Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım hemen kötüye yorma biliyorsun biz pko dan ötürü zaten kilo almaya meyilliyiz... bal tüketme... süt ve süt ürünleri bol yeşillik et,balık meyve sebze dışında hiçbişey yeme.... yasaklar: tuz(az tüket) , makarna, pilav, beyaz ekmek, şeker bunlar yasak canım... şekeri sadece meyveden al....
genelde hamileliğin 4. ayından sonra kilo alınır senin çok erken başlamış kilo alımı.... buna dur demen gerekli sonra bebekte aşırı kilolanma ve şeker hastalığına yatgınlık olur...
şekerine baktır yüksekse hamilelere insülin iğnesi veriyorlar...

günaydın kızlar güzel bir gün geçirelim inş...
tunccss geçmiş olsun canım üzüldüm inş bi an önce kurtulursun kistten...

günaydınlar herkese..
kafam çok karışık.. dünden beri kimle konuştu isem hepsi birbirinden farklı birşey söyledi.. az önce de laparoskopik ameliyatlar hakkında bakındım genelde çikolata kistlerine yapılıyor.. benimki için doktorum basit bir kist korkulcak birşey yok. eğer adetle atamazsak laparoskopi dedi. ama bu adetle küçülür sonrasındaki ay adetle de atılabilir dedi. beklemeliyiz dedi.. ama yok beynim durmuyor. şimdi orda birşey olduğunu biliyorum ya her an aklım orda.. ne olacak halim bilmiyorum. Allah'ım sabrını gücünü versin..

ayy canım bilmiyorum valla.. patlaması karın boşluğuna kan yayılmasına o da zehirlenmeme sebep olabilirmiş.. ama düşük bir ihtimal gibi gözüküyor.. bilmiyorum valla kafam allak bullak oldu. doktorumu seviyorum ona güvenmek istiyorum ama diğer bir yanım da kalk başka doktora da git diyor..

ay yok bicimim canım arkadaşım.. dayanamıyorum ki.. kendimi durduramıyorum. sanırım çok doluyum ben.. psikolojik olarak da iyi değilim.. bu olay üstüne tuz biber oldu sürekli ağlıyorum.. doktorum adet olursam muhakkak küçüleceğini hatta belki tek adetle bile yok olabileceğini söyledi.. kafam çok karışık.. yok ki bir yol gösterenim yanımda.. kaynanaymış adı batsın.. kadına eşim anlatıyor durumu aaa vahvah tüh tüh.. zaten devamlı gitmiyomuydunuz doktora diye de bi de laf sokuyo. eşim de yok gitmiyoruz biz uzun zamandır birşeyi yoktu dedi. beni istedi, geçmiş olsun dedi ve çemkirmeye başladı.. karşılık verdiğim anda kavga çıkıyor.. vermesem içimde biriktiriyorum sonra dayanamıyorum.. bilmiyorum ne olacak halim.. demedi ya yemeğiniz var mı yok mu, gelin burda yiyin, tuncss yatsın ben bakarım ona dinlensin.. bişey olmaz deyip geçiştiriyor.. ne rahat insanlar.. ay yok yok insan kelimesini haketmiyorlar bunlar.. çok bunaldım çok.. aileme de birşey diyemiyorum kist olmuşum dedim de delirdiler orda.. annem hemen gel burda halledelim dedi.. orda tanıdık hastane doktor dolu.. bilmiyorum aklım çok karışık.. az sonra doktorumu arayacağım bakalım ne diyecek.. bi de ekonomik kısmı da var.. biraz bakındım 3-4 milyarlardan bahsediliyor.. veremeyiz o kadar parayı.. off offff.. Allah'ım sabır ver..

canım özellikle hamileliğin son 2 ayında çok kilo alınıyor.. bicimin dediği gibi yediklerine dikkat edersen o son döneme kadar kilo alımını durdurmuş olursun.. içimde bebek var deyip yiyip durma bence, çünki o gelişimi için gerekli olan herşeyi şuan senden alıyor.. son aylarından dışardan gıdaya ikinizin de ihtiyacı olacak.. şimdilerde hiç gerek yok buna. benim kuzen 30 kilo aldı hamileliğinde ve hala o kilolarla başı dertte.. bebeği 3 yaşına geldi.. canını boş yere de sıkma.. etraftan söylenenleri de duyma..

günaydın kızlar güzel bir gün geçirelim inş...
tunccss geçmiş olsun canım üzüldüm inş bi an önce kurtulursun kistten...

saol canım teşekkür ederim.. inşallah kurtulabilirim..

canım günaydın öncelikle geçmiş olsun
okuduğum kadarı ile sen de kist oluşmuş kısaca kendi hikayemden bahsedeyim..ben de senin gibi birgün uykumdan sıçrayarak uyandım inanılmaz bir ağrı idi.. adet falan olmamışım ama ağrı ağlatacak kadar şiddetli idi..hemen g,tmedik dr a. 3 gün sonra daha da şiddetlendi ve gtik acile hemen.. gebelik testi yapıldı ama dr lar hep apandisttten veya kistten şüphelendi. sonuç BETA HCG 145 çıktı yani hamilelik vardı ama doktor hamilesin demedi bana hemen usg ye soktu sağ tarafımda 4.5 cm lik basit kisit vardı.ne yapacağımızı bilemedik tabi dr lar takipe alacaz dedi. çünkü gebelik hormonları ile büyüyebilr bu kist dediler ki dedikleri giib de oldu...

