Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım babamın emarı çekildi bugün doktoruna cdsini götürdük heyet bakıcak bugün yarın sonuçlarını alıcaz ve nasıl bir tedavi uygulanacak söyleyecekler temiz çıkmadı ama aurt damarına yakın lenf bezlerinin birinde görüldü 2cm kadar çok canım sıkkın yarın neler diycekler doktorlar onu bekliyorum işte saol cnm ilgin için Allah razı olsun
sen nasılsın iyimisin[/QUOTE]

Allah şifa versin canım doktordan güzel haberler alırsınız inşallah..ben iyiyim canım adet olmayı bekliyorum bu ay hiç umudum yok :KK43:

canım babamın emarı çekildi bugün doktoruna cdsini götürdük heyet bakıcak bugün yarın sonuçlarını alıcaz ve nasıl bir tedavi uygulanacak söyleyecekler temiz çıkmadı ama aurt damarına yakın lenf bezlerinin birinde görüldü 2cm kadar çok canım sıkkın yarın neler diycekler doktorlar onu bekliyorum işte saol cnm ilgin için Allah razı olsun
sen nasılsın iyimisin

Allah şifa versin canım doktordan güzel haberler alırsınız inşallah..ben iyiyim canım adet olmayı bekliyorum bu ay hiç umudum yok :KK43:[/QUOTE]

Allah razı olsun cnm inşallah
bebişler genelde umutsuz anlarda gelirler biliyorsun dimi :KK34:

Ölçmeyeceğim desemde ateş ölçmek bağımlılık olmuş farkında olmadan ölçüyorum artık ve yine bana özel klasik ateş tablom Aralık...
359aa8 Ovulation charts on FertilityFriend.com
komik de mi adet döneminde yumurtladığım anlaşılıyor aslında tabloma göre bariz şekilde??? tuhaf....
:KK1: ama büyük ihtimalle adet günü diye çizgiyi çekmeyecektir bakalım zaten 15 gün sonra anlaşılır bunun ne olduğu... gerçi adetliyken de ateşin düşmesi normal karşılanabilir bişey ama benimki çok oynamış... anlamadım neyse bakalım... vardır bunun da bir hayrı :13:

evet yaaa kendimi toparlıycam inşallah ben onu çokk seviyorum oda çokk seviyo ama ne bilim bunaldım o matematikçi o yüzden çok yoğun bende böyle olunca yaaa beni geçiştiriyo gibi hissediyorum neyse canım senin başını ağrıtmıyim çok sağol bicim ben kendimi toparlıycam canım öptüm seni kocaman
tabi canım senden de bu sözleri duymak isterim zaten... sakın seninle ilgilenmediğini düşünme eşinin... benim eşim de çok çalşışıyor işi yüzünden bazen aynı evde görüşemiyoruz ama normal karşılıyorum... inşallah meleklerimiz geldiğinde canım daha güzel olacak her şey...

kızlar maşallah ne güzel kaynatmıssınız.. bende ne zamandır gelemiyorum ne var ne yok yeni hamile haberleri yok mu?
bicim tuncs gyaman ecrin nasılsınız canlarım..
gyaman baban nasıl oldu canım doktora gittinizmi tekrar
iyiyim ben canım sen nasılsın...
zamnında yumurtlama olduysa 26. gün yaşanan yerleşme kanamasıdır 5 gün sonra idrar testi yap tamam mı?
hadi inşallah Yarabbim!!!

canım doktorum çok ters rahim filmini çektiriyim özelde dvm edicem zaten
aksi doktorlara da deli olurum adam gibi söyleseler incilerimi dökülür yani ne olur valla ben aradım mı doktor telefona geri dönmüyorsa o doktor benim için bitmiştir... önemli şeyler dışında aramam zaten... aradım mı bana cevap vermek zorunda...
sen de böyle bir doktor bulmalısın canım mesleğini severek yapan... iyi huylu... çünkü bilerin tedavimiz farklı her şeyi danışmak hakkımız...

fırsat buldukça girip bakıyorum kızlar, güzel haber verenler olmuş mu diye... Yeni bir hamile haberine çok ihtiyacımız var.
Eşimle karar aldık tedavi sürecini kimseyle paylaşmıycaz. Arkadaşlarımdan bazıları ve eşimin ailesi bildiği için sıkıntı oluyor ve zaman zaman krize giriyordum. Eşimde bu süreci kimseye anlatmak zorunda değilsinkimsenin adetini sormasına da izin verme -ki annesi sorduğunda neden annemle paylaşmıyorsun diyordu-, bunu biz halledicez kimsenin seni üzmesine izin verme ve tedavimize devam edicez bu süreçte dedi. Kurduğu cümleler rahatlattı beni. Kızlar aslında bizim üzülmemiz onları daha çok üzüyor.
Duphaston salı günü bitti, ne güzel olurdu kanama olmasa ve ben doktora gitsem, HAMİLESİN dese, size güzel haberler verebilsem... Hayal bu ya.... Birgün gerçek olması duasıyla... Benden bu kadar....
Ne olur ne olur Allah'ım güzel haberler verebilelim...
İyi ki varsınız, Rabbim hepimizin şifasını ve yavrularını versin inşallah en kısa zamanda...
inşallah bu hayallerimiz bir gün gerçek olacak canım.....
bekliyoruz ümitle...

kızlar ne zamandır takıp edıordum buraları hatta ara ara yazdım ve sımdı umut olurum dıe yazmak ıstedım Rabbım herkese nasıp eder ınsallah ve hamıleyım:KK49:

bende pkolyum ve kıloluyumda negatıf bı asılamam oldu ondan sonra doktor hasta olursan gel kıstlesme varmı dıe bakarıs dedı bende gıtmedım soğan suyuyla hallederım dedım hasta olunca sogan suyuna basladım o ay ıkı uc gunde bır ılıskı yaptık belkı olur dıe ama yok yokkkkk nerdeeeeee ondan sonrakı ay baska sıkıntım vardı onu kafama takıcak halım yoktu mantar da olmusdum onunla falan ugrasıodum ay sonu geldı bı test yapıım hamıle degılsem ılacımı ıcerde hasta olurum dedım kendı kendıme bıde ne gorıyımmmm aman allahım gozlerıme ınanamadım bı test daha yaptık gunumde olmasına ragmen baya baya kırmızı.hazırlanıp doktora gıttık ve degerı 2224 :KK52: ıkı gun sonra tekrr baktrdık ve deger 4000 hersey yolunda sımdılık bır hafta sonra keseyı gormeye gıdıcez ınsallah.
ben burayı okurken hem bısıler ogrenırdım hemde bol bol dua ederdım Rabbım ısteyn herkese ver dıe çunku bu hastalıgı herkes anlamazz her ay sonu hasta olmamak acaba hamılemıyım dıyıp tek cızgı gormek cok zor. dualarım hep sızınle kımse umıdını kaybetmesın ve ınanıyorum bu sogan suyu ve kafaya takmamak bu hastalıgı bıtırıyor.

herkese stressız gunler haftalar aylar dılıyorum...Rabbım gobıslerımızı bebıs doldurur ınsallah:nazar:
maşallah çok sevindim bak başka hastalıkla uğraşman bebek fikrinden uzaklaşmana neden olmuş ve bebeğin sürprizini yapmış ne kadar güzel darısı başımıza...

alıntını alamamışım sanırım :2: annenin öğretmenmiş heee ne güzellll... ahh şuan birileri de deseki yüzünü göremiyoruz gel otur yanımızda yok yok malesef uzak diyarda bir başımayım :2: çok şükür atanmışım sonunda ... inşallah güzel bir yuvam olur benimde :123:
canım deme öyle şeyler Allah kolaylıklar versin....

iyiyim canım sağol sen nasılsın biraz stres biraz heyecan var salı günü rahim filmi çektircem
umarım sorunsuz geçer... her şey iyi çıkar...

kızlarrr nasılsınızzzzzzz......ben bugün endokrine gittimm..tahlilleri yeniden yaptırdım bakalım neler olacakkk...
BİCİMMMMMMMM......pkonun profösörüüüü......bugün başladım hayıt tohumunaaaa.....inşallah bendede işe yararrr....sen nasılsın iyisindir inşallahhh....

inşallah iyi sonuçlar alacaksın canım tedavinden :))
iyi bir aktardan alsaydın canım bilmediğin yerden alma bu tohumların özenle işlemden geçmesi gerekiyormuş bize gelene kadar... benim mesela en son aktardan aldıklarıma ben güvenip içemedim... markalı satılan varsa öyle al bence... ben bu ay sadece soğan suyu yapacağım.... metformin de içiyorum zaten...

emanet soğan suyunu bende deneyeceğim bu topikte faydalı bulan çoğunlukta bi regl olabilsem başlayacağım inşallah
soğan suyu çok etkili ben zamanında yapmadım adetten sonra başladım buna rağmen adetim bir garip geldi şimdi bu ay adete 10 gün kala 10 gün yapmayı düşünüyorum...

Son düzenleme:
günaydın kızlar
rahim filmi çektiren arkadaşlara bir sorum daha olcak benim az önce hastaneyi aradımda sonuç ne zaman belli olur die bölüm hemşiresiyle konuştum randevuyu veren salı günü gelceksin çarşamba tekrar gelceksin birdaha çekilcek dedi dedim 2 kezmi çekiliyo çarşambada ayakta çekilcek dedi ilaç dağılıyomu die dedi ben burda hiç öle bişeye denk gelmemiştim...

bicim canım burda iyi 1-2 doktor buldum aslında ama çok yoğunlar hele bir tanesi randevu istediğimde 4 ay sonrasına veriyorlar şu filmi burda çektiriyimde sonrasında başka yere bakıcam artık...

anlamıyorum bu doktorların umursamaz tavırlarını.. bir kaşık suda boğasım geliyor çoğunu.. şeker hapları da çare değil ama bir nevi fayda sağlıyor diye çoğumuz tüketiyoruz.. ben yıllarca dkh kullandım ve bıraktığım an yine eski halime geri döndüm.. şimdi çocuğum olmuyor.. pko'm yoktu.. son 2 yılda belirdi.. ama ben oldum olası adet olamıyorum.. bunalıma girecek birşey yok.. iyi kaliteli bir doktor bulun bence bir an önce.. bilinçsiz doktorların elinden çıkan reçetelerde yazan dkh'ları ilerde daha büyük zararlar verebilir..

bizde 2 yılı geçti evleneli.. pko'luyum. yumurtlama düzensizliğim var.. ilaçlarla bunu kontrol ediyoruz ve bol bol çalışıyoruz .))) bakalım nasip işte.. beklemedeyiz.. Allah'ım kimsenin kucağını boş bırakmasın.. ben ilk altı ay çocuk istemedim ve sonrasında korunmayı bıraktık.. neredeyse 2 yıl olacak çocuk isteyeli.. ve geçen sene ocaktan beri çalışmalara devam ediyoruz.. 1 yıl olmak üzere yani tedavide.. sen tedavi görüyor musun?

şuanlık bi tedavi yok tahlillerle uğraşıyorum tahlil sonuçlarına göre tedaviyee başlancak büyük ihtimalle direk aşılamaya geçecez ama işte hani bi umut belki geçmeden hamile kalırım diye de düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum

inşallah canım inşallah saolasın aynı şeyleri senin içinde düşünüyorum biliyorsun

bende o güzel haberi vermek istiyorum canım herkesten ayrı ayrı ben hamileyim demesini umut ediyorum ve dua ediyorum cnm

saol cnm iyiyim şimdi geçti ağrım sadece akıntım kaldı biraz

bende çok ağrı çektim tatlım ama ilişki sırasında canım hiç yanmadı ve bugün o ağrı geçti ara ara gaz sancısı gibi yokluyor ve geçiyor akıntımda var çok yoğun olmasada dünkü gibi var ve gaz
canım inşallah biran önce meleğine kavuşursun Allah gönlüne göre versin

ateşimde böyle
3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

sen nasılsın iyimisin
evet canım allah dualarımızı kabul etsin inşh.
Ölçmeyeceğim desemde ateş ölçmek bağımlılık olmuş farkında olmadan ölçüyorum artık ve yine bana özel klasik ateş tablom Aralık...
komik de mi adet döneminde yumurtladığım anlaşılıyor aslında tabloma göre bariz şekilde??? tuhaf....
:KK1: ama büyük ihtimalle adet günü diye çizgiyi çekmeyecektir bakalım zaten 15 gün sonra anlaşılır bunun ne olduğu... gerçi adetliyken de ateşin düşmesi normal karşılanabilir bişey ama benimki çok oynamış... anlamadım neyse bakalım... vardır bunun da bir hayrı :13:

tabi canım senden de bu sözleri duymak isterim zaten... sakın seninle ilgilenmediğini düşünme eşinin... benim eşim de çok çalşışıyor işi yüzünden bazen aynı evde görüşemiyoruz ama normal karşılıyorum... inşallah meleklerimiz geldiğinde canım daha güzel olacak her şey...

iyiyim ben canım sen nasılsın...
zamnında yumurtlama olduysa 26. gün yaşanan yerleşme kanamasıdır 5 gün sonra idrar testi yap tamam mı?
hadi inşallah Yarabbim!!!

aksi doktorlara da deli olurum adam gibi söyleseler incilerimi dökülür yani ne olur valla ben aradım mı doktor telefona geri dönmüyorsa o doktor benim için bitmiştir... önemli şeyler dışında aramam zaten... aradım mı bana cevap vermek zorunda...
sen de böyle bir doktor bulmalısın canım mesleğini severek yapan... iyi huylu... çünkü bilerin tedavimiz farklı her şeyi danışmak hakkımız...

inşallah bu hayallerimiz bir gün gerçek olacak canım.....
bekliyoruz ümitle...

maşallah çok sevindim bak başka hastalıkla uğraşman bebek fikrinden uzaklaşmana neden olmuş ve bebeğin sürprizini yapmış ne kadar güzel darısı başımıza...

canım deme öyle şeyler Allah kolaylıklar versin....

umarım sorunsuz geçer... her şey iyi çıkar...

inşallah iyi sonuçlar alacaksın canım tedavinden :))
iyi bir aktardan alsaydın canım bilmediğin yerden alma bu tohumların özenle işlemden geçmesi gerekiyormuş bize gelene kadar... benim mesela en son aktardan aldıklarıma ben güvenip içemedim... markalı satılan varsa öyle al bence... ben bu ay sadece soğan suyu yapacağım.... metformin de içiyorum zaten...

soğan suyu çok etkili ben zamanında yapmadım adetten sonra başladım buna rağmen adetim bir garip geldi şimdi bu ay adete 10 gün kala 10 gün yapmayı düşünüyorum...
inşh canım bi an önce gelsin bebişlerimiz artık...
günaydın kızlar
rahim filmi çektiren arkadaşlara bir sorum daha olcak benim az önce hastaneyi aradımda sonuç ne zaman belli olur die bölüm hemşiresiyle konuştum randevuyu veren salı günü gelceksin çarşamba tekrar gelceksin birdaha çekilcek dedi dedim 2 kezmi çekiliyo çarşambada ayakta çekilcek dedi ilaç dağılıyomu die dedi ben burda hiç öle bişeye denk gelmemiştim...

aaa ilk defa duydum ayakta çekilmeyi de nasıl dayanılcak mış ayakta yatarken bile sancı veriyo yani ben yatarken çekti sonuçta alet yerleştiriyo içeriyee allah allah belki vardır öyle bişi ama bende hiç duymadım

evet canım allah dualarımızı kabul etsin inşh.

inşh canım bi an önce gelsin bebişlerimiz artık...

aaa ilk defa duydum ayakta çekilmeyi de nasıl dayanılcak mış ayakta yatarken bile sancı veriyo yani ben yatarken çekti sonuçta alet yerleştiriyo içeriyee allah allah belki vardır öyle bişi ama bende hiç duymadım

reelden çektiren bir arkadaşımı aradım sordum ertesi gün röntgen gibi bişi çekiyorlarmış ilaç dağılmışmı die bakmak için onu kastetmiş sanırım hemşire...

günaydın arkadaşlarım..
hepinize hayırlı Cuma'lar olsun.. Allah'ım dualarımızı boş çevirmesin..

bende çok ağrı çektim tatlım ama ilişki sırasında canım hiç yanmadı ve bugün o ağrı geçti ara ara gaz sancısı gibi yokluyor ve geçiyor akıntımda var çok yoğun olmasada dünkü gibi var ve gaz
canım inşallah biran önce meleğine kavuşursun Allah gönlüne göre versin

ateşimde böyle
3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com
sen nasılsın iyimisin

canım valla ben de anlamadım.. ilk ay öyle çok ağrım olmuştu ilişki esnasında.. bir daha hiç ağrım sızım olmamıştı.. bu ay da yaşadım aynı ağrıyı.. aslında ağrı değil.. basınç hissi.. çok değişik birşey.. neyse bakalım şimdi sıkıntı yok.. dualarına kalpten amin diyorum, hepimizin Allah gönlüne göre versin..
ateşin eğer bir iki gün daha böyle yüksek seyrederse çizgiyi çekecektir..
babana da tekrar geçmiş olsun.. inşallah doktor iyi şeyler söyler.. sakın moralini bozma..

aynen aynen.. nereye gitsem derecemi de götürüyorum yanımda.. geçen gün teyzeme giderken evde unutmuşum.. hemen bir eczaneden yenisini aldım.. adetli iken yumurta çatlıyor mu diye ancak adetine yakın zamanda doktora gidersen anlarsın sanırım.. sonuçta adete bir iki gün kala bakıldığında 16-18 mm yumoş varsa bu bir iki güne çatlayacağı anlamına gelir.. bi baktır bakalım bu ay.. ayrıca ara kanamanın olması lazım eğer adetli iken çatlıyorsa.. sonuçta çatlayan yumurtanın 14 gün sonra adetle atılması gerekmez mi?
neyse bakalım hayır ola.. inşallah iyi şeyler olsun hep hayatlarımızda..

günaydın kızlar

canım benim toplamda 5 tane filmim var.. 1 tane işlem öncesi film.. 3 tane işlem esnasında çekilen film. ki bu 3 tane de aşama aşama çekildi. sonra işlem bitti. ben yarım saat kadar yattım. sonra filmleri çeken bayan geldi bir film daha çekicez dedi. doktorum demişti zaten ilacın yayılmasına bakmak için seni bekleticez diye. ve son filmle işim bitti.. aşağı yukarı 5 gün sonra da kontrole gittim.. o ay klomen kullanmıştım çünki. yumurta oldu mu olmadı mı diye baktık. ama araya bir gün koymalarına anlam veremedim..
haa bu arada benim tüm filmlerimi yattığım yerde çektiler..

şuanlık bi tedavi yok tahlillerle uğraşıyorum tahlil sonuçlarına göre tedaviyee başlancak büyük ihtimalle direk aşılamaya geçecez ama işte hani bi umut belki geçmeden hamile kalırım diye de düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum

neden direk aşılamaya geçiyorsunuz ki? eşinin değerlerinde sıkıntı mı var?
sıkıntı stres yapma.. sürekli hamile kalmayı da düşünme.. gerçekten o zaman olacağı varsa da olmuyor.. o kadar çok denk geldik ki bu duruma.. aylarca tedaviler uğraşlar sonucu bebek gelmiyor.. ne zaman bıkkınlık geliyor bırakıyorlar herşeyi.. o sakin dönemde bebek süpriz yapıyor.. Allah'ım vaktini saatini kararlamıştır.. düşünmemeye çalış lütfen..
biliyorum çok zor ama bunu başardığın an gör bak herşey daha kolay olacak..

günaydın arkadaşlarım..

canım valla ben de anlamadım.. ilk ay öyle çok ağrım olmuştu ilişki esnasında.. bir daha hiç ağrım sızım olmamıştı.. bu ay da yaşadım aynı ağrıyı.. aslında ağrı değil.. basınç hissi.. çok değişik birşey.. neyse bakalım şimdi sıkıntı yok.. dualarına kalpten amin diyorum, hepimizin Allah gönlüne göre versin..
babana da tekrar geçmiş olsun.. inşallah doktor iyi şeyler söyler.. sakın moralini bozma..

aynen aynen.. nereye gitsem derecemi de götürüyorum yanımda.. geçen gün teyzeme giderken evde unutmuşum.. hemen bir eczaneden yenisini aldım.. adetli iken yumurta çatlıyor mu diye ancak adetine yakın zamanda doktora gidersen anlarsın sanırım.. sonuçta adete bir iki gün kala bakıldığında 16-18 mm yumoş varsa bu bir iki güne çatlayacağı anlamına gelir.. bi baktır bakalım bu ay.. ayrıca ara kanamanın olması lazım eğer adetli iken çatlıyorsa.. sonuçta çatlayan yumurtanın 14 gün sonra adetle atılması gerekmez mi?

canım benim toplamda 5 tane filmim var.. 1 tane işlem öncesi film.. 3 tane işlem esnasında çekilen film. ki bu 3 tane de aşama aşama çekildi. sonra işlem bitti. ben yarım saat kadar yattım. sonra filmleri çeken bayan geldi bir film daha çekicez dedi. doktorum demişti zaten ilacın yayılmasına bakmak için seni bekleticez diye. ve son filmle işim bitti.. aşağı yukarı 5 gün sonra da kontrole gittim.. o ay klomen kullanmıştım çünki. yumurta oldu mu olmadı mı diye baktık. ama araya bir gün koymalarına anlam veremedim..

sıkıntı stres yapma.. sürekli hamile kalmayı da düşünme.. gerçekten o zaman olacağı varsa da olmuyor.. o kadar çok denk geldik ki bu duruma.. aylarca tedaviler uğraşlar sonucu bebek gelmiyor.. ne zaman bıkkınlık geliyor bırakıyorlar herşeyi.. o sakin dönemde bebek süpriz yapıyor.. Allah'ım vaktini saatini kararlamıştır.. düşünmemeye çalış lütfen..

gunaydın tuncss cum nasılsın

bısıy sorcam adet tarıhıne yakın tarıhlerde ates seyrı nasıl oluyor genelde hangı cıvarda benım bu sabbah 36.7 ıdı yanı dusmedı gıbı iğneden bu yana bu cıvarda yanı. adet tarıhım 20 sı malum bılmeyen kalmadı :))) normal mı duser mı yada dusmesı ne zaman gerekıyor.

gunaydın tuncss cum nasılsın

bısıy sorcam adet tarıhıne yakın tarıhlerde ates seyrı nasıl oluyor genelde hangı cıvarda benım bu sabbah 36.7 ıdı yanı dusmedı gıbı iğneden bu yana bu cıvarda yanı. adet tarıhım 20 sı malum bılmeyen kalmadı :))) normal mı duser mı yada dusmesı ne zaman gerekıyor.

canım bu kişiden kişiye değişen birşey.. benim ateşim yüksek seyrediyor hep.. ve genelde 36.6 ya da 36.7 ile adet oluyorum.. ve son aydan öğrendiğim kadarı ile ateşe çok da aldanmamak gerek.. benim ateş tabloma bakan herkes hamileye benziyorsun dedi.. ama sonra patladı :))) o nedenle ben artık ateşi önemsemiyorum.. benim için yumurtlama gününü belirlemesi yeterli oluyor..
bu arada iyiyim :)) sen nasılsın? kanda tekrar baktırsan aslında senin sonuç belli olur.. iğne olalı 12. günün bu.. artık kanda sonuç kesin belli olur..

Selam kızlar bende aranıza katılmak ıstıyorum bende bır bucuk senedır pcos luyum bende progestan metformın duphaston serephone herseyı kullandım ama netıce hala bellı ne yapacagımı bılemıyorum sızın uyguladıklarıız neler acaba yardımcıolurusunuz

canım eşinin değerlerine baktırdınız mı hiç? bazen pko bayanlar sorun hep kendilerinde old düşünüyor ama bazen de eşi sorunlu oluyor?

yok canım benım senın dedıgın duphaston sokturucu herlde,ben bekarkende ya sokturucu yada dkh verırlerdı ama sımdı cocuk dusununce doktor progestanı dene demıstı. benım dedıgım progestan ılacın adı . zayıf olmana sevındım en azından bır dertten kurtuldun kılo vermk zorunda degılsın :KK16:

bencde mutlaka sogan suyunu dene ıcılemıcek bırsey degıl zaten

deneyeceğim bu ay emanet ah bi de regl olabilsemmmm .duphaston progesteron muş canım

Slm arkadaslar bende pco hastasiyim 1 senelik evliyim hastalığımı evlendikten sonra 14 kilo alınca öğrendim bebeğim olmuyo diye doktora gittim kilo aldım adette duzensiz doktor teşhisi koydu ama tedavi vermedi sadece diyetisyene yolladı ilk hafta iki kilo verdim sonraysa aynı kaldım şimdi adetim düzene girdi ama bebek yok soğan suyu kullanıyorum 3 ay oldu gercekten soğan suyundan fayda gören varmi ben çok bebek istiyorum olmaz diyede çok korkuyorum :KK49:

adetin düzene girmişse çok iyi canım sabır et azıcık yumurtlama oluyordur. soğansuyu da etkiliymiş daha kullanmadım bu ay bende başlayacağım regl olmayı bekliyorum canım. aysegule de söyledim sadeece sorunu kendinizde bakmayın bi eşinizin de değerlerini kontrol ettirin.

sen nasılsın iyimisin

Allah güzel sonuçlar almayı nasip eder inşallah canım. Geçmiş olsun

bicim adet döneminde benm de inanılmaz ateşim oluyor gece terliyorum bile . ben normal sanıyordum :2:

canım bu kişiden kişiye değişen birşey.. benim ateşim yüksek seyrediyor hep.. ve genelde 36.6 ya da 36.7 ile adet oluyorum.. ve son aydan öğrendiğim kadarı ile ateşe çok da aldanmamak gerek.. benim ateş tabloma bakan herkes hamileye benziyorsun dedi.. ama sonra patladı :))) o nedenle ben artık ateşi önemsemiyorum.. benim için yumurtlama gününü belirlemesi yeterli oluyor..
bu arada iyiyim :)) sen nasılsın? kanda tekrar baktırsan aslında senin sonuç belli olur.. iğne olalı 12. günün bu.. artık kanda sonuç kesin belli olur..

benm adet dönemimde nedendir bilmem çok ateşim oluyor gece terliyorum bile :2:

canım valla test yaptırım dıye bı dusunuyorum ama emın değilim adetımı beklım dıyorum gıdıp habıre para vermenın manası varmı dıyorum malum 40 tl alıyorlar yakındakı hastanede sağlık ocagı adet gecmden yapmıyor kafam karıswık:KK43: evet 12. gun ama bılmıuorum yaa

kızlar doktorumla konuştum normalmiş ultrason sonuçlarım. sola deviye falan yazıyordu ya çok korkmuştummm ... Allah 'a çok şükürrr.

benm adet dönemimde nedendir bilmem çok ateşim oluyor gece terliyorum bile :2:

işte herkesde farklı ateş durumu.. herkesin kendi normali var.. ama bu normali elde edebilmek için en az 3 ay ölçüm yapılmalı..

canım valla test yaptırım dıye bı dusunuyorum ama emın değilim adetımı beklım dıyorum gıdıp habıre para vermenın manası varmı dıyorum malum 40 tl alıyorlar yakındakı hastanede sağlık ocagı adet gecmden yapmıyor kafam karıswık:KK43: evet 12. gun ama bılmıuorum yaa

canım haklısın.. çok para alıyorlar.. sağlık ocağına günüm geçti desen :KK9:

ahahha bende bende geldim..
canım evlendikten sonra Ankara'ya yerleştim.. atamam yoktu, sakarya'da ücretli öğretmenlik yapıyordum.. kpss illeti ile uğraşacak gücü bulamadım kendimde.. formasyon falan filan kastı beni :))) bi de ücretli sakarya şartlarında iş görür ama Ankara'da öyle değilmiş.. görevlendirme almak bile çok çok zor.. milletvekili bile soktum devreye gene çıkmadı.. bakanlıktan tanıdık buldum yine olmadı.. en son evime 45 km uzakta bir yerde zorla teklif ettiler.. onu da ben istemedim.. 45 km de ne var diyebilirsin ama sabah trafiğinde o yol tam 2.5 saat sürüyor.. ee akşamda aynı trafik.. günün 4-5 saati trafikte geçecek.. alacağım para hiçbirşeye yetmeyecek.. değmez dedim.. bir çocuk yapayım bari onun öğretmeni olurum dedim.. işte bendeki durum budur..

tuncss yeni gördüm bu mesajını :2: çok zor gerçekten tunccs öğretmen olabilmek... hele ücretli de çektiğin çileye bile değmiyor afedersin asgari ücretli çalışanın kafası daha rahat oluyr. öğrencilerin bile bi garip bakıyor sanki gerçekte öğretmen değilmişiz gibi. bende bi yıl yaptım kaç kere tövbe ettim bilmiyorummm. sade öğrenci değil veliden idareye kadar garip bi baskı var. neyse bu hale öğretmenleri koyanlar utansınnn.

tuncss yeni gördüm bu mesajını :2: çok zor gerçekten tunccs öğretmen olabilmek... hele ücretli de çektiğin çileye bile değmiyor afedersin asgari ücretli çalışanın kafası daha rahat oluyr. öğrencilerin bile bi garip bakıyor sanki gerçekte öğretmen değilmişiz gibi. bende bi yıl yaptım kaç kere tövbe ettim bilmiyorummm. sade öğrenci değil veliden idareye kadar garip bi baskı var. neyse bu hale öğretmenleri koyanlar utansınnn.

canım çok şükür çalıştığım okullarda hep müdürlerim çok iyiydi.. asla ücretli kadrolu ayrımı yapılmadı.. şanslıydım sanırım.. öğrencilere de velilere de asla bu durumdan bahsedilmedi.. bir de ikinci çalıştığım okul daha yeni eğitim öğretime açılmıştı.. kadrolu sadece 4 öğretmeni vardı.. 15 tane de ücretli.. o okulu nasıl açmışlardı hala anlam veremiyorum.. ama dediğin gibi bu bizim değil, bizi bu hallere sokan sistemin hatası..

günaydın arkadaşlarım..

sağol canım arkadaşımada sordum oda normal dedi biraz stres yaptım gibi ben bi atlatsaydım hayırlısıyla...

canım çok şükür çalıştığım okullarda hep müdürlerim çok iyiydi.. asla ücretli kadrolu ayrımı yapılmadı.. şanslıydım sanırım.. öğrencilere de velilere de asla bu durumdan bahsedilmedi.. bir de ikinci çalıştığım okul daha yeni eğitim öğretime açılmıştı.. kadrolu sadece 4 öğretmeni vardı.. 15 tane de ücretli.. o okulu nasıl açmışlardı hala anlam veremiyorum.. ama dediğin gibi bu bizim değil, bizi bu hallere sokan sistemin hatası..

gerçekten şansın varmış canm :KK9:

X