Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

herkese merhabalarr nasılsınız geçmişi okuyamadım evimde internet yok şu anda annemlerdeyim.gebe olan varmı ay bana bi dopingg gece gece verin.beni sorarsanısss iyiyim hamdolsun oğluşş geliyoo oğluşşşş.keremimm geliyor hamdolsun bi sorun çıkmaz sağlıkla alrım inşallah miniğimi kucağıma onun korkusu hamile kalamamaktan inanın bin kat daha kötü.

herkese merhabalarr nasılsınız geçmişi okuyamadım evimde internet yok şu anda annemlerdeyim.gebe olan varmı ay bana bi dopingg gece gece verin.beni sorarsanısss iyiyim hamdolsun oğluşş geliyoo oğluşşşş.keremimm geliyor hamdolsun bi sorun çıkmaz sağlıkla alrım inşallah miniğimi kucağıma onun korkusu hamile kalamamaktan inanın bin kat daha kötü.

Canım hoşgeldin hamdolsun inşallah sende iyisindir.Hadi gözün aydın Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin:nazar::emir_bebek:.Korku endişe yapma kendine Allaha dua et içini ferah tut.İnşallah hayırla sağlıkla kucağına alırsın bizlerede dua et:KK16:Bildiğim kadarıyla tuncssda şüpheli durumlar var inşllh güzel habr bekliyoruz arkadaşlardan ve kendimden de ileride inşallh biraz şu fazla kiloları vereyimde öyle:KK9:Sende kendine dikkat et canım görüşürüz iyigeceler:KK3:Pardon birde keremine dikkat et annesi:KK16:

canım 31. gunu adet oldum dunden az leke var gıbıydı ama tam olarak 31. gunu basladı bekledıgımden 1 gun gec basladı gecen ay aynı ılaclarla 30. gunde olmustum bu ay 31 oldu hayırlsıı bakalım umarım bı dahakı ay olmaz ama bu ay hsg cektırmeyı dusunuyorum dr korun derse bılemem kımısrde tedavıye devam edıyormussss.

geçmişolsun canım dısın ıcınde gecer umarım cabucak agrısı.
sağol canım ben hsg çektirdiğim ay glifor kullandım sadece klomen falan vermedi oluruna bıraktı çünki o ay normal olma ihtimali yüksek oluyomuş ben korunmadım
evet duydmuştum çatlatma iğneleri de zamnaında getiriyormuş adetleri. şimdi nasılsın canım geçti mi biraz sancın?

geçmiş olsun canım diş ağrısı bilmem yani şuana kadar bi tane bile çürümedi :nazar: ama annem derki 9 çocuk ağrısından daha beterdir. olsun canım en azından ağrısından kurtuldun tekrardan geçmiş olsun

aynı kardeşim gibi konuştun bicim :KK3: o da kıyafetleri olmuyor diye ağlayacak durumda ama kardeş olmamıza rağmen onda pko yok olmasında zaten . hemd benden daha kilolu .
ayyy canım benim 20 likler yaaa yoksa çürük yok aman kaç gün oldu geömedi bugün de ağrıyo bebek var mı acaba antibiyotik ağrı kesici de alamıyom korkumdan vardır diye ne yapcamı şaşırdım

yok bi gelişme.. yapmadım test.. bebek filan yok yaa. boşa hevesleniyoruz.. benim hiç umudum yok.. göğüslerimin uçları çok acıyor.. eskiden bu ilaçsız dönemdeyken hep adet öncesi ağrı olurdu göğüslerimde.. şimdi de uçları acıyor.. bi dolgun dolgun oldular.. adet belirtisi olsa gerek.. 28. günümdeyim.. bakalım bekleyeceğim.. bir de annem var şimdi bende pek bi takipte.. sen hamile olmayasın deyip duruyor.. gerdi beni iyice :KK9:

adet olmuşsun canım.. hadi yeni döngün sana bebeğini getirsin inşallah..
test yapmadım ben daha.. yapasım da hiç yok.. beklemek istiyorum.. o silik çizgiden sonra negatif görmek beni üzecek gibi geliyor.. o nedenle cesaret edemiyorum.. :KK14:

canım benim anlayabiliyorum seni.. hiç kolay değil başka bir aile ile yaşama alışmak.. ama eşinle aranı sakın açma böyle konulardan sebep.. ben evliliğimin ilk zamanlarında hep eşime sarardım ailesi ile sıkıntılı zamanlarımda.. sonra birgün ben ne yapıyorum dedim.. yazık çocuğun ne suçu var filan.. şimdilerde artık öğrendim umursamamayı.. benimkiler kadar umursamaz ve tuhaf bir kaynana kayınpeder olamaz zannetmiyorum :KK9::KK9: öyle kendini çamaşır suyuna da verme.. çok zararlı bu dönemlerde.. ben mümkün olduğunda elleşmiyorum çamaşır suyu ile eldiven kullanıyorum..
bu arada doğum günün kutlu olsun canımcım.. geç oldu ama kusurumuza bakma.. :KK54::KK54:

ayy evet yaaa az kaldı.. 28. günüm bugün.. hayır ola inşallah.. 2 gün sonra adetim gelmezse valla hevesip kat kat artacak.. ama belim karnım ağrıyor, göğüslerim şişti, uçları çok acıyor.. adetim ben geliyorum boşa heveslenme diyor bana sanırım.. gelecekse de gelsin biran önce de hepimiz rahat edelim ya da gelmeyecekse gelmesin de bayram edelim :KK9:
senin lekene gelince; kanama olmadı sadece leke mi oldu? ayyyyy yerleşme kanaması olmasın o :KK76:

ayy 20lik diş.. 4ünü de cerrahi operasyonla çektirdim.. hepsi gömüktü ve yan yatıktı.. çok işkence çektim çooook. anlarım seni çok iyi :) hele birinde resmen buldog köpeklerinin yanakları gibi olmuştu benimde yanağım.. aşağı doğru sarkmıştı :KK9::KK9:
valla benimki pek erken sayılmazdı yaaa.. adetimin 26. günüydü.. birde ben bu ay çatlatma iğnesi olmadım.. onun için ilk defa erkenden test yaptım.. nasip artık bilmiyorum eğer testte hata yoksa içimde bebek vardır, test hatalı ise nasip deyip önümüzdeki aylara bakacağız..

yapmadım test.. bekliyorum bakalım.. hayırlısı olsun demekten başka birşey gelmiyor elimden..
benimde sağ kasığımda ağrım var ama dururken yok sadece hareketli anlarda ve oturup kalkarken..
canım yaaa valla kaç gün oldu durmuyo bu korkudan antibiyotik ağrı kesici alamıyom bebiş vardır belki diye...şiş insin bide bebiş işi belli olsun bende operasyonla aldırcakmışım dr öle dedi çok mu ağrılı oluya yakorktum bak şimdi nasıl yapılıyo kısaca yazarmısın anestezi falan veriliyomu sonrası çok ağrılı oluyomu yandım valla yaaa
sanırım bu metformin hem akıntı ve gaz yapıyor belki kasılmaların sebebi bile o olabilir çok takılmamak lazım
valla bugün arkadaşım aradı beni rüyasında görmüş anlamıda tez zamanda bir bebek dedi valla çok istiyorum eşimden daha çok o şimdi evin sıkıntısını yaşıyor o yüzden çok o konuya takık değil ben butun gün kendimi dinlediğim için bu düşünce hep aklımda Allahtan hayırlısını diliyorum senin içinde çok bekletmeden gelsin meleğin valla çok isterim inan
al benden de o kadar biz de bebekten şüpeleniyoz kullandığımdan beri gaz kasık ağrısı akıntı hep şüpeleniyoz ama metmorfin yapıyo ben bunu daha öncede söylemiştim katılıyorum sana

darısı başımızı bi oğlum olmasını çok isterdim :)inşh sağ salim kucana alırsın canım

canım zayıflama topiğinde bi arkadaşım var o 4-5 kilo verince hamile kalmış bende zayıflamaya bağladım umudumu bende öle inanıyorum artık inş tez zamanda önce göbişlerimiz sonra kucaklarımız dolacak hayırlısıyla...

çok duydum zayıflayınca hamıle kalan bakalım inş.bizde kalırız ben zayıflamaya umut ettim bakalım nolcak :)))

pko nun kiloyla ilgisi yok zaten bu anlamda aman olmasın da tamamen hormonlarla ilgili birşey kilo alıp vermek sadece tetikliyor var olanı.... benim ablamda da bişey yok maşallah.... bana da bulaşsın senden biraz deyip duruyorum ona... ama ben çok alıştım artık bu duruma hastalık gibigörmüyorum yani... menapoza kadar dikkat etmek gerekecek sadece....

aynen biçim yaaa ne kilolu kişiler var mesala annem yüzün üstünde kilosu var maşallahı var menopoza giresiye kadar hiç aksamamış adetleri bu gen babamdan gelse gerek :2: bi de babam şeker hastası doktorum demişti şeker hastalığı ile pko nun neden old genler aynı tedbirini almazsan şeker hastalığına yakalanma riskim varmışşş... dediğin gibi artık menopoza kadar uğraşacağım kilo şeker yasak bana... :2:

ayyy canım benim 20 likler yaaa yoksa çürük yok aman kaç gün oldu geömedi bugün de ağrıyo bebek var mı acaba antibiyotik ağrı kesici de alamıyom korkumdan vardır diye ne yapcamı şaşırdım
bol bol tuzlu su ile gargara yap o zamn canım çok geçmiş olsun... bebek gibi bir durumun varsa ilaç almamakla iyi ediyorsun da acı da acıdır yani Allah yardımcın olsun inşallah geçer..

64,80 canım senin kaç pek kılo durmuyorum ama göbek üç aylık :KK1:

:KK3: KLASİK pko görünümü işte... alınca kiloları bi göbeğimiz şişiyor

aslında bol yeşillik evlendikten sonra tüketmiyorum evimde hep yeşillik yenirdi burdakiler biraz etçi :KK1:
aslında başlasam iyi olur
neyse iyi bak kendine inşallah alıcaz meleklerimizi kucağımıza tatlım
Allah rahatlık versin...
bence içmeye başla canım folic asit çünkü senin hamile kalman yakın gibi geliyor bana... 3 ay önceden içilmeliymiş ya....
kivi yemek de aynı şeymiş bilgin olsun canım...roka tere otu ıspanak vs çok faydalı ama bunları tüketemiyorsan ilaç olarak al ben folic plus alıyorum d ve c vitaminleride var içinde...
avatarına ve profil resmine de bayıldım :))

İyiakşamlar arkadaşlar nasılsınız?Bende doktora gittim bugün kontrol için.2ay önce gitmiştim ve bugün kontrol vardı.Alllahıma şükür bu sabah kendiliğimden adet oldum:nazar:Çok stres yapıyordu çünkü ve ben 2 aydır prolaktin ve adet söktürücü kullanmadım.Hormon değerlerimin normal olduğunu söyledi doktor ve 3 ay sonrasına kontrole çagırdı ve prolaktin normal çıktığı için ilaç vermedi adet söktürücüde vermedi.Sadece metformine devam et ve adet günlerini yaz bizim için önemli çünkü dedi.Ben bugün birkez daha anladımki sporun çok rolü var birde hayıt tohumu ve ketenin ben bunları kullanıyordum sporada yeni başladım.Açıkçası prollaktinim yüksek çıkar yine beklerken 22 çıktı:nazar:Bence kilolar varsa verilmeli çok büyük engel çünkü sizlerlede paylaşmak istedim.Bicimcim yarın sonuçlarımı yazsam bi fikir verirsin değilmi?Ve bence sizde hayıtla keten tohumunu deneyin derim keten tohumu fazla kilolar için.Hayıtıda adet düzenleyici olarak kullanıyorum.
canım değerlerini yazarsan bildiğim kadarıyla yorumlarım prolaktininin düşmesi harika hayıt bana da yaramıştı ama en son aldığım tohumlardan şüphelendim içemedim isimsiz cisimsiz bir poşete koymuşlar aktara güvenip alıyoruz ama ya zehirlenirsem diye korkumdan içemedim sen tohumda belli bir marka kullanıyor musun? ben de ondan alayım?
ben de şu anda sadece metforminle devam ediyorum...öptüm canım

Reyhancım bir değişiklik yok Busmai 10. haftasındaymış pazartesi kontrolü var... tuncss, gyaman ve 123m den umutluyuz ve elbette biricikten bakalım nasıl olacak....Güzel oğlunu sağlıkla kucağına alırsın inşallah :) öpüyorum seni... sanırım her şey yolunda ve senin için çok seviniyorum....:KK9:

Son düzenleme:
aynen biçim yaaa ne kilolu kişiler var mesala annem yüzün üstünde kilosu var maşallahı var menopoza giresiye kadar hiç aksamamış adetleri bu gen babamdan gelse gerek :2: bi de babam şeker hastası doktorum demişti şeker hastalığı ile pko nun neden old genler aynı tedbirini almazsan şeker hastalığına yakalanma riskim varmışşş... dediğin gibi artık menopoza kadar uğraşacağım kilo şeker yasak bana... :2:
canım benim annem şeker hastası bu nedenle benim de aynen yakalanma riskim var hepimiz dikkat etmeliyiz... yediklerimize... sen şimdi ne yapıyorsun neler içiyorsun tedavi için?

bicim seni online görebilmek ne güzel nasılsın canım ?

iyiyim canım hala annemlerdeyim... yarın evime dönüyorum... her şey yolunda :KK9:
sen nasılsın?

bu arada grip oldum sanki dikkat ediyorum kendime boğaz spreyiyle idare ediyorum.... korunmadığım için bebek belki olur diye ilaç da alamıyorum... doğal şeyler meyve sebzeyle geçirmeye çalışıyorum

Son düzenleme:
canım benim annem şeker hastası bu nedenle benim de aynen yakalanma riskim var hepimiz dikkat etmeliyiz... yediklerimize... sen şimdi ne yapıyorsun neler içiyorsun tedavi için?

iyiyim canım hala annemlerdeyim... yarın evime dönüyorum... her şey yolunda :KK9:
sen nasılsın?

bu arada grip oldum sanki dikkat ediyorum kendime boğaz spreyiyle idare ediyorum.... korunmadığım için bebek belki olur diye ilaç da alamıyorum... doğal şeyler meyve sebzeyle geçirmeye çalışıyorum

bicim şuan metformin kullanıyorum. adetten sonra 15. gün duphastona başlayacağım. bu ay geç geldi ya adetim muhtemelen kist var onun için normal olmaz . duphaston alayım diye düşünüyorum doktorum en son bi yumurtalıımda kist yok demişti ama hangisinde yumurtlama sırası bilmediğim için bu ay böyle yapayım dedim. bicim bu ay eve gidiyorum bi de gezme işim çok olacak ondan bundan sonraki ay soğan kürüne başlayayım diyorum :2: çünkü akraba ev ziyaretlerinde düzenli yapamam diye korkuyorum. sence ne yapayım bicimm...

bu arada benim de memleket adapazarı tarafında :KK19: seninde oralarda old okumuştumm

merhaba kızlar kilolardan bahsedilmişbende 1.67 ye 50 kiloydum şimdi 75.5 aç karnına çıkıorum bende başlıcam gluoken var annem kullanıo dozajlarında bi fark olurmu kızlar annem şeker hastası oldu için vermişti dr.:KK50:

bicim şuan metformin kullanıyorum. adetten sonra 15. gün duphastona başlayacağım. bu ay geç geldi ya adetim muhtemelen kist var onun için normal olmaz . duphaston alayım diye düşünüyorum doktorum en son bi yumurtalıımda kist yok demişti ama hangisinde yumurtlama sırası bilmediğim için bu ay böyle yapayım dedim. bicim bu ay eve gidiyorum bi de gezme işim çok olacak ondan bundan sonraki ay soğan kürüne başlayayım diyorum :2: çünkü akraba ev ziyaretlerinde düzenli yapamam diye korkuyorum. sence ne yapayım bicimm...

bu arada benim de memleket adapazarı tarafında :KK19: seninde oralarda old okumuştumm

canım ben izmirdeyim... :) sen şu anda görevin için hangi şehirdesin? unuttum kusura bakma yazdın belki de....
benim kistlerim duphastonla giden kistlerdi belki seninkilerde gider canım eğer gitmezse soğan yaparsın bence... evlendikten sonra bebek olmazsa soğanı yap şimdilik yapmana gerek yok bence....
bir de ben korktum soğan kürüyle et parçaları attıktan sonra miğdem bulandı sen bilirsin canım....
adetlerini düzene koy şimdilik bence.... kistlerin de gider kilon normal çünkü çok dirençli bir pko olduğunu düşünmüyorum... doktor ne diyecek bakalım?

merhaba kızlar kilolardan bahsedilmişbende 1.67 ye 50 kiloydum şimdi 75.5 aç karnına çıkıorum bende başlıcam gluoken var annem kullanıo dozajlarında bi fark olurmu kızlar annem şeker hastası oldu için vermişti dr.:KK50:

canım benim de annem şeker hastası günde 850mg ı 3 kere alıyor sen 850mg bir tane ile başla sonrasında en fazla 2 içebilirsin daha fazla değil ve tok karnına bol su ile tamam mı?

sanki benm hkayemi yazmışsın canım tek fark benim babam şeker hastasıydı. ben de 49 kilodaydım dkh ile 60 ı vurdum . metformin kullanmaya başlayalı 3 ay oldu 7 kilo verdim. ilk iki ay 6 kilo vermiştim bu ay 1 kilo verdim. pko hastalarına önerilen metformin dozu 850 mg günde iki kere alım. doktorum öyle dmişti etki görmezsen dozajı artırılıyormuş..,geçmiş olsun canımm

canım ben izmirdeyim... :) sen şu anda görevin için hangi şehirdesin? unuttum kusura bakma yazdın belki de....
benim kistlerim duphastonla giden kistlerdi belki seninkilerde gider canım eğer gitmezse soğan yaparsın bence... evlendikten sonra bebek olmazsa soğanı yap şimdilik yapmana gerek yok bence....
bir de ben korktum soğan kürüyle et parçaları attıktan sonra miğdem bulandı sen bilirsin canım....
adetlerini düzene koy şimdilik bence.... kistlerin de gider kilon normal çünkü çok dirençli bir pko olduğunu düşünmüyorum... doktor ne diyecek bakalım?

trabzondayım canımmm :KK9: yanlış mı hatırladım acaba kusura bakma izmit taraflarındasın gibi hatırlamıştım. bilgilerin için çok teşekkür ederim bicimcim. Allah hep yüzünü güldürü inşallah çok tatlı birisin maşallah

X