Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

sağolun kızlar, merak edenler, Allahıma şükür ki kalp atışını duyduk.çok duygulandım..artık yola girdik inşallah sonuna kadar iyi gider.
doktorum da: "çok sevindim,kalp atışını duymasa gene ağlardı buralarda"demiş eşime. sürekli ağladığım için:KK37:
ama yine de 3 aylık olmadan söylemeyi düşünmüyorum kimseye.kimseye birşey kanıtlamak zorunda değilim.insanlardan öyle soğudum ki..
"hala inanamıyorum" dedim doktora çıkarken."ben de inanamıyorum" dedi.galiba o da benden ümidi kesmişti:KK1:
herkese sıra gelecek inşallah,tedavilere devam. rabbim hepimizin kucağını doldursun

benim de sabahları çok midem bulanıyor

canım çok ama çok sevindm rahim filminin ağrısız geçmesine

canım maşallah hiç kistin oluşmadan devam ediyorsun bu da güzel birşey inşallah sonuç verecek çabalar

canımcok sewindim kalp atslarını duymana inş saglıklı bi hamilelik gecirr ve bebeginialırsın kucagına bulantıların olması normalde genelde ilk aylarda olur ben nerdeyse 3. aya gircem yeni başladım mide bulantılarım cok garip :KK1:

sağolun kızlar, merak edenler, Allahıma şükür ki kalp atışını duyduk.çok duygulandım..artık yola girdik inşallah sonuna kadar iyi gider.
doktorum da: "çok sevindim,kalp atışını duymasa gene ağlardı buralarda"demiş eşime. sürekli ağladığım için:KK37:
ama yine de 3 aylık olmadan söylemeyi düşünmüyorum kimseye.kimseye birşey kanıtlamak zorunda değilim.insanlardan öyle soğudum ki..
"hala inanamıyorum" dedim doktora çıkarken."ben de inanamıyorum" dedi.galiba o da benden ümidi kesmişti:KK1:
herkese sıra gelecek inşallah,tedavilere devam. rabbim hepimizin kucağını doldursun

Çok sevindim canım ne güzel... kaygıların yerini mutluluk aldı inşallah. Bebişine ve kendine çok iyi bak ve bizlere dua etmeyi unutma ne olur:)
Hamile olan bütün arkadaşlar lütfen bizlere de dua edin... Sizler umudumuz oldunuz...

canım maşallah hiç kistin oluşmadan devam ediyorsun bu da güzel birşey inşallah sonuç verecek çabalar

Canım hayırlı olsun Allah saglıkla hayırla kucağına almayı nasip etsin:nazar::emir_bebek:.Darısıda bizlere ve isteyen herkeze olsun inşllh:KK16:

çok sevindim canım Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin.
Darısı biz diğer PKOlulara olsun inşallahh. Amin..:KK49:

kızlar akşam belim karnım ağrıyo diye çıkmıştım ay bi ağrım oldu ki adet ağrısı gibi karnım belim böyle bacaklarıma doğru giden bi ağrıydı dayanamadım majezik içtim.şimdi biraz geçti.off filmin etkisimi ne.off kötü oldum.ağrı kesicinn etkisi geçince yine olmaz inşallah.

geçmiş olsun canım babanın durumu nasıl? hastalığı nedir ?... üzme kendini tüm dertler stres ve sıkıntıdan geliyor insana...

görüşürüz canım nasılsın nasıl gidiyor?

ayy ağrısız ve iyi geçmesine çok sevindim canım tüpler de açık maşallah peki rahim şekli nasılmış normalmi? onun sonucu herhalde daha açıklanmadı de mi?
yumurtlama oldu da ne zaman oldu bilmiyorum kesikli çizgi çekti tablom...

canım bol sıvı tüketmen gerekli sana dediğimi hatırla bişey yemesen de sorun olmaz sıvı alamasan serum taktırmanı öneririm... çok
önemli çünkü...:KK8:

canm rahim şekline bişey demedi zaten bunları dr.n hemşiresi söyledi dr.m saolsun ağzını açıp 2kelam etmeye aciz.sorsaydım söylerdi.neyse cmrtsi sonuç göstermeye gitcez zaten sorarım ozaman.

