Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

bicim 1 tane alıyor günde ona yeterli geliyor. bana da doktorum 2 kere demişti. sende 1 tane ile başla belki sana da yeterli gelir canım benim

canım benim de annem şeker hastası günde 850mg ı 3 kere alıyor sen 850mg bir tane ile başla sonrasında en fazla 2 içebilirsin daha fazla değil ve tok karnına bol su ile tamam mı?

tamam saol bicim sanada geçmiş olsun bu arada avatarına nasıl yaptın benbi anjelina hayranıyım banadaa söle yapım

doğma büyüme izmirliyim seviyorum izmiri ancak iş imkanları açısından zorluk çekiyorum evlilikle beraber yürütebileceğim bir iş bulamadım bir türlü...
canım rica ederim bu arada çok sağol inşallah Allah senin de hep yüzünü güldürsün ve senin gibi güzel insanlar çıkartsın karşına....
adapazarını bilmem ben hiç gitmedim karadenizde de bir tek rizeyi gördüm

Son düzenleme:

haaaa hayy ben izmiri izmit mi diye hatırladım acep ay çok komiğim he izmirde foça da abim var oraya da geleceğim canım bi ara tatile girse okullarrr ne güzel olacak..

rize ye giderken yol üsütnde zaten trabzon .. nasıl bi yer biliyon mu dünyadan kopmuş doğa ile baş başa olan bi yer seviyorummm

slmmm kızlarr nasılsınızz görüşmeyeliii.....benden iyilikk..progestan bitti adet oldmm...bidahada kullanmıcam progestannn...ama adet olamıcamm ne olcakk bilmiyorumm yaniii....bicim tavsiyesiylee hayıta başladımmmm..içiyorum inş işe yararr..glukofende içiyorum ama siz kaç ml ve kaç defa içiyorsunuzz..bende kilo haylii fazlaa 850 ml vermiştii...az geldiğini düşünüyorumm bu aradaaa....endokrin uzmanına gittim tahlil yaptırdım ama lh ve fsh yi almadı progestan kullandığım içinn sonuçlar güsell dedii diyete devamm dedii bide glukofenin bi değişiği varmışş...MATOFİN diye bunu al dedi 500 ml günde 3 tanee...ama ben kararsızım bünye alıştı glukofenee...2 tane ondan içsemm daha iyi gibi geliyor ama size danışayımm dedimm....bide b12 vitamin verdiii...bu glukofeni uzun zaman kullanıcann bunun için haftada 1 yada 2 kez b12 vitamin al dedi....alıcamm bakalımm..ama bu kilo aldırmazz dimi bana dahada

tamam saol bicim sanada geçmiş olsun bu arada avatarına nasıl yaptın benbi anjelina hayranıyım banadaa söle yapım

canım sağ yukarda kontrol panali var ona bas sonra açılan sayfada solda avatar resmi kısmına gir bilgisayarına kaydetmiş olduğun resmi ekle ve sonra da aşağıdaki kaydete bas

ben zaten karadenize bayıldım eşimin memleketi orası yeşilliği dinlendiriyor insanı denize de girdim orda ve bayıldım.... ama tabi eski ahşap evleri güzeldi yeni apartman binaları değil :))

glikofen 2 adet iç bence de canım adet oldun de mi doğru mu anladım?

şincikkk bennn yeni planlarımı anlatıyorum arkadaşlarr sizde şahit olunnn.....
1.progestanı bırakıyorummm...
2.kilo veriyorumm ki 2 kiloyu verdim bile
3.glukofeni2.ye çıkartıyorum
4.hayıt tohumunu içiyorumm...(buarada bicim bunu demlerken tohumları eziyormusun?ben 1ç.kaşıgı tohum üstüne kaynar su döküp 2 dk kaynatıyorum ve hüpletiyorum.)
5.inşallah soğan suyunuda yapacağımmmm..
6..dua edinnn sizde ilaçsız adet olayımmmm tekisteğim bu şuandaaaa.......
bu kadan şimdilik 7.sırada ne olduğunu siz biliyorsunuzzz ama onu yazmadım 6.şıkkı yapam oda olur inşş...

allah hepimize şifa ve sabır versinnn.....

canım hayıt tohumunu ezme sakın.... 5 dakika kaynamış suda bekletmen ve içmen yeterli... 1 dolu çay kaşığı da yeterli....
sen hangi marka tohum içiyorsun ben son aldıklarımdan şüphelenip bıraktım içmiyorum artık... markasızdı da onlar
10 dk ya geliyorum :)

Son düzenleme:
glifor, metformin, glukofen hep aynı şeyler kullanıyor muusn canım?

içmiyorum önceden verdiydi bende pkolu oldumu bilmiodum ozaman da prespektüste şeker meker yazıo benim şekerim mi var die bıraktım demedi dr pkolusun kilo almaman için iç die bende içmedim kutularla attım ya çok pişmanım dahada bilmiodum burada okudum annemin ilacını alıp başlasam bari ama ocak ayında tüp bebeğe gidicem etkisi olurmuki

bütün şıkları okudum canım inş. herşey yoluna girer.bende zayıflamaya ve ilaçsız adet olamaya karar verdim bakalım inş.zayıflayıncada adetim düzen gircek sonrada çocuk gelecek kendiliğindne :) allahın izniyle

glikofen 2 adet iç bence de canım adet oldun de mi doğru mu anladım?

doğru doğru oldummmm...ama progestan içtimde oldumm....buu içtim içeli en uzun 3 gün sürüyor adetimm..farlutal içmiştim öncesi söktürücü bebek düşünmeden önce o çok güzeldii..ama bu progestanda çook azzdı...

bişi daha sorucamm profösörümm benimmm....prolaktin demişsin üst yorumlarda bizim hastalıkda oda önemlimi??kaç almalı normalii??senin yorumu görünce gidip tahlillere baktımm.. önceki tahlilimde::

prolaktın:15.6 şimdi ise :12.16 hangisi daha iyimiş acabaa....

yada şöle yazıyımmm...yeni tahlil sonuçlarımm..

TSH::::1.66
serbest T3::::4.05(buda artmışş3.07mişş öncesinde.)
serbest T4::::1.01
İNSÜLİN::::7.95(ki bu glukofenli halim....önceki tahlilde 8 ay oldu 5.8 mişşş..neden armışki bak şimdi farkettim bunu))
PROLAKTİN::::12.16
GLUKOZ(akş):::87

sonuçların bi kısmı bunlarr...çokk test yaptı potasyum..kalsiyum..fosforr...yazamıcam kadar çokk..birkaçı yüksekk...korkulcak bişi yok dedi...ama bu hormonal olarak baktı hep bu tahlillere kadın doğumun farklı gözle bakacağını sanıyorumm..şimdi güsell bi dr bulmam lazımm.....

markaaa kızzz bende markasızz aldımmm...şimdi hop etti yüreğimm markalımı alsaydımmm.....yani dikkat ettim aktara siz demiştinizz...bilinen bi aktarr...hatta oradaki aktardaki kızda içiyorduuu dediki ben adaçayı bide aslanperçemide ekliyorum buna faydası var bendeki kisti baya temizledi dedi....bende yok şimdilik bunu kulanıcam dedim 200 grm aldım geldimmm.... bicimm markalımı içmeliyizz gerçi düşününce mantıklı olan o...paket tarihleride vardır üstünde onu akıl edemedimm..taze dedi aktar bende aldımm..sen nerden alıyorsunn o markalıyıı eczanedenmiii??

tatlım sorması ayıptır kaç kilosun kilo çok büyük bi etkenmi bende çok kilo aldım suan 63 kiloyum vermem gerekirmi ki benimde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…