilelikte kullanılabiliyor mu

kızlar herseke iyi akşamlar. ben bişey sormak istiyorum. bilgi sahibi olan arkadaşlar acil cevaplarsa sevinirim. duphaston kullanırken hamilelik oluşursa zarar verir mi duphaston????yoksa hamilelikte kullanılabiliyor mu

hayır canım bebek varsa tutunmasına yardımcı olur ilaç bitiminde kandan hcg baktırabilirsin... bizler daha çok progestan içiyoruz bilgin olsun o direk progesteron hormonudur gebelikte salgılanandan ama duphaston da yanlış değil...

çok teşekkür ederim canım. rahatladım biraz. ben pco luyum. doktora gittim hamile kalmak istiyorum dedim ve bana klomen verdi. ama daha başlamadım ben. adet olunca içicem. bugün çok mide bulantım oldu. belki bişeyler vardır diye önlem almak istedim. canım bişey daha sorabilirmiym. duphaston u normalde adetin başlangıcından 14 gün sonra alıyodum ben,bu ay 3 gün geciktirdim yani 17. gün başladım. adetimde daha geç gelir demi???

inşallah canımcım.. ağzından bal damlıyor :))) dur daha 1 günde germez o hap.. ben geçen haftaki kontrolden beri gerginim zaten.. elimde değil ama ..
iyi seyirler canım, öpüyorum çok çok ..
bu gün nasılsın canım? inşallah yormuyorsun kendini...
Valla benim eşimin nisanda askere gitme durumu var gibi.Eğer öyle olursa annemlerde doğum yapıp orda kalacağım 5 ay kadar.O zaman sezeryan olsam bile annecim bana bakar.Rahat olurum yani.
Hayırlısı
hımm anladım tam da doğum zamanlarına denk gelecek bence gününü doldur canım nasıl olsa sezeryan olacak 28 nisanı falan bekle yani....
annen de bakacakmış imkanın var ne kadar güzel :) maşallah bebeğine de sana da az kalmış.... zaman çok çabuk geçiyor korkutuyor insanı....

gunaydn kızlarrrrr nasılsınızzzz bugun gene bi mide b ulantısıdır gidioruz bakalım bayadrlı olmuodu bulantım kahvaltı bile edemedim henüz
canım geçti mi bulantıların???
canım benim herhangi bir ağrım yok ancak yumurta çatlar diye bekliyorum bakalım çatlamadı daha.... eğer tüp bebeğe geçeceksen progestan iç canım sabah akşam ki rahmin kuvvetlensin tüp bebeğe hazırlık olsun....
güzelce adetini olursun sonrasında da tüp bebek tedavine başlarsınız zaten o sırada da progestan içmen gerekecek doktorun verecektir.... bebek rahimdeyken de salgılanması gerekiyor ya progestanın bu sebepten içmen gerekli canım....

canım adetin gelmeyecek gibiyse 5 gün progestan iç ama 5 gün içeceksen 100 lük sabah öğle akşam içmen daha uygun gelir diğer türlü belki yetersiz gelebilir....
duphaston da 5 gün sabah 1 akşam 1 içebilirsin ama her zaman progestan daha etkilidir...

canım o inci şekilde dizilen yumurtalar hala canlımı yani büyüseler bebek olur onlardanda değilmiii.

canım onlar nice zamandır orda olduklarından ancak atılırsa adetle atılır olgunlaşmaz ve çatlayamaz ne yazıkki ancak kısa süre mesela en fazla 30 günde gelişen yumurt çatlarsa ki o da çoğu zaman tutmuyor, gebe kalınabilir... en güzeli adet gününden itibaren en geç 20. günde yumurtanın çatlaması canım....

rica ederim...geç içmen daha iyi olmuş çünkü bu tarz progesteron hormonları yumurta çatlamasından sonra içilmelidir.... ben çatlamayı bekleyip içiyorum....
hapların bitiminden sonraki 4. gün adetin gelir, tabi inşallah bebeğin gelsin adetin değil

10 gün sabah 1 akşam 1 içeceksin de mi?

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…