Geçmiş olsun bngl33, geçmiş gitmiş ne güzel tüpler de açık...

saol canm evet çok şükür geçti.

canım superisi diye bir arkadaş vardı film çektiren kişi bu ay korunun demiş,doktoruda sakın boş geçmeyin bu ayı demiş yada tam tersi idi.oda korunmamış ve bebiş gelmişti hatta korkuyordu ya bebk sağlıksızsa diye oda pkoydu.sanırım bebişide çok iyiydi.

canım benim çok ama çok geçmiş olsun allah sabrını versin.ama şu var karaciğer kendini hemen yeniler kötü bişey çıkarsa alırlar o tarafı zaten karaciğer kendini yeniler.

canm bende boş geçirmek istemiyom aslında neyse sorucam sonuç çıkınca.

canm ya çok sevindim kalp atışlarını duyduğuna.kim bilir ne kadar güzel bi duygudur Allahım bize de nasip eder inşallah.söyleme kimseye canm bende 3 ay olmadan söylemeyi düşünmüyorum tabi hamile kalabilirsem insanlardan nefret eder oldum iyce.ne kadarlık olmuş bebişin.bizlere de çok dua et canm.

canm çok teşekkür ederim merakta bıraktım kusuruma bakmayın nolur.dün eve geç geldim aklıma geldi merak ettiğiniz ama geldim bide sabah için ütü yaptım kendimi yatağa zor attım öyle yorulmuşumki sabah okula geç kaldım.
senn dediğin kas gevşeticiden aldım içtim gitmeden önce.orda masada dr.u beklerken söylediklerin geldi aklıma kendimi rahatlatmaya çalıştım saol tatlm.sen rahim filminden sonra çalışmalara devam etmişmiydiniz.ben hemşireye sordum yok dedi bu ay ilaç verilince ara verirsin dedi.bu ayı boş geçirmek istemiyodum ben zararı olurmu ki?yinede cmrtsi sonucu göstermeye gitcem ne dicek bakalım dr.bey.
8aralık adetinn 13.günümü oluyo.inşallah yumurtaların çok kaliteli gelişir.

çok sevindim iyi geçmesine.. ilaç da iyi gelmiştir :)) bu arada bana doktorum korunmayın dedi.. hatta klomen bile kullanmıştım o ay.. hiç korkma birşey olmaz Allah'ın izni ile demişti.. ve biz son gaz devam etmiştik çalışmalara.. olmadı o ayrı mesele :KK9:
8 aralık 14. günüm oluyormuş doktor öyle hesapladı.. benim geç gelişiyor yumurta.. şimdiye kadar hep ortalama 15-16. günlerde vuruldum çatlatma iğnemi.. o nedenle erken gelme bu sefer dedi.. beni de sürekli sürekli oraya getirip psikolojimi bozmak istemedi sanırım.. çok etkileniyorum çünkü :KK9:
çalışmalar için yine de doktoruna da bir sor ama benim dediğim gibi benim doktor asla yasak koymadı.. umarım faydası olur bu filmin de bebeğin gelir..

canım mesane tümörü mesanesini aldılar üç ay oldu şimdi emar çekildi karaciğerinde bir leke gördüler sonucu yarın alınacak ama doktoru ne zaman çağırır bilemem inşallah sıçramamıştır ameliyat olan yerler temiz çıktı ama o leke nedir diye araştırıyorlar üzülmemek elde değil hem bu hem burdaki sıkıntılarım hem bebek meselesi iyice bunaldım düşünmemeye çalışıyorum ama zor oluyor

canım çok geçmiş olsun babana.. inşallah sonuçları da temiz çıkar..
kafana takmamaya çalış dicem ama tahmin edebiliyorum mümkün olmasa gerek.. Allah'ım hayırlı zamanda verecektir yavrucağını.. sakın moralini bozma..

oo süper kalp atışı duyuldumu korkma diyorlar hep:nazar: inşallah sağlıkla dünyaya gelişine de tanık oluruz..
bana gelince valla bir kez kistim oldu.. inşallah daha da olmaz.. boşu boşuna 1 ay geçiyor.. hep ara vermek vardı aklımda ama nedense annemle yaptığım konuşma doktorun tavrı ile vazgeçtim.. ara vermeden son gaz devam çalışmalara :KK9: gelecek korkutuyor beni.. inşallah hakkımda ve hepimizin hakkında hayırlısı olur..

ii geceler kızlar herkese..hamile olanları tebrik ederim..öyle güzel geliyo ki bu haberler..Allah tez zamanda bizlerede yaşatsın hayırlısı ile bu duyguyu(amin)
bicim melekmisin nesin sen:):KK17:sağol ilgilendiğin ve cevap verdiğin için..Allah senin de yüzünü güldürsün inşallah..dediğin gibi karar verdim bende zaten..bugün hormon testi sonuçlarımı aldım..doktora gittim..ben pek anlamadım rakamlardan ama doktor değerlerin kötü dedi. tam yumurtlama döneminde il dışında olacağım için tedaviyi diğer aya erteledik..hakkımızda hayırlısı..bu kadar bekledik 1 ay daha bekleriz napalım..doktor stres yapma.yaşın küçük..pko tedavisi olmayan bir rahatsızlık değil dedi..1. ayda olabilirmiş.5. ay da..1 sene de sürebilir dedi..sabır diliyorum şimdi..

