Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

kızlar bana doktorum adetin gecikirse kan testi yap gebelik yoksa ilacını içmeye başla hemen demişti.benimde dün adet olmam gereken tarihti gidip kan testi yaptırdım .umutsuzca çünkü prolaktinim yüksekti bu ay bu yüzden olmayacağını bile bile yaptırdım. ama içimde işte yinede küçükte olsa bir umut oluyo insanın.eve geldim 2 saat sonra hastaneyi aradım tabiki negatif.çok üzülmedim çünkü %99 biliyordum ama işte %1 de olsa o umut varya o bile heyecanlandırıyor insanı. neyse negatifi durduktan 1 saat sonra regl oldum. işin güzel tarafı tam günümde 30. günde adet oldum. metformin ve aslan pençesi kürü uygulamıştım bu ay. aslan pençesi adet düzensizliğine iyi geliyormuş gerçekten.
dostinex adlı ilacımdan akşam 1 tane aldım.bu arada agunacaston (hayıt hapıda kullanıyorum.ama dostinexi 1 tane daha alıp bırakıcam çünkü tehlikeli bir ilaç doktorun dediği gibi hepsini kullanmayı düşünmüyorum çok güçlü bir ilaç değerimi düşürürde hayıt hapıylada dengelerim diye düşünüyorum.bol bol su içiyorum vücuttan zararlı etkisini atsın diye.
bugün canım çok sıkkın bıktım artık ilaç hastalık düşünmekten , gebelik için bu kadar uğraşmaktan yoruldum tam 2 sene oldu gerçekten yıllarca uğraşanlara Allah sabır versin ne kadar zormuş diyorum ne yapıcaz biz böylee yaaa yoruldum artıkkk her ay her ay bir umut ama hep hayal kırıklığı

aynen canım insan sıkılıyor elbette ama napalım katlanacağız bebeklerimiz geldikten sonra rahat edeceğiz eminimki ama kilo almamamız gerekli buna çok dikkat etmemiz gerekiyor....
bence de sadece agnucaston bile düzenli reglini sağlar metformin ile onu kullan bence diğerlerini karıştırma zaten çok fazla hap aynı anda içmek iyi değil.... zamanında adet olman diğer ay için de umut olmalı sana diğer ay 15-16-17. günlerine dikkat et

ay inş canım yaaa bebeğim gelse keşke sağlıkla hayırla. canım ben günde 3 defa alıyorum 7 gün sürüyo yani, ama son güne 2 tane kalıyo. yarın bitecek mesela son 2 tanesini alcam inş
. canım bide çatlama dediğin ne zaman oluyo onu nasıl anlıyosun??

bu arada geçen hafta perş doktora gitmiştim alttan ultrason ile baktı ve gebelik gözükmüyo dedi. ama zaten reglim biteli 10 gün falan olmuştu yani o kadar erken zaten anlaşılmazki ultrasonda demi???

çatlamadan sonra geçen dönem 14 gündür luteal faz dönemi çatlamadan 14 gün sonra adet olunur...
yaklaşık adet siklusunu biliyorsan mesela 30 günde bir oluyorsan muhtemel yumurtlama günün 16. gündür....gebelik yoksa 14 gün sonrasında 30. günde adet olursun düzenli regl yoksa bende öyle bunu anlaman zor o zaman da şeffaf yumurta akına benzer akıntı geldiğinde bileceksinki o günlerde yumurtlama olacak... ve ateşin de yarım derece yükselecek sonrasında duphaston içmeye başlayabilirsin...

bu arada geçen hafta perş doktora gitmiştim alttan ultrason ile baktı ve gebelik gözükmüyo dedi. ama zaten reglim biteli 10 gün falan olmuştu yani o kadar erken zaten anlaşılmazki ultrasonda demi???

ultrasonda gebeliğin anlaşılabilmesi için 5 haftalık olman gerekli en az canım yani adetin yaklaşık 12-13 gün gecikmiş olmalı yoksa usg den anlaşılmaz zaten çok da baktırma gerektiğinde ultrasona gir....
hamilelik testini yap sonra ultrasona girersin....
kloman zamanı da ultrason takiplerin olmalı doktor der zaten inşallah ona gerek kalmaz...

canım çok teşekkür ederim bilgilendirdin beni. Allah razı olsun. inş en kısa zamanda hayırlısıyla Rabbim hepimize bebiş nasip etsin.

canım çok teşekkür ederim bilgilendirdin beni. Allah razı olsun. inş en kısa zamanda hayırlısıyla Rabbim hepimize bebiş nasip etsin.

