Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

allah mesut etsin canım:nazar:.yeni evlisin daha ama önceden tedbir alman güzel.evet doktorlarında ilk dediği kilo verin oluyor.sende pkomu var neden hemen soğan kürüne başlamak istiyorsun.bende sağlıklı beslenme ve sporla kilonu verirsen daha iyi olur.ben kilo için keten tohumu adet düzensizligi içinde hayıt tohumu kullnıyorum.

evet canım pco var. Kistler için istiyorum soğan kürünü. Ama doktora da dnaışcam bugün. Ne dicek bakalım. Hamile kalmak istiyorum çok beklemeden. Ilerde zor olur diye korkuyorum:KK43:

slm kızlarrrr :KK3: nasılsınızzzzz ne zamandr giremiodum geçmişe şöle bi göz attım da tuncss :KK43:( cok üzüldüm arkadasım ya inş en kısa zamanda kurtulursun kistinden bicimm sen nasılsın ? gyaman 123m nasılsınız kızlarrrrr ve dier tüm kızlarrrr hadi artk birinizz hamişş haberi verin yeni yılaa sevinçle girelmmmm :KK16:

slm kızlarrrr :KK3: nasılsınızzzzz ne zamandr giremiodum geçmişe şöle bi göz attım da tuncss :KK43:( cok üzüldüm arkadasım ya inş en kısa zamanda kurtulursun kistinden bicimm sen nasılsın ? gyaman 123m nasılsınız kızlarrrrr ve dier tüm kızlarrrr hadi artk birinizz hamişş haberi verin yeni yılaa sevinçle girelmmmm :KK16:

slm cnm bend euzun zamandır gelmiodumm.bendede en son zehirli guatır çıkmıştı bilmem okudunmuu meğer ebbeğim ondan dolayı olmuomuşş

canım neden gitti iştahın gerçi ktü bişey değil bu ama az yiyorsan mutlaka vitamin takviyesi yap ki zayıf düşme tamam mı?

evet bicim ya nedendir bilmiyorum doktoruma soracağımmm. metformin özellikle b grubu vitaminlerin alımını engelliyor diye okumuştumm. bu ara çok unutkan olmaya başladım bi tahlil yaptıracam bi ara tatile gireyim bütün planlarım için o zmanı bekliyorum.

canım günaydın öncelikle geçmiş olsun
okuduğum kadarı ile sen de kist oluşmuş kısaca kendi hikayemden bahsedeyim..ben de senin gibi birgün uykumdan sıçrayarak uyandım inanılmaz bir ağrı idi.. adet falan olmamışım ama ağrı ağlatacak kadar şiddetli idi..hemen g,tmedik dr a. 3 gün sonra daha da şiddetlendi ve gtik acile hemen.. gebelik testi yapıldı ama dr lar hep apandisttten veya kistten şüphelendi. sonuç BETA HCG 145 çıktı yani hamilelik vardı ama doktor hamilesin demedi bana hemen usg ye soktu sağ tarafımda 4.5 cm lik basit kisit vardı.ne yapacağımızı bilemedik tabi dr lar takipe alacaz dedi. çünkü gebelik hormonları ile büyüyebilr bu kist dediler ki dedikleri giib de oldu...:KK50:

1 hafta sonra usg de kistim 5.5 cm oldu.. bu arada keseyi de gördük ama ağrılarım inanılmaz artıyordu. diğer usg de 6.5 sonra 7.7 cm soonra 8cm derken en son 9 cm olmuştu.. tabi benimkisi tamamen gebelik hormonlarımdan kaynaklanan bir kist büyümesi idi. gebelik olmasaydı adetle atılma ihtimali yüksekmiş..

en son dr ların geinel kanısı kisiti almaktı.. bu arda başka hastaneye de gtik ağrılarım gene çok vardı sonradan ordaki doktor yarın hemen laporoskopi yapmamız lazım dedi patlar karın içine döner kendi etrafında gibi şeyler söyledi.. korktum tabi sonra içime sinmedi kendi dr uma tekrar gittim.. kendi doktorum alttan iğne ile içini boşaltma yanlııs idi..
yani karından falan değil ve kesme falan yyok..

bu arada ben yurtdışındayım. türkiyeden eşimin doktor arkadaşarına usgl sonuçlarımızı yolladık. ablam doktor o da kadın doğumcu arkadaşarına sordu.. böyle birşeyin olduğunu fakat türkiyede genelde laporoskopi yanlısı olduğunu öğrendik ama bu allttan iğne ile giirp içini boşlattma eskiden beri yapılan bir sistemmiş.
sonuçta 7 haftalık iken operasyon geçirdim 5 dk lık bir şey derin bir uyku veriliyor. (buarada kisiitm operasyon günü 10cm idi). tam anestezi değil yani.. sonuçta kisitimin içi boşaldı.. ama sadece dış kılıfı kaldı.. tam sıfırlanmadı tabi kılıfı kaldığı için.tam sonuç laparoskopi ile tabiki...
düşünsene canım hem gebe hem de ksit yan yana ve kisitm bebeğimin kesesinden çoook daha büyüktü
bir yandan ağrılarım var bir yandan da içimde atan bir kalp ve az da olsa anestezi aldım.insan korkuyor tabiki canım ama çok şükür atlattım şimdi 27 haftalık hamileyim ve ksitm ile bir sıkıntı yaşamadım..:nazar::nazar::nazar:
sen şimdi ilaçla sökülemsini bekle ama bu arada doktoruna kistin içini boşaltma operasyonunu hakkında bilgi al.senin durumunda olanlara uygulanıyromuymuş.ama inş buna da gerek duymadan ilaçla sökülür kistin
canım senden bir ricam ani hareket yapma ve ağır kaldırma eğer mümkün ise uzat ayaklarını..kistin küçük değil sonuçta. ben sürekli yattım dönme ihtimali olmduğu için
sorcağın bir şey olursa cevaplarım tekrardan geçmiş olsun

canım okudum .. sonu güzel olmuş neyse ki Allah korumuşşş çoook geçmş olsun inş tuncs da atlatacak sorun olmadannn
benim ayaklarım çok üşüyor kızlar hiç ısıtamıyorum kendımı niye böyle oldum ki napsam acaba :26:

benm de eskiden çok üşürdü hem de aşırı metformin kullanalı unuttum ayak üşümesini.. :KK3: üşüdüğü zaman hareket etmeye çalışırdım ben ecrinn faydalı oluyor

slm cnm bend euzun zamandır gelmiodumm.bendede en son zehirli guatır çıkmıştı bilmem okudunmuu meğer ebbeğim ondan dolayı olmuomuşş

evet canım bundan dolayı olmadığını duydum yakın arkadaşım da bu nedenden dolayı tedavi görüyordu atom tedavisiydi .. çok ateş basardı kızcağıı... sen neler yapıyorsun nasıl bi tedavi görüyorsun ?

canım metformin ve diğer hormon ilaçalrı düzenli kullnaılması gerekir yoksa vücudun dengesi iyice bozulurr.. bazılarında tam başlasa da yan etki olmaz ama yüz kızarıklığı sararma falan yan etkisidir gçiyor zamanla . bol su tüketmesi gerekiyor.

tam içmesi lazım diyorsun ya canım alışma evresinde yani 10 gün falan yarım yarım almayı tavsiye ederim. bende ilk bütün başlamıştım. öldüm öldüm dirildim kısaca bunu diyebilirimm

hmm yani günde 1 defa yarım alsın dmi 10 gün boyunca? bde kaç mg lık kullanıyosunuz siz?

canım bak kistin içi boşaltılabiliyormuş içi boşalırsa canım adetle atabilirsin... ama inşallah kendiliğinden küçülür...
ama dinlenmek zorundasın canım boşver işleri bir süre.... annene de gitme yolculuk iyi gelmez patlayabilir doktorunla görüşmeden bişey yapma...

tamam tamam.. oturuyorum oturduğum yerde.. ama çamaşır yıkadım bi sürü.. yavaş yavaş uzanmadan asıyorum.. sıkıntı yok.. çorba pişirdim kendime bir de.. iyiyim çok şükür.. Allah'ım başka dert keder vermesin.. doktorla pazartesi randevum var bu boşaltma işini soracağım.. inşallah yok olur gider..

saol canım benim.. inşallah kolaylıkla atlatırım bu süreci.. bencede artık birileri çıkıp gelsin hamileyim desin..

dün pek pozitiftimm...ama bugun tamm tersii bunalımlardayım canım sıkılıyorrr...bende üşüyorum ECRİNN..benim ayaklarımda ellerimde ısınmıyorrr...bide BİCİMM saç dökülmeside mi pkodann...yaw benim öncesinde pek dökülmesdi ama evlendikten sonra bu ilaçlarmıdır nedirr hiç durmadı dökülmesiii...sizinde dökülüyormu arkadaşlarrrr....böle dökülecekmi hep...bu hastalık ne acayipp bişi yaaaaa....ne kafada saç bırakacak sonunda nede bende benlikk...

[dün pek pozitiftimm...ama bugun tamm tersii bunalımlardayım canım sıkılıyorrr...bende üşüyorum ECRİNN..benim ayaklarımda ellerimde ısınmıyorrr...bide BİCİMM saç dökülmeside mi pkodann...yaw benim öncesinde pek dökülmesdi ama evlendikten sonra bu ilaçlarmıdır nedirr hiç durmadı dökülmesiii...sizinde dökülüyormu arkadaşlarrrr....böle dökülecekmi hep...bu hastalık ne acayipp bişi yaaaaa....ne kafada saç bırakacak sonunda nede bende benlikk...

benim doktora gitme nedenim saç dökülmesiydi canım evet pkodan dolayı dökülüyor adetlerini düzene koyduğunda gidiyor. başka hangi ilaç kullnıyorsun onlarda ekstra yapabiliri

hmm yani günde 1 defa yarım alsın dmi 10 gün boyunca? bde kaç mg lık kullanıyosunuz siz?

ilk başlayacaksan canım 1 tableti böl birini sabhtan al diğerini de akşam yemeğinden sonra al 10 gün böyle kullan. sonra sabah ve akşam 1er tane iç. sakın bol su içmeyi ihmal etme günde 8 bardak su içmelisin kilo vermene de yardımcı olur .. 850mg metformin canım tablete öle yazıyor. geçmiş olsun

adet oldum dün gece belim kopacak gibi ağrıyordu ve geldi sonunda çok lazımmış gibi :) bu yıl bana iyi gelmedi inşallah 2012 bize uğurlu gelir inşallahh

adet oldum dün gece belim kopacak gibi ağrıyordu ve geldi sonunda çok lazımmış gibi :) bu yıl bana iyi gelmedi inşallah 2012 bize uğurlu gelir inşallahh

hiç lazım olmadıkları halde yüzsüz yüzsüz geliolar ama neyse bebiş olmadı takdirde gelmeleri bizim için iyi canım dinlen bel agrısı kasık agrısı karın agrısı çok zor bide ben istifra ederim çok kötü bi şekilde

merhabalar herkese iyi akşamlar..geçmişi okuyamadım ama inşallah herşey yolundadır..pozitif olalım ki bebişlerimiz bize rahat gelsinler:emir_bebek:
bende adet olucam bi türlü olamadaım..pko teşhisi konmadan önce yani 1-2 ay önceye kadar 30 günde bir olurdum..3 gün gecikti şimdi yine..heryerim ağrıyor..bi türlü gelmedi kırmızılar..:KK52:
bide kızlar beraber çalıştığımız bi arkadaş var..aynı benim gibi 1 yldır istiyodu..hiçbi sorunu yoktu..bu ay hamile olduğunu öğrendik..hemde değeri 13950 (maşallah) 2 tane kese göründü maşallah..Rabbim bizlerede nasip etsin..(amin) onun haberini alınca çook sevindim ama nedense bekleme kararımı gözden geçirmeye karar verdim..ne dersiniz kızlar..glifora bu ay başladım..3 ay kullanmaya devammı ediyim..yoksa bu ay adet bitimi filmi çektirip klomene mi başlayayım..bana bi akıl verin..eşim bekleyelim diye tutturdu ama 1 yıl oldu..ben artık bebek sahibi olmak istiyorum Allahın izni ile..

sakinn ol canımm yaaa....dur daha kaç aylık evlisinnn...6 aylık demişsin galiba..hiçbir sorunu olmayan bile den getiremiyor bu kadar kısa sürede öle evlenim ilk ay hamile kalanları felan düşünmee....sende kesin pko teşhisi kondumu??eşin test yaptırdımıı??pko durumunu eşin biliyor ve bununla ilgili düşünceleri nee??sen onunlada böyle konuşmaa...bu gayet normal bi durumm bunu önce sen böle kabul et....ki bunu ben bu sayfada öğrendimm kabullendimm...sonra eşinede anlat oda kabul etsin sen böle konuşursan ona..oda sorunu büyütürrr...tabi şerbeti sen ayarla eşine göre...araştır icee..sonra onada anlatt...gelecek ay klomen demişsinn.klomen iştah açabiliyormuşş yemene dikkat edersen kilo aldırmaz....dr.sana klomen için 1 seneyi doldur der zannımcaa...çünkü çoğu pkolu kendiliğinden hamile kalıyorrr...ve kilo ver dicekk..dua et senin okadarda çok değil kilon tabi boy kaç bilmiyorumm..bak bendeki kiloya bide:):) 24 yaşındayım...boy..167.....kilo 96....tabi yeni 96 oldu:) 18 gün oldu diyete başlayalıı...100.6 yla...ve şuan 96 oldumm...sende başla iyi geliyor kilo...adet düzensizliğide varmı sende bende bide oda varrr....sözün özüü...bu hastalık nazlı bi hastalıkk elinden geleni yapacaksınn yılmadan...sabırlaa...benim dr bana demişte kendi haline bıraktığında bu hastalığı1. senedede hamile kalırsın 11 senedede...sabırlı ol elinden geleni yap allaha dua et sonrası allahın elinde...depresyona girmekk yokk...ne merak edersen yaz burda elimizden geldiğince yardımcı oluruz hepimizz...bende azzz krizler geçirmedimmm...bi işe yaramadıı...dahada kilo aldırır:)

canım ne bileyim dün eşim öyle söyleyince çok canım sıkıldı.evet evlenmeden öncede vardı. son 2 aydır yine kist di adet düzensizligi yine başladı.eşime baktırmadık eşim zaten anlayışlı o benim kadar takmıyor kafaya ama ben çok takıyorum klomene bu ay başlayacak önce 1 sene dedei ama ben istiyorum deyince tamam dedi.boyum 1.60 inan heryerim selülit doldu bacaklarımı görünce fenalık geçiriyorumadet düzensizliği bazen 40 günü buluyor yani düzensiz canım haklısınız sizdede aynı dert var benim yaptıgım belki acelecilik sadece ben yokum biliyorum ne çabalar veriliyor burda okuyorum sende yaşıyorsun sonuçta aynı şeyi ama sanki hiç olmayacak gibi hem kilolu hemde bebeksiz kalacam diye korkuyorum çok teşekkür ederim destek olduğun için çok saol

hemen metformine başlamanı tavsiye ederim

sağol canım sen de bir sürpriz yaşa inşallah en yakın zamanda

canım okuyunca tuylerim diken diken oldu ,çok üzüldüm inşallah çabucak geçer:KK43:

saol canım cevap yazdığın içinde ben şimdi metformin kullansam doğum kontrol hapı kullanıyorum ve gelecek ay klomen kullanacam bir sıkıntı olmaz m ı tedavi aşamasında klomenle birlikte kullansam yada gelecek ay gebe kalırsam gebeler kullanıyor mu cevaplarsan çok sevinirim

kızlar iyi akşamlar. Allah hepimize şifa versin inş. en kısa zamanda hayırlısıyla bebk nasip etsin. Tuncs canım inş kısa zamanda kurtulursun benim ablamda da oldu aynısı şimdi iyi çok şükür. Rabbim kolaylıkla atlatmayı nasip etsin. ben bugün doktora gittim klomen verdi bana kızlar. bide duphastona devam et dedi. klomen bitince 2. kutuya geçiçekmiyim ben yoksa 1 kutu mu kullancam acaba, sormayı unuttum:KK43:

canım ne bileyim dün eşim öyle söyleyince çok canım sıkıldı.evet evlenmeden öncede vardı. son 2 aydır yine kist di adet düzensizligi yine başladı.eşime baktırmadık eşim zaten anlayışlı o benim kadar takmıyor kafaya ama ben çok takıyorum klomene bu ay başlayacak önce 1 sene dedei ama ben istiyorum deyince tamam dedi.boyum 1.60 inan heryerim selülit doldu bacaklarımı görünce fenalık geçiriyorumadet düzensizliği bazen 40 günü buluyor yani düzensiz canım haklısınız sizdede aynı dert var benim yaptıgım belki acelecilik sadece ben yokum biliyorum ne çabalar veriliyor burda okuyorum sende yaşıyorsun sonuçta aynı şeyi ama sanki hiç olmayacak gibi hem kilolu hemde bebeksiz kalacam diye korkuyorum çok teşekkür ederim destek olduğun için çok saol

o belirsizlik zatenn bizleri yıpratandaa..ama hepimizz iyi düşünmeye çalışıyoruzzz..burası da iyi geliyorr sıkıntımızı buraya yazıncaa ogün ben dertliysem biri beni motive ediyorr..başka arkadaş dertliysee biz onu böle geçinip gidiyoruzzz..çünkü biz birbirimizin derdini anlaya biliyoruzzz...bilmeyene ne kadar anlatsanda anlamıyorr..bak ogün sen dertliymişsin ben yazmışımm ogün baya iyiymişim :) şimdi okuyuncaa :) bugunda ben bunalım takılıyorumm..ama hiç gerek yok...rabbimin vardır bi bildiğii..hakkımızda hayırlısını versinn...

benim 2.5 sene oldu gecen sene başladım klomen tedavisine 5ay içtim salak dr um takip yapmadı bende o zaman cahildim bu konudaa..yani yumurtalar ne durumda bilmiyorumm..sonra bunalım üstüne :) bıraktım tedaviyi...progestan ilacı kullandımm..bu ilaç adetimizi söktürüyorr..eger bebek varsada bebeği koruyorr..bu ilacla devam ettimm...şimdi kilo vereyim biraz daha..5...6 ay sonra tekrar tedaviye başlamayı düşünüyoruzzz..belki aşılamada olabilirrr:KK14::KK14::KK14::KK14: bilmiyorumm yaaa...rabbimmden sabır diliyorum birtekk...sabrım bitince gücümde bitiyor...:KK14:bugün evde bi başıma ne olmuuşsa ha ağlıyorumm..içimden durup dururken ağlamakk geliyorr heppp...şimdi yazarken hem yazıyorum hem ağlıyorummm...

bu sayfadaki bütün arkadaşlarımmm....hepinize çook teşekkür ediyorumm....benim en büyük umut kaynağımm.....nediyimm...mini etek...reyyann...busmai..............bicimm...ecrin..tuncss
ve bütün pkolu arkadaşlarımm hepinizee....iyiki varsınızzzz....allah hepinizin gönlüne göre versinn...
:KK14::KK14::KK14:

o belirsizlik zatenn bizleri yıpratandaa..ama hepimizz iyi düşünmeye çalışıyoruzzz..burası da iyi geliyorr sıkıntımızı buraya yazıncaa ogün ben dertliysem biri beni motive ediyorr..başka arkadaş dertliysee biz onu böle geçinip gidiyoruzzz..çünkü biz birbirimizin derdini anlaya biliyoruzzz...bilmeyene ne kadar anlatsanda anlamıyorr..bak ogün sen dertliymişsin ben yazmışımm ogün baya iyiymişim :) şimdi okuyuncaa :) bugunda ben bunalım takılıyorumm..ama hiç gerek yok...rabbimin vardır bi bildiğii..hakkımızda hayırlısını versinn...

benim 2.5 sene oldu gecen sene başladım klomen tedavisine 5ay içtim salak dr um takip yapmadı bende o zaman cahildim bu konudaa..yani yumurtalar ne durumda bilmiyorumm..sonra bunalım üstüne :) bıraktım tedaviyi...progestan ilacı kullandımm..bu ilaç adetimizi söktürüyorr..eger bebek varsada bebeği koruyorr..bu ilacla devam ettimm...şimdi kilo vereyim biraz daha..5...6 ay sonra tekrar tedaviye başlamayı düşünüyoruzzz..belki aşılamada olabilirrr:KK14::KK14::KK14::KK14: bilmiyorumm yaaa...rabbimmden sabır diliyorum birtekk...sabrım bitince gücümde bitiyor...:KK14:bugün evde bi başıma ne olmuuşsa ha ağlıyorumm..içimden durup dururken ağlamakk geliyorr heppp...şimdi yazarken hem yazıyorum hem ağlıyorummm...

canım yaa ben mi deştim yoksa yaranı valla çok üzülürüm sen ne güzel destek oldun bana üzülme Allah yardımcımız olsun valla senin kadar olamıyorum ne kadar yürekli güçlü bir şekilde yanımda oldun ben kitlendim kaldım.Rabbim yüzümüze güler inşallah ne kadar olumlu şeyler yazmıştın bana söyledigin şeyleri düşün ve ağlama canım lütfen

hiç lazım olmadıkları halde yüzsüz yüzsüz geliolar ama neyse bebiş olmadı takdirde gelmeleri bizim için iyi canım dinlen bel agrısı kasık agrısı karın agrısı çok zor bide ben istifra ederim çok kötü bi şekilde

evet canım bebiş yoksada regli olmak iyi aylarca regli olamayanlar var Allah korusun bir kaç kez başıma gelmişti ilk evlendiğim zaman 3 ay olmamıştım mahfetmişti beni

X