Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

bayanlar merhba. size bir sorum olcaktı. bn tüylenmeden dolayı doktra gtmştim önceden 1 sene kadr oldu (öncesndede brşey var mı die çok gitmştim nse) hrmon sonuçların normal ddi btün bakılabilecek şeyler bakıldı. bnde ddim nie madm byle? doktrda sdece serbest testeronda bras fazlalık var ama bu senin dogrganlığını vs etkileyecek kadr bişe değil ddi. mrmal testron normal sdece serbest bras fazlaymış ama ben pinpiriklnyrum işte çok cnım sıkılıo .dktr pko değlsin ddi ama bn kndi kndme şüphelnyrum. çok kafya taktığımdan abartıyo muyum blmiyorum.sizce öle midir ? biri bişi desin ltfen .

ben 10aralıkta adet gördüm tam 40.günde geldi tabiki soğan suyuyla ilaçsız agrılarım hep olur benim anlam veremiyorum zaten bu sefer hiç akıntım yok bakalım hayırlısı

gmse umarım pkolu degılsındır..bende pek bilgili değilim.....bılen arkadaslara bende sormak ıstıyorum..bu testesteronmudur nedır o testı yrn yaptırıcam......kistlerımde var mınık mınık...ama ılk gunden ebrı adetlerım hep duzenlıdır...kılo porblemım yok..normal balık etlıyım yanı..pko lu degılımdır umarım

ayy öyleyse sevindim.birazdaha zayıflarsam doğaya borçlu kalıcambu arada iyisindir umarım

inş cnım . bnmde düzenli adetm.kilomda tam ayarında .pkolu muyum die endişe etmemin sbebi bu sfer hep düzenli olurdu bu son adet olmmda 35. gün oldu .gerçi üst sınır 35 denilio ama :44: kızlar bilnlerden yardım beklyruz .yada bu serbest testronu düşürcek kür faln var mı ki :26:

canlarım..
bende durumlar kötü..
sabah 9 gibi berbat bir karın ağrısı ile uykumdan fırladım.. wcde oturdum oturdum oturdum.. yok hiçbirşey yok.. midem bulanıyor bir yandan ay bana bişi oluyor dedim.. sonra kalktım aynada ne göreyim.. bembeyaz olmuşum hortlak gibi. öyle korktum ki.. hemen eşimi aradım, 20 dakika sonra geldi.. acile gittik.. apandist olabilir bilmem ne falan filan derken idrar, kan tahlilleri alındı hemen bana serum takıldı.. gebelik olabilir düşüncesi ile hcg istendi.. değerim 1.77 çıktı doktor şüpheli dedi.. ama yok benim ağrım geçmiyo.. genel cerrah geldi falan filan bakıyorlar sürekli.. eeee durum ne diyorum apandist olabilir ama yumurtalık kisti de olabilir. gerizekalılar hiçbiri de gel bi ultrason yapalım demedi.. kendi doktorumu aradım tahlil sonuçların ile çık hemen gel bakayım dedi.. neyse çıktık gittik, ultrasona aldı hemen.. bu neeeee nasıl büyüdü bu kadar diyor.. kadın şoka girdi.. 9 cm'lik bir kistim var sağ yumurtalığımda.. şok olduk ikimizde.. arka tarafından kan sızdırıyor dedi.. ben iyice bir korktum.. ağlamaya başladım.. laparoskopi yapabiliriz dedi.. şiddetli dayanılmaz ağrın olursa eğer gece değilse beni ara.. hastaneye gider hallederiz hemen laparoskopi yapar alırız kistini dedi.. ay ben bunu duyunca iyice ağlamaya başladım.. çıktı odadan ben giyinip yanına gittim.. eşimi de çağırmış içeri, yazık eşimde elinde ultrason kağıtlarını görünce bebek var sandım onu göstermek için çağırdı sandım diyo neyse işte odada da baya bi durumun vahametini anlattı.. şimdi adet olmayı bekliyorum eğer cmtesi gününe kadar adet olmamış isem duphaston içeceğim 3 gün.. pazartesi randevu yazdı.. adet olsam da olmasamda gideceğim.. keşke ilk ağrım olduğunda gitseydim doktora.. bu kadar ağrıyı günlerdir yaşıyorum.. inşallah bir an önce adet olurum ve yavaş yavaş da olsa kistim küçülür.. hemen ufalmasını beklemeyeceğiz bu bir kaç adet dönemi sürebilir dedi.. bakalım ne olacak..
yine geldi geldi beni buldu sorunlar.. Allah'ım çok büyük sınavdan geçiriyor beni.. sonu hayırlı olsun inşallah..
ben şimdi uzanıp dinleneceğim bol bol. ani hareketlerden kaçın patlama ihtimali var dedi.. bol bol dinlen dedi.. pek sık gelemem.. ama arada haberdar ederim sizleri de.. eğer 1-2 gün ortalarda görünmezsem bilin ki ufak bir operasyon geçirdim.. inşallah gerek kalmaz.. inşallah hemencecik gelir kırmızılarım..
tabii tüm bunları duyunca hemen ateş geldi aklıma.. o nalet ateş tablosuna göre çatlamıştı yumurtam.. ama orda büyümeye devam etmiş.. doktorum da çok üzüldü.. sürekli çatlamak üzereydi, formu çok bozulmuştu nasıl oldu bu deyip durdu.. neyse bu da yaşayacaklarım arasındaymış, Allah'ım başka dert keder vermesin..
hadi öptüm hepinizi..