inşallah canım hepimizin bebekleri gelsin en doğru ve çabuk zamanda hayırlısıyla :))

ben çıkıyorum kızlar görüşmek üzere

Son düzenleme:
çok karamsarım canım ya valla sonum nasıl olur bilmiyorum

bende ilk bulduğumda aynı mutluluğu yaşamıştım hala dahada yaşıyorum da...valla etrafımdaki birçok kişiden daha yakınsınızzz bana acımı hissede biliyorr...onu azaltıyorrsunuzzz...ve hergün bi umutla acıyorum bi bebek daha varmı diyeee...allah inş hepimizin güzel haberlerini duyurur burda...sen kesin tüpbebeğemi başlayacaksınn arkadaşımm...2 aşılama yaptırmıştımm galibaa:44: oyy oyy allahh yardımcınn olsunn...ama dahaadet olmamışsınn keşke progestan içseydinnn....o bebek varsa koruyorr yoksa adet oluyorsun yaaaa....bende her ay bu kargaşayı yaşamamak için 8 aydır progestan içiyordumm bu ay içmicem dedimm ama şimdi bende aynı kararsızlıktayımm...içmezsem olmucamm olmassam acaba bebek varmı diye düşünceemmmmmmm oooyyyyyyyyyy oyyyyyyyyyyy.....çook karışıkk allah hepimizin yardımcısı olsunnn...hakkında hayırlısı olsunnn....[/QUOTE]
ben progestan kullanmadım dr un vermediği sürece bi fikrim yok onun hakkında ben bi kere aşılama oldum ama muyane ettiği sandalyami diğim çatal die tabir ediolar herneyse 2 dk bile yatırmadı uyuz dr bende bişey demedim aptal gibi

kızlarrrrrrrrrrr saçlarımıı kestirdimmmmmm.....değişik bi model ilk kestirdim böleee....ön yanaklarıma doğru uzunn arkasıı kısaaa süperr bişi olduuuu...bideee kestane rengiydi şaçlarımmmm üstüne sarı röfle yaptırdımm...haftaya biras daha sarı attırcamm...dahada güselll olacakkkk..yarınnn doğum günümmmm bambaşka biri oldumm yeni yaşımdaaaaa 25 oluyorummmmmmmm

canm epidural anesteziyle normal doğum nasıl oluyo merak ettim.
.
belden aşağıyı uyuşturuyorlar canım o zaman ağrısız oluyormuş normal doğum.
sezeryanda dikiş yok artk canm estetik oluo epidural normal dogumda var ama nedense onu hiç düşünmedim bilmiorm allahım hayrlısını nasip etsn normal dogumdan inanılmaz derecede korkuyorum
estetik de bir dikiş şekli. estetik dikiş. tek iyi yanı çok fazla iz kalmaması. sonuçta karnını kesecekler yine.

doğum günün kutlu olsun yeni yasına yeni imajla giriyorsun ne güzel

güle güle kullan doğum günün de şimdiden kutlu olsun

canım yumurtan oluştuysa zaten adet olurdun neden tahlil yapmanı istedi senden boşuna strese soktu seni. zaten hep böyle oluyor kan verince rahatlıyorsun,sonra da adet geliyor. bana da kaç kere öyle olmuştu.sonra bıraktım kan vermeyi

Ben 17 yaşındayım belirtiler uyuyor büyük ihtimalle bende PKoluyum ve çok korkuyorum tedavi yöntemi var mı?

canım güle güle kullan saçlarını.... yeni yaşın sana uğur getirsin doğum günün kutlu olsun :))

belden aşağıyı uyuşturuyorlar canım o zaman ağrısız oluyormuş normal doğum.

estetik de bir dikiş şekli. estetik dikiş. tek iyi yanı çok fazla iz kalmaması. sonuçta karnını kesecekler yine.

normal doğum anne ve bebek için daha sağlıklı olsa da içerde 16-17 dikiş oluyor bu defa o da aynı kesme biçme işlemi demek canım hatta çok daha fazlası....
nasıl gidiyor bulantıların azaldı mı?

Son düzenleme:
Ben 17 yaşındayım belirtiler uyuyor büyük ihtimalle bende PKoluyum ve çok korkuyorum tedavi yöntemi var mı?

eğer bundan şüpheleniyorsan doktora görün geciktirme çok çeşitli tedavi yöntemleri var doktorun sana en uygun olanı verecektir... ama adet 3. günü hormonlarına bakılmalı ve de ultrasonda polikistik overi desteklemeli görüntün eğer bunlarda sorun varsa pko var demektir... belki de başka bişeydir mutlaka kontrole gitmelisin....

waw;
dğum günün kutlu olsun.. yeni yaşında bebişin de gelsin sana..

kızlar nasılsınız? beni uyku tutmadı.. bütün gece bi sağa bi sola devirdim kendimi ama yok uyuyamadım.. gözlerim kan çanağı gibi olmuş.. sanırım beynimi çok yoruyorum.. sürekli senaryolar üretiyorum filan.. kendimi oyalamam lazım birşeylerle.. dün akşam eşim dışarı çıkardı, dolaştık biraz.. en sevdiğim şeyi yedirdi beni mutlu etti ama yok o bile kar etmedi.. eve gelince bende yine kötü senaryolar ya şöyle olursa ya böyle olursa diye.. öff ne gıcık bi beynim varmış.. ben beynimi kontrol edemiyorum sanırım.. ayy neyse işte bendeki durumlar böyle.. az sonra biraz yatıp uyumayı deneyeceğim..
hepinizi öpüyorum canlarım.. dikkat edin kendinize..

canım doğum günün kutlu olsun nice senelere canım benim inş.yeni yaşında istediğin bütün dileklerin gerçekleşir saçlarını kestirmişsin değişiklik her zaman iyidir gükle güle kullan canım benım inş.yeni yaşın sana sağlık,mutluluk ve en önemlisi bebek getirirn iyiki doğdun iyiki varsın ve bizimlesin :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…