Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

lh fsh den yüksek olduğu için pko oluyo canım prolaktin fazla yüksek değil düşürülebilir ilaçla.

yeşil_87 canım sen nasıl kilo verdin yemenden bir şey kııstladınmı,yoksa sadece metforminlemii inşallah bende veririm ama iştahımda hiç azalma yok.

nasılsın bubenimsite bu ay yapmayı düşündüğün bir kür varmı canım.inşallah aralık ayı bizim en mutlu ayımız olur.

canım merhaba,bende yaptırmıştım 21. gün 9,85 çıkmıştı. doktor yumurtlamışsın fakat 10 ve üzeri olunca kaliteli yumurta demektir dedi.10 un altı kaliteli değildir dedi.yani bu demekki yumurtluyoruz ama yumurtalar kaliteli değil.

cvr ve kızlar iyiydim taki aşılama isteğimi dr a söyleyene kadar muyene etti ve bu ay sağ ve solda 22 cm lik yumurta var dedi nasıl oluyo ben adetliyim bazen klomen böyle tepki verebiliyo dedi bu ay klomen kullanırsak bunlar kiste dönüşür çok büyür dedi ara verdik yani dr böyle hamile kalan çok olyo kafandaki düşünceyi at keyfine bak dedi offfff bende bal çörekotu bide hayıta başladım bu ay gliforda kullanıyom zaten bakalım hayırlısı olsun bu ay hiççççç kafaya takmıycam kendime söz veriyorum unuttum gitti...

inşallah canm evet çok şükür ki klomenle gelişiyo yumurtalarım.canm sayıda felan sorun yok hareket yavaşmış üroloğa da gitmiştik önce ben yinede dr.ma da göstereyim sonucu dedim.ürologda sizin çocuğunuz olur dedi.fındık ceviz ve harnup pekmezi ye demişti oda bide proxeed diye bi ilaç önercem ama devlet ödemiyo 119tl dedi olsun dedik aldk sabahları aç karna iç dedi.ama alabilirsen al dedi illede içecen bu ilacı demedi.senn eşinde de sadece hareketlilik sorunumu vardı canm.

hıı analdım canım bzide varıkosel vardı amelıyat oldu eşim 1sene oluyor amelıyat olalı ileri hareketli %0 morfolojı %2 eşimin doktoru bu degerler cok iyi diyorr yanı noröal yolla olabılır dıyordu proxeed plusu eşim 3aydır içiyorr canım bu ay kontrolu var bakalım degerlerde yukselme varmı diye baktırcaz eşimin doktor iyi diyor ama benım doktorum eşimde ve bende sorun oldugu için aşılama diyor beklıuyorzu hayırlısı artık

hıı analdım canım bzide varıkosel vardı amelıyat oldu eşim 1sene oluyor amelıyat olalı ileri hareketli %0 morfolojı %2 eşimin doktoru bu degerler cok iyi diyorr yanı noröal yolla olabılır dıyordu proxeed plusu eşim 3aydır içiyorr canım bu ay kontrolu var bakalım degerlerde yukselme varmı diye baktırcaz eşimin doktor iyi diyor ama benım doktorum eşimde ve bende sorun oldugu için aşılama diyor beklıuyorzu hayırlısı artık

inş. iyi çıkar sonucunuz canım.. benimde eşimde hareket sorunu var preseed jeli bi araştır istersen bende denemek istiyorum bu ay.. memnun kalan çok var.. spermleri daha fazla süre canlı tutup yumurtaya kolay ulaşmasını sağlıyomuş!!

canm aynı akıntıysa kullan ama idkkat et aynı olmasına yumurtlama akıntısı da olabilir.iltihapmı vardı sende?

intihap varmı yokmu bilmiyorum adetin 2,günü gitmiştim doktora olsa derdı ama çok afedersın sarı sapsarı su gibi akıntı anlamadım neyin nesi oldugunu

ikitellide batı bahat hastanesi var tatlım orayada bi bak.. tanıdıklarım var giden çok memnunlar.. hastanenin sahibide jinekolog bende gitmiştim çok iyi bi doktor

batı bahatıda duydum cok iyi diye galıba bütun kadın doğum doktorları erkemiş ve çok ilgiliymiş kadın doktor yok diye gidememiştim

inş. iyi çıkar sonucunuz canım.. benimde eşimde hareket sorunu var preseed jeli bi araştır istersen bende denemek istiyorum bu ay.. memnun kalan çok var.. spermleri daha fazla süre canlı tutup yumurtaya kolay ulaşmasını sağlıyomuş!!

jeli duydum canım bu ay alalam ama çnümüzdeki ay inş.alıp kullancam topiğini okudum ve birçok arkadaş tavsiye etti bide bunu deniyelim bakalım sagol canım inş.bizde meleklerimize kavusuruz :)

cvr ve kızlar iyiydim taki aşılama isteğimi dr a söyleyene kadar muyene etti ve bu ay sağ ve solda 22 cm lik yumurta var dedi nasıl oluyo ben adetliyim bazen klomen böyle tepki verebiliyo dedi bu ay klomen kullanırsak bunlar kiste dönüşür çok büyür dedi ara verdik yani dr böyle hamile kalan çok olyo kafandaki düşünceyi at keyfine bak dedi offfff bende bal çörekotu bide hayıta başladım bu ay gliforda kullanıyom zaten bakalım hayırlısı olsun bu ay hiççççç kafaya takmıycam kendime söz veriyorum unuttum gitti...

bende şaşırdım canım demekki yumurtan büyümüş çatlamamış mı oluyor? adetten sonra çatlasında hamile kalırsın inşallah. karışımlarına devam et klomenin etkisi diğer aylardada sürebiliyormuş kendiliğinden olabilir yani.

:KK34:
kızlar,bu ay bal,tarçın ,çörek otuna başlamayı düşünüyorum sanırım adetin 1. gününden 12. gününe kadar içiliyormuş. bu konuda bilgisi olan nasıl kullanıldığı ile ilgili acil cevap verebilirmi

selam kızlar,

dr kontrolum vardı bugğün yeni bi dr geçici olarak 2 aylık kullan at yapcam ama memnun kalmadım yarında memnun kalmazsam (yarın yine gidicem) değiştircem bakalım. Neeyseki tek güzel şey yumurtamın 16 mm olmasıydı yarın tekrar bakacak ona göre çat. iğnesi vercek sanırım. femarayı sevdim ben klomenden de nefret ettim :) bende işe yaramadı çünkü.

redy teşekkürler canım vallahi her zaman duamdasınız..çektiğimizi en iyi biz biliriz
yelkenlikiz yazdıklarını okuyunca gözlerim doldu canım Allah doğacak yavrunu analı babanı büyütsün
gyaman Allah şifa versin babacığına,acı göstermesin
maonyaa en azından adetin düzene giriyor canım bu olumlu bir olay
bicim yasmin nasılsınız?

inşallah bebeklerimiz olsunda bizde acımızı onlarla azaltalım, Rabbim bebeğini sağlıklı olarak kucağına almayı nasip etsin inşallah sanada canım.

canım merhabalar.. içinin rahat olması çok iyi.. sakın stres yapıp da bebişini de üzme.. :KK34:
tam emin değilim ama sanırım ''nediyim''in bebeği içinde risk çıkmış ve amniyosentez yapılmıştı.. hiçbirşey çıkmamıştı.. hem bak çok şükür ki iyi bir prof. da bulmuşsunuz.. inşallah hayırlı haberlerle gelirsin pazartesi günü.. öpüyorum seni de minnoşunu da :KK16::KK16:

**hepinize mutlu hafta sonları kızlar.. ben miskinlik günümdeyim yine.. bu hafta her gün dışardaydık.. feci yoğun bir hafta ve bu akşam da bir arkadaşa davetliyiz yarın da başkasına.. vallahi maşallahımız var.. kociş sana doğum günü haftası yaşatıyorum işte daha ne istiyosun diyor.. kesinlikle süper ne yemek yapsam derdinden kurtulmuş oluyorum :KK9::KK9:
hepiniz iyisiniz inşallah.. öpüyorum çok çok herkesi :KK16::KK16:

ikea gezisi nasıl geçti:) neler aldın bakalım evinizin herşeyinden :))

sonuçları aldık radyolojiden dr.a gösterdik bi sorun yok herşey normal dedi.yumurtalarıma baktı gelişmemiş.sende sadece yumurtlama sorunu var ilaçla gelişiyo ama ilaçsız gelişmiyo dedi.bu ay ara veriyoruz dedi klomen verdi adetin 5.günü başla 13.günü gel dedi.aslında bu ay bana klomen yine vemesi lazımdı ya da ben incir kürü felan yapsaydım pişman oldum açıkcası bu ayı boş geçirdiğime.neyse artk bugün adetimin 13.günü diğer detim gecikmese bari de bian önce klomene başlasam.demek ki metformin sadece yumurta gelişimi için etkili deil.günde 2taneye çıkarmalıyım bugünden sonra.işte böyle ha bide 3ay daha klomenle denicekmişiz.tabi ben buna sevindim iğneli tedaviye hiç geçmek istemiyodum.bu 3ayda olur zaten diyo nerden bilecek sanki Rabbim ol derse olur.eşimin spermiogram sonuçlarını da gösterdik dr.ma.harekliliğin az olması önemli bi sorun deil yemene içmene dikkat et fındık ceviz ye dedi eşime.ben bu ayın boş geçeceğine üzüldüm yaaaaa....

hayırlısı canım ya geçmiş ay için üzülmenin kimseye faydası yok umut önümüzdeki aya:KK66:

şeker ilaçları yumurta gelişimi için verilmiyor aslında insülin direncini kırmak ve kistlerin erimesine yardımcı olarak adetin düzenlenmesine yardımcı olarak eeee birde kilo verdirmek için veriliyoır. yumurta geliştirmez ama yardımcı eleman olabilir diyebiliriz. spermde hareketliliğin düşük olması aslında önemli diye biliyorum çünkü en hareketli olanlar yumurtaya ulaşabiliyor benim eşminde hareketliliği biraz düşüktü dr sigarayı azlatsın demişti ben bıraktırdım :KK70: hahahaha ne güzel sağlıklı yaşam. biz eşimle keçiboynuzunu çerez ve çekirdek yemeyi seviyoruz (hepside spermlere faydalı) ama hareketliliği yükselten birde e vitaminli ilaçlar varmış erkekler için araştırabilirsin.

Merhaba kızlar...
Hepinizede hayırlı ve güzel bir haftasonu diliyorum.
Dün doktoruma üçlü testimin sonucunu almaya gittim.Doktorum bi hata olduğunu düşünerek iki kez yapmıştı testi ama maalesef ikisindede yüksek risk çıktı.Doktorum bu sonuca göre kafamın rahat olması için amniyosentez istedi.
Burası ilçe olduğu için bu tarz işlemler burda yapılmıyormuş.Dolayısı ile kayseride(yani annemlerin oturduğu şehirde)iyi bir prof.tavsiye etti bana.Kendisiyle bi ön görüşme yapmamı,daha sonra doktor gerek görürse amniyosentez,gerek görmezse sadece detaylı ultrason yaptırmamızı önerdi.
Benin içim rahat,bir sorun olmadığını hissediyorum ama yinede doktorumun tavsiyesine uyarak pazartesi bu profesöre gideceğim.
Bana dua edin kızlar.

canım bence de sorun çıkmaz ama doktorları da dinlemek gerekli sonuçta amniyosentez ile kesin sonuç alınıyor...
öptüm dua ederiz elbette sen de bizlere dua et canım çok bekletti benim ufalak :)) gelemiyor bir türlü...

çok saol canımcım inşallah babacım uzun yıllar yanımda olur inşallah torununu görebilir tek çocuğum ben daha torun yüzü görmedi hep bunun için dua ediyorum
inşallah canım tek temennim o şimdi yanıma geliyorlar ziyarete onları bekliyorum doya doya sarılıcam of ne zor şeymiş Allah kimseye yaşatmasın saolasın canım
canım öyle düşünme senin mutluluğunu görüyor bu da yetmez mi mutsuz bir evliliğin olabilirdi sağlıklı olmayabilirdin ama öyle değil şükürki her şey yolunda sakın böyle şeyler düşünüp üzme kendini...
sonuçları aldık radyolojiden dr.a gösterdik bi sorun yok herşey normal dedi.yumurtalarıma baktı gelişmemiş.sende sadece yumurtlama sorunu var ilaçla gelişiyo ama ilaçsız gelişmiyo dedi.bu ay ara veriyoruz dedi klomen verdi adetin 5.günü başla 13.günü gel dedi.aslında bu ay bana klomen yine vemesi lazımdı ya da ben incir kürü felan yapsaydım pişman oldum açıkcası bu ayı boş geçirdiğime.neyse artk bugün adetimin 13.günü diğer detim gecikmese bari de bian önce klomene başlasam.demek ki metformin sadece yumurta gelişimi için etkili deil.günde 2taneye çıkarmalıyım bugünden sonra.işte böyle ha bide 3ay daha klomenle denicekmişiz.tabi ben buna sevindim iğneli tedaviye hiç geçmek istemiyodum.bu 3ayda olur zaten diyo nerden bilecek sanki Rabbim ol derse olur.eşimin spermiogram sonuçlarını da gösterdik dr.ma.harekliliğin az olması önemli bi sorun deil yemene içmene dikkat et fındık ceviz ye dedi eşime.ben bu ayın boş geçeceğine üzüldüm yaaaaa....
canım çok sevindim herşeyin normal bu ay adetin ne zaman gelir sence belki sürpriz yapar bebeğin...

daha önce akıntım var diye doktora gittiğimde doktorum bana fitil vermişti böyle koyu sarı renk akıntı var diyee ama ben o zmaan kullanmamıstım şimdi yine aynı akıntım var suan kullansam bişey olurmu bugun adetimin 10günü :KK43:
bence kullan canım madem iltihap var geçir onu...

Mrb kızlar ben pkolu bir hastayım bugün tahlillerimi yaptırdım
serbest t3 :3.12
serbest t4 :1.23
tsh :2.57
fsh :3.03
lh :10.69
prolaktin :13.07

bilgisi olan varmı değerlerden kızlar :KK43:
bu tahlillerimi adetimin 5 günü yaptırdım

Lh dışında hepsi normal canım....
Lh ın Fsh tan düşük olması gerekli bu nedenle yumurtlamamız olamıyor ya da geç oluyor Lh yüzünden...

Son düzenleme:
yelkenliiiiiiiiiiii ben geldım yıne sen yoksun.:44: sana ozelden msj atıcaktım fakat hala 100ü bulmamış yazdıklarım.Yumurtaların sana nur topu gıbı bebış olarak gerı dönsün inşallah, yenı doktorun ugur getırsın guzel havadıslerını beklıyorum

bende şaşırdım canım demekki yumurtan büyümüş çatlamamış mı oluyor? adetten sonra çatlasında hamile kalırsın inşallah. karışımlarına devam et klomenin etkisi diğer aylardada sürebiliyormuş kendiliğinden olabilir yani.
ay ne bilim canım yaaa çatlama sorunumu var acaba dr öyle bişi demedi ama yoksa başka yumurta mı gelişti çünki sonradan adet zamanına yakın karın ağrım olmuştu bende ondan şüpheleniyom çatlama sorunu olsaydı adet olamazdım tam zamanında olduu yaaa offf dr da bi sürü bişiler dedi gönderdi neyse bakalım takmıycam noluyosa olsun bıktım
kızlar,bu ay bal,tarçın ,çörek otuna başlamayı düşünüyorum sanırım adetin 1. gününden 12. gününe kadar içiliyormuş. bu konuda bilgisi olan nasıl kullanıldığı ile ilgili acil cevap verebilirmi

canım 2.gün başlıyosun 12.gün bırakıyosun

canım bence de sorun çıkmaz ama doktorları da dinlemek gerekli sonuçta amniyosentez ile kesin sonuç alınıyor...
öptüm dua ederiz elbette sen de bizlere dua et canım çok bekletti benim ufalak :)) gelemiyor bir türlü...

canım öyle düşünme senin mutluluğunu görüyor bu da yetmez mi mutsuz bir evliliğin olabilirdi sağlıklı olmayabilirdin ama öyle değil şükürki her şey yolunda sakın böyle şeyler düşünüp üzme kendini...

canım çok sevindim herşeyin normal bu ay adetin ne zaman gelir sence belki sürpriz yapar bebeğin...

Lh ın Fsh tan düşük olması gerekli bu nedenle yumurtlamamız olamıyor ya da geç oluyor Lh yüzünden...

yardımına ihtiyacım var adetimin 3. günü dr gittim sağ ve solda 1 er tane 20 mm lük yumurta var dedi şimdi bu yumurtalar yeniden oluşup gelişmişmi yoksa iğne çatlatmamış mı adet günü neyin nesi bu anlamak istiyorum dr klomen bazen böyle tepki verebiliyo eğer bu ay da kullanırsa çok büyüyüp kiste çevirir bu ay boş geçecek dedi cevap yazabilirmisin canım öptüm :)

yani bu ay yumurtan çatlamamış ve duruyomuymuş öyle.çatlatma iğnesi olmamışmıydın sen?belki adetden hemen sonra çatlarlar ve hamile olabilirsin.inşallah bu ay aşılamaya ihtiyaç kalmadan hamile kalırsın.sen neden hemen aşılama istiyosun gerçi ne kadar oldu tedavine başlıyalı?

ilişki sırasında kuruluk yaşayanlar kullanmıyomu onu.aklıma gelseydi sorardım bugün dr.a.denemek lazım.

intihap varmı yokmu bilmiyorum adetin 2,günü gitmiştim doktora olsa derdı ama çok afedersın sarı sapsarı su gibi akıntı anlamadım neyin nesi oldugunu

adetinle birliktemi geliyo bu akıntı ilginç.

canm bal tarçın çörektu polende koy.bu ne için yumurtalar içinmi?ben geçengün hasta olmuştum vücut direnci ve öksürük için yapmıştım bunu.yumurtaları geliştiriyosa yapayım.

selam kızlar,

dr kontrolum vardı bugğün yeni bi dr geçici olarak 2 aylık kullan at yapcam ama memnun kalmadım yarında memnun kalmazsam (yarın yine gidicem) değiştircem bakalım. Neeyseki tek güzel şey yumurtamın 16 mm olmasıydı yarın tekrar bakacak ona göre çat. iğnesi vercek sanırım. femarayı sevdim ben klomenden de nefret ettim :) bende işe yaramadı çünkü.

inşallah bebeklerimiz olsunda bizde acımızı onlarla azaltalım, Rabbim bebeğini sağlıklı olarak kucağına almayı nasip etsin inşallah sanada canım.

ikea gezisi nasıl geçti:) neler aldın bakalım evinizin herşeyinden :))

hayırlısı canım ya geçmiş ay için üzülmenin kimseye faydası yok umut önümüzdeki aya:KK66:

şeker ilaçları yumurta gelişimi için verilmiyor aslında insülin direncini kırmak ve kistlerin erimesine yardımcı olarak adetin düzenlenmesine yardımcı olarak eeee birde kilo verdirmek için veriliyoır. yumurta geliştirmez ama yardımcı eleman olabilir diyebiliriz. spermde hareketliliğin düşük olması aslında önemli diye biliyorum çünkü en hareketli olanlar yumurtaya ulaşabiliyor benim eşminde hareketliliği biraz düşüktü dr sigarayı azlatsın demişti ben bıraktırdım :KK70: hahahaha ne güzel sağlıklı yaşam. biz eşimle keçiboynuzunu çerez ve çekirdek yemeyi seviyoruz (hepside spermlere faydalı) ama hareketliliği yükselten birde e vitaminli ilaçlar varmış erkekler için araştırabilirsin.

bende öyle diye biliyodum orda değerler varya %olarak belkide çok düşük hareketli olmadığı için önemli görmediler.bizde sonucu ilk aldığımızda korkmuştuk anlamayınca üroloğa da gösterdik kendi dr.ma da çocuk için engel değil dedi ikiside.fındık-ceviz-harnup pekmezi önerdiler.bide ürolog proxeed yazdı onu kullanıyor şimdi eşim.demek ki bunlarla halledilecek kadar.sigarayı hemen sordu zaten ama eşim içmiyo.

canm geçen ayda önceki ayda 21nde olmuştum artk bu ayda inşallah 21nde olurum çünkü söktürücü içmeyi hiç sevmiyom.şimdi incir kürü yapsam yumurtam gelişirmi acaba.yoksa geçmi kaldım.

yani bu ay yumurtan çatlamamış ve duruyomuymuş öyle.çatlatma iğnesi olmamışmıydın sen?belki adetden hemen sonra çatlarlar ve hamile olabilirsin.inşallah bu ay aşılamaya ihtiyaç kalmadan hamile kalırsın.sen neden hemen aşılama istiyosun gerçi ne kadar oldu tedavine başlıyalı?

ilişki sırasında kuruluk yaşayanlar kullanmıyomu onu.aklıma gelseydi sorardım bugün dr.a.denemek lazım.

adetinle birliktemi geliyo bu akıntı ilginç.

canm bal tarçın çörektu polende koy.bu ne için yumurtalar içinmi?ben geçengün hasta olmuştum vücut direnci ve öksürük için yapmıştım bunu.yumurtaları geliştiriyosa yapayım.

bende öyle diye biliyodum orda değerler varya %olarak belkide çok düşük hareketli olmadığı için önemli görmediler.bizde sonucu ilk aldığımızda korkmuştuk anlamayınca üroloğa da gösterdik kendi dr.ma da çocuk için engel değil dedi ikiside.fındık-ceviz-harnup pekmezi önerdiler.bide ürolog proxeed yazdı onu kullanıyor şimdi eşim.demek ki bunlarla halledilecek kadar.sigarayı hemen sordu zaten ama eşim içmiyo.

canm geçen ayda önceki ayda 21nde olmuştum artk bu ayda inşallah 21nde olurum çünkü söktürücü içmeyi hiç sevmiyom.şimdi incir kürü yapsam yumurtam gelişirmi acaba.yoksa geçmi kaldım.
bngl33 canım bu yumurtalar için aynı zamanda hormonlar ve adet düzensizliğine (yumurtaları erken olgunlaştırıp çatlamasını sağlıyor) iyi geliyormuş,birde bal,tarçına yedirilmiş sakız çiğnemek iyi geliyormuş bu çinde çocuğu olmayan bayanlara uygulanan bir yöntemmiş.alternatif tıp bölümünde BAL,TARÇIN,ÇÖREK otu diye açılmış konulara konulara baktım çok hamile kalan var bu karışımla senin dediğin gibi bazıları polen de karıştırmış.12 günden fazla tüketlmiyormuş yumurtalar fazla büyümesin diye.

Son düzenleme:

yasmin kilo aldırıyormu sende canım bende 11 kilo aldırmıştı. onu bıraktım şimdiki doktorum metformini verdi 2 . ayımdayım 3. aydan sonra etkisini gösterir genelde diyor bakalım inşallah fayydasını görürüüm 2. aydayım adet günümden 15 gün geçti hala bekliyorum :KK43:

8 yıldır falan kullanıyorum canım, o zamandan bu yana da bayağı kilo aldım ama bunu yasmin mi yaptı bilmiyorum.
16-17 yaşındaydım hapa başlayalı. henüz doktora gitmedim gidince durumu izah edicem, bakalım o ne verecek?

Canım foliküller öyle atılabilecek şeyler değil malesef :KK43: yumurtalıklarda güzel güzel dizilmiş durumdalar..Eğer yoksa polikistik over olman zor? Dediğim gibi ben de hep ilaç kullandım ama o görüntü baki :)
Aynen ilk muayene oldukça zordu benim için de :KK43:(( Yani kabullenmesi. Ben hala giderken çok rahat olamıyorum ama onlar için diğer şeylerden farkı yok, rahat olmak lazım. Sıkıntı bize çoooook zarar :KK43:

ya aslında doktor bana direk pkosun demedi.adet düzensizliğim vardı benim..
erkenden ilaç kullanmaya başladım işte. doktorum en iyi tedavi doğum yapman dedi.
1,5 yıllık evliyim ama çocuk düşünmüyoruz henüz, o yüzden korunmaya devam.
tam olarak neyim ben de bilmiyorum ama kendi kendime pko olduğumu düşündüm ben..
ay bir an önce doktora gitmem lazım ben yaw..:KK14:

yardımına ihtiyacım var adetimin 3. günü dr gittim sağ ve solda 1 er tane 20 mm lük yumurta var dedi şimdi bu yumurtalar yeniden oluşup gelişmişmi yoksa iğne çatlatmamış mı adet günü neyin nesi bu anlamak istiyorum dr klomen bazen böyle tepki verebiliyo eğer bu ay da kullanırsa çok büyüyüp kiste çevirir bu ay boş geçecek dedi cevap yazabilirmisin canım öptüm :)
benim adetin 3. günü yumurtam 23mm di doktorum normaldir olabilir kendiliğinden çatlar dedi, ve kendiliğinden çatladı yani canım bu aralar ilişki olsun tabi

adet bittiyse....
kendiliğinden çatlar onlar benim çatlamıştı kist olmadı ama klomen kullanırsan evet daha da gelişip kist olurlar başa çıkamazsın .. o kadar şanslısın ki ilaçsız gelişen 2

güzel yumurta maşallah canım çatlatma iğnesi olabilirdin bu gün ama artık geçti doktorun neden vermedi çatlatma iğnelik 2 güzel yumurtan var sonuçta? pko da adetin kaçıncı
günü geliştiğine bakılmamalı doktorlar hep aynı hatayı yapıyorlar 3. günü diye iğne vermemiştir muhtemelen ben anlamıyorum ben bu doktorları zaten bizde zamanında gelişmezki aradaki farkı ayırt mı edemiyorlar bilmem? gelişme de zamansız olur bizde döllenmede... yani canım 2 güzel yumurtan var şu anda sen ilaç da içme bu ay ve değerlendir onları çatlayacakmış gibi

olumlu düşünce gönder beyne ben öyle yapmıştım ve çatlamıştı...5 gün sonra da kontrole git baktır 2 si de çatlamış mı diye tamam mı? ama üstten usgden baktır döllenme olursa diye alttan baktırma canım_

canım kür yapma artık ama incir ye günde 2 adet...

Son düzenleme:
ya aslında doktor bana direk pkosun demedi.adet düzensizliğim vardı benim..
erkenden ilaç kullanmaya başladım işte. doktorum en iyi tedavi doğum yapman dedi.
1,5 yıllık evliyim ama çocuk düşünmüyoruz henüz, o yüzden korunmaya devam.
tam olarak neyim ben de bilmiyorum ama kendi kendime pko olduğumu düşündüm ben..
ay bir an önce doktora gitmem lazım ben yaw..:KK14:

bana da pko direk denmedi yumurtlama tembelliği ve yumurtlayamama sorunu dendi ben de 5 yıl doğum kontrol hapları kullandım ama bıraktım yine aynı geçmedi sonra pko dendi son gittiğim doktor beni iyi tanıyamadığı için bişey demedi yumurtlamada sorun var dedi...

tedaviyle çocuk olmasını beklemek çok zor bişeymiş ben tedavilerden bunu anladım şimdi sadece metformin içiyorum daha rahatım beklentim de az bakalım bu ay ne olacak...

canım benim kendini bunaltma bak nasıl herkes tıkır tıkır gebe kalıyor sizede sıra gelecekdaha biraz önce 41 yaşında bir bayan bi sürü aşılama ve 6.tane tüp bebekten sonra gebe kalmış ve diyorki YILMAYIN okurken ağladım çok zor beklemek ve o nimetten mahrum kalmak amabunu inatla ısrarla duayla istemeliyiz.kendini salma ve ağırda gelmesin tedavi sürecine kocamannnnnnnnn bir umutla gir.hiç yılma.inan bana çok ciddi sorunlar daha var dünyada benim gebeliğimi kimse bilmiyor tadını çıkara çıkara gerile gerile hamilelik yaşayamıyorum durumlarım o kadar karışıkki.sorularına gelince tedavi olmadım sadece metformin içiyordum ve çokkkkk olmadık bi zamanda gerçekleşti hemde ne bir belirti nede şöyle söyliyim tutunma zamanlarında öyle ağır işler yaptımki anlatamam koca gardorapları bile çektim bilmiyordum.burdan şunu çıkartın diye diyorum tutunacaksa olacaksa önüne hiççç birşey geçmiyor.sizinde zamanınız var ŞU GÜZEL AYIN HÜRMETİNE RABBİM KUCAKLARIMIZA ALMAYI NASİP ETSİNNNNN..bende seni öpüyorum canımm kendine iyi bakk

Evet reyyancım söylediklerin çok doğru.Allah nasip etmişse hiçbirşey engel olmuyor olmaması için.İnşllh canım aminnnnnnn.Allahım sanada sağlıklı hayırlı doğumlar nasip etsin canım:KK16::KK19::nazar:

X