Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım rahim ağzı yaran geçmiştir bence çünkü onunla hamile kalman güç olurdu doktor bir baksın kontrol etsin.... yara dursa iltihap olur iltihapla da hamile kalınması güç demek ki hamile kalabildiğine göre yaran varsa da önemsiz canım.... sen yine de baktır da için rahat etsin....
canım benim de göğsüm geçen ay koltukaltından başlayarak acayip acımıştı hem de 10 gün boyunca... demek ki regl belirtileri arasında da var bu ayırt etmesi çok zor ama Allah verdiğinde geliyor işte meleklerimiz....
5. haftaya girdin mi sen ? kaç haftalıkken hamilelik testinde çıktı canım?
öpüyorum seni...

Son düzenleme:
Hangi belgesel canım o ?
Merak ettim bak şimdi

anne karnında yaşama yolculuk canım internetten de bulup izleyebilirsin...
mutlaka anne olacak her kadının izlemesi gereken bişey bebeğini daha iyi anlamak için :)) mucizelere tanık olmak için
iyisiniz de mi her şey yolunda de mi canım?
bulamazsan internetten link göndereyim sana ama bulursun mutlaka canım....

Son düzenleme:

Ay eşinin ailesine çok güldüm gerçekten
Bakalım öğrenince nasıl bi tepki verecekler
Bu arada göbek tam anlamıyla 5.aydan sonra belli oluyor.Yani 20 haftadan sonra.Ben artık saklayamıyorum göbişi ama öncesinde çok güzel kamufle edebiliyordum.
Şimdiden ağırlaştığını hissetmeye başladıysan bikaç ay sonra ne yapacaksın bakalım:))
Valla ben kendimi çok enerjik hissediyorum şu aralar.Tabi nefes darlığım başladı ve çabuk yoruluyorum ama yinede çok enerjiğim.
Eminim sen de bikaç hafta sonra kendini böyle hissedeceksindir

Merhaba canım.Kocaman bir maaşallah bebeğine
Lakin bebişin kilosunda bir sorun var sanırım.Ben 19 haftalıkken detaylı ultrasona girdiğimde oğluşum 220 gram idi.Şuan 23 haftamdayım ve bebeğimin kilosu 500-600 gr arası.
Yani 14.hafta için 200 gr çok fazla.Yanlış ölçüm yapmış olabilirler

pko nedir bilmiyorum.nettende araştırmak istemiyorum. sizden duymak istiyorum:26:

Aaa mutlaka bulup izleyeceğim canım.Eminim güzel bir belgeseldir.

Çok şükür ben de bebeğimde çok iyiz.Tabi dönem dönem ağrılar sıkıntılar oluyor ama sadece şükür ediyorum.
Dün oğluşum o kadar güçlü bir tekme attı ki ağzımdan "offff yavrum biraz yavaş vur"diye bi cümle çıktı.
Eşim o an "oofffff "deme diye kızınca haklı olduğunu anlayıp bir kez daha şükür ettim rabbime ve sizler için bol bol dua ettim.
İnşaallah en kısa zamanda bu güzel duyguları sizlerde yaşayacaksınız eminim.

Bu arada doktorunu değiştirmişin ve yeni bir sürece başlamak üzeresin sanırım.Dilerim 2012 yılı sana güzellikler getirir ve bi an önce bebeğine kavuşursun

bicimm progestanı doktormu verdi sana yoksa kendin mi kafadan içeceksin.

doktor veriyor yazıyor ilaçlarımı ama daha başlamadım canım yumurtlama olmadan başlamak istemiyorum....
100 lük 2 kutu verdi sabah öğlen akşam içeceksin dedi rahmi güçlendirip bebek olması için doğru ortamı hazırlıyormuş...

Son düzenleme:

benim kistim yumurtalıkta.. Allah'ım ne yazdıysa onu yaşayacağız.. düşünmek bile istemiyorum.. aklımdan çıkartmaya çok ihtiyacım var.. kendimi abuk subuk şeylerle oyalamaya çalışıyorum tam çıkıyor aklımdan bir sızlama bişey oluyor ben burdayım diyor :)))

ayy hadi inşallah yumurtan gelişmiştir.. doktor iyi gelecek.. herşey çok güzel olacak..
hap 21 tane evet.. bende ayın 13ü gibi filan gidicem işte doktora.. bi baksın, sonrasında da yolculuk ile ilgili konuşacağım.. inşallah sıkıntı olmaz da ailemin yanına giderim.. yoksa eşimle birbirimize giricez.. ben çok gerginim.. o da geriliyor benim davranışlarımdan.. ayrı gayrı takılıyoruz aynı evin içinde.. hayır ola..
benimde öyle canım yaaa.. her gün de yapsam gene simsiyah su çıkıyor anlamıyorum nerden tozlanıyor bu ev..

evet canım doktorumu değiştiriyorum 6 ocakta gideceğim ege kadın doğum eğitim ve araştırma hastanesine tüm tetkiklerimin yapılmasını istiyorum özellikle rahimle ilgili bakalım hayırlısı teşekkür ederim canım...
maşallah kuvvetli oğlun hem de minicik haliyle canım Allah sağlıkla doğurmak nasip etsin hangi ay gelecek kısmet?

Son düzenleme:
yanlış yazmışımmmmmmmmmmmm 20 gr olcakkk bisıfır fazla gitmişş

Son düzenleme:

ben daha önce hiç kullanmadım canım merak ettim.ben geçen ay klomen kullanmıştım sölemiştim.çatlatma iğnesinden sonraki 19.günde regl oldum herşey yolundaydı 19mm 2 adet yumoşum vardı ama olmadı.ve adetim çok az geldi ilk gün baya ikinci gün biraz daha az 3 4 leke gibi geldi.bende şöyle bir mantık kurdum kendimce acaba rahim fazla kalınlığa ulaşmadı ve onun için bebek tutunamadı ve adet çok az geldi dedim.sence alakası olabilirmi.doktor bana klomenin yanında progestanı vermedi ama bi çok kişi kullanıyor.

pko nedir bilmiyorum.nettende araştırmak istemiyorum. sizden duymak istiyorum:26:

polikistik over sendromudur çok sayıda kist içeren yumurtalıktır....
çatlamayan yumurta folüküllerin içinin sıvı dolup gelişemeden yumurtalıklarda minik kistler halinde dizilmesidir...

Son düzenleme:

progestanı içmende fayda var rahim iç tabakasını kalınlaştırıyor ve bebek olursa güzel tutunmasını sağlıyor bebek oluşmazsa da fazla fazla adet kanaması gelir temizlenir... ama yumurtanın çatlaması için zaman ver çatlama iğnesinden sonra 3-4 gün bekle sonra 8-9 gün falan progestan iç bence canım....

Bu hafta özellikle çok kuvvetli olmaya başladı tekmeleri.Bikaç ay sonra nasıl vuracak artık bilmiyorum
Doğum mayısın ilk haftasına denk geliyor canım ama içimden bir his sezeryan ile nisan 20sinden sonra gelecek diyor.
Benim annem ve teyzelerim hep çatı darlığından dolayı sezeryan olmuşlar.Genetik olarak boyumuzda kısa ve bu normal doğumu güçleştiriyormuş.Şimdiden kesin bişey söyleyemiyorum tabi ama hayırlısı bakalım.
Haftaya şeker yüklememiz var.Hem pko nedeni ile riskliyim,hemde annem 4 hamileliğindede gebelik şekeri yaşamış.
İnşaallah bende çıkmaz diyorum.

yok anm zaten doktor iri bi bebek olacanı sölemişti ama normal dedi iki ayrı doktora gdiyorum ben bi kendi bulundugum yerdekine birde ailemin yasadıgı yerde ikiside bebişimin iri ve uzun boylu olcanı sölemişlerdi

41 kere maaşallah o zaman
Çok şaşırdım gerçekten.Bizim mayıs annelerinin topiğinde 100den fazla bebek var,hiç birinin bu kadar iri olduğunu duymadım
Aman nazara gelmesin bebişimiz

ay canım senin kistinin yumurtalığında olmasını aklım alamadı gitti nasıl sığdı o kist minik yumurtalığa diye düşünüyorum sen yazdıkça.......

inşallah canım 13 ünde gittiğinde kistin küçülmüş olur şöyle 5 cme inmiş olsa ne kadar rahatlarsın sonrasında gitmesi kolay olur canım.... eşinle aran bozulmasın yaşananlar ikinizin de suçu değil... olacağı vardı oldu yeterki sağlığın düzelsin her şey yoluna girer canım.... küsmek olmaz böyle zamanlarda...

yok canım bu ay hiçbir şey kullanmıyorum kendi haline bıraktım üstüste klomen kullanmak istemedim.
şimdi ben progestanı(tam adı bumudur) çatladığıma emin olduktan ne kadar zaman sonra içeyim.

valla bende anlamıyorum ama olabiliyor dedi doktor.. inşallah kurtulacağım sıkıntısız şekilde..
bu ilacla küçülebilir mi bilmiyorum doktor adetle gidecek dedi çünki.. bakalım ben tedirgin olduğum için gideceğim..
eşimin de benimde suçumuz yok evet ama gerginim ben elimde değil napayım

canım inşallah gebelik şekeri çıkmaz ama sen dikkat ettin yediklerine az kilo aldın fazla almadın bence sorun çıkmayacak.... nisan son haftası gibi sezeryanla alabilirler aslında canım maşallah ona ya....
çatı darsa normal doğum çok zor olur bizlerde de çatı dar sakın hiç normal doğuma girme riske atma sezeryan en iyisi canım öyle durumlarda... ama tabi yine de sen bilirsin...

saol canım :))) yanlş yazmşmbnde sasrdm 20 gr fazlamı ki diye ama çok stıodum gormeyı tam degldde tahmnı sölerm yuzde50 cınsytını demşti bizmkisiii dönmediii önunu :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…