Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

okumuştum eşinle yaşadıklarını :KK9::KK9:
sinirlenme.. sakin olmaya çalış.. herşey güzel olacak!!! sürekli içinden bunu düşün.. eşinle kapıştıkça sen sinir harbi yaşadıkça o rahat rahat devam edecek yaşantısına.. bu iş de rahatlı çok önemli.. kafana takmamaya çalış.. biliyorum söylemesi ne kolay diyeceksin :KK9::KK9: ama birbirimize moral vermek destek olmak zorundayız.. bizi bizden iyi kimse anlayamaz bunu yaşayarak görüyorum..

haklısın canım bizi bizden başka kimse anlamaz eşimle konustumda bana acele etme diyorr aslında biraz sıkıntılı dönmedeyiz borclar var biraz hafıfletelım kendımızı sonra başlarız diyor tedavıyee yanı çocucugu rahat bütümek istiyormuss böyle sıkıntı içinde değil açıkcası ben ocak gibi aşılama düşünüyordum ama en az 1000tl tutar tahmınımce ama suan durum yok yanı sıkıntı yapmayacam bende belki kendılıgınden gelir bebeğim ama kendı kontrollerimiz aksatmayacam 21,günü test yaptırcam belki ıh hormonu düşsün diye ilaç falan yazarlar bakalım 21,günü testimde ne cıkcak yumurtlama oluyormu acaba diye hep merak ederdim görcez artık :)

:KK9: karaböcuq nasılsın canım:nazar: :emir_bebek:

aaaa karabocuq gitmiş...

123m nasılsın canım

kızlar neredesiniz ya...
yemek yapmak için çıkacağım birazdan 2 satır yazmaya geldim yoksunuz...
ben gideyim bişeyler yiyim sonra da gece için yemeğe salataya girişeyim ütü yok bu gün şükür...
:) görüşürüz...

bugun kimseyle denk gelemedim valla :KK1: ben geliyom siz olmuyorsunuz siz geliyorsunuz ben yokum :)

:KK9: karaböcuq nasılsın canım:nazar: :emir_bebek:

aaaa karabocuq gitmiş...

123m nasılsın canım

kızlar neredesiniz ya...
yemek yapmak için çıkacağım birazdan 2 satır yazmaya geldim yoksunuz...
ben gideyim bişeyler yiyim sonra da gece için yemeğe salataya girişeyim ütü yok bu gün şükür...
:) görüşürüz...

saol canım iyiyim yani iyi olmaya calısıorum gece bi an ölcemi falan sandım :KK53: bi üşüme bi titreme bi mide bulantısı allahım ne oluo bana dedimmm sonra uyumusum neyseki :KK1: sen nasılsınsın adet günlerindeyis sanırım ay inş olmazsınnnn canımmm yaaa

canım hayırlısı olsun yeni dönemin bak nediycem bu defa hiç bundan bahsetmeyelim senin durumundan sen de kafanı biraz uzak tutmuş olursun canım nasipse olacaak zaten sakın kurcalamasın kafanı bak bana testlerim var evde yapmıyorum bekliyorum daha da tutacağım kendimi... böyle de olması gerekli herşey bebek değil bu sebepten üzülmemeliyiz yoksa sağlığımızdan oluruz Allah korusun...
canım akıntılarımı hep doğru işaretledim yani bir yanlış yok çok akıntım oluyor su akıntısı hep var... adet günüm yarın zaten ağrılar da başladı ama zamanında adet olacağımı sanmıyorum ama olursam süper olur... :KK9:

canım benim.. valla bence de konuşmayalım.. son günlerde benim stresim başlıyor.. eskiden ilk klomen gününden başlardı.. en azından artık çalışmaları rahat yapabiliyorum.. :KK9: dediğin gibi herşey bebek değil.. gelecekler elbet.. herşey bir sebep.. belki aşılama belki tüp belki de kendi haline bıraktığımız bir anda.. ama olacak işte.. buna inanmak zaten olayı bitiriyor bence :KK16:
adet olma inşallah da bebeğin içinde olsun..
bir de ben doktorun dediği günlerden sonra uzun aralıklarla çalışma yapıyordum ama bu ay onu yapmıcam.. gün aşırı adet olana dek devam edeceğim kesin kararlıyım.. belki de yumoş geç çatlıyordur.. :KK34:

haklısın canım bizi bizden başka kimse anlamaz eşimle konustumda bana acele etme diyorr aslında biraz sıkıntılı dönmedeyiz borclar var biraz hafıfletelım kendımızı sonra başlarız diyor tedavıyee yanı çocucugu rahat bütümek istiyormuss böyle sıkıntı içinde değil açıkcası ben ocak gibi aşılama düşünüyordum ama en az 1000tl tutar tahmınımce ama suan durum yok yanı sıkıntı yapmayacam bende belki kendılıgınden gelir bebeğim ama kendı kontrollerimiz aksatmayacam 21,günü test yaptırcam belki ıh hormonu düşsün diye ilaç falan yazarlar bakalım 21,günü testimde ne cıkcak yumurtlama oluyormu acaba diye hep merak ederdim görcez artık :)

ahh ahh.. bende evliliğimizin ilk yılında böyleydim işte.. aman borç var aman ödeme var boşver çocuk filan derken bir anda ev aldık.. 1300tl her ay kredi ödememiz var.. hem de 10 yıl boyunca.. eşim 1700 tl maaş alıyordu.. düşün işte.. kalan 400 tl ile ne kadar bi hayat yaşanırsa.. ama yaşıyorduk.. hiçbirşeyden de geri kalmıyorduk.. çok şükür Allah hep yardımcı oldu bize, hep kapılar açtı.. sonra biz bebek yapmaya karar verdik.. denedik denedik olmadı.. doktora ekonomik imkanlardan dolayı ancak ocak ayında gidebildim.. ocaktan beri yani 11 aydır düzenli olarak her ay kontrolüm var.. hemde bazı aylar 2-3 kez gitmek durumunda kalıyorum.. hazirandan beri 4 kez çatlatma iğnesi vs de eklendi.. aylık ortalama ilaçlarım iğnelerim ve doktor kontrollerim 200tl'yi buluyor.. arada rahim filmi çektirdim 400 tl de ona gitti.. ama bu süreçte eşim çok düşünür vaziyette iken bir kapı daha açıldı, iş değiştirdi.. şimdi daha çok çalışıyor, belki geceleri eve geç geliyor.. ama maaşı daha iyi.. biraz olsun nefes aldık.. ve artık hiç korkmuyoruz.. ne gerekiyorsa onu yapacağız.. aşılama ise aşılama, tüp bebekse tüp bebek.. biz elimizden geleni yapacağız canımız pahasına ve en sonunda mutluluğu bizde tadacağız.. sakın ekonomik durumlar için ertelemeyin.. bak 1 buçuk yıl sonra ancak doktora gidebildim ve 1 yıldır neredeyse sürekli gidiyorum.. hala ortada birşey yok.. ama ekonomik olarak da bizi çok zorlayan birşey yok.. Allah veriyor bir kolaylığını.. güç kuvvet alıyorum ben her hamile haberinde.. aşılama olmaz, eşim o kadar ekonomi ayırmaz bu iş için diyordum ama o benden hevesli.. gerekirse arabamızı satarız yine de ne gerekiyorsa yaparız diyor.. mal her zaman alınır ama bir cana sahip olmak hepsine bedel olsa gerek.. Allahım o kadar uğraştırmadan versin kuzucuklarımızı.. kusura bakma çok yazdım :KK9: bi an kendimi gördüm orda.. lütfen sen ben gibi yapma.. erkenden başla savaşmaya..

saol canım iyiyim yani iyi olmaya calısıorum gece bi an ölcemi falan sandım :KK53: bi üşüme bi titreme bi mide bulantısı allahım ne oluo bana dedimmm sonra uyumusum neyseki :KK1: sen nasılsınsın adet günlerindeyis sanırım ay inş olmazsınnnn canımmm yaaa
dün gece ben de ısınamadım canım hava çok soğudu aman dikkat et kendine koltukta bahtaniye ile örtündüm :)
canım adet olsam da üzülmeyeceğim... bebek gelirse çıldırırım sevinçten o da ayrı tabi...

canım benim.. valla bence de konuşmayalım.. son günlerde benim stresim başlıyor.. eskiden ilk klomen gününden başlardı.. en azından artık çalışmaları rahat yapabiliyorum.. :KK9: dediğin gibi herşey bebek değil.. gelecekler elbet.. herşey bir sebep.. belki aşılama belki tüp belki de kendi haline bıraktığımız bir anda.. ama olacak işte.. buna inanmak zaten olayı bitiriyor bence :KK16:
adet olma inşallah da bebeğin içinde olsun..
bir de ben doktorun dediği günlerden sonra uzun aralıklarla çalışma yapıyordum ama bu ay onu yapmıcam.. gün aşırı adet olana dek devam edeceğim kesin kararlıyım.. belki de yumoş geç çatlıyordur.. :KK34:
canım maddi açıdan rahatlamanıza sevindim biz de kıt kanaat geçiniyoruz benim de çalışmam gerekli iş arayışlarım sürüyor ama bulamıyorum....
içini ferah tut gelecek bebeğin sağlık olsun yeterki bebeklerimiz gelecek....
bence de gün aşırı ilişki olsun ve çatlamadan önce de olsun bence canım... nasıl olsa eşinde sorun yok bu ayını iyi değerlendir...:KK1: gerisini de düşünme....

Son düzenleme:
dün gece ben de ısınamadım canım hava çok soğudu aman dikkat et kendine koltukta bahtaniye ile örtündüm :)
canım adet olsam da üzülmeyeceğim... bebek gelirse çıldırırım sevinçten o da ayrı tabi...

canım maddi açıdan rahatlamanıza sevindim biz de kıt kanaat geçiniyoruz benim de çalışmam gerekli iş arayışlarım sürüyor ama bulamıyorum....
bence de gün aşırı ilişki olsun ve çatlamadan önce de olsun bence canım... nasıl olsa eşinde sorun yok bu ayını iyi değerlendir...:KK1: gerisini de düşünme....

çıldırırsan emin ol bizde sana katılırız :KK9::KK9: hepbirlikte çıldıranlar patlaması olur sanırım :KK52::KK52:
valla rahatlamak öyle aman aman rahatlamak değil.. en azından artık çok sıkıntı çekmiyoruz, sağa sola borcumuz kredi kartı ödemelerimiz olmuyor.. bende çalışsam hiç fena olmaz ama şartlar uygun değil.. bulduğum işleri eşim beğenmiyo.. onun bulduklarını ben.. zaten neredeyse 2.5 yıldır evde oturan biri olarak sanırım alıştım bu sürece ve bir çocuğum olursa onun eğitimine adayacağım kendimi.. düşünmemeye çalışıyorum ben bakalım ne olacak.. şimdi çıkmam lazım.. ütüler beni bekliyor.. akşama yemek var bir arkadaşımızın.. oraya gideceğiz.. kocişin gömlekleri ütüleyim de gelince şok olsun :KK9::KK9:

oo süper kalp atışı duyuldumu korkma diyorlar hep:nazar: inşallah sağlıkla dünyaya gelişine de tanık oluruz.. inşallah hakkımda ve hepimizin hakkında hayırlısı olur..
busmai hayırlısı hadi artık,çok sevindim canım gelişmelerine:13:
çok sevindim canım Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin.
Darısı biz diğer PKOlulara olsun inşallahh. Amin..:KK49:
canm ya çok sevindim kalp atışlarını duyduğuna.kim bilir ne kadar güzel bi duygudur Allahım bize de nasip eder inşallah.söyleme kimseye canm bende 3 ay olmadan söylemeyi düşünmüyorum tabi hamile kalabilirsem insanlardan nefret eder oldum iyce.ne kadarlık olmuş bebişin.bizlere de çok dua et canm.
Canım hayırlı olsun Allah saglıkla hayırla kucağına almayı nasip etsin:nazar::emir_bebek:.Darısıda bizlere ve isteyen herkeze olsun inşllh:KK16:
Çok sevindim canım ne güzel... kaygıların yerini mutluluk aldı inşallah. Bebişine ve kendine çok iyi bak ve bizlere dua etmeyi unutma ne olur:)
Hamile olan bütün arkadaşlar lütfen bizlere de dua edin... Sizler umudumuz oldunuz...
sağolun arkadaşlarım dualara amin diyorum,Allah hepimize üçer beşer nasip etsin inşallah. bu hastalıkta tek ihtiyaç SABIR, özellikle eşlerimizin sabırlı olması.
işte budur ya maşallah canım benim:nazar: inşallah her şey bundan sonra daha da iyi gidecek bu senin başarı öykün bunu biliyorsun de mi sakın 12. hafta bitene kadar ağır işler yapmak yok sonrasında da dikkat edilecek unutma :) kaç haftalıkmışsın? kimseye söyleme nazara gelme boşver.. karnın belirginleşince zaten sormaya başlarlar...
]
canım gerçekten çocuğu kucağıma alınca havaya kaldırıp "işte buuuuu" diye bağırmayı düşünüyorum nerdeyse :KK37: nasıl bir psikolojik savaştır bu ya.
canım haftayla ilgili bişey demedi ama galiba 6 küsür haftadayım. alttan baktığı için görmüştür belki kalp atışını. karından ultrasonla bakınca daha geç görünüyormuş. ben hep alttan muayene oluyorum. tahliller verdim ,1 ay sonra bir dahaki kontrol. kaygılar bitmez ki,sağlıklı doğacak mı kaygısı,sağlıklı büyüyecek mi,başarılı olacak mı kaygısı hiiiiiç bitmez Allah yardımcımız olsun
benim eşim de seninki gibi söylüyordu canım kesinlikle en doğrusunu yapıyorlar. biz kendimizi zaten bunaltıyoruz bir de onlar üstümüze gelse ne yapardık.

çıldırırsan emin ol bizde sana katılırız :KK9::KK9: hepbirlikte çıldıranlar patlaması olur sanırım :KK52::KK52:
valla rahatlamak öyle aman aman rahatlamak değil.. en azından artık çok sıkıntı çekmiyoruz, sağa sola borcumuz kredi kartı ödemelerimiz olmuyor.. bende çalışsam hiç fena olmaz ama şartlar uygun değil.. bulduğum işleri eşim beğenmiyo.. onun bulduklarını ben.. zaten neredeyse 2.5 yıldır evde oturan biri olarak sanırım alıştım bu sürece ve bir çocuğum olursa onun eğitimine adayacağım kendimi.. düşünmemeye çalışıyorum ben bakalım ne olacak.. şimdi çıkmam lazım.. ütüler beni bekliyor.. akşama yemek var bir arkadaşımızın.. oraya gideceğiz.. kocişin gömlekleri ütüleyim de gelince şok olsun :KK9::KK9:
canım kolay gelsin...
valla çıldıralım hep beraber sevinçden de mi? busmai gibi sürprizler yapalım...
aynen benim de bulduğum işlerde kalıcı olamadım evlilikle yürümeyecek kadar zordu... ama eşim çalışmam konusunda ısrarcı bilemiyorum artık kendimi sıkmıyorum napayım iş varda ben mi çalışmıyorum yani....bir de ben de evde olmaya alıştım iyi bişey değil belki ama hiç sıkılmıyorum evimde...
öpüyorum canım.... :KK9:
canım gerçekten çocuğu kucağıma alınca havaya kaldırıp "işte buuuuu" diye bağırmayı düşünüyorum nerdeyse :KK37: nasıl bir psikolojik savaştır bu ya.
canım haftayla ilgili bişey demedi ama galiba 6 küsür haftadayım. alttan baktığı için görmüştür belki kalp atışını. karından ultrasonla bakınca daha geç görünüyormuş. ben hep alttan muayene oluyorum. tahliller verdim ,1 ay sonra bir dahaki kontrol. kaygılar bitmez ki,sağlıklı doğacak mı kaygısı,sağlıklı büyüyecek mi,başarılı olacak mı kaygısı hiiiiiç bitmez Allah yardımcımız olsun
benim eşim de seninki gibi söylüyordu canım kesinlikle en doğrusunu yapıyorlar. biz kendimizi zaten bunaltıyoruz bir de onlar üstümüze gelse ne yapardık.

haklısın canım ya kucağına aldığında inşallah o zaman anlayacaksın bir de tabi karnında hissetmeye başladığında ama çok uzak değil o günler de gelecek canım....
senin eşin de çok anlayışlıymış ne güzel örnek eşler maşallah :)) :KK9:

Son düzenleme:

heyecanlı bekleyiş..inşallah güzel haberlerini alırız :KK19:

haklısın canım ya kucağına aldığında inşallah o zaman anlayacaksın bir de tabi karnında hissetmeye başladığında ama çok uzak değil o günler de gelecek canım....
senin eşin de çok anlayışlıymış ne güzel örnek eşler maşallah :)) :KK9:
evet bu hastalık sabır istediği için Allah sabırsız eşler vermemiş bize çok şükür..

heyecanlı bekleyiş..inşallah güzel haberlerini alırız :KK19:

öyle valla canım ya ben 2 kasımda adet olmuştum
göğsümde acımalar ve karnımda hafif ağrılar başladı belki de yine zamanında adet olurum ama henüz olmadım bu gün ya da yarın olmam gerekli...olmazsam 2 gün daha bekler test yaparım...

evet bu hastalık sabır istediği için Allah sabırsız eşler vermemiş bize çok şükür..

şükür canım gerçekten... 5 yıl 10 yıl bekleyenler var çocuk için bu hastalık yüzünden yani biz şurada kaç ay ya da 1-2 yıl sabredemezken insanlar neler yaşıyor her durumda şükretmeli ve olacağına inanmalı... :KK9:

öyle valla canım ya ben 2 kasımda adet olmuştum
göğsümde acımalar ve karnımda hafif ağrılar başladı belki de yine zamanında adet olurum ama henüz olmadım bu gün ya da yarın olmam gerekli...olmazsam 2 gün daha bekler test yaparım...
canım geç yumurtlayınca idrarda çıkmıyor. ama senin yumurtlamaların gecikmiyordu, güzel gidiyordu, inşallah tutmuştur . ben de şimdi çıkıyorum çok öptüm görüşmek üzere

canım geç yumurtlayınca idrarda çıkmıyor. ama senin yumurtlamaların gecikmiyordu, güzel gidiyordu, inşallah tutmuştur . ben de şimdi çıkıyorum çok öptüm görüşmek üzere

görüşürüz canım ben de öpüyorum seni ve miniğini :):KK34:
bu arada bu ayki yumurtlamam muallak yani geç de olmuş olabilir erken de yaşayıp göreceğim artık..

Son düzenleme:
çok sevindim iyi geçmesine.. ilaç da iyi gelmiştir :)) bu arada bana doktorum korunmayın dedi.. hatta klomen bile kullanmıştım o ay.. hiç korkma birşey olmaz Allah'ın izni ile demişti.. ve biz son gaz devam etmiştik çalışmalara.. olmadı o ayrı mesele :KK9:
8 aralık 14. günüm oluyormuş doktor öyle hesapladı.. benim geç gelişiyor yumurta.. şimdiye kadar hep ortalama 15-16. günlerde vuruldum çatlatma iğnemi.. o nedenle erken gelme bu sefer dedi.. beni de sürekli sürekli oraya getirip psikolojimi bozmak istemedi sanırım.. çok etkileniyorum çünkü :KK9:
çalışmalar için yine de doktoruna da bir sor ama benim dediğim gibi benim doktor asla yasak koymadı.. umarım faydası olur bu filmin de bebeğin gelir..

canım çok geçmiş olsun babana.. inşallah sonuçları da temiz çıkar..
kafana takmamaya çalış dicem ama tahmin edebiliyorum mümkün olmasa gerek.. Allah'ım hayırlı zamanda verecektir yavrucağını.. sakın moralini bozma..

oo süper kalp atışı duyuldumu korkma diyorlar hep:nazar: inşallah sağlıkla dünyaya gelişine de tanık oluruz..
bana gelince valla bir kez kistim oldu.. inşallah daha da olmaz.. boşu boşuna 1 ay geçiyor.. hep ara vermek vardı aklımda ama nedense annemle yaptığım konuşma doktorun tavrı ile vazgeçtim.. ara vermeden son gaz devam çalışmalara :KK9: gelecek korkutuyor beni.. inşallah hakkımda ve hepimizin hakkında hayırlısı olur..

canm benm dr.m ara verdircek ya.bende vermek istemiyom neyse metformine devam ediyorum zaten olmadı giderim 14.gün felan yumurtalar gelişmişmi baktırırım.yazın başka bi dr.a gitmiştim ben o hemen rahim filmi demişti hem o ay şansın daha çok artar demişti.başka bi dr.a mı gitsem bu ay:)

inşallah canm faydası olur filmin.sen rahim filmini adetinn kaçıncı günü çektirmiştin.5.gün klomene başlatmışmıydı o ay dr.n?

canım o kişiden kişiye değişir bazı erkekler çocuğu mutlaka olsun ister ama benim kocam mesela bana der "hayatın odak noktası çocuk olmuş sende" bu hastalıktan dolayı "bunu yapma" der hep ve haklı da "hiç çocuğumuz olmasa ne olacak ki biz birbirimize yeteriz der" durur hep... yani evleneceğin insanın kişiliği ile alakalı bu birazda canım

benim o bahsettiğim ilaçlar ilaç bitiminden sonraki 4. gün adeti söktürür farlutal işe yarıyorsa ona devam et tabi canım bende 15 günra getirmişti farlutal adet de şişmiştim o ayı hiç unutmam... ben de balık etiyimdir... ama zayıflarsam yani normal kiloya gelirsem biliyorum ki düzenli yumurtlama başlayacak tüm doktorların dediği bu bence sen de gayret et kilo ver... ben plates yapıyorum bunun için...canım bence de bir zamanı var hepimizin meleği gelecek :KK9: sen de iyiki varsın canım

işte budur ya maşallah canım benim:nazar: inşallah her şey bundan sonra daha da iyi gidecek bu senin başarı öykün bunu biliyorsun de mi sakın 12. hafta bitene kadar ağır işler yapmak yok sonrasında da dikkat edilecek unutma :) kaç haftalıkmışsın? kimseye söyleme nazara gelme boşver.. karnın belirginleşince zaten sormaya başlarlar...

canım o ağrılar rahimle uğraştıklarından olmuştur ben rahimağzı yarası dondurmuştum bilseydim öncesinde apronax içerdim ya işlem bitti 10 dk sonra doğum sancısı gibi sancılar başladı bende yerden yere attım kendimi resmen yani bu ağrılar kişiden kişiye de değişir... ben bazı adetlerimi rahim şeklim farklı olduğundan çok ağrılı geçiriyorum diyorum ki bu ağrıyla bebek olsa doğardı o derece yani...
inşallah tüm sonuçlar iyi çıkacak rahim filminin resmini bizimle paylaşabilirsin mesela ben hep merak etmişimdir çektirmediğimden...

canım o senin güzelliğin eksik olma :KK8:
canım inşallah döndüğünde tedavin başlayacak ve hemen sonuç alacaksın doktorun dediği gibi bebeğimizin ne zaman geleceği belli olmaz :KK9:

canm çıksında paylaşırım resmi.şekli nasıl hiç bilmiyorum bende merak ettm bak şimdi.

bngl geçmiş olsun canım:KK9:,
busmai hayırlısı hadi artık,çok sevindim canım gelişmelerine:13:

canm teşekkür ederim.adetinn geçikmiş bi test yapsana.

bngl33 canım geçti mi ağrıların?

canm geçti çok şükür yine olucak diye çok korktum ama iyiyim.nasıl ağrıdı ama akşam.çok şükür ki okulda bişeyim olmadı.
sen naptın canm adetinimi bekliyosun kaç günün var.

X