canım yaa nolmuş böyşe çok geçmiş olsun üzüldüm valla hee yat dinlen kendıne dikkat et canım benım hakkında hayırlısı olsun bizide merakda bırakma arada gel tamammı

ay olaya bak ya şok oldum iyiki gitmişsin doktora tabiki keşke daha önce gitseydin şu kist olaylarınada sinir oluyorum bu kadınlık ne kadar gıcık birşey bazen çok geçmiş olsun cnm doktorunu dinle bol bol dinlen cnm inşallah hemen kırmızıların gelir Allah yardımcın olsun beterinden saklasın cnm..

canım ateş tablomu değiştirdim son bi kaç güne light yapmıştım spotting yaptımm
387745 Ovulation charts on FertilityFriend.com

canım benim kilo 64 boy 1.69

aman tanrım yaaaaa ne üzüldümmm tuncsss.çatlamadı hergünde metformin alıyorsun onun etkisi ile bu kadar büyüdü herhalde ayyyy çok geçmiş olsunnnnnnnnn.ayyy bendede ağrı var bende gidip baktırayım bariii korktum vallahiii.canımm İNŞALLAH AÇARSINNNN TEKRAR TATLIM DENE MİDENE BİŞEY OLMAZSA HEMEN SOĞAN KÜRÜNE BAŞLAAAAA CANIMMMMMM.SOĞAN ÇATLATIR ONU EMİNNNN OL.belki midene zarar vermezzzzzz hem bu kürede başlamış olursunnn.

Son düzenleme:
off kızlar öyle çok belim ağrıyorki anlatamam hiç bu kadar bel ağrısı yaşamamıştım resmen kopuyor belim

ay canım benim rabbim şifa versin bende 3 döngü öncesi yaşamıştım benimkide seninki gibiydi ama agrım yoktu dr adet gecikmesiyle gittim dogum kontrol hapıyla atıldı inş.seninde atılır operasyona gerek kalmaz allah yardımcın yardımcımız olsun herşey yoluna girer inş.

tuncss çookk geçmişşş olsunn valla çok üzüldümm okuyuncaaa..bizim bu hastalıkk böyle dikkatt et kendinee....gecer inş..nasıl olmuşda büyümüşş o okadarrrr??dr bişi demedimi...dikkat et kendine dinlen dediyse dinlennn...arkadaşın dediği gibi soğan kürü işe yarayabilirrr.....

canım yaa civanperçemi düşüge neden oluyor diyorsun yaaa ben nasıl adetimi düzene sokcam peki ?hayıtı 1aydır düzenli içiyorum bırakamdım
adet düzenlemenin yolu bizler için ilaç dışında çok zor canım ben biliyorsun hayıt ve metforminle 40 günde adet gördüm... hemen düzene girmesini bekleyemeyiz...

inşallah tüm isteklerin olsun belin ağrıyormuş geçmiş olsun geçen ay bende de çok oldu bel ağrısı canım sırt üstü yat daha çok sızlar ama başka yapacak bişey yok...
ne zaman test yapacaksın...

1
bicim kız geçmişi okuudm azıcık dün üşüttüm girememiştimm. çok güldürdün beni . ne kadar çok ütü yapıyorsun
canım eşim il dışındaydı döndüğünde çamaşır birikti çok e ben de annemlerdeydim benimkiler de birikti yıka yıka bitmedi şimdi bitti ütüler yemek de yapıyorum bir yandan ev kadını olmak dışardan göründüğü gibi kolay değil...

evet canım haklısın gerçi bizim de maddi durumumuz iyi değil yani şu aşamaları karşılıyoruz ama sonrakileri zor... hem bebek geldiğinde masrafları olacak onun için de birikim gerekli zor gerçekten de her türlü...

ayyy korktuğun başına geldi canım ( çok üzüldüm laparoskopi olmanı tavsiye ederim bence o kisti bekletme derim ben çok büyük çünkü Allah korusun bir an önce aldır canım...
bak ya neleri düşündün üzüldün meğer içinde bomba varmış patlamasından korkar insan sakın kalkma tamam mı? demek testte çıkan 2. silik çizgi kistmiş.... 1.77 lik değer de kisttendir... ayy çok sinir bozucu...ama eminimki bunu da atlatacaksın canım...karar senin ama ben senin yerinde olsam hemen aldırırdım onu.... 9 cm kocaman nasıl dayanıklıymışsın ki onu farketmedin... ağrısı da çok olmuştur...

canım ateş tablomu değiştirdim son bi kaç güne light yapmıştım spotting yaptımm
387745 Ovulation charts on FertilityFriend.com

canım benim kilo 64 boy 1.69

ateşine göre bu geceye kadar adet olmazsan canım sabaha testini yap yarın da doktora git bak tuncss un kisti varmış ve hepimizin başına gelebilecek bişey bu...

Son düzenleme:

tuncss canım öncelikle sana çok geçmiş olsun ... yazdıklarını okudum ve çok üzüldümmm :2: bir tedavi gördün mü bu ay nasıl o kadar büyüdü kistin Allah korusun inşlalh patlamz da erir.. patlayınca çok ağrılı olur sana zarar vermez inşallah.. doktorunun önerileri iyi bence .. ihmal etme canım çoookkk geçmişşş olsunnn

bazı tülenmeler genetikte oluyor canım. pko belitilerini bariz olarak söyleyeyyiimm kendimden

1. erkek tipi saç dökülmesi
2. yüz de sakal bölgesi göğüste ve aralarında kıllanma
3. adet düzensizlikleri
4. lh ın fsh dan yüksek olması
5.yumurtalıklarda inci görünümlü yumurta kistleri (ultrasonda belli olur)
6. sırt kalça veya yüz bölgesinde sivilcelenme
7.bel bölgesi uzunluğu/kalça bölgesi uzunluğu>0.8 den (pko ya adaysındır)

inşallah değilsindir canım

ben 10aralıkta adet gördüm tam 40.günde geldi tabiki soğan suyuyla ilaçsız agrılarım hep olur benim anlam veremiyorum zaten bu sefer hiç akıntım yok bakalım hayırlısı

ooofff yaaaa aynen bende çok geç görüyorummm... bende akıntı oluyor ama bazen . bende 18 aralıkta adet oldum duphastonla. her ay yeni bi dert . metformini kullanıyorum 3. aya girdim bakalım faydası olacak mı.

gmse ye yazdığım cevap aynı zamanda sana da gelsin canım inşallah pko olmazsınız...

ayy öyleyse sevindim.birazdaha zayıflarsam doğaya borçlu kalıcambu arada iyisindir umarım

kilon kaç canım söylemişmiydin unutmuş olabilirim bu aralar kafam baya yoğunnn. ben iyiiyim canım teşekkür ederim sınav okuyorum bu araalr sen nasılsı ??

kilolu isen canım kilo vermeye bak pkoyu ortadan kaldırmaya yardımcı olan en önemli unsur bu.. soğan kürü yapan arkadaşlar var.bazıları fayda görmüşşş

anladım bicimcimm.. kolay gelsn bilirm ev hanımlığı kolay değil zatennn.. 2 yıl atanamamıştımmm ev kzıı olmuştumm bunalımlara bile girmiştimmm :2: kolay gelsinnn..

bicim ya benim iştahım tamamen gitti zorla yemek yiyorum :2:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…