Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Merhaba kızlar...
Hepinizede hayırlı ve güzel bir haftasonu diliyorum.
Dün doktoruma üçlü testimin sonucunu almaya gittim.Doktorum bi hata olduğunu düşünerek iki kez yapmıştı testi ama maalesef ikisindede yüksek risk çıktı.Doktorum bu sonuca göre kafamın rahat olması için amniyosentez istedi.
Burası ilçe olduğu için bu tarz işlemler burda yapılmıyormuş.Dolayısı ile kayseride(yani annemlerin oturduğu şehirde)iyi bir prof.tavsiye etti bana.Kendisiyle bi ön görüşme yapmamı,daha sonra doktor gerek görürse amniyosentez,gerek görmezse sadece detaylı ultrason yaptırmamızı önerdi.
Benin içim rahat,bir sorun olmadığını hissediyorum ama yinede doktorumun tavsiyesine uyarak pazartesi bu profesöre gideceğim.
Bana dua edin kızlar.
amniyosentezde düşük riski var bence yaptırma bebeğinde hiç sorun olduğunu zannetmiyorum

canım bulantı ise bir derece ama miğde yanması ise karaböcüğünki gibi o zaman bunun için ilaçlar var ona da yazdım hamilelikte içilebilen eczacıya ya da doktorunuza danışıp içebilirsiniz... :nazar: :emir_bebek: :KK9:
evet bulantı canım bazen azalıyor dayanamayacak gibi değil,kabızlık için ilaç sordum ilerde veririm şimdi vermeyeyeyim hemen dedi

bende iyiyiyim canım teşekkür ederim ama hala adet olamadım :KK43:metfomine başlayalı 2 ayımdayım. inşallah 3. ay normal olur. senin bebiş hızlı büyüyor desene mide bulabtısı yapıyr sende :) . canım hesapladın mı bebişin hangi burçta doğacak inşallah
temmuz sonları oluyor aslan heralde canım:)

reyyan sen niye hala soylemyosun hamile oldgnu?bu sefer de soylemedin diye kızacaklar

çatlamış çatlamasa adet olamazdım zamanında bunlar gelişen başka yumurtalar kafam çok karıştı bngl inşh dediğin gibi bu ay kendiliğimden kalırım neyse çok fazla takmıycam hayırlısı olsun bu aydan pek umudum yok açıkcası ben yaklaşık 1.5 yıldır tedavi görüyom ama çok dr hatası yaşadım tam anlamıyla 7-8 aydır tedevi tam ilerliyo 1 dr da çatlatmayla denedik olmuyo bende aşılama yapmak istiyodum eşim istemiyodu ama ben ikna etmiştim en son ama duyunca bak gördünmü hiç bişiyi çok fazla isteme herşey rabbimin elinde dedi allaha şükür eşim çok inançlı birisi allah onun yüzüne baksın inşh....

canm bazen yumurtlama olmadan bile adet oluyoruz biz.yumurtan çatlamamışki orda duruyor.canm çatlatma iğnesini 1kere denemişsin anladığım kadarıyla bikaç kere deneyebilirsin bunu aşılamaya geçmeden.ne bilim ben en son aşamalar olarak gördüğüm için aşılamayı onun öncesindeki tedavileri yeterince deneyip sonra aşılama istiyorum.yaza kadar olmazsa belki ozaman yaptırırım aşılama.3ay daha klomen çatlatma iğnesi denicem yani toplam 6ay klomen denemiş olcam sonrada iğneli tedavi en son aşılama diye düşünüyorum ama kısmet inşallah hiçbirimizin ihtiyacı kalmaz doğal yollardan hamile kalırız.

canım adet olunca yarana baktıracaktın donduracaktın adetten sonra... gidemedin mi doktora? benim de geç oldu yumurtlama yani olmayacak demek değil sen çalışmalarını yap canım...

evet canım gidemedim doktora nerdeyse diğer adetim geldi... neden gidemedim bende bilmiyorum ya hiç doktora gidipte moralimi bozmak istemiyorum çünkü kendiliğindende geçmez bu yara biliyorum bekliyorum şimdilik..
sen ne yaptın geçmişe göz atamadım yeni haberler var mı?

bana da pko direk denmedi yumurtlama tembelliği ve yumurtlayamama sorunu dendi ben de 5 yıl doğum kontrol hapları kullandım ama bıraktım yine aynı geçmedi sonra pko dendi son gittiğim doktor beni iyi tanıyamadığı için bişey demedi yumurtlamada sorun var dedi...

tedaviyle çocuk olmasını beklemek çok zor bişeymiş ben tedavilerden bunu anladım şimdi sadece metformin içiyorum daha rahatım beklentim de az bakalım bu ay ne olacak...

hah işte sanırım benimki de öyle, yumurta tembelliği..
iyi bir doktor bulup gideyim bir an önce.
ankara da olan var mı zekayi tahir burak kadın doğum hastanesini çok övdüler oraya gitmeyi düşünüyorum.
başka bir yer tavsiye eden var mı?

Tsh ı doktoruna danış ben anlayamadım bir de hepsinde 2 değer girmişsin... tokluk şekerin yüksek metformin içiyorsun de mi?
Lh Fsh dengesi mükemmel
ama Tsh çok düşük 0,01 bence hatalı değer canım öyle değer olmaz normali 2.50 olması gereken

ilkii dünkü değerler, 2cisi eski değerlerimm cnm.

biçim

şekerim yüksek evet bende fark ettim.tok karnına olan şeker ölçümünden önce meyva suyu içtim hazır satılanlardan ondan böle yüksek çıktı acaba benim şekerimm hep ideal çıkardııı.şeker ilacıı kullanmıyrm.metforminde kullanmıyrm

ya aslında doktor bana direk pkosun demedi.adet düzensizliğim vardı benim..
erkenden ilaç kullanmaya başladım işte. doktorum en iyi tedavi doğum yapman dedi.
1,5 yıllık evliyim ama çocuk düşünmüyoruz henüz, o yüzden korunmaya devam.
tam olarak neyim ben de bilmiyorum ama kendi kendime pko olduğumu düşündüm ben..
ay bir an önce doktora gitmem lazım ben yaw..:KK14:

Aynen! hamile kalmamız bir çok şeyi çözecek inşallah.. ama çocuğu olup sorunu devam eden de çok kişi var bilemyiorum :KK43:( soğan kürüm dün bitti hiç hareket yok bende :KK43:(( sanırım başlicem söktürücüye.. :KK43:(( :KK14:

oo çok iyi canm benm yumurtaların çabuk olgunlaşması gerekiyo şuan.yarın sabah başlıyım ben buna sabah akşammı yapcaz canm.şimdi yatmadanda yapabilirim aslında.sakızı bala sonra tarçına bulayıp çiğniycekmiyiz buda güzel.hem zaten balı ve tarçını çok severim ben denicem bunları.yumurtalarım gelişmemiş klomen içmediğimden bununla çabuk gelişirmi acaba.olmasa bile denicem zararı olacak deilya.zaten çörekotu birçok derde deva.peygamberimizin bi hadisi bile var onla ilgili.çörekotu ölümden başka her derde deva diye.sen nezaman başladın adetinn kaçıncı günü yani.

geçirdim dimi kür yapma vaktini zaten incir küründe birsürü incir boşa gidiyo gibi geliyo bana yesekde faydası olur yani.ara öğün yapayım incirle.

yok canm kuruluk sorunum yok.ama kuruluk sorunu yaşayanlarında kullandığını duydum.bu spermleri uzun süre canlı tutuyo ozaman.

canm incir ve havuç kürüne adetle başlamam lazımdı şimdi 13.günüm geç kaldım yani.canm bence adetin 5.günü klomen içmeye başlasaydın şimdi kaçıncı günün?rahim filmi çekilirken yumurtan olsa ne olur ki?zaten 7,8,9.günler çekiliyo ben 10.gün çekilmiştim gerçi dr.13.güne kadar çekilir demişti.neyse diyeceğim 9.gün çekilse yumurtan küçük olur büyümüş olsada film sırasında bi zararı olurmu?hem 9.günden başlasan incir kürüne kaçıncı günü geliştircekki yumurtanı.bende bugün dr.ma sormadım niye bana klomen kullandırmadınız bu ay diye.soğan kürünü denedim canmya yine de bi ay daha yapabilirim adetime 10gün kala dur onu yapıyım.şimdi bal tarçın çörekotuna başlıcam o bitsin soğan kürü yapıym.
canm sen dr.nla konuştunmu gün verdimi rahim filmi için ben adet bitince aramıştım gün vermişti.korkma canm temiz çıkacak diye düşün ve öyle olsun.yaranda yokmuş hadi gözünaydın bian önce rahim filmini çıkar aradan.sen kaça çekileceksin aslında çok paraya ben 250ye çekindim ama hiç okadarlık bi işlem deil.insanı maddi ve manevi olarak yıpratan bi süreçteyiz Allah sabır versin bizlere.daha çok bekleyip yıpranmadan gelir inşallah meleklerimiz.
CANIM çok şükür yara yokmuş bende sevindim buna.umarım iltihapta yoktur.canım doktor adetin kesilmemiş dedi o yüzden salı günü gidip çektirecem filmi akşam 4-5 gibi.umarım adetim kesilir inşallah.sorma tatlımmm 200 tl boşa para gibi,ama benim çok korkum var ya tüpler kapalıysa diye.verecez artık o parayı.umarım çok ağırmazzz korkuyorum vallahiiii.

canım adet olunca yarana baktıracaktın donduracaktın adetten sonra... gidemedin mi doktora? benim de geç oldu yumurtlama yani olmayacak demek değil sen çalışmalarını yap canım...

evet canım gidemedim doktora nerdeyse diğer adetim geldi... neden gidemedim bende bilmiyorum ya hiç doktora gidipte moralimi bozmak istemiyorum çünkü kendiliğindende geçmez bu yara biliyorum bekliyorum şimdilik..

canım benimde yaram vardı fitil,iltihap için ilaç filan derken kendi kendine gitmiş yaraa.

canım ya senin rahim filmi sürecini anlatırmısın tekrar.ben şöyle anladığım klomen kullandığın ay rahim filmi çektirmişsin.ya içerde yumurta varken rahimde,rahim filmi çektirmek zararlı değilmi yaaa.

kuruluk menapoz belirtisi diye duymuştum doğru olabilir mi acaba? keyf almamak mı var yoksa işin içinde? yada bu bi hastalık mı? bilemedim :44:

yok tatlım sadece acıyacak korkusu :KK43:(((( yenemedim bi türlü ve oldukça darmış, normal doğum yapabilme ihtimalim çok zayıfmış 3 doktorda aynı şeyi söyledi :S

canm bazen yumurtlama olmadan bile adet oluyoruz biz.yumurtan çatlamamışki orda duruyor.canm çatlatma iğnesini 1kere denemişsin anladığım kadarıyla bikaç kere deneyebilirsin bunu aşılamaya geçmeden.ne bilim ben en son aşamalar olarak gördüğüm için aşılamayı onun öncesindeki tedavileri yeterince deneyip sonra aşılama istiyorum.yaza kadar olmazsa belki ozaman yaptırırım aşılama.3ay daha klomen çatlatma iğnesi denicem yani toplam 6ay klomen denemiş olcam sonrada iğneli tedavi en son aşılama diye düşünüyorum ama kısmet inşallah hiçbirimizin ihtiyacı kalmaz doğal yollardan hamile kalırız.

canım ben 3 defa klomen 2 defa çatlatma denedim evet dediğin gibi 3 ay daha hakkım varama sabırsızlık işte kısmet bu ay da değilmiş şimdi ne yapcamı bilmiyorum muallaktayım hele bi bakalım

canm ilk atandığımda bende geçtim o süreçlerden tek başına olmak çok zor gerçekten insan yemek yemek bile istemiyo.ama olsun canm güzel yanlarını düşün sende öğretmensin heralde atnamasaydın daha kötüydü bekleme süreci.evlendikten sonra bu günleri özlersin bak:)))
inşallah canım :) dün yeni yeni arkadaşlarla tanıştım alışmaya başladım yavaştan en azından öğrencilikten iyi :KK70:

Mrb kızlar ben pkolu bir hastayım bugün tahlillerimi yaptırdım
serbest t3 :3.12
serbest t4 :1.23
tsh :2.57
fsh :3.03
lh :10.69
prolaktin :13.07

bilgisi olan varmı değerlerden kızlar :KK43:
bu tahlillerimi adetimin 5 günü yaptırdım

canım geç gördüm mesajını . lh seviyen yüksek çıkmış fshtan düşük olmadıkça yumurtlaman zor. bi tedavi görüyor musun ?

8 yıldır falan kullanıyorum canım, o zamandan bu yana da bayağı kilo aldım ama bunu yasmin mi yaptı bilmiyorum.
16-17 yaşındaydım hapa başlayalı. henüz doktora gitmedim gidince durumu izah edicem, bakalım o ne verecek?

büyük ihtimal yasmin yapmıştır ben de ginera kullanmıştım baya bi .

temmuz sonları oluyor aslan heralde canım:)

o canım baya renkli bi çocuğun olacak aslanlar her alanda cazibeli olurlar :KK70: ben aslan değilim ama hiçte anlaşamam ama hayranımdır enerjileirne

Ooof of kırmızı kart görmeye bu kdr hevesli olur mu insan ama göremiyorum :KK43:((((

aynen canım bende kırmızı kart görmek isteyenlerdenim çok gerginim :KK43:

gyaman ben bekarım ama :KK43: :KK9: :KK9:

hahaa hay allam ya :KK1::KK1:

:KK34:
kızlar,bu ay bal,tarçın ,çörek otuna başlamayı düşünüyorum sanırım adetin 1. gününden 12. gününe kadar içiliyormuş. bu konuda bilgisi olan nasıl kullanıldığı ile ilgili acil cevap verebilirmi

adetin ikinci günü başlıyorsun 12e kadar bende başladım bu ay yine
bir çay kaşığı çörek otu ezilmiş, bir çay kaşığı tarcın ve bir çay kaşığı bal (bal gerçek bal olucak hayatım) karıştırıp macun kıvamına getiriyorum ve bir bardak su ile yiyiorum..(ben ek olarak içine ayrıca polende koyuyorum)

canım öyle düşünme senin mutluluğunu görüyor bu da yetmez mi mutsuz bir evliliğin olabilirdi sağlıklı olmayabilirdin ama öyle değil şükürki her şey yolunda sakın böyle şeyler düşünüp üzme kendini...

tabiki haklısın ama babam ilk kalp krizi geçirdiği zaman büyük bir ameliyata girecekti ve hastahane odasında anneme dediki bende kapıda duyuyuorum Cano ben galiba torunumu göremiycem o zaman evli değildim ama çok dokunmuştu bu laf bana :KK43:

Son düzenleme:
canım bunu hamile kalmak isteyenler kullanıyo sadece.. ilişki sırasında kuruluk yaşayanların kullanması için oldukça pahalı bi jel fiyatı 115 lira.. benimde kuruluk sorunum var hatta oldukça darlık sorunumda var 2.5 yıl oldu evleneli hala hiç alışamadım maalesef :KK17::KK17: onun için normal eczaneden aldığım bi jeli kullanıyorum :KK17::KK17::KK17: eğer sendede kuruluk sorunu varsa eczaneden bunun için başka bi jel alıp kullan bence..
anladım canım peki senin kullandığın jeli sorabilir miyim? ben de zaman zaman kuruluk yaşıyorum da...

bugün kontrole gittim ,doktor değişik bi masaya geçirdi beni ışıkla baktı yara varmı diye.kanaman hala tam bitmemiş dedi ama yara yok dedi.yara var diyen doktordan sonra zaten 4-5 doktora gitmiştim farklı farklı hatta bi tanesi gene o değişik masada kontrol yapmıştı akıntın çok iltihabın var demiş fitil vermişti oda dememişti yaran var diye.bu doktorda yaran yok dedi anlayacağın benim yaram kaybolmuş sanırım.çok şükürrrrr.ama doktora dedimki bence iltihabım var dedim hani ilişkide ağrı ve kaşıntı olmuştu ya önceden kanama tam durmamış diye akıntıyı kontrol edemiyorum dedi.
rahim filmi çektirmeden önce bakarım dedi.benim korkumda şu şimdi ya iltihab varsa rahim filmi çektirirsem her yere yayılmazmı o iltihabbb.ama şu var ekimde fitil kullanmıştımm,kasımdada mantar için olan 2 li hap içmiştim.iltihabım varsada temizlemiştir o ilaçlar değilmii.
ha bu arada prolkatinim 24,6 idi dostinex aldım 2 hap şu an şükür ki 16 ya düşmüşş bi tane dertten kurtuludum şükür.
bide rahim filmi çektirip tüplerde sorun olmadığını görürüm inşallah o derdim de biter.
bence canım o kadar ilaca iltihap kalmamıştır... yaran olmasına da çok sevindim... risk olsa doktor demezdi önce rahim filmi çekelim diye...
canım prolaktinin düzelmesi hamile kalmanı da sağlayacak...

geçirdim dimi kür yapma vaktini zaten incir küründe birsürü incir boşa gidiyo gibi geliyo bana yesekde faydası olur yani.ara öğün yapayım incirle.
ben klomen kullandığım ay yemiştim incirleri ve hızlı gelişmişti yumurtalar yemek de iyi yani...

teşekkür ederim canımvermedi artık napim beklim kendiğilinden çatlar inşh... sen naptın adet olmadın demi ?
adet olmadım canım ve çatlamak üzereyim gerginim, adet sancısı ve migreni var :KK43:(
bence bu ay kendiliğinden hamile kalma şansın var bu aralar ilişki olması durumunda elbette...

aksatma ama onu canım onunla hamile kalırsan tehlikeli olur diye ben sana acele ettiriyorum..
ben pek iyi değilim migren tuttu adet olamıyorum kök söktürdü bana yine bu ay... bulantı ve kasık ağrısı da var apronax ford içtim şimdi dayanamayıp :KK43:
sen nasılsın?
biçim

şekerim yüksek evet bende fark ettim.tok karnına olan şeker ölçümünden önce meyva suyu içtim hazır satılanlardan ondan böle yüksek çıktı acaba benim şekerimm hep ideal çıkardııı.şeker ilacıı kullanmıyrm.metforminde kullanmıyrm
canım yemekten 2 saat sonra ve o 2 saatte hiçbişey yemeyeceksin sadece su içebilirsin öyle bakılır tokluk şekerine yanlış yapmışsın... Tsh ta sorun var diğerleri normal... tokluk şekerine bir daha baktırman gerekli...

Ooof of kırmızı kart görmeye bu kdr hevesli olur mu insan ama göremiyorum :KK43:((((
ben de bu ay buna hevesliyim.... yeteeeeeeeeeeeeeeeeeeeer diye bağarasım geliyor... canım :KK43:(

canım nerelerdesin sen ya günün geçti değilmi.kız test yapmadınmı sennnnnn.:KK1:
yapmadım test adet gelecek gibi gelmezse yaparım....
bicim, gyaman, bubenimiste ,nerelerdesiniz kızlar nasılsınız?
:KK43:( başım kötüydü ev işleri de biriktiğinde inanın nete girmeye zamanım olamıyor...

tabiki haklısın ama babam ilk kalp krizi geçirdiği zaman büyük bir ameliyata girecekti ve hastahane odasında anneme dediki bende kapıda duyuyuorum Cano ben galiba torunumu göremiycem o zaman evli değildim ama çok dokunmuştu bu laf bana :KK43:
sen kötüyü getirme aklına hem bebek olayı nasip kısmet senin elinden gelen bişey değilki canım... sakın sıkılma... iyi miydi baban peki doktoru gördü mü neticeleri ne dedi?

bana degerlerım hakkında yorum yaparsınız sevınırım pek bır sey anlamadım :))

e2 70.5
fsh 5.8
tsh 3.31
lh 6.2
prolaktın 10.7

bırde sag overde 8mm perıfer agırlıklı follıkuler ızlendı yazıyoo ne oluyor bunlarrrr

bana degerlerım hakkında yorum yaparsınız sevınırım pek bır sey anlamadım :))

e2 70.5
fsh 5.8
tsh 3.31
lh 6.2
prolaktın 10.7

bırde sag overde 8mm perıfer agırlıklı follıkuler ızlendı yazıyoo ne oluyor bunlarrrr

adet 3. günü değerlerin herhalde değil mi canım?
FsH ve Lh normale yakın ama Lh biraz daha düşük olsa çok daha iyi olurdu... e2 den emin değilim doktoruna sor onu... prolaktin çok güzel
tsH normal aralıkta ancak 2.50 civarı olursa bebek sahibi olmak için en idealiymiş canım...
8mm çok küçük ebatta yumurtalıklardaki gelişmeyen yumurtaların kalıntısıdır yani minik kistik yapılar pko...

Son düzenleme:
X