1 hafta sonra usg de kistim 5.5 cm oldu.. bu arada keseyi de gördük ama ağrılarım inanılmaz artıyordu. diğer usg de 6.5 sonra 7.7 cm soonra 8cm derken en son 9 cm olmuştu.. tabi benimkisi tamamen gebelik hormonlarımdan kaynaklanan bir kist büyümesi idi. gebelik olmasaydı adetle atılma ihtimali yüksekmiş..

en son dr ların geinel kanısı kisiti almaktı.. bu arda başka hastaneye de gtik ağrılarım gene çok vardı sonradan ordaki doktor yarın hemen laporoskopi yapmamız lazım dedi patlar karın içine döner kendi etrafında gibi şeyler söyledi.. korktum tabi sonra içime sinmedi kendi dr uma tekrar gittim.. kendi doktorum alttan iğne ile içini boşaltma yanlııs idi..
yani karından falan değil ve kesme falan yyok..

bu arada ben yurtdışındayım. türkiyeden eşimin doktor arkadaşarına usgl sonuçlarımızı yolladık. ablam doktor o da kadın doğumcu arkadaşarına sordu.. böyle birşeyin olduğunu fakat türkiyede genelde laporoskopi yanlısı olduğunu öğrendik ama bu allttan iğne ile giirp içini boşlattma eskiden beri yapılan bir sistemmiş.
sonuçta 7 haftalık iken operasyon geçirdim 5 dk lık bir şey derin bir uyku veriliyor. (buarada kisiitm operasyon günü 10cm idi). tam anestezi değil yani.. sonuçta kisitimin içi boşaldı.. ama sadece dış kılıfı kaldı.. tam sıfırlanmadı tabi kılıfı kaldığı için.tam sonuç laparoskopi ile tabiki...
düşünsene canım hem gebe hem de ksit yan yana ve kisitm bebeğimin kesesinden çoook daha büyüktü
bir yandan ağrılarım var bir yandan da içimde atan bir kalp ve az da olsa anestezi aldım.insan korkuyor tabiki canım ama çok şükür atlattım şimdi 27 haftalık hamileyim ve ksitm ile bir sıkıntı yaşamadım..
sen şimdi ilaçla sökülemsini bekle ama bu arada doktoruna kistin içini boşaltma operasyonunu hakkında bilgi al.senin durumunda olanlara uygulanıyromuymuş.ama inş buna da gerek duymadan ilaçla sökülür kistin
canım senden bir ricam ani hareket yapma ve ağır kaldırma eğer mümkün ise uzat ayaklarını..kistin küçük değil sonuçta. ben sürekli yattım dönme ihtimali olmduğu için
sorcağın bir şey olursa cevaplarım tekrardan geçmiş olsun

ayy nasıl rahatladım. birilerinin benimle aynı sıkıntıyı yaşaması ve tecrübesini paylaşması gerçekten rahatlatıyor. bebeğin hayırlı olsun öncelikle..
tedavi gördün mü bebek için? ben klomen kurbanıyım şu anda.. sabah doktorumla konuştum adet olmanı bekleyeceğiz.. belki adetle küçülecek ben neden keseyim biçeyim hemen seni dedi.. pazartesiye kadar vaktin var.. artık büyümez korkma dedi. o zaten gelişeceği kadar gelişmiş dedi.. bilmiyorum bakalım pazartesi gttiğimde muhakkak bu yöntemi soracağım.. dediğin gibi dinlenmeye çalışıyorum sürekli.. zaten az hareketleneyim hemen ben burdayım hooop yavaş ol diye bir sancı giriyor az önce çamaşırları toplayım dedim hemen yoruldum ve sancı girmeye başladı.. vücudumda bir kırgınlık var anlatamam.. bir de benim de doktorun dediğine göre dünki ani sancılanmam kistin dönmesinden sebepmiş.. o dönerken çok sancı yaparmış dönme eylemini tamamladığında da sancılar azalırmış.. çok teşekkür ederim bilgiler için. gerçekten çok mutlu oldum..

