Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

kesikli çizgi emin değilim demek :) eğer o çizgi gününe akıntı işaretlersen gör bak çizgi koyu hal alacak.. Hadi hayırlı olsun yumurtlama da oldu ohh ohh gelsin bebişler :KK9:

kızlar o tabloyu ilk defaaa gördüm çok merak ettim ne işe yarıyor nasıl kullanılıyor beni bilgilendirirmisiniz...

kesikli çizgi emin değilim demek :) eğer o çizgi gününe akıntı işaretlersen gör bak çizgi koyu hal alacak.. hadi hayırlı olsun yumurtlama da oldu ohh ohh gelsin bebişler :KK9:

sağoll tatlım ama bende senin gibi yapmaya çalışacam yumurtlama oldu tamam ilişki stop değilde gün aşırıda çok zor ama2-3 güne bir ilişkiye devam şeklinde yapmaya çalışacam kısmet artıkk canım.
AMA ARTIKKK SAYFANIN HAMİŞŞŞ HABERİNE ÇOK İHTİYACI VARRR.HADİ BİR AN ÖNCE BİRİLERİ YAZSA BU HABERİ İNŞALLAHHH.

oku oku sonunu zor getirdim yani :KK9:

geçmiş olsun canım şimdi nasılsın baya zaman geçmiş yazalı baya giremedim :2:

canım bi arkadaşım cevaplamış ismini şimdi hatrlayamadım alınmasın topik çok yoğunn. metformin şeker hastalığı tedaviis yanında artık pko tedavisinde de kullanılıyor. duphastn ise adet söktürücü olarak ya da yumurtlama olmuşsa yumurtanın tutunmasına yardımcı oluyor yani kullanım zmanlarına göre farklı etki ediyor.

ayyy canım bu haberlere ne mutlu oluyorum anlatamam harika yaaa :13: :KK31: sonra doğsun büyüsün sana böyle yapsın :KK33:

ahh canım annneler :KK71:
ilk canım kızın kaç yıldır yada kaç aydır regl oluyor? benm kardeşimde düzensiz başlamıştı sonra düzenli oldu şimdi normal yaniii. ben düzneliydim sonradan düzensizleşti...

kızının yaşı kaç ? devlet hastesindeki doktorlar risk almak istemiyorlar canım birazda . nasılsa dkp yıllardır kullanılıyor ne gerek var yeni yöntemlere falan bende bu yaşa kadar dkh kullandım zerre faydasııııı yok bıraktığın an düzensizleşiyor yinee malesef... kızın kilolu değil sivilce yok vb demişsin zaten pko çıkar çıkmaz bu belirtiler gözükmüyor ki doktorun böyle bi bahane ile önmsememesi sinirime dokundu açıkçası. kilosu normalse kilosunu korusun canım . bi başka doktora gitmeni tavsiye ederim canım bana metformini veren 4. doktorumdu. ben de küçükten buyana çalı gibiydim canım hatta dkh kilo aldırdı bana zarardan başka bi işe yaramaz. kzının yerine bir anda kendimi koydum canım kusura bakma :2: soğan kürü var canım bi denesin faydasını gören çok var bende başlayacağım regl olmayı bekliyorum kızına çok selamlar geçmiş olaaaaa:KK64:

al canım benden de o kadar face mace eskide kaldı şimdi ilk açtığım fayfa kadınlar kulubü oldu :KK19:

canm senn hastanede nekadar ucuzmuş.ben daha sormadım 3ay klomene devam edicem.ozamana kadar para biriktireyim.canm ideal kilona düşmüşsün boyuna göre süper.

bencede çok pahalı canm.aşılamaya okadar para vercek olursak ohoooo.

aman tatlı dilli olmazlarmı dışarıya öyleler.neyse bak dr.n söylememiş.nasıl bi basınç hissettin canm ya bende öyle bişey olmuyo.

amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnn canm.herşeyin iyi olmasına çok sevindim.

canım bende nedense kontrole gitmiyorum,bugün gidecektim caydımm ya yumurta dölleniyorsa şimdi o ultrason aleti zarar verirse diyorum.bazende işi allaha bırak boşverd üşünme diyorum.sonra acaba kist oluşmuşmudur gitsemmiki diyorum.kist derse hemen soğan kürü yapacamda ondan.ama bugün ateşim düştü yükseleceği yerdeee..yarın kesin gideyim ben doktora en iyisi bi baksın kist derse hemen soğan yapayım 3. kürüm bitsin.rahim filminden sonra kontrole gel demişti herhalde korkumdan gidemiyorumm.1 var 1 yok oluyor ya ilişki bugün vardayız gene hissedersem yumurtayı yada kisti yarın koşa koşa gidecem doktora artıkkk.
387745 Ovulation charts on FertilityFriend.com

öyle mi canım neler öğrendin yazarmısın.ama bende şöyle bi durum var benim sol tüpümü hiç göremedilerrr o kadar sağa yatık yaniii.

çok ilginç klomen kullandığımdan beri yumurta büyüdüğünde ilişki esnasında hissediyorum hatta ertesi doktora gittiğimde doktor büyümüş çatlatma iğnesi vuralım diyor.çatlatma iğnesinde sonra çatlıyor ya o his kayboluyor .filmden sonra haftaya geldi ama ben hala gitmedim bilmiyorum neden, korkuyorummm herhalde.

tatlım yok leke değilmiş ne biliyonmu hani azıcık akıntı gelir ya onun kırmızısı geldi yani akşam bide ertesi gün sabah, sanırım filminin etkisiydi buu.şimdide özelden yazdım sana basınç hissediyom ilişkide.bugünde hissedersem onun yumurta değilde kist olduğuna inanacam ve hemen doktora gidecemm.ben çatlatma iğnesini vurdurmadan öncede hisserdimve doktora gittiğimde büyümüş çatlatma iğnesi vuralım derdi iğneden 1-2 gün sonra o his kaybolur ve ben çatladığını anlardım.bugün o his yoksa çatlamış demektirr..

ne cinsssss kaynanan varmış yaaa.ayyy çok kızdımmmm:KK47:

tatlım nasıl oldun o et parçaları kesildimi sende doktora gittinmi.

aynennnnnnnnn yürekten istediğim herşey oldu çok şükür ama çok zor oldu yaniiii.hepte böyle olmuştur yaniiii.

oyyyyyyyy oyyyyyyyy:KK49::KK49::emir_bebek::emir_bebek:: yesinler bebişini mercimek büyümüş fasulye olmuuuş ne güzel.sağlıkla kucağına almayı nasip etsin Allah inşallahhhhh.canım bol bol dua et bizede tatlımmmm.

kusura bakma soracağım canım ama kayınvaliden menapoza girmedi mi hala da doktora kanama için gidiyor :)) hikaye... ya benim annem 38 yaşında menopoza girmiş...
bu arada canım kist olmaz korkma zaten sen kontrole sık gidiyorsun ama hamile başlangıcı olabilir hadi inşallah karabocuq de öyle anlatıyordu ya senin gibi :))

maşallah fasulyene yaaa :))) çok sevindim canım...
yerim ben onu 3.5 cm...yaaaaaaaa :nazar: :emir_bebek: kimbilir ne tatlıdır kıpır kıpırdır şimdi o...

canım et parçası tekrar gelmedi ben de doktora bu ay sonunda gideceğim... olmazsa ocakta başka doktora gidip ayrıntılı usg ye gireceğim ama kendime bir 6 ay veriyorum bebek gelmezse rahim filmi ve tedavilere devam ama 6 ay vereceğim kendime... nasıl olsa eşim de acele etmiyor bebek için... ben de telaş etmiyim diyorum...
sen kontrole git ama ateşinin 1 tık düşmesi çok sorun değil canım normal o... sen git alttan bakmaz üstten usg bakar...

yemeği yapayım geliyorum :KK1:

saolun teyseleriiiiiiii dualarımız hep sizlere inş hepinizin güsel haberlerini alıcazzz tek tekkkk fasulyemin bir sürü arkadası olcakk ne güselll :KK9: walla ewim cok souk diye kayınvalidemde yatıomm netede giremiorum zaten sürekli uyku modu durumundayım :KK9:

kızlar o tabloyu ilk defaaa gördüm çok merak ettim ne işe yarıyor nasıl kullanılıyor beni bilgilendirirmisiniz...

ateş tablosu canım o..
her sabah yataktan kalkmadan dil altından digital termometre ile ateşimizi ölçüyoruz.. her sabah aynı saatte olması gerekiyor.. sonra fertilityfriend.com sitesine kayıt olup, oraya değerlerimizi giriyoruz.. ateş durumumuza göre de site bize tahmini yumurtlama gününü belirliyor..

sağoll tatlım ama bende senin gibi yapmaya çalışacam yumurtlama oldu tamam ilişki stop değilde gün aşırıda çok zor ama2-3 güne bir ilişkiye devam şeklinde yapmaya çalışacam kısmet artıkk canım.
AMA ARTIKKK SAYFANIN HAMİŞŞŞ HABERİNE ÇOK İHTİYACI VARRR.HADİ BİR AN ÖNCE BİRİLERİ YAZSA BU HABERİ İNŞALLAHHH.

canım valla sorma gün aşırı çok zor oluyormuş :KK9: bende sıkıldım daraldım bunaldım.. bi yanım yeter artık diyor, diğer yanım da hayır devam et adet olmayana dek diyor.. şu hafta sonunu da atlatayım zaten sonrasında annem bende olacak böyle gün aşırı olmaz.. o varken yapamam yani..
kesinlikle hamiş haberine çok çok ihtiyacımız var.. resmen kıtlık çıktı.. artık birileri nimetleri getirsin de hep birlikte sevinelim..

karaböcüq;
uyu uyu büyüyecen.. cücüğünü de büyütecen işte.. ama bebek olunca o evde zor olamayacak mı soğuk soğuk?

günaydın arkadaşlarım..
hepinize hayırlı Cuma'lar olsun.. Allah'ım dualarımızı boş çevirmesin..

canım valla ben de anlamadım.. ilk ay öyle çok ağrım olmuştu ilişki esnasında.. bir daha hiç ağrım sızım olmamıştı.. bu ay da yaşadım aynı ağrıyı.. aslında ağrı değil.. basınç hissi.. çok değişik birşey.. neyse bakalım şimdi sıkıntı yok.. dualarına kalpten amin diyorum, hepimizin Allah gönlüne göre versin..
ateşin eğer bir iki gün daha böyle yüksek seyrederse çizgiyi çekecektir..
babana da tekrar geçmiş olsun.. inşallah doktor iyi şeyler söyler.. sakın moralini bozma..

aynen aynen.. nereye gitsem derecemi de götürüyorum yanımda.. geçen gün teyzeme giderken evde unutmuşum.. hemen bir eczaneden yenisini aldım.. adetli iken yumurta çatlıyor mu diye ancak adetine yakın zamanda doktora gidersen anlarsın sanırım.. sonuçta adete bir iki gün kala bakıldığında 16-18 mm yumoş varsa bu bir iki güne çatlayacağı anlamına gelir.. bi baktır bakalım bu ay.. ayrıca ara kanamanın olması lazım eğer adetli iken çatlıyorsa.. sonuçta çatlayan yumurtanın 14 gün sonra adetle atılması gerekmez mi?
neyse bakalım hayır ola.. inşallah iyi şeyler olsun hep hayatlarımızda..

canım benim toplamda 5 tane filmim var.. 1 tane işlem öncesi film.. 3 tane işlem esnasında çekilen film. ki bu 3 tane de aşama aşama çekildi. sonra işlem bitti. ben yarım saat kadar yattım. sonra filmleri çeken bayan geldi bir film daha çekicez dedi. doktorum demişti zaten ilacın yayılmasına bakmak için seni bekleticez diye. ve son filmle işim bitti.. aşağı yukarı 5 gün sonra da kontrole gittim.. o ay klomen kullanmıştım çünki. yumurta oldu mu olmadı mı diye baktık. ama araya bir gün koymalarına anlam veremedim..
haa bu arada benim tüm filmlerimi yattığım yerde çektiler..

neden direk aşılamaya geçiyorsunuz ki? eşinin değerlerinde sıkıntı mı var?
sıkıntı stres yapma.. sürekli hamile kalmayı da düşünme.. gerçekten o zaman olacağı varsa da olmuyor.. o kadar çok denk geldik ki bu duruma.. aylarca tedaviler uğraşlar sonucu bebek gelmiyor.. ne zaman bıkkınlık geliyor bırakıyorlar herşeyi.. o sakin dönemde bebek süpriz yapıyor.. Allah'ım vaktini saatini kararlamıştır.. düşünmemeye çalış lütfen..
biliyorum çok zor ama bunu başardığın an gör bak herşey daha kolay olacak..

inş. cnm iyi dileklerin için çok saollll hyr eşimde hiç bir sorun çıkmadı bilmiyorum öyle söylendi baana adetlerim benim çok düzensiz 9 aydır kendiliğimden adet olamıyorum hepte böleydi zaten polikistik over var ama benim yaşım küçük inan düşünmemeyi deniyorum ama o zmnda insanlar hatırlatıyor

inş. cnm iyi dileklerin için çok saollll hyr eşimde hiç bir sorun çıkmadı bilmiyorum öyle söylendi baana adetlerim benim çok düzensiz 9 aydır kendiliğimden adet olamıyorum hepte böleydi zaten polikistik over var ama benim yaşım küçük inan düşünmemeyi deniyorum ama o zmnda insanlar hatırlatıyor

kimseleri duymayacaksın.. ilk olarak bununla başlamalısın.. boşver konuşsun dursun insanlar.. bende kendiliğinden adet olamıyorum.. ama ilk olarak yumurta geliştirici ilaçlarla başladık.. bu 5. ayım.. bu ayda olumsuz sonuçlanırsa aşılamaya geçeceğiz.. direk aşılama yapmayın bence.. önce denemelisin bu yolu..

arkadaşlar iyi akşamlar...bir süredir takip ediyordum sizleri..allah en kısa zamanda müjdeli haberleri vermeyi nasip etsin hepimize.ben de bu ay lutenly kullandım ilaç biteli 3 gün oldu hala adet olmadım...çatlamak üzereyim...kullananlar var mı aranızda bu ilacı,ne zaman adet oldunuz?bilgi verirseniz çok sevinirim.

Kızlar selam ben bu ay bildiğiniz üzere soğan suyu kullandım 12 gun sabah akşam adetimin 7.günü başladım(adetım bıtmştı) sonrasında gun aşırı çalışmalar oldu hatta yumurtladım bile... çok iyiydi sonra sağ tarasfımda bir baskı hissettim arada böyleağrıyodu bir de söylemesi ayıp ilişki esnasında baskı fln oldu bayaa neyse ben dayanamadım 34. gunde (hala regl olmamaıştım) doktora gıttım ultrasonda 7 cm lık kist çıktı önce regl olmama için duphaston verdi neyse bugun 37.gun hala regl olmadım ve ağrı devam ediyor...
reglden sonra tekrar bakıcam dedi doktor(bende 1 sene oncede 4 cmlık kıst vardı regl ıle gıtmıştı o yuzden mr için reglden sonrayı beklıyoruz eger küçülürse dokunulmayacak...) size sorum şu sizce ben regl olana kadar soğan suyu içsemmi???
bir zararı olur mu?

günaydın kızlar
rahim filmi çektiren arkadaşlara bir sorum daha olcak benim az önce hastaneyi aradımda sonuç ne zaman belli olur die bölüm hemşiresiyle konuştum randevuyu veren salı günü gelceksin çarşamba tekrar gelceksin birdaha çekilcek dedi dedim 2 kezmi çekiliyo çarşambada ayakta çekilcek dedi ilaç dağılıyomu die dedi ben burda hiç öle bişeye denk gelmemiştim...

canm hiç duymamıştım 2kez çekilmiyo o ayakta çekilen başka bişeydir ama bende öyle bişey yapmadılar.

kızlar bugün çaprazımdaki daireye birileri taşınıyordu. biraz muhabbet ettim. meğer yeni bir jineklog gelmiş ilçeye benim apartmana taşınıyormuş kendi adıma çok sevindim biraz başını ağırtırım. eşi yanındaydı muhabbet nasıl ilerledi anlamadım pko lu olduğumu bile söyledim operatörmüş bu önümüzdeki hafta ameliyatları varmş diğer hafta için gel bi muyane edlim dedi ne durumdasın. metformin kullandığımı söyledim devam et dedi pkolular için iyi bir ilaçmış :KK9:

bakalım gidecğeim hem bi tahlil yenilerim bir gelişme var mı bende diye .

iyi olacak hastann doktor ayağına gelirmiş canm.

inşallah hepimiizn faydasına dokunur bir şeyler öğrenirim bu arada çok meraklı bir kızmdır :KK9: inşallah bıkmazlar sorularımdan

hemen çok soru sorup bıktırma dr.u kız yavaş yavaş sor.:KK52:

Kızlar selam ben bu ay bildiğiniz üzere soğan suyu kullandım 12 gun sabah akşam adetimin 7.günü başladım(adetım bıtmştı) sonrasında gun aşırı çalışmalar oldu hatta yumurtladım bile... çok iyiydi sonra sağ tarasfımda bir baskı hissettim arada böyleağrıyodu bir de söylemesi ayıp ilişki esnasında baskı fln oldu bayaa neyse ben dayanamadım 34. gunde (hala regl olmamaıştım) doktora gıttım ultrasonda 7 cm lık kist çıktı önce regl olmama için duphaston verdi neyse bugun 37.gun hala regl olmadım ve ağrı devam ediyor...
reglden sonra tekrar bakıcam dedi doktor(bende 1 sene oncede 4 cmlık kıst vardı regl ıle gıtmıştı o yuzden mr için reglden sonrayı beklıyoruz eger küçülürse dokunulmayacak...) size sorum şu sizce ben regl olana kadar soğan suyu içsemmi???
bir zararı olur mu?

canm regl ile gider kistin hiç merak etme.soğanı yapabilirsin zararı olmaz.

123m kullanıcısından alıntı

((((( ne mutlu sana canım umut oldun bizeee.bende takmayayım diyorum ama olmuyorrr.düşünüyorum yaniii.sizinki her şerde vardır bi hayır gibi olmuşş.eşin işinden olmuşş ama bebek olmuşşş ve eşin bence iş bulabilir hemen ama hamilelik daha zordur.[/QUOTE] ))))

sağol canım benım ınan bana hepınız ıcın okurken ayrı ayrı dua edıorum cunku bunu cekmeyen bılemes,her ay adet olamamak umıtlenmek ve tek cızgıyı gormek mılletın sorularına cevap yetıstırmek yada kımseyle gorusmek ıstememk hersy cok zor ama doktorlar asla olmas demıyor sadece bıraz zor olur dıo bızım gıbı hastalara umıdınızı asla kaybetmeyın ve sogan suyunu mutlaka deneyın 1 olmadı 3 - 5 ay sonra tekrr ama tekrr kesın cozum degıl ama belkı sogan suyu yaptıgınız ay gelır SOĞAN CUCUGUMUZ :emir_bebek:

Rabbım herkese nasıp eder ınsallah:nazar:

Son düzenleme:
dün misafirlikteydim anlamışsınızdır nete gelmeyince... yaşıtlarımla baya kaynattık :)) bir tanesinin 5 aylık kızı da ordaydı ayy maşallah pek uslu bebekti...
pamuk gibi yaaaa nasıl güzeldi....
ayyy bicim benim de ilk Ankara'da bulduğum doktor öyleydi.. 3-4 ay sonraya gün veriyor..
hadi bakalım inşallah ara kanaman da olur ya da dur olmaz da bebek olur :)) çift yumurtlama.. valla maşallah..
bende bekliyorum işte.. artık bi değişik oldum his kalmadı sanki bende.. progestana başladım.. mide bulantısı yapıyor ilk defa.. ciddi bulanıyor midem..
canım bakalım bu durum neyin nesi ben de anlamadım....
senin progestandan sonra miğden çok bulanmazdı ama şimdi düşünme hemen hamileliğe yormayalım... olursa zaten 1hafta sonra öğreneceğiz :))
hadi inşallah yarabbim bu defa olsun...:KK9: güzel arkadaşımın bebeği...
gerçekten yumurtlamışsın bazı kadınlar böyle hamile kalıyorlar işte ya regliden hemen önce ilişki yada hemen sonra inşallah değerlendirebilmişindir öncesinde gerçi bir etki edermi bilmiyorum regli olunca spermler yaşarmı yaşamazmı bilinmez ama denemekte fayda var :))
regl bitimini değerlendirdik , öncesinde de tesadüf ilişki denk gelmişti... bakalım canım kısmet.... yalnız ağrı sızı olmadı hiç ben sadece ateşe bakarak bu yorumu yapıyorum akıntı da az oldu yani...
regl olunca spermler ne olur bende bilemem ama öncesinde ilişki olursa spermler tüplere kadar zaten ulaşmış olacaklarından sorun olmaz diye düşünüyorum... hayırlısı canım sen ne durumdasın umutlusun de mi bu ayından.
baban nasıl oldu? canım inşallah senin de güzel haberini alırız...
Bu arada ateşle ilgili yazını tabloları gördüm baktım demekki yumurtlamadan sonraki dağılım ne olursa olsun bebeğe yorabiliriz...

teşekkür ederim bicimcimm . açıklama olarak değerlerin normal dedi pko haricinde eskiden yumurtalıklarım ikisinde de kistler vardı kendi bi baktı bir yumurtalığında kist yok dedi hatta diğerindeki de bu gecikmede oldu sanırım ... yani tam gaz metformine devammm. demekki verdiğim kiloların faydası oldu ayyy çok mutluyum yaaa bide regl olabilsemmm. duphastonun son tabletini alalı 2 gün geçti yarın 3.güne geçeceğim. koruma alayımmı yarın gezmeye gideceğimde olur muyum ki bicimmm? ayyy ne bencil kızım he hep kendimden bahsettim sen nasılsın neler yapıyorsun genelde hep yemek pişşiriyorsun :KK9:
çok sevindim canım... böyle böyle daha da iyiye gideceksin sakın kilo alma....
gece arkadaşlara gittik... ondan yoktum bu arada benim ev büyük temizliği bitmiyor balkon da 3 tane Allahtan biri kapalı ama kolay değil yani sırf yemek yapmıyorum :))
öptüm canım...

tatlım tablo çizgiyi çekti ama kesikli çekti bu ne demek şimdii.kesin değil her an yeri değişebilirmi demek yani.

387745 Ovulation charts on FertilityFriend.com

AAA tuncsta gelmişş tatlım bu tablodaki kesikli çizgi ne demek.
kesikli çizgi tuncss un dediği gibi yumurtlama günün ve sonrasındaki gün E işaretli olsaydı ve şimdilerde gelen W akıntını da işaretlesen eminimki düz çizgiye döner o canım.... boşver önemli olan yumurtlamanın olması ve bebeğinin gelmesi hadi inşallah :)))

saolun teyseleriiiiiiii dualarımız hep sizlere inş hepinizin güsel haberlerini alıcazzz tek tekkkk fasulyemin bir sürü arkadası olcakk ne güselll :KK9: walla ewim cok souk diye kayınvalidemde yatıomm netede giremiorum zaten sürekli uyku modu durumundayım :KK9:
aman üşütme kendini dualarını da eksik etme canım senin duaların hepimize gelsin... şans getir bize meleğinle...

bir zararı olur mu?
3 gün daha sabah akşam soğan kürü yap ama daha fazla yapma...12 gün yapmışsın zaten 15 günden fazla yapılması tehlikeli...ibrahim Saraçoğlu tv de dedi...

Son düzenleme:
kimseleri duymayacaksın.. ilk olarak bununla başlamalısın.. boşver konuşsun dursun insanlar.. bende kendiliğinden adet olamıyorum.. ama ilk olarak yumurta geliştirici ilaçlarla başladık.. bu 5. ayım.. bu ayda olumsuz sonuçlanırsa aşılamaya geçeceğiz.. direk aşılama yapmayın bence.. önce denemelisin bu yolu..

ben doktorumla bunu bi konuşim en iyisi inş. bu ay bebeğin seninle olur canımmm hem banada bi umut olursun

X