Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

doğru doğru:KK43: oldummmm...ama progestan içtimde oldumm....buu içtim içeli en uzun 3 gün sürüyor adetimm..farlutal içmiştim öncesi söktürücü bebek düşünmeden önce o çok güzeldii..ama bu progestanda çook azzdı...

bişi daha sorucamm profösörümm benimmm....prolaktin demişsin üst yorumlarda bizim hastalıkda oda önemlimi??kaç almalı normalii??senin yorumu görünce gidip tahlillere baktımm.. önceki tahlilimde::

prolaktın:15.6 şimdi ise :12.16 hangisi daha iyimiş acabaa....

yada şöle yazıyımmm...yeni tahlil sonuçlarımm..

TSH::::1.66
serbest T3::::4.05(buda artmışş3.07mişş öncesinde.)
serbest T4::::1.01
İNSÜLİN::::7.95(ki bu glukofenli halim....önceki tahlilde 8 ay oldu 5.8 mişşş..neden armışki bak şimdi farkettim bunu))
PROLAKTİN::::12.16
GLUKOZ(akş):::87

sonuçların bi kısmı bunlarr...çokk test yaptı potasyum..kalsiyum..fosforr...yazamıcam kadar çokk..birkaçı yüksekk...korkulcak bişi yok dedi...ama bu hormonal olarak baktı hep bu tahlillere kadın doğumun farklı gözle bakacağını sanıyorumm..şimdi güsell bi dr bulmam lazımm.....

canım önemli olan adet görmen benim de adetim 3-4 gün sürer ve biter azlığı önemli değil canım....
prolaktinin normal 23 ve üstü yüksek sayılıyor.... diğerleri de normal geldi bana... kilo verdiğin taktirde iyice düzelecek her şey endişe etme...
hayıtı hangi markanın tohumunu alıyorsun.... TsH ın kritik seviyelerde değil ama dikkat etmelisin stres etkiler bu hormonu stres yasak canım....Tsh normali 2.0 2.50 senin de normale çok yakın yani sorun yok canım kan şekerin de normal çıkmış

tatlım sorması ayıptır kaç kilosun kilo çok büyük bi etkenmi bende çok kilo aldım suan 63 kiloyum vermem gerekirmi ki benimde

ben 64,8 kıloyum canım diyete başladım yarın tartılcam bakalım faydası oldumu salı başladım diyete :) şekeri çıkardım artık şekersiz çay içiyorum 1öğün ekmek oda sabah tam buğday ekmeği ve farkettimde miğdem eskisi gibi yanmıyor valla bol salata yiyorum tabıkı sebzede sen diyet yapıyormusun ben 57 falan olmak istiyoum inş.düşer kılom

nasılsın canım :)
iyiyim canım sen nasılsın?
:KK53::KK53:markaaa:KK53: kızzz bende markasızz aldımmm...şimdi hop etti yüreğimm markalımı alsaydımmm.....yani dikkat ettim aktara siz demiştinizz...bilinen bi aktarr...hatta oradaki aktardaki kızda içiyorduuu dediki ben adaçayı bide aslanperçemide ekliyorum buna faydası var bendeki kisti baya temizledi dedi....bende yok şimdilik bunu kulanıcam dedim 200 grm aldım geldimmm....:KK50: bicimm markalımı içmeliyizz gerçi düşününce mantıklı olan o...paket tarihleride vardır üstünde onu akıl edemedimm..taze dedi aktar bende aldımm..sen nerden alıyorsunn o markalıyıı eczanedenmiii??

ben bir kere furkan diye bir marka almıştım daha sonra onu bulamadım sonra annemle onun aktarına gittik isimsiz ürün verdi bana......
ondan şüphelendim internetten de markalı ürünler var satılan ben de onları görünce evdekinden şüphelendim... çünkü o dönemde ürtiker de olmuştum... ondan mı değil mi anlayamadım

Son düzenleme:
benim çıkmam gerekli kızlar....
öpüyorum sizi yemek yiycem...
ecrincim kilo verirsen bence adetlerin kendiliğinden de düzene girer metformini bırakma ama...
öptüm

bütün şıkları okudum canım inş. herşey yoluna girer.bende zayıflamaya ve ilaçsız adet olamaya karar verdim bakalım inş.zayıflayıncada adetim düzen gircek sonrada çocuk gelecek kendiliğindne :) allahın izniyle

sendede fazla kilo varmıııı:KK43::KK43: ama bendekii çookk çokk faslaaa:KK43: neyse vericem inşallahhh....off off...her zaman yazmasamda takip ediyorum devamlı sizi sen naptın aşılama felan diyordunn??banada gecen sene 4 ..5 ay klomen verdi dr denen bozuntu...akıllı takip yapmadı bende pko konusunda ozamanlar cahilim demedim hiç bişi...sonra ilaçla tedavi bitti sıra aşılamada deyince orada dur dedimm...istemiyom daha bıraktımm dr..rahim filmi çektirdim tüplerde bi sorun yok şükür...1 sene olmak üzere dahada gitmedim dr...bunalıma girmiştim zatii şimdi yavaş yavaş çıkıyorumm kabullenmeye başladım sanırım pkoyuu..eee büyüyoruzda yavaş yavaşş...bu tedavide yaşda önemliymişşş...benim yaş 24...erken dedim aşılama içinn böle devam ettikk..şimdi iyi bi dr bulmam lazımm güvenipp ınunla bu yola devam etmem gerekiyorr...ben klomen kullandım ama benim yumurtalar ne durumda allah biliyor hiç yumurtluyormuyumm yoksa varda büyümüyormu meçhulll.....

bende kullanıyorum düzenli 1ay olmustur galıba ama ben aktardan açık alıyorum hep markası falan yok yanı yanlışmı yapıyorum acaba:26:

ben 64,8 kıloyum canım diyete başladım yarın tartılcam bakalım faydası oldumu salı başladım diyete :) şekeri çıkardım artık şekersiz çay içiyorum 1öğün ekmek oda sabah tam buğday ekmeği ve farkettimde miğdem eskisi gibi yanmıyor valla bol salata yiyorum tabıkı sebzede sen diyet yapıyormusun ben 57 falan olmak istiyoum inş.düşer kılom

inşallah faydasını görürsün cnm ben şeker hiç kullanmıorum ekmek yemiorum ama tek zaafım çikolatadan vazgeçemiorum büyük ihtimal oyüzden kilo veremiyorum şimdi bide aşılama oldum gelsin kilolar beni gören hamile zannedior karnım 4-5 aylık hamile göbeği gibi oldu

ecrinnnnnnnnnnnnnnn sen benimlee dalgamıı geçiyorsunnnnnnnnnnnnnnnnnnnn..........kilo vemem gerekiyorr dediğinnnnnnnnnn 64 kilomuuuuuuu:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:tutmayınn beniiiiiii ağlamakk istiyorumm hatta kafamı duvarlara vurmakkkkkkkkkkk..........ben 70 olsamm varyaaaaaaaa....neler vermemkiiiii......98 kiloyumm şuandaaa....1.67 boyumm....ve 24 yaşındaa...2.5. yıllıkda evliyimmmmm....bu pko varya bu illet zor kilo verdiriyorr zorrr....ve çook hızlıda aldırıyorrr....

benim çıkmam gerekli kızlar....
öpüyorum sizi yemek yiycem...
ecrincim kilo verirsen bence adetlerin kendiliğinden de düzene girer metformini bırakma ama...
öptüm

sağol canım bende öptüm çok grss metformine devaö spora devam ::) inş. vercem

sendede fazla kilo varmıııı:KK43::KK43: ama bendekii çookk çokk faslaaa:KK43: neyse vericem inşallahhh....off off...her zaman yazmasamda takip ediyorum devamlı sizi sen naptın aşılama felan diyordunn??banada gecen sene 4 ..5 ay klomen verdi dr denen bozuntu...akıllı takip yapmadı bende pko konusunda ozamanlar cahilim demedim hiç bişi...sonra ilaçla tedavi bitti sıra aşılamada deyince orada dur dedimm...istemiyom daha bıraktımm dr..rahim filmi çektirdim tüplerde bi sorun yok şükür...1 sene olmak üzere dahada gitmedim dr...bunalıma girmiştim zatii şimdi yavaş yavaş çıkıyorumm kabullenmeye başladım sanırım pkoyuu..eee büyüyoruzda yavaş yavaşş...bu tedavide yaşda önemliymişşş...benim yaş 24...erken dedim aşılama içinn böle devam ettikk..şimdi iyi bi dr bulmam lazımm güvenipp ınunla bu yola devam etmem gerekiyorr...ben klomen kullandım ama benim yumurtalar ne durumda allah biliyor hiç yumurtluyormuyumm yoksa varda büyümüyormu meçhulll.....

ecrinnnnnnnnnnnnnnn sen benimlee dalgamıı geçiyorsunnnnnnnnnnnnnnnnnnnn..........kilo vemem gerekiyorr dediğinnnnnnnnnn 64 kilomuuuuuuu:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:tutmayınn beniiiiiii ağlamakk istiyorumm hatta kafamı duvarlara vurmakkkkkkkkkkk..........ben 70 olsamm varyaaaaaaaa....neler vermemkiiiii......98 kiloyumm şuandaaa....1.67 boyumm....ve 24 yaşındaa...2.5. yıllıkda evliyimmmmm....bu pko varya bu illet zor kilo verdiriyorr zorrr....ve çook hızlıda aldırıyorrr....

canım benim ben evlenmeden önce 50 kıloydum evlnelı 3,5 sene oldu 64-65 kılo arasında gidip geliyorum malesef bir ara dukan diyetiyle 59 gördüm ama sonra yine aldım malesef :KK43: aşılama olcaktım evet ama eşim istemediği için kaldı bende ısrar etmek istemedim belkı zayıflarsam olur diye düşüğndüm ve diyete başladım bir arkadaşın yaptığı diyeti yapıyorum pkolu ve 28 kılo vermiş hikayesini okuyunca şoook oldum gerçekten istemek çok önemli ve bana umut oldu o arkadaş neden bende zayıflıyamamyım dedım ve başladım vede çok azımlıyım :) dur bulursam paylaşayım hikayesini bende 24 yaşındayım 1-2 sene daha beklesem olur yanı :) bu arada korktum kız birden ecriinnn dalgamı geçiyorsun yazını görüncee

Son düzenleme:
inşallah faydasını görürsün cnm ben şeker hiç kullanmıorum ekmek yemiorum ama tek zaafım çikolatadan vazgeçemiorum büyük ihtimal oyüzden kilo veremiyorum şimdi bide aşılama oldum gelsin kilolar beni gören hamile zannedior karnım 4-5 aylık hamile göbeği gibi oldu

çikolata krizin için metformin kullanmıyormusun çok işe yarıyorr valla bende önceden öyleydim çikolatasız yapamazdım ama şimdi aramıyorum bilee :) inş.aşılama tutar canım inş..

kızlar nerelerdesiniz yaaa tunc gyaman 123m bugun gelemdiniz karabocuk adını hatırlayamadıklar kımse yok bugun :KK43:

sen en diyeti yapıyorsun canım
ben dikkat etmeye çalışıyorum elimden geldiğince protein ağırlıklı besleniyorum ve spor yapmaya çalışıyorum bi arkadaş karatayı dedi aslında benim yediklerim yakın ona ama ekmek hiç yok sanırım orda ben en azından sabahları olsun ekmek yiyorum...

slmmm kızlarr nasılsınızz görüşmeyeliii.....benden iyilikk..progestan bitti adet oldmm...bidahada kullanmıcam progestannn...ama adet olamıcamm ne olcakk bilmiyorumm yaniii....bicim tavsiyesiylee hayıta başladımmmm..içiyorum inş işe yararr..glukofende içiyorum ama siz kaç ml ve kaç defa içiyorsunuzz..bende kilo haylii fazlaa:KK43::KK43: 850 ml vermiştii...az geldiğini düşünüyorumm bu aradaaa....endokrin uzmanına gittim tahlil yaptırdım ama lh ve fsh yi almadı progestan kullandığım içinn:KK43::KK43: sonuçlar güsell dedii diyete devamm dedii:KK43::KK43: bide glukofenin bi değişiği varmışş...MATOFİN diye bunu al dedi 500 ml günde 3 tanee...ama ben kararsızım bünye alıştı glukofenee...2 tane ondan içsemm daha iyi gibi geliyor ama size danışayımm dedimm....bide b12 vitamin verdiii...bu glukofeni uzun zaman kullanıcann bunun için haftada 1 yada 2 kez b12 vitamin al dedi....alıcamm bakalımm..ama bu kilo aldırmazz dimi bana dahada :KK70::KK70:

canım ben gluphagace 100lik kullanıyorum sabah akşam olmak üzere günde 2 kez

canım hayıt tohumunu ezme sakın.... 5 dakika kaynamış suda bekletmen ve içmen yeterli... 1 dolu çay kaşığı da yeterli....
sen hangi marka tohum içiyorsun ben son aldıklarımdan şüphelenip bıraktım içmiyorum artık... markasızdı da onlar
10 dk ya geliyorum :)

canım ya bu hayıtı biraz inceledimde bugün metformin kullanırken içinmesinde sakınca olurmu bir yan etkisi falan varmıdır...

ecrinde cvp vermiş ama bende yazmak istedim metformin gerçekten kesiyo tatlı isteğini ben çikolata delisiydim şimdi kahvaltıda getiriyorum masaya eşim yiyo ben ağzıma bile sürmüyorum eskiden olsa mümkünatı yok yerdim...

Son düzenleme:
hımmm ben yanlış anlamışımmm :2: amin canım cümlemize . bebişin ne zman dünyaya gelecek kısmetse hesapladın mı?

temmuz sonu diye hesapladim insallah. Bu arada en yakin arkadasim hamileydi benden sonra evlenmisti dun bebegi dogdu. benim adimi verdi ona.resmini yolladi, dunden beri bakip ic cekiyorum allah hepimize boyle saglikli guzel bebisler nasip etsin

benim diyette karatayın biraz farklısı bende ekmeksiz ayapamazdım ama yapıyrum valla biraz süper 2 litre suylaaa 4 günde 1kılo gitmiş bilee tartıldım şimdi :)))))

temmuz sonu diye hesapladim insallah. Bu arada en yakin arkadasim hamileydi benden sonra evlenmisti dun bebegi dogdu. benim adimi verdi ona.resmini yolladi, dunden beri bakip ic cekiyorum allah hepimize boyle saglikli guzel bebisler nasip etsin

ne güzel sağlıcakla kucağına alırsın inş.arkadaşım darısı bizim başımıza yaz çocuğu olucak desene güzel valla :)

benim diyette karatayın biraz farklısı bende ekmeksiz ayapamazdım ama yapıyrum valla biraz süper 2 litre suylaaa 4 günde 1kılo gitmiş bilee tartıldım şimdi :)))))

ii maşaallah canım bakalım bende karataya başlarım sanırım su sorun değil bende 3 lt falan içiyorum günde ama benim kilo oturmuş üstüme zorluyo kolay veremiyorum...

selam kızlar naberrrr mevzu kılodan acılmıs:) bendede cookkkk var ama vermek lazım malum pko derddııı ama kılosuz pko lularda var cok enteresannn ama zayıflarda da nasıl seker hastası olabılıyorsa bundada oluyor demekkı ama genelde kılo var ısın ıcınde bende karatyacılardanım ama 1-2 aydır çok sarkıyor benımkı bır turlu duzenıme donemedım ama yaparken kılo verıyorum tam uygulamadıgımda almıyorummm en guzelıde buuu gunde 3 uogun sartı nı gecmezsm almıyorum.

Son düzenleme:
X