Kızlar pko olduğum için evlenmeye korkuyorum eşleriniz nasıl davranıyor bu durum karşıısnda :KK43:
canım o kişiden kişiye değişir bazı erkekler çocuğu mutlaka olsun ister ama benim kocam mesela bana der "hayatın odak noktası çocuk olmuş sende" bu hastalıktan dolayı "bunu yapma" der hep ve haklı da "hiç çocuğumuz olmasa ne olacak ki biz birbirimize yeteriz der" durur hep... yani evleneceğin insanın kişiliği ile alakalı bu birazda canım
Benim de ilginçtir erken gelsin die farlutal içiyorum, 6 gün içiyorum, 2-4 gün sonra da geliyor. Orgametril daha uzun. Sizin dedikleriniz kaç gün sonra sonuç veriyor, yaklaşık?

Kesinlikle doğru değil ama içmediğim zamanı kaldıramıyorum ki! surat sivilce dolu, her tarafım şiş! depresyonu da cabası :KK43: Allahım sen bize sabır ver!!!! O yüzden bırakamadım hiç, bir kere denedim o da hüsran oldu hala o dönem aldığım birkaç fazla kilom var.. Çok kilolu değilim balık eti gibi, normal kilodayım yani ve hiç bir zaman aşırı kilolu olmadım acep bende kilo verince bişi değişir mi?

Soğanda 12.günümdeyim, bir değişiklik yok bekliyorum :KK43:( akıntı sürekli geldiği için bir tespit de yapamıyorum.. Eve ultrason cihazı alasım var :p hehehe...

Ben de kendime 1 sene gibi bir süre verdim, olmazsa dediğin gibi ya drilling ya da tüp bebek. Allah büyük! O ne zaman isterse :KK43:
Sözlerin moral oldu! İnşallah!!!!! Hepimiz sağlıklı bir gebeliğe, sağlıklı bir çocuğa en hayırlı zamanda kavuşuruz!! Hepimize dua ediyorum!

İyi ki varsınız...
benim o bahsettiğim ilaçlar ilaç bitiminden sonraki 4. gün adeti söktürür farlutal işe yarıyorsa ona devam et tabi canım bende 15 günra getirmişti farlutal adet de şişmiştim o ayı hiç unutmam... ben de balık etiyimdir... ama zayıflarsam yani normal kiloya gelirsem biliyorum ki düzenli yumurtlama başlayacak tüm doktorların dediği bu bence sen de gayret et kilo ver... ben plates yapıyorum bunun için...canım bence de bir zamanı var hepimizin meleği gelecek :KK9: sen de iyiki varsın canım
işte budur ya maşallah canım benim:nazar: inşallah her şey bundan sonra daha da iyi gidecek bu senin başarı öykün bunu biliyorsun de mi sakın 12. hafta bitene kadar ağır işler yapmak yok sonrasında da dikkat edilecek unutma :) kaç haftalıkmışsın? kimseye söyleme nazara gelme boşver.. karnın belirginleşince zaten sormaya başlarlar...
kızlar akşam belim karnım ağrıyo diye çıkmıştım ay bi ağrım oldu ki adet ağrısı gibi karnım belim böyle bacaklarıma doğru giden bi ağrıydı dayanamadım majezik içtim.şimdi biraz geçti.off filmin etkisimi ne.off kötü oldum.ağrı kesicinn etkisi geçince yine olmaz inşallah.
canm rahim şekline bişey demedi zaten bunları dr.n hemşiresi söyledi dr.m saolsun ağzını açıp 2kelam etmeye aciz.sorsaydım söylerdi.neyse cmrtsi sonuç göstermeye gitcez zaten sorarım ozaman.
canım o ağrılar rahimle uğraştıklarından olmuştur ben rahimağzı yarası dondurmuştum bilseydim öncesinde apronax içerdim ya işlem bitti 10 dk sonra doğum sancısı gibi sancılar başladı bende yerden yere attım kendimi resmen yani bu ağrılar kişiden kişiye de değişir... ben bazı adetlerimi rahim şeklim farklı olduğundan çok ağrılı geçiriyorum diyorum ki bu ağrıyla bebek olsa doğardı o derece yani...
inşallah tüm sonuçlar iyi çıkacak rahim filminin resmini bizimle paylaşabilirsin mesela ben hep merak etmişimdir çektirmediğimden...

ii geceler kızlar herkese..hamile olanları tebrik ederim..öyle güzel geliyo ki bu haberler..Allah tez zamanda bizlerede yaşatsın hayırlısı ile bu duyguyu(amin)
bicim melekmisin nesin sen:):KK17:sağol ilgilendiğin ve cevap verdiğin için..Allah senin de yüzünü güldürsün inşallah..dediğin gibi karar verdim bende zaten..bugün hormon testi sonuçlarımı aldım..doktora gittim..ben pek anlamadım rakamlardan ama doktor değerlerin kötü dedi. tam yumurtlama döneminde il dışında olacağım için tedaviyi diğer aya erteledik..hakkımızda hayırlısı..bu kadar bekledik 1 ay daha bekleriz napalