Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

kızlar bugün çaprazımdaki daireye birileri taşınıyordu. biraz muhabbet ettim. meğer yeni bir jineklog gelmiş ilçeye benim apartmana taşınıyormuş kendi adıma çok sevindim biraz başını ağırtırım. eşi yanındaydı muhabbet nasıl ilerledi anlamadım pko lu olduğumu bile söyledim operatörmüş bu önümüzdeki hafta ameliyatları varmş diğer hafta için gel bi muyane edlim dedi ne durumdasın. metformin kullandığımı söyledim devam et dedi pkolular için iyi bir ilaçmış :KK9:

bakalım gidecğeim hem bi tahlil yenilerim bir gelişme var mı bende diye .

sağol canım arkadaşımada sordum oda normal dedi biraz stres yaptım gibi ben bi atlatsaydım hayırlısıyla...

hiç strese gerek yok.. korkulacak birşey yok.. kötü tecrübe yaşayanların hikayelerini okuma sakın.. korku hakim oluyor sonra..

gerçekten şansın varmış canm :KK9:
kızlar bugün çaprazımdaki daireye birileri taşınıyordu. biraz muhabbet ettim. meğer yeni bir jineklog gelmiş ilçeye benim apartmana taşınıyormuş kendi adıma çok sevindim biraz başını ağırtırım. eşi yanındaydı muhabbet nasıl ilerledi anlamadım pko lu olduğumu bile söyledim operatörmüş bu önümüzdeki hafta ameliyatları varmş diğer hafta için gel bi muyane edlim dedi ne durumdasın. metformin kullandığımı söyledim devam et dedi pkolular için iyi bir ilaçmış :KK9:

ooo sende şanslısın bak doktor ayağına gelmiş :KK9:

metformini size hangi doktor yazdı.....ne kadardır kullanıyorsunuz? faydası oluyor mu?

bicim canım burda iyi 1-2 doktor buldum aslında ama çok yoğunlar hele bir tanesi randevu istediğimde 4 ay sonrasına veriyorlar şu filmi burda çektiriyimde sonrasında başka yere bakıcam artık...
bence de canım başka yere bak bizim durumumuz özel bazen ayda 2-3 kere gitmek gerekiyor 4 aya randövu mu verilirmiş...

aynen aynen.. nereye gitsem derecemi de götürüyorum yanımda.. geçen gün teyzeme giderken evde unutmuşum.. hemen bir eczaneden yenisini aldım.. adetli iken yumurta çatlıyor mu diye ancak adetine yakın zamanda doktora gidersen anlarsın sanırım.. sonuçta adete bir iki gün kala bakıldığında 16-18 mm yumoş varsa bu bir iki güne çatlayacağı anlamına gelir.. bi baktır bakalım bu ay.. ayrıca ara kanamanın olması lazım eğer adetli iken çatlıyorsa.. sonuçta çatlayan yumurtanın 14 gün sonra adetle atılması gerekmez mi?
neyse bakalım hayır ola.. inşallah iyi şeyler olsun hep hayatlarımızda..

canım benim toplamda 5 tane filmim var.. 1 tane işlem öncesi film.. 3 tane işlem esnasında çekilen film. ki bu 3 tane de aşama aşama çekildi. sonra işlem bitti. ben yarım saat kadar yattım. sonra filmleri çeken bayan geldi bir film daha çekicez dedi. doktorum demişti zaten ilacın yayılmasına bakmak için seni bekleticez diye. ve son filmle işim bitti.. aşağı yukarı 5 gün sonra da kontrole gittim.. o ay klomen kullanmıştım çünki. yumurta oldu mu olmadı mı diye baktık. ama araya bir gün koymalarına anlam veremedim..
haa bu arada benim tüm filmlerimi yattığım yerde çektiler..

evet canım ama benim her zaman böyle denk gelmiyor bir kere haziranda en son yine böyle olmuştu adetim bitti 14 gün sonra yine adet görmüştüm inşallah yine öyle olur... şans artmış oluyor ama bakalım zaman gösterecek diye ondan dedim zaten ara adet görürsem anlarım bunu...

bicim adet döneminde benm de inanılmaz ateşim oluyor gece terliyorum bile . ben normal sanıyordum :2:
vücut ısım adetliyken benim düşer... demekki bazı kimselerde yüksek kalabiliyor senin gibi canım sorun edilecek bişey değil bu..

kızlar doktorumla konuştum normalmiş ultrason sonuçlarım. sola deviye falan yazıyordu ya çok korkmuştummm ... Allah 'a çok şükürrr.
oh çok sevindim canım şükür peki açıklama yaptımı yoksa her şey normal mi dedi?

canım valla test yaptırım dıye bı dusunuyorum ama emın değilim adetımı beklım dıyorum gıdıp habıre para vermenın manası varmı dıyorum malum 40 tl alıyorlar yakındakı hastanede sağlık ocagı adet gecmden yapmıyor kafam karıswık:KK43: evet 12. gun ama bılmıuorum yaa

erken yaptırma bence 4 gün daha bekle ve idrardan bak canım

ne demek canım ya
haklısın ama yazışmak bana iyi geliyor hem kafadan atmakla alakalı bişey bu... Yoksa buraya gelip yazışınca depreşmiyor bende...
Aşılama uygun fiyat ama rahim filmi de uygunmuş demekki orası uygun fiyata yapıyor yani fiyatları uygun güzel bişey bence bu...

Canım ya iyi olmana da çok sevindim... Bence de hep olumlu bak neden olmasın diye düşün değerleri de düzelmiştir bence eşinin...

sagol canım umutluyum :))

rica ederim tatlımm ne demek.eşin sıcak bakıyorsa hiç vakit kaybetme.hakkında hayırlısı olsun.inşallah emekleriniz boşa çıkmasın.

eşim sıcak bakıyor çünkü 2senedir istiyorum :)

metformini size hangi doktor yazdı.....ne kadardır kullanıyorsunuz? faydası oluyor mu?

bana metformini kadın doğum doktoru yazdı..

bence de canım başka yere bak bizim durumumuz özel bazen ayda 2-3 kere gitmek gerekiyor 4 aya randövu mu verilirmiş...
evet canım ama benim her zaman böyle denk gelmiyor bir kere haziranda en son yine böyle olmuştu adetim bitti 14 gün sonra yine adet görmüştüm inşallah yine öyle olur... şans artmış oluyor ama bakalım zaman gösterecek diye ondan dedim zaten ara adet görürsem anlarım bunu...

ayyy bicim benim de ilk Ankara'da bulduğum doktor öyleydi.. 3-4 ay sonraya gün veriyor..
hadi bakalım inşallah ara kanaman da olur ya da dur olmaz da bebek olur :)) çift yumurtlama.. valla maşallah..
bende bekliyorum işte.. artık bi değişik oldum his kalmadı sanki bende.. progestana başladım.. mide bulantısı yapıyor ilk defa.. ciddi bulanıyor midem..

günaydın arkadaşlarım..
hepinize hayırlı Cuma'lar olsun.. Allah'ım dualarımızı boş çevirmesin..

canım valla ben de anlamadım.. ilk ay öyle çok ağrım olmuştu ilişki esnasında.. bir daha hiç ağrım sızım olmamıştı.. bu ay da yaşadım aynı ağrıyı.. aslında ağrı değil.. basınç hissi.. çok değişik birşey.. neyse bakalım şimdi sıkıntı yok.. dualarına kalpten amin diyorum, hepimizin Allah gönlüne göre versin..
ateşin eğer bir iki gün daha böyle yüksek seyrederse çizgiyi çekecektir..
babana da tekrar geçmiş olsun.. inşallah doktor iyi şeyler söyler.. sakın moralini bozma..

Hayırlı cumalar arkadaşım
belkide yumurta büyüyor fazlaca o an hissediyoruz sonra çatlıyor ağrısı gidiyor sanırım böyle
valla çizgiyi çeksin çekmesin yumurtladığımı anladım ben ama belkide istenilen ebatta olmaz tutmaz onu bilemem yada sağlıksızdır bilemem
babamın sonuçları bugün belli olacaktı ama heyet toplantısına doktorumuz geç kalmış sorumsuz şeyler ya haftaya cumaya kaldı güzel dileklerin için gönülden tşk ederim cnm Allah razı olsun..

Allah güzel sonuçlar almayı nasip eder inşallah canım. Geçmiş olsun

aminn cnm çok tşkler

gerçekten yumurtlamışsın bazı kadınlar böyle hamile kalıyorlar işte ya regliden hemen önce ilişki yada hemen sonra inşallah değerlendirebilmişindir öncesinde gerçi bir etki edermi bilmiyorum regli olunca spermler yaşarmı yaşamazmı bilinmez ama denemekte fayda var :))

bana jinekolog verdi canım baya tecrübeli bir beyfendi mail adresini bile almıştım bir sorunum olunca hemen yazıyorum cevaplıyor. normalde şeker hastası değilim metformin genelde bu amaçla kullılıyor. 6 kilo verdim hatta 7 kilo diyebilirim artık 54e düştüm bu verdikleirmi de dkh yzünden almıştım hiç fayda etmedi bacaklarımda bazı damarlarım belişrginleşti malesef. metforminden çok memnunum eskiden göbek bölgemde kilo vardı artık dümdüz diyebilirm. bide halsizlik sürekli acıkmalarım vardı onlara bile iyi geldi günlük performansım bile arttı.

vücut ısım adetliyken benim düşer... demekki bazı kimselerde yüksek kalabiliyor senin gibi canım sorun edilecek bişey değil bu..

oh çok sevindim canım şükür peki açıklama yaptımı yoksa her şey normal mi dedi?

teşekkür ederim bicimcimm . açıklama olarak değerlerin normal dedi pko haricinde eskiden yumurtalıklarım ikisinde de kistler vardı kendi bi baktı bir yumurtalığında kist yok dedi hatta diğerindeki de bu gecikmede oldu sanırım ... yani tam gaz metformine devammm. demekki verdiğim kiloların faydası oldu ayyy çok mutluyum yaaa bide regl olabilsemmm. duphastonun son tabletini alalı 2 gün geçti yarın 3.güne geçeceğim. koruma alayımmı yarın gezmeye gideceğimde olur muyum ki bicimmm? ayyy ne bencil kızım he hep kendimden bahsettim sen nasılsın neler yapıyorsun genelde hep yemek pişşiriyorsun :KK9:

canlarım ateşe çok güvenmeyelim bakın bu ateşlerle hamiş kalmışlar..2'si de hamile kalmış:)
35,9
35,9
35,7
35,8
35,6
--
--
35,9
36,1
35,2
35,8
35,7
35,2
35,6
35,9
36,3
35,7
36,1
36,2
---
---
---
36,1
---
36,4
36,4
35,9
36,1
---
36,0
36,5
36,1
---
36,1

"e bu kadar ölçümden sonra hala adet olmayınca hemen sarıldım testlere..degerlerim cok dengeli degildi ama...veee
çok şükür o güğzel 2 çizgiyi ve kandaki pozitif haberini aldım..darısı tüm isteyen arkadaşlara inş."

demiş bir de:

1. gün 35,09
2 gün 36,01
3 gün 35,03
4 gün 35,06
5 gün 36,00
6 gün 36,01
7 gün 36,01
8 gün 36,00
9 gün 36,01
10 gün 36,01
11 gün 35,09Embarrassed
12 gün 36,02
13 gün 35,08
14 gün 36,00Embarrassed
15 gün 36,01
16 gün 36,02
17 gün 36,00Embarrassed
18 gün 35,09
19 gün 35,09
20 gün 36,00
21 gün 36,01
22 gün 36,01
23 gün 36,03
24 gün 36,01
25 gün 36,01
26 gün 36,01
27 gün 36,01
28 gün 36,02
29 gün 36,01
30 gün 35,06 bir iki damla pempe kan geldi adet oluyom sandım ama olmadım
31 gün 36,01
"aslında ben ateş değerlerim çok dengesiz olduğu için yazmak istemiyordum.
bu arada önceki ayda ovulasyon testi yaptığımda koyu çizgi 13. günde çıkmıştı ama hamile kaldığım ay 13. günde ne silik ne de koyu çizgi çıktı, zaten doktorumda geç döllenme olmuş dedi,"

2.arkadaş da o ay hamile kalmış:)

Hayırlı cumalar arkadaşım
belkide yumurta büyüyor fazlaca o an hissediyoruz sonra çatlıyor ağrısı gidiyor sanırım böyle
valla çizgiyi çeksin çekmesin yumurtladığımı anladım ben ama belkide istenilen ebatta olmaz tutmaz onu bilemem yada sağlıksızdır bilemem
babamın sonuçları bugün belli olacaktı ama heyet toplantısına doktorumuz geç kalmış sorumsuz şeyler ya haftaya cumaya kaldı güzel dileklerin için gönülden tşk ederim cnm Allah razı olsun..

ayy hakikaten sorumsuzluk doktorun yaptığı.. ama vardır bunda da bir hayır..
bu arada ateşe takılmamak bence de en iyisi.. yumurtladığımızı belli ediyor olması yönünden ben seviyorum ama sonrasını artık dşünmeyeceğim.. ben hiç anlamadım ama şaka maka 1 hafta olacak nerdeyse yumurtayı çatlatalı..

ayy hakikaten sorumsuzluk doktorun yaptığı.. ama vardır bunda da bir hayır..
bu arada ateşe takılmamak bence de en iyisi.. yumurtladığımızı belli ediyor olması yönünden ben seviyorum ama sonrasını artık dşünmeyeceğim.. ben hiç anlamadım ama şaka maka 1 hafta olacak nerdeyse yumurtayı çatlatalı..

aynen önemli olan yumurtlamayı anlamak ötesinin pek önemi yok tabiki yinede ölçelim ama kırmızıyı görmeden umut var :=))

günaydın kızlar
rahim filmi çektiren arkadaşlara bir sorum daha olcak benim az önce hastaneyi aradımda sonuç ne zaman belli olur die bölüm hemşiresiyle konuştum randevuyu veren salı günü gelceksin çarşamba tekrar gelceksin birdaha çekilcek dedi dedim 2 kezmi çekiliyo çarşambada ayakta çekilcek dedi ilaç dağılıyomu die dedi ben burda hiç öle bişeye denk gelmemiştim...
canım banada ilaç verildikten sonra 10-15 dakika daha kalkma dediler yattım ki o kadar ağlıyordumki nasıl geçti 15 dakka onu bile bilemedim sonrasında röntgen filmi gibi bişey çektirdiler zatennn.sanırım 1 gün sonrasına çekliyor orda röntgen filmiii.

ahhh canım benım bılmezmıyım ben bundan 1 sene oncede kımyasal gebelık yasadım esım varıkosel amelıyatı oldu daha ısde her ay ayrı bı sıkıntı zaten.

her onune gelen stres yapmayın kafanıza takmayın hep bu yorumları okuyordum gelde sen takma sankı kolaydı dıe kızıodum hep ama gecen ay esım ısden cıkarıldı hatta esıme korunalım bıraz bıle demısdım cok sukur korunmamısdık ama kafamızdakı hep maddı sorundu oyle oluncada kendılıgınden gelıvermıs:emir_bebek:

ne mutlu sana canım umut oldun bizeee.bende takmayayım diyorum ama olmuyorrr.düşünüyorum yaniii.sizinki her şerde vardır bi hayır gibi olmuşş.eşin işinden olmuşş ama bebek olmuşşş ve eşin bence iş bulabilir hemen ama hamilelik daha zordur.

tatlım tablo çizgiyi çekti ama kesikli çekti bu ne demek şimdii.kesin değil her an yeri değişebilirmi demek yani.

387745 Ovulation charts on FertilityFriend.com

AAA tuncsta gelmişş tatlım bu tablodaki kesikli çizgi ne demek.

kesikli çizgi emin değilim demek :) eğer o çizgi gününe akıntı işaretlersen gör bak çizgi koyu hal alacak.. hadi hayırlı olsun yumurtlama da oldu ohh ohh gelsin bebişler :KK9:

X