Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

yaww kızlarr ne zormuşş bölee...derdi veren rabbim dermanıda verir ..ama sabrıda versin bizleree...sabır lazımm bie sabır ve eşlerimizedee...bu tedavi olayları ilaçlar kontroller beni çok yıpratıyorr bi eşim var hep onla uğraşıyorum onada yazık günah..o yüzden allahım hepimize ve eşlerinede sabır versinnn.....şimdi TUNCSS neden böle olduuu...klomen kullanıyormuyduu??yada söktürücü ilaçç...bende tırsdımm şimdi...bicim bize en iyi ilaçlar söktürü demişsin hayıt metformin uzun iş demişsinn...bende uzun zamandır progestan içiyordumm..ama almıcam birkaç ayda metformin..ve hayıtle deniyimm..5..6 ay daha vericem kendimee...sonra tedaviye yeniden başlıcam inş ozaman kadar kiloda verebilirim...hem dediğiniz gibi maddiyatada bakıyor parada toparlamam lazımm:KK43::KK43: oyyy oyyyyy.....off off da demiyorum allahın gücüne gidermişşş..ondann bol bol oyyy oyyyy diyorumm...bide bebişş olmadann ben UMRE yede gitmek istiyorummm eşim izin verir gönderirse tabi o gitmese beni göndersede olur.....ben ne çook şey istiyorum yaaa...

ALLAHIMM SENN ÇOOOKK ÇOOOKKK BÜYÜKSÜNN UMMANLARDANDA BÜYÜK HERŞEYDEN BÜYÜKK..BİZİM İSTEKLERİMİZZ SENİN HUZURUNDA ZERRENİN ZERRESİİ...SEN OL DERSEN HERŞEY OLURR...BİZLERİ BİZİM GİBİ DERDİNE DERMAN ARAYANLARI HUZURUNDA ELİ BOŞŞ ÇEVİRMEEEEE...TABİ İSTEKLERİMİZİDE HAKKIMIZDA HAYIRLI İSE BİZLERE VER...HAKKIMIZDA HAYIRLI DEĞİLSE VERME..SABRINI VERR... AMİNN..............

ne bilem içimden geldii...en çaresiz olduğum anlarda.yapacak hiçbirşeyimm yok...gidecek kapımda..yazdığım anda dua etmek geldi içimdenn...

selam kızlar dertlendim beni en iyi kadınlar kulubü anlar dedim buğün eşim bana çok kilo almışsın kötü olmuş dedi. ya kızlar ne hamile kalabiliyorum nede kilo veriyorum ne yapacagım ben evleneli 6 ay oldu bebek olmadı yok kist yok polikist derken kilo aldım 70 kilo oldum rejime gireyim diyorum oda en fazla 1 gün sürüyor gelecek ay koemen tedavisine başlayacm oda kilo yaparsa vede gebe kalamazsam yaş oldu 29 ben ne ara kilo verecem de bebek sahibi olacam doğum kontrol hapları beni mahvetti birde bu kiloyla hamile kalırsam yada hiç hamile kalamazsam saçma sapan bir sürü soru sanırım depresyoan girdim kızlar

tunccs ecrin87 bahar27 bicim teşekkürler hepinize. bicim,tunccs yeni kararlarınız hayırlı olsun ,tunccs bence eşinle konuş bu konu yokmuş gibi davransın sürekli dile getirmek olumsuz etki yapar sana. ona birşey olmuyor tabi ,her ay hüsrana uğratan bizim vücudumuz. kendimizi eksik gibi hissettiriyor bu düşünceler. ama bu bizim suçumuz değil ki.

canım kendini nasıl hissediyorsan öyle yap sakın ortamlara girmeye zorlama kendini. hangi arkadaşının yanında mutluysan onunla görüş. başka kimseyi dinleme,görüşme.
bir arkadaşım var 8 yıldır bebeği olmuyor,çok üzgün olduğu halde hiç belli etmez hep ortamlara girer neşelidir kahkahası boldur. yapı işte. ben öyle olamadım hiç. içim neyse dışım da onu belli ediyor. duyduğum en ufak laf içime saplanıyor çıkmıyor. bazen ben de düşünüyorum acaba milletin sorusuna "evet hamileyim" diyebilecek olmak mıydı istediğim? ama inan gene kimseye söylemek istemiyorum kimse benim yaşadığım hayal kırıklıklarını ya da mutluluğumu anlayamaz çünkü. inanmıyorum "aa çok sevindim" diyen kimseye. boşver milleti,onlar senin gözünde hep aynı kalacak. sen de onların.

doktora hiç cevap vermedim canım normalde altta kalmazdım ama ailece tanışıyoruz uzaktan da olsa. annem babam mahcup olmasın diye sustum.
hiç belirti yaşamadım canım adet günümü 10gün kadar geçince başladı belirtiler.göğüs ağrısı mide bulantısı hep sonra oldu. adet günü geldiğinde sadece adet olacakmışım gibi karın ağrım vardı ama biraz daha değişik ağrılar.

10 haftalık canım,sağolsun evet çok geniş bir doktorum var :p
aynı endişeleri yaşadık beraber..ama sıra herkese geliyor gördük değil mi canım,Allahın mucizesi OL dediğinde olacak..keşke olacak zamanı bilsek de, rahatlasak, bu günleri kaygısız geçirsek.. olsun ,hemen hamile kalsaydım şu anki duyguları yaşamazdım diyorum..sanki kalbimde, beynimde, bakış açımda başka insanların bilmediği kapılar açıldı.onların görmediklerini görüyorum, hissetmediklerini hissediyorum çevreme baktıkça..yavru bir kedi bile içimi titretiyor.
canım ne kadar güzel bu yaşadığın duygular Allah bizlerede yaşatsın seninde yavrunu kucağına almayı nasip etsin.senin hamile kaman beni çok etkilemişti.yumurtalıklarıma baktırayım die kontrole gidip keseyi görmen.evet rabbim ol deyince oluyor sen ve yavrun Allaha emanet olun canım.