hikayeni okudum çok geçmiş olsun canımmm sağlıklı olmanızada sevindim inş.meleğine sağlıkla sorunsuz bir şekilde kucağına alırsın canım

slm kızlar nasılsınız bakalım tuncss nasıl oldun canım

iyiyim canım ya kımıldanmazsam hiçbir sıkıntım yok.. ama azıcık hareketlenirsem hemen sancı giriyor.. valla ben şuan yürüyen bomba gibiyim sanırım kendimi öyle hissetmeye başladım..

cvp için teşekkürler haklısın galıba canım bebek düşündüğün için bu tür şeyleri içmeme sakıncalı düşük riski var sonuçda en iyi kendımı takıp etmem 30-35 güne adet olmazsan progestan almam galıbaa bu arada hayıta devam ediyorum :)

iyiyim canım ya kımıldanmazsam hiçbir sıkıntım yok.. ama azıcık hareketlenirsem hemen sancı giriyor.. valla ben şuan yürüyen bomba gibiyim sanırım kendimi öyle hissetmeye başladım..

yat dinlen canım yorma kendini ayaklarını uzat dinlen baak gezinmee

benim ayaklarım çok üşüyor kızlar hiç ısıtamıyorum kendımı niye böyle oldum ki napsam acaba :26:

yat dinlen canım yorma kendini ayaklarını uzat dinlen baak gezinmee

ayyy canımcım evde yatıp dinlenmek ne mümkün.. dün yattım dinlendim herşeyi güya eşim yaptı.. ortalık olmuş rezalet.. ortalık topluyorum bi yandan çamaşırlar biirkti onları yıkıyorum asıyorum topluyorum.. eee evin işi biter mi bitmez.. bana yatıp dinlenmek haram ama yavaş yavaş yapıyorum.. birini yapıyorum 15-20 dakka dinleniyorum.. sonra diğeri... zor benim işim zor..

canım bak kistin içi boşaltılabiliyormuş içi boşalırsa canım adetle atabilirsin... ama inşallah kendiliğinden küçülür...

ben de hayıta devam ediyorum sanırım geçen ay metformin le beraber bende işe yaramıştı hayıt.... metformin kistçikleri engelliyor sağlıklı yumurta geliştiriyor hayıt da bu işi hızlandırıyor ikisini de bırakma canım....

benim ayaklarım çok üşüyor kızlar hiç ısıtamıyorum kendımı niye böyle oldum ki napsam acaba :26:
benim de aynen buz kalıbı gibi dolaşıyorum evde... yerleri sildim bu gün de ısındım biraz :))

ama dinlenmek zorundasın canım boşver işleri bir süre.... annene de gitme yolculuk iyi gelmez patlayabilir doktorunla görüşmeden bişey yapma...

evet tatlım 9 cm likj dedi hatta usg fotosunu verdi gösterdiğim herkes gebelik bu kist olurmu falan dediler bende ozaman 2 aylık gecikme yaşadım sonra devlet hastanesine gittim dupaston verd
i kutuyuı bitirdim gelen giden yok olmıcak deedim kendi dr gitttim ozaman kendi dr ma gıcık oluodum gitmek istemedigim için kendime ettim tabi kocaman dı bi görsen fotosunu ama patlar felan demedi dr dogodm kontrol hapı verdi adet gördüm ondan sonra başka yeni dr görüştümde anlattım erimiş dedi allaha şükür inş. seninkide erir allahın izniyle gerek kalmaz operasyona

geçmiş olsun.benim bi arkadasşımın da başına geldi hamilelik ve kist oda laproskopiyle aldırdı ama şükür bebişi ve kendi iyi dogum yaptı bile

canım nasıl gidio biz sanırım 3 4 gün asrayla adet gördük bende inanılmaz bi agrıvar ama akıntı hiç yok sende başladımı akıntı yoksa normal mi herşey

aaman dikkat et canım fazla yorulma nolur baak

tamam cevap için sağol belkı hayıtla düzene girere adetim benim zayıflamayada başaldım valla hissediyorum yarın tartı günüm :)

canım nasıl gidio biz sanırım 3 4 gün asrayla adet gördük bende inanılmaz bi agrıvar ama akıntı hiç yok sende başladımı akıntı yoksa normal mi herşey
ben 11 aralıkta en son adet gördüm ama ne yazıkki henüz yumurta yeni gelişiyor... daha akıntısı olmaz 3-4 güne ancak olur o zaman yumurtlama olur inşallah yani bu ay da gecikecek yine... senin yumurtan inşallah çatlamıştır canım....
6 ocakta başka bir doktorla da görüşeceğim....

tamam cevap için sağol belkı hayıtla düzene girere adetim benim zayıflamayada başaldım valla hissediyorum yarın tartı günüm :)

rica ederim canım kilo vermen çok iyi maşallah aynen devam et... düzene girecek ben inanıyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…