canım civan perçemi sancılı ve depresif geçen adet günleri için etkilidir.bence adet düzensizliği için testere dişli aslan pençesi içmelisin.hem tüylenmede hemde hormonlar üzerinde etkili hormonları düzenlediği için adet de düzene giriyor dolayısı ile tüylenmede olmuyor. tavsiye ederim.

aslan pençesinide duydum çivanperçemi aslan pençesi ve adaçayı karıştırıp içiliyormuş diyee ama düşük yapabılıyormus onun için kullnamak gerekiyormus galıba canım cvp için teşekkürler
Rica ederim canım yardımcı olabiliyorsam ne mutlu. ibrahim saraçoğlunun sitesinde bitkiler bölümüne gir orda civan perçemide aslan pençeside ayrıntılı anlatılmış. senin dediğin gibi beraber kullanmaman gerekiyor.aktarcılara bakma sen ikiside farklı bizim hastalığımızın sebepleri belli ona göre uygun çayları içmeliyiz.belki hiç bir sorunu olmayan sebepsiz infertilite olanlara iyi gelebilir dediğin.

canlarım..
bende durumlar kötü.. :KK14:
sabah 9 gibi berbat bir karın ağrısı ile uykumdan fırladım.. wcde oturdum oturdum oturdum.. yok hiçbirşey yok.. midem bulanıyor bir yandan ay bana bişi oluyor dedim.. sonra kalktım aynada ne göreyim.. bembeyaz olmuşum hortlak gibi. öyle korktum ki.. hemen eşimi aradım, 20 dakika sonra geldi.. acile gittik.. apandist olabilir bilmem ne falan filan derken idrar, kan tahlilleri alındı hemen bana serum takıldı.. gebelik olabilir düşüncesi ile hcg istendi.. değerim 1.77 çıktı doktor şüpheli dedi.. ama yok benim ağrım geçmiyo.. genel cerrah geldi falan filan bakıyorlar sürekli.. eeee durum ne diyorum apandist olabilir ama yumurtalık kisti de olabilir. gerizekalılar hiçbiri de gel bi ultrason yapalım demedi.. kendi doktorumu aradım tahlil sonuçların ile çık hemen gel bakayım dedi.. neyse çıktık gittik, ultrasona aldı hemen.. bu neeeee nasıl büyüdü bu kadar diyor.. kadın şoka girdi.. 9 cm'lik bir kistim var sağ yumurtalığımda.. şok olduk ikimizde.. arka tarafından kan sızdırıyor dedi.. ben iyice bir korktum.. ağlamaya başladım.. laparoskopi yapabiliriz dedi.. şiddetli dayanılmaz ağrın olursa eğer gece değilse beni ara.. hastaneye gider hallederiz hemen laparoskopi yapar alırız kistini dedi.. ay ben bunu duyunca iyice ağlamaya başladım.. çıktı odadan ben giyinip yanına gittim.. eşimi de çağırmış içeri, yazık eşimde elinde ultrason kağıtlarını görünce bebek var sandım onu göstermek için çağırdı sandım diyo :KK9::KK9: neyse işte odada da baya bi durumun vahametini anlattı.. şimdi adet olmayı bekliyorum eğer cmtesi gününe kadar adet olmamış isem duphaston içeceğim 3 gün.. pazartesi randevu yazdı.. adet olsam da olmasamda gideceğim.. keşke ilk ağrım olduğunda gitseydim doktora.. bu kadar ağrıyı günlerdir yaşıyorum.. inşallah bir an önce adet olurum ve yavaş yavaş da olsa kistim küçülür.. hemen ufalmasını beklemeyeceğiz bu bir kaç adet dönemi sürebilir dedi.. bakalım ne olacak..
yine geldi geldi beni buldu sorunlar.. Allah'ım çok büyük sınavdan geçiriyor beni.. sonu hayırlı olsun inşallah..
ben şimdi uzanıp dinleneceğim bol bol. ani hareketlerden kaçın patlama ihtimali var dedi.. bol bol dinlen dedi.. pek sık gelemem.. ama arada haberdar ederim sizleri de.. eğer 1-2 gün ortalarda görünmezsem bilin ki ufak bir operasyon geçirdim.. inşallah gerek kalmaz.. inşallah hemencecik gelir kırmızılarım..
tabii tüm bunları duyunca hemen ateş geldi aklıma.. o nalet ateş tablosuna göre çatlamıştı yumurtam.. ama orda büyümeye devam etmiş.. doktorum da çok üzüldü.. sürekli çatlamak üzereydi, formu çok bozulmuştu nasıl oldu bu deyip durdu.. neyse bu da yaşayacaklarım arasındaymış, Allah'ım başka dert keder vermesin..
hadi öptüm hepinizi.. :KK54:
canım çok geçmiş olsun yaaa çok üzüldüm ne beklerken nelerle karşılaşıyoruz moralini yüksek tutmaya çalış genede.geçicek bu günler tedavini ol Rabbim yardımcın olsun.

yaww kızlarr ne zormuşş bölee...derdi veren rabbim dermanıda verir ..ama sabrıda versin bizleree...sabır lazımm bie sabır ve eşlerimizedee...bu tedavi olayları ilaçlar kontroller beni çok yıpratıyorr bi eşim var hep onla uğraşıyorum onada yazık günah..o yüzden allahım hepimize ve eşlerinede sabır versinnn.....şimdi TUNCSS neden böle olduuu...klomen kullanıyormuyduu??yada söktürücü ilaçç...bende tırsdımm şimdi...bicim bize en iyi ilaçlar söktürü demişsin hayıt metformin uzun iş demişsinn...bende uzun zamandır progestan içiyordumm..ama almıcam birkaç ayda metformin..ve hayıtle deniyimm..5..6 ay daha vericem kendimee...sonra tedaviye yeniden başlıcam inş ozaman kadar kiloda verebilirim...hem dediğiniz gibi maddiyatada bakıyor parada toparlamam lazımm:KK43::KK43: oyyy oyyyyy.....off off da demiyorum allahın gücüne gidermişşş..ondann bol bol oyyy oyyyy diyorumm...bide bebişş olmadann ben UMRE yede gitmek istiyorummm eşim izin verir gönderirse tabi o gitmese beni göndersede olur.....ben ne çook şey istiyorum yaaa...

ALLAHIMM SENN ÇOOOKK ÇOOOKKK BÜYÜKSÜNN UMMANLARDANDA BÜYÜK HERŞEYDEN BÜYÜKK..BİZİM İSTEKLERİMİZZ SENİN HUZURUNDA ZERRENİN ZERRESİİ...SEN OL DERSEN HERŞEY OLURR...BİZLERİ BİZİM GİBİ DERDİNE DERMAN ARAYANLARI HUZURUNDA ELİ BOŞŞ ÇEVİRMEEEEE...TABİ İSTEKLERİMİZİDE HAKKIMIZDA HAYIRLI İSE BİZLERE VER...HAKKIMIZDA HAYIRLI DEĞİLSE VERME..SABRINI VERR... AMİNN..............

ne bilem içimden geldii...en çaresiz olduğum anlarda.yapacak hiçbirşeyimm yok...gidecek kapımda..yazdığım anda dua etmek geldi içimdenn...
AMİN: ne güzel yazmışsın arkadaşım Allah yüzümüzü güldürsün bu sene .

canım ya ne güzel yazmışsın.... ben de sana katılıyorum aslında ve sen çok iyi birisin ne güzel akıl vermişsin... kafam biraz karışık ama sanırım hislerimi dinleyeceğim....
hayıt kim ne derse desin güzel bir bitki bizim hastalığımıza iyi gelen bir bitki... bence sende de işe yarayacak....
kesinlikle işe yarayacak düşüncesi ile iç sen de ben tohumunu kullanırken öyle yapmıştım....
inşallah canım bence de aklımızdan silinsin beynimiz psikolojimiz rahatlasın.... ve habersiz gelsin miniklerimiz....2012 de :))

ben de bırakmayacağım tedaviyi ama ara verme düşüncesindeydim doktor devam et dedi... kafam karıştı.... ben hala akışına bırakma düşüncesindeyim sanırım hislerimi dinleyeceğim.... ben yoruldukça eşimde etkileniyor yoruluyor....

adetin baya gecikmiş ve göğüste acı gerginlik vs adet belirtilerin var mı? ama her durumda bu gecikme için progestana başla canım....
200 lük al ve sabah1 akşam 1 5 gün iç bence.... sonra adetin sökecek zaten test yaptın mı? ilacı içerken testini de yap...

maşallah ufak daha ama organlarının tamamlandığı süreçte....ayy ne güzel dediğin gibi dün moralim bozuldu doktordan çıktığımda ağlamak istedim yine ama sonra sen geldin aklıma ne kadar sıkıntılıydın nete bile az geliyordun umutsuzdun sonra birden sevindirdi meleğin seni ve bunu düşünce dedimki kendi kendime umut her zaman vardır üstelik eşimde sıkmıyor beni bu konularda ben rahat olmaya devam edeceğim diye düşündüm kendi kendime... anne olmanın güzelliklerini yaşamaya başlamışsın bile şimdiden canım anladığım kadarıyla duygusallaşmışsın, hassaslaşmışsın bunlar çok güzel hisler... Allah bizlere de yaşatsın...:KK9:

canm adet belirtilerimde göğüslerimde hiç ağrı felan olmaz.test yapmadım canm dr.mu da aramadım ama tuncss'un anlattıklarından sonra yarın arayıp dr.a giderim heralde ya da bi ararım.ama progestana başlamak da mantıklı aslında.hergün unutuyorum dr.u aramayı test almayı.testide sırf dr. gel kan testi yapalım demesin diye istyorum yoksa ümidim yokta.

canm sen progestanı nasıl içiyosun her ay atetine yakın içmeye başlıyomusun?civanperçemini ben arada içiyorum ama sürekli içmediğim için etkisini göstermedi tadı biraz kötü ondan sürekli içemedim.zayıflamayı beceremedim sen ne yapıyosun zayıflamak için tutamıyorum kendimi dayanamayp yiyorumyaaaa

canım ben bekliyorum adet olmazsam 28.gündede heme başlıyorum progestana sabah akşam 5gün içiyorum bittikden 3,gün sonra adet oluyorum canım ama hayıta başlaayı 1ay oldu bakalım kendımı deniycem ne kadar zamanda adet olcam inş. hayıt işe yarar.ben diyete başladım montignac diyeti yapıyorum tavsiye ederim

canm o diyet nasıl bişeymiş?

canlarım..
sabah 9 gibi berbat bir karın ağrısı ile uykumdan fırladım.. wcde oturdum oturdum oturdum.. yok hiçbirşey yok.. midem bulanıyor bir yandan ay bana bişi oluyor dedim.. sonra kalktım aynada ne göreyim.. bembeyaz olmuşum hortlak gibi. öyle korktum ki.. hemen eşimi aradım, 20 dakika sonra geldi.. acile gittik.. apandist olabilir bilmem ne falan filan derken idrar, kan tahlilleri alındı hemen bana serum takıldı.. gebelik olabilir düşüncesi ile hcg istendi.. değerim 1.77 çıktı doktor şüpheli dedi.. ama yok benim ağrım geçmiyo.. genel cerrah geldi falan filan bakıyorlar sürekli.. eeee durum ne diyorum apandist olabilir ama yumurtalık kisti de olabilir. gerizekalılar hiçbiri de gel bi ultrason yapalım demedi.. kendi doktorumu aradım tahlil sonuçların ile çık hemen gel bakayım dedi.. neyse çıktık gittik, ultrasona aldı hemen.. bu neeeee nasıl büyüdü bu kadar diyor.. kadın şoka girdi.. 9 cm'lik bir kistim var sağ yumurtalığımda.. şok olduk ikimizde.. arka tarafından kan sızdırıyor dedi.. ben iyice bir korktum.. ağlamaya başladım.. laparoskopi yapabiliriz dedi.. şiddetli dayanılmaz ağrın olursa eğer gece değilse beni ara.. hastaneye gider hallederiz hemen laparoskopi yapar alırız kistini dedi.. ay ben bunu duyunca iyice ağlamaya başladım.. çıktı odadan ben giyinip yanına gittim.. eşimi de çağırmış içeri, yazık eşimde elinde ultrason kağıtlarını görünce bebek var sandım onu göstermek için çağırdı sandım diyo :KK9::KK9: neyse işte odada da baya bi durumun vahametini anlattı.. şimdi adet olmayı bekliyorum eğer cmtesi gününe kadar adet olmamış isem duphaston içeceğim 3 gün.. pazartesi randevu yazdı.. adet olsam da olmasamda gideceğim.. keşke ilk ağrım olduğunda gitseydim doktora.. bu kadar ağrıyı günlerdir yaşıyorum.. inşallah bir an önce adet olurum ve yavaş yavaş da olsa kistim küçülür.. hemen ufalmasını beklemeyeceğiz bu bir kaç adet dönemi sürebilir dedi.. bakalım ne olacak..
yine geldi geldi beni buldu sorunlar.. Allah'ım çok büyük sınavdan geçiriyor beni.. sonu hayırlı olsun inşallah..
ben şimdi uzanıp dinleneceğim bol bol. ani hareketlerden kaçın patlama ihtimali var dedi.. bol bol dinlen dedi.. pek sık gelemem.. ama arada haberdar ederim sizleri de.. eğer 1-2 gün ortalarda görünmezsem bilin ki ufak bir operasyon geçirdim.. inşallah gerek kalmaz.. inşallah hemencecik gelir kırmızılarım..
tabii tüm bunları duyunca hemen ateş geldi aklıma.. o nalet ateş tablosuna göre çatlamıştı yumurtam.. ama orda büyümeye devam etmiş.. doktorum da çok üzüldü.. sürekli çatlamak üzereydi, formu çok bozulmuştu nasıl oldu bu deyip durdu.. neyse bu da yaşayacaklarım arasındaymış, Allah'ım başka dert keder vermesin..

canmya çok geçmiş olsun.keşke dr.n bu ay çatlatma iğnesi yapsaydı böyle olmazdı.bizim yumurtalar ne kadar çatlıcakmış gibi görünsede kendiğinden çatlamıyo işte.öyle sorunlar beni buluyo diye düşünme sakın.inşallah bian önce adet olursunda biraz küçülmeye başlar.okadar ağrı çektin keşke baştan gitseydin canmya neyse keşkelerin faydası yok.laparaskopiye gerek kalmadan küçülerek gider inşallah.bide üzülüp iyce yıpratma canmdinlen bolca patlamasın bide

selam kızlar dertlendim beni en iyi kadınlar kulubü anlar dedim buğün eşim bana çok kilo almışsın kötü olmuş dedi. ya kızlar ne hamile kalabiliyorum nede kilo veriyorum ne yapacagım ben evleneli 6 ay oldu bebek olmadı yok kist yok polikist derken kilo aldım 70 kilo oldum rejime gireyim diyorum oda en fazla 1 gün sürüyor gelecek ay koemen tedavisine başlayacm oda kilo yaparsa vede gebe kalamazsam yaş oldu 29 ben ne ara kilo verecem de bebek sahibi olacam doğum kontrol hapları beni mahvetti birde bu kiloyla hamile kalırsam yada hiç hamile kalamazsam saçma sapan bir sürü soru sanırım depresyoan girdim kızlar

sakinn ol canımm yaaa....dur daha kaç aylık evlisinnn...6 aylık demişsin galiba..hiçbir sorunu olmayan bile den getiremiyor bu kadar kısa sürede öle evlenim ilk ay hamile kalanları felan düşünmee....sende kesin pko teşhisi kondumu??eşin test yaptırdımıı??pko durumunu eşin biliyor ve bununla ilgili düşünceleri nee??sen onunlada böyle konuşmaa...bu gayet normal bi durumm bunu önce sen böle kabul et....ki bunu ben bu sayfada öğrendimm kabullendimm...sonra eşinede anlat oda kabul etsin sen böle konuşursan ona..oda sorunu büyütürrr...tabi şerbeti sen ayarla eşine göre...araştır icee..sonra onada anlatt...gelecek ay klomen demişsinn.klomen iştah açabiliyormuşş yemene dikkat edersen kilo aldırmaz....dr.sana klomen için 1 seneyi doldur der zannımcaa...çünkü çoğu pkolu kendiliğinden hamile kalıyorrr...ve kilo ver dicekk..dua et senin okadarda çok değil kilon tabi boy kaç bilmiyorumm..bak bendeki kiloya bide:):) 24 yaşındayım...boy..167.....kilo 96....tabi yeni 96 oldu:) 18 gün oldu diyete başlayalıı...100.6 yla...ve şuan 96 oldumm...sende başla iyi geliyor kilo...adet düzensizliğide varmı sende bende bide oda varrr....sözün özüü...bu hastalık nazlı bi hastalıkk elinden geleni yapacaksınn yılmadan...sabırlaa...benim dr bana demişte kendi haline bıraktığında bu hastalığı1. senedede hamile kalırsın 11 senedede...sabırlı ol elinden geleni yap allaha dua et sonrası allahın elinde...depresyona girmekk yokk...ne merak edersen yaz burda elimizden geldiğince yardımcı oluruz hepimizz...bende azzz krizler geçirmedimmm...bi işe yaramadıı...dahada kilo aldırır:)

hemen metformine başlamanı tavsiye ederim

canım ne kadar güzel bu yaşadığın duygular Allah bizlerede yaşatsın seninde yavrunu kucağına almayı nasip etsin.senin hamile kaman beni çok etkilemişti.yumurtalıklarıma baktırayım die kontrole gidip keseyi görmen.evet rabbim ol deyince oluyor sen ve yavrun Allaha emanet olun canım.
.
sağol canım sen de bir sürpriz yaşa inşallah en yakın zamanda

canlarım..

canım okuyunca tuylerim diken diken oldu ,çok üzüldüm inşallah çabucak geçer:KK43:

amin canım çok güzel bir dua... duanın kabul görmesi duasıylaaaa...

canım ben evli değilim ama bende doğum kontrol hapları yüüznden 6 ayda 11 kilo almıştım. eskiden bir ay düzenli bir ay düzensiz adet görebiliyordum . dkh bıraktıktan soonra kendiliğinden adet olamdım. çok doktor değiştirdim en son bu konuda iyi bir dokrtor buldum metformin verdi bana illk aldığım kiloları verceğim. sonrasını durum elirleyecek . doktorum kendiliğinden de düzenen girebiliri kiloları veririsen dedi. bir doktoruna danış derimmm. daha yolun başındasınn

mızlar meraba. daha öncede yazmıştım buraya. Allah herkesin yardımcısı olsun gönlüne göre versin inş. ben 5 aylık evliyim. kilo aldım baya.63 kiloyum şu an:KK43: çok üzülüyorum kilo veermem lazım bi an önce.hamilelik için daha çalışmalara başlamadık doktora gidicem inş. ne dicek bakalım.birde soğan kürü denemek istiyorum.kilo vermek için önerebileceğiniz özel bişey varmı kızlar??

canlarım..

İyiakşamlar canım çok geçmiş olsun Allah şifa versin çok üzüldüm okuyunca:KK50:Allah beterinden korusun tuncs bence çok çocuk durumunu kafaya takma önce senin sağlıgın önemli çocugunda zamanı vardır elbet üzülme yani Allahtan hayırlısı bol bol dua et.İnşllh bişeyin çıkmaz kısa zamanda iyi olursun dinlenmene bak sen görüşürüz:KK16::KK19:

mızlar meraba. daha öncede yazmıştım buraya. Allah herkesin yardımcısı olsun gönlüne göre versin inş. ben 5 aylık evliyim. kilo aldım baya.63 kiloyum şu an:KK43: çok üzülüyorum kilo veermem lazım bi an önce.hamilelik için daha çalışmalara başlamadık doktora gidicem inş. ne dicek bakalım.birde soğan kürü denemek istiyorum.kilo vermek için önerebileceğiniz özel bişey varmı kızlar??

Allah mesut etsin canım:nazar:.Yeni evlisin daha ama önceden tedbir alman güzel.Evet doktorlarında ilk dediği kilo verin oluyor.Sende pkomu var neden hemen soğan kürüne başlamak istiyorsun.Bende sağlıklı beslenme ve sporla kilonu verirsen daha iyi olur.Ben kilo için keten tohumu adet düzensizligi içinde hayıt tohumu kullnıyorum.

Çok anlamlı bir dua Amin canım Allah dualarımızı kabul etsin hakkımızda hayırlısını versin:KK16:

tunccs ecrin87 bahar27 bicim teşekkürler hepinize. bicim,tunccs yeni kararlarınız hayırlı olsun ,tunccs bence eşinle konuş bu konu yokmuş gibi davransın sürekli dile getirmek olumsuz etki yapar sana. ona birşey olmuyor tabi ,her ay hüsrana uğratan bizim vücudumuz. kendimizi eksik gibi hissettiriyor bu düşünceler. ama bu bizim suçumuz değil ki.

canım kendini nasıl hissediyorsan öyle yap sakın ortamlara girmeye zorlama kendini. hangi arkadaşının yanında mutluysan onunla görüş. başka kimseyi dinleme,görüşme.
bir arkadaşım var 8 yıldır bebeği olmuyor,çok üzgün olduğu halde hiç belli etmez hep ortamlara girer neşelidir kahkahası boldur. yapı işte. ben öyle olamadım hiç. içim neyse dışım da onu belli ediyor. duyduğum en ufak laf içime saplanıyor çıkmıyor. bazen ben de düşünüyorum acaba milletin sorusuna "evet hamileyim" diyebilecek olmak mıydı istediğim? ama inan gene kimseye söylemek istemiyorum kimse benim yaşadığım hayal kırıklıklarını ya da mutluluğumu anlayamaz çünkü. inanmıyorum "aa çok sevindim" diyen kimseye. boşver milleti,onlar senin gözünde hep aynı kalacak. sen de onların.

doktora hiç cevap vermedim canım normalde altta kalmazdım ama ailece tanışıyoruz uzaktan da olsa. annem babam mahcup olmasın diye sustum.
hiç belirti yaşamadım canım adet günümü 10gün kadar geçince başladı belirtiler.göğüs ağrısı mide bulantısı hep sonra oldu. adet günü geldiğinde sadece adet olacakmışım gibi karın ağrım vardı ama biraz daha değişik ağrılar.

10 haftalık canım,sağolsun evet çok geniş bir doktorum var :p
aynı endişeleri yaşadık beraber..ama sıra herkese geliyor gördük değil mi canım,Allahın mucizesi OL dediğinde olacak..keşke olacak zamanı bilsek de, rahatlasak, bu günleri kaygısız geçirsek.. olsun ,hemen hamile kalsaydım şu anki duyguları yaşamazdım diyorum..sanki kalbimde, beynimde, bakış açımda başka insanların bilmediği kapılar açıldı.onların görmediklerini görüyorum, hissetmediklerini hissediyorum çevreme baktıkça..yavru bir kedi bile içimi titretiyor.

Canım negüzel duygularla belirtmişsin anneliği hamilelikte daha hassas olunuyor sanırım.Evet Allah ol dedimi oluyor.Darısıda bebeğine kavuşmana inşllh ozman dahada bir duygusal olursun herhalde:KK16::emir_bebek:

123m ne kadar kilon var ki ? ben 53 kiloya düştüm doktor devam diyor halaa..

üşütttüm ben canımmm akşam midemde de fena gaz vardı nete bile giremedimmm... sen nasıl oldun adet oldun mu ?

kilo konusunda hassasiyet çoğu kimse de var canım buradan seni göremiyorum ki görsem bile ne olacak takma o kadar kafaya .. peki kilonu ver de dekii şu kilodan bu kiloya indim kızlarrr :KK3: haberlerini bekliyorumm bahar :KK9:

bicim kız geçmişi okuudm azıcık dün üşüttüm girememiştimm. çok güldürdün beni . ne kadar çok ütü yapıyorsun :KK1:

tuncss adet oldun mu tatlımm?

veee diğer kızlar nasılsınız bakalımmmm

İyiakşamlar canım yok artık takmıyorum çünkü elimden geleni yaptığıma inanıyorum.İnşllh canım ideal kiloma gelince söylerim tabiki teşekkürler desteğin için:KK16:

canım ya ne güzel yazmışsın.... ben de sana katılıyorum aslında ve sen çok iyi birisin ne güzel akıl vermişsin... kafam biraz karışık ama sanırım hislerimi dinleyeceğim....
hayıt kim ne derse desin güzel bir bitki bizim hastalığımıza iyi gelen bir bitki... bence sende de işe yarayacak....
kesinlikle işe yarayacak düşüncesi ile iç sen de ben tohumunu kullanırken öyle yapmıştım....
inşallah canım bence de aklımızdan silinsin beynimiz psikolojimiz rahatlasın.... ve habersiz gelsin miniklerimiz....2012 de :))

ben de bırakmayacağım tedaviyi ama ara verme düşüncesindeydim doktor devam et dedi... kafam karıştı.... ben hala akışına bırakma düşüncesindeyim sanırım hislerimi dinleyeceğim.... ben yoruldukça eşimde etkileniyor yoruluyor....

adetin baya gecikmiş ve göğüste acı gerginlik vs adet belirtilerin var mı? ama her durumda bu gecikme için progestana başla canım....
200 lük al ve sabah1 akşam 1 5 gün iç bence.... sonra adetin sökecek zaten test yaptın mı? ilacı içerken testini de yap...

maşallah ufak daha ama organlarının tamamlandığı süreçte....ayy ne güzel dediğin gibi dün moralim bozuldu doktordan çıktığımda ağlamak istedim yine ama sonra sen geldin aklıma ne kadar sıkıntılıydın nete bile az geliyordun umutsuzdun sonra birden sevindirdi meleğin seni ve bunu düşünce dedimki kendi kendime umut her zaman vardır üstelik eşimde sıkmıyor beni bu konularda ben rahat olmaya devam edeceğim diye düşündüm kendi kendime... anne olmanın güzelliklerini yaşamaya başlamışsın bile şimdiden canım anladığım kadarıyla duygusallaşmışsın, hassaslaşmışsın bunlar çok güzel hisler... Allah bizlere de yaşatsın...:KK9:

İyiakşamlar bicim sende haklısın canım insan ister istemez yoroluyor ama inşallah çabalarının karşılığını alıcaksın Allahın izniyle.:KK16:

hepinize binlerce sımsıcak teşekkür.. desteğiniz ilginiz ve her daim yanımda olduğunuz için.. seviyorum uleeyyyn sizi :KK9:)

canım yaa nolmuş böyşe çok geçmiş olsun üzüldüm valla hee yat dinlen kendıne dikkat et canım benım hakkında hayırlısı olsun bizide merakda bırakma arada gel tamammı

saol canım.i iyi oldukça gelirim merak etme.. sizden uzak kalamıyorum :KK9:

ay olaya bak ya şok oldum iyiki gitmişsin doktora tabiki keşke daha önce gitseydin şu kist olaylarınada sinir oluyorum bu kadınlık ne kadar gıcık birşey bazen :KK43: çok geçmiş olsun cnm doktorunu dinle bol bol dinlen cnm inşallah hemen kırmızıların gelir Allah yardımcın olsun beterinden saklasın cnm..

ayy valla sorma iyiki gitmişim.. o ağrıları da kistim olduğu yerde dönüyor diye yaşıyormuşum.. artık çok büyüdüğü için dönmesi esnasında dayanılmaz ağrılar yaparmış.. sabah yaşadığım da aynen böyle kist efendinin dönmesinin ağrısı imiş.. arkadan ufak ufak kanama yapmaya başlamış kistim.. inşallah tez zamanda gelir kırmızılar.. dualarına da kalpten kocaman amiiiin..

aman tanrım yaaaaa ne üzüldümmm tuncsss.çatlamadı hergünde metformin alıyorsun onun etkisi ile bu kadar büyüdü herhalde ayyyy çok geçmiş olsunnnnnnnnn.ayyy bendede ağrı var bende gidip baktırayım bariii korktum vallahiii.canımm İNŞALLAH AÇARSINNNN TEKRAR TATLIM DENE MİDENE BİŞEY OLMAZSA HEMEN SOĞAN KÜRÜNE BAŞLAAAAA CANIMMMMMM.SOĞAN ÇATLATIR ONU EMİNNNN OL.belki midene zarar vermezzzzzz hem bu kürede başlamış olursunnn.

canım metforminden değil klomenden.. bir daha asla ama asla çatlatma iğnesi olmadan durmam.. çatladı dese bile yok vur sen iğneyi diyeceğim :KK9:
soğan moğan yapamam bu durumda.. korktum ben çok.. kist ciddi büyük.. eşimle hesapladık, büyük boy portakal ya da greyfurt gibi birşey.. yani öyle küçük birşey değil..

ay canım benim rabbim şifa versin bende 3 döngü öncesi yaşamıştım benimkide seninki gibiydi ama agrım yoktu dr adet gecikmesiyle gittim dogum kontrol hapıyla atıldı inş.seninde atılır operasyona gerek kalmaz allah yardımcın yardımcımız olsun herşey yoluna girer inş.

saol canım..sana da geçmiş olsun.. senin de mi böyle 9-10 cm'likti kistin? benimde gecikmenin sebebi kistmiş.. adet olmayabilirsin bile dedi.. bakalım ne olacak.. beklemekten başka birşey gelmiyor elden..

tuncss çookk geçmişşş olsunn valla çok üzüldümm okuyuncaaa..bizim bu hastalıkk böyle dikkatt et kendinee....gecer inş..nasıl olmuşda büyümüşş o okadarrrr??dr bişi demedimi...dikkat et kendine dinlen dediyse dinlennn...arkadaşın dediği gibi soğan kürü işe yarayabilirrr.....

valla doktor bu klomenli tedavide olabilir dedi.. ama bu baya büyümüş dedi.. o da çok üzüldü.. daha öncede kistim olmuştu.. ama o zaman 5 cm filan birşeydi.. yine klomenli bir ayımda iğne olmama rağmen çatlamamıştı.. bu sefer çok ciddi boyutlarda ve çok riskli.. inşallah tez zamanda adet olurum da atılır yavaş yavaş..

ayyy korktuğun başına geldi canım :KK43:( çok üzüldüm laparoskopi olmanı tavsiye ederim bence o kisti bekletme derim ben çok büyük çünkü Allah korusun bir an önce aldır canım...
bak ya neleri düşündün üzüldün meğer içinde bomba varmış patlamasından korkar insan sakın kalkma tamam mı? demek testte çıkan 2. silik çizgi kistmiş.... 1.77 lik değer de kisttendir... ayy çok sinir bozucu...ama eminimki bunu da atlatacaksın canım...karar senin ama ben senin yerinde olsam hemen aldırırdım onu.... 9 cm kocaman nasıl dayanıklıymışsın ki onu farketmedin... ağrısı da çok olmuştur...

canım doktorum hemen laparoskopiye gerek yok bekleyeceğiz dedi.. progestandan dolayı adet olman gerek ama olmama ihtimalin yüksek rahim duvarın çok ince dedi.. o nedenle duphaston verdi. cumartesi sabahı adet olmamışsam içeceğim duphastonu.. bende düşünmüyorum değil yarın olmadı bi arayıp konuşayım doktorla.. sorayım alınsa daha iyi olur mu ki filan diye.. valla bende kendime şaştım.. ve bir kez daha anladım ki ben her ne kadar nazlı gibi dursam da ağrı acı konusunda dayanıklıyım sanırım :KK9: valla eşimle kistin boyutlarını ortalama ölçerek koskocaman bir portakal olduğuna karar verdik.. ya düşünsene resmen sağ kasığımda bir portakal ama iri bir portakal taşıyorum :KK9: Allah'ım inşallah adet olurum da erkenden kurtulurum şu kistten.. bu arada ağrısı sabah çok feciydi.. doktorun dediğine göre kist olduğu yerde dönermiş o esnada da ağrı yaparmış. benim kist artık çok büyüdüğü için de ağrısı çok şiddetli olmaya başlamış. zor valla çok zor.. Allah'ım kimselere vermesin..

tuncss canım öncelikle sana çok geçmiş olsun ... yazdıklarını okudum ve çok üzüldümmm :2: bir tedavi gördün mü bu ay nasıl o kadar büyüdü kistin Allah korusun inşlalh patlamz da erir.. patlayınca çok ağrılı olur sana zarar vermez inşallah.. doktorunun önerileri iyi bence .. ihmal etme canım çoookkk geçmişşş olsunnn

saol canım.. inşallah dediğin gibi olur erir gider.. patlarsa zaten dayanılmaz ağrın olur dedi doktor.. inşallah sıkıntı olmaz..

canım çok geçmiş olsun yaaa çok üzüldüm ne beklerken nelerle karşılaşıyoruz moralini yüksek tutmaya çalış genede.geçicek bu günler tedavini ol Rabbim yardımcın olsun.

moral filan kalmadı valla.. kisti gördüğüm andan beri sürekli ağlıyorum.. çok korktum.. inşallah sıkıntı çıkartmadan yok olur gider..

canmya çok geçmiş olsun.keşke dr.n bu ay çatlatma iğnesi yapsaydı böyle olmazdı.bizim yumurtalar ne kadar çatlıcakmış gibi görünsede kendiğinden çatlamıyo işte.öyle sorunlar beni buluyo diye düşünme sakın.inşallah bian önce adet olursunda biraz küçülmeye başlar.okadar ağrı çektin keşke baştan gitseydin canmya neyse keşkelerin faydası yok.laparaskopiye gerek kalmadan küçülerek gider inşallah.bide üzülüp iyce yıpratma canmdinlen bolca patlamasın bide

saol canımcımmm, dediğin gibi çatlatma iğnesi keşke olsaydım. ama bunu da yaşamam gerekiyormuş.. her şerde bir hayır vardır derler.. Allah'ım bunda da bir hayır gizlemiştir benim için.. insanların yüzlerini görmemi sağlıyor işte.. kıvrım kıvrım kıvranıyorum iki sokak ötemde ana baba dediğim insanların umru değilim.. bunları görüyorum işte.. keşke gitseydim ilk ağrı yaşadığımda doktora ama işte dayanamazsan gel dedi.. maşallah bende de dayanıklılık durumu pek bi iyiymiş.. anladım bir kez daha ve kesinlikle bu dayanıklılıkla Allah'ım eğer yazmışsa bebeğim olursa normal doğum yaparım :KK9: bak bu halde bile neler düşünüyorum.. dinleniyorum, kalkmıyorum nerdeyse hiç.. zaten hareketlerim çok kısıtlı.. uzanamıyorum sancım oluyor.. ya da eğilemiyorum falan filan işte.. amaaaan geçip gidecek bu da..

canım okuyunca tuylerim diken diken oldu ,çok üzüldüm inşallah çabucak geçer:KK43:

valla benimde koca kisti ekranda görünce tüylerim tavan yapıp, biranda ağlamaya başladım.. ama öyle ağlamak ki doktor bile şok oldu beni öyle görünce ama tutamadım kendimi.. feci oldum.. hatta hala ara ara ağlama krizi tutuyor.. ama bunun sebebi kist değil alt üst olan moralim.. ve yapayalnız olduğumu bir kez daha anlamam.. iyi ki kocacım ve kendi ailem var.. geri kalan kimseden hayır yokmuş bana anladım işte bir kez daha.. Allah'ım dertleri verirken içlerine birer sebep yüklüyor.. bunda da vardır bir sebep.. Rabbim dert verip derman aratmasın..

İyiakşamlar canım çok geçmiş olsun Allah şifa versin çok üzüldüm okuyunca:KK50:Allah beterinden korusun tuncs bence çok çocuk durumunu kafaya takma önce senin sağlıgın önemli çocugunda zamanı vardır elbet üzülme yani Allahtan hayırlısı bol bol dua et.İnşllh bişeyin çıkmaz kısa zamanda iyi olursun dinlenmene bak sen görüşürüz:KK16::KK19:

çok teşekkürler.. amiiin diyorum.. bence de öncelik benim sağlığım.. eşimde öyle diyor.. inşallah herşey güzel olacak..

Canım negüzel duygularla belirtmişsin anneliği hamilelikte daha hassas olunuyor sanırım.Evet Allah ol dedimi oluyor.Darısıda bebeğine kavuşmana inşllh ozman dahada bir duygusal olursun herhalde:KK16::emir_bebek:

İnşallah canım bebeklerimize kavuşalım hepimiz:emir_bebek:

resmen şok oldum çok geçmiş olsun aman ufacık ihmal nelere mal olur sakın peşini bırakma bencede bicimin dediği gibi aldır kistini ufalsın diye bekleme.çünkü patlaması ciddi hasar verebilir bilinemezki.ağır felan kaldırma sakın bide üşütme sakın üşüttümmü dahada azar benimde bi kere başıma gelmiştigidip baktırmıştım kistten demişti doktor ama boyutunu hatırlamıyorum korkulacak bişey yok demişti geçmiş zaman.Rabbim tez zaamnda hayırlara ulaştırsın.

anladım bicimcimm.. kolay gelsn bilirm ev hanımlığı kolay değil zatennn.. 2 yıl atanamamıştımmm ev kzıı olmuştumm bunalımlara bile girmiştimmm :2: kolay gelsinnn..

bicim ya benim iştahım tamamen gitti zorla yemek yiyorum :2:
canım neden gitti iştahın gerçi ktü bişey değil bu ama az yiyorsan mutlaka vitamin takviyesi yap ki zayıf düşme tamam mı?

canım kilo sorunun için busmaiye katılıyorum metformin yani glifor içebilirsin bol su içmelisin ve spor yapabilirsin...

canm adet belirtilerimde göğüslerimde hiç ağrı felan olmaz.test yapmadım canm dr.mu da aramadım ama tuncss'un anlattıklarından sonra yarın arayıp dr.a giderim heralde ya da bi ararım.ama progestana başlamak da mantıklı aslında.hergün unutuyorum dr.u aramayı test almayı.testide sırf dr. gel kan testi yapalım demesin diye istyorum yoksa ümidim yokta.
bence test yap doktora da git canım ihmale gelmez böyle şeyler....
kendimizden umut etmiyoruz gebelik olamaz diye ama belli de olmuyor... yani test yapmadan bilemeyiz...
inşallah şu güzel haber birimizden gelsin artık...
ya kıslar doktor bana progestan+klomen verdi hamişlik için bu sekılde kullanan varmı?
klomen bittikten sonra yumurta gelişir çatlar çatlama olduktan sonra progestana başlanır...
bebek olursa tutunsun diye...
İyiakşamlar bicim sende haklısın canım insan ister istemez yoroluyor ama inşallah çabalarının karşılığını alıcaksın Allahın izniyle.:KK16:
inşallah canım hepimiz çabalarımızın karşılığını alacağız...

canım doktorum hemen laparoskopiye gerek yok bekleyeceğiz dedi.. progestandan dolayı adet olman gerek ama olmama ihtimalin yüksek rahim duvarın çok ince dedi.. o nedenle duphaston verdi. cumartesi sabahı adet olmamışsam içeceğim duphastonu.. bende düşünmüyorum değil yarın olmadı bi arayıp konuşayım doktorla.. sorayım alınsa daha iyi olur mu ki filan diye.. valla bende kendime şaştım.. ve bir kez daha anladım ki ben her ne kadar nazlı gibi dursam da ağrı acı konusunda dayanıklıyım sanırım :KK9: valla eşimle kistin boyutlarını ortalama ölçerek koskocaman bir portakal olduğuna karar verdik.. ya düşünsene resmen sağ kasığımda bir portakal ama iri bir portakal taşıyorum :KK9: Allah'ım inşallah adet olurum da erkenden kurtulurum şu kistten.. bu arada ağrısı sabah çok feciydi.. doktorun dediğine göre kist olduğu yerde dönermiş o esnada da ağrı yaparmış. benim kist artık çok büyüdüğü için de ağrısı çok şiddetli olmaya başlamış. zor valla çok zor.. Allah'ım kimselere vermesin..
canım kurtulacaksın bu kistten ağlama sakın üzülme tamam mı?....
bence küçülmeden atılamaz bu kist 7cmlik kistleri bile küçülemediğinden alıyorlar çoğu zaman bu kist nasıl atılır ki vücuttan dediğin gibi kocaman 9cm az değil gerçekten de iyi durmuşsun :26: sakın endişe etme ama yarın doktorla bir daha görüş bence.... inşallah doktorun haklıdır reglle gider ama bence bir daha görüş doktorunla açıkçası ben senin için endişe ettim... yumurtalık 3.5 cm kist 9 cm yani akıl mantık almıyor canım Allah korusun... Allah korumuş seni sakın daha fazla bekleme....benim şahsi görüşüm canım ve bir an önce kurtul, iyileş canım :KK9: :nazar: güzel arkadaşım nazar değdi sana...

kızlar benim buradaki doktorum beni üzdü ya 69 kiloydum ben 78 oldum 4 ayda bana dediki gebeliğinde ilerleyen aylarda sorun yaşarsın ne gibi dediğimde off orasını sölemek bile istemiyorum halbuki yemiyorumda neden böyle oluyor bu nasıl bir kısır döngü.çokda dikkat ediyorum güya meyve yiyorum bal yiyorum hep yarasın sağlıklı olsun diye hamur işi yemiyorum ama bu kilon hayrı alamet değil dedi gerçi ultrasonla bakmadı burada karşı komşumuz ama canımıda sıktı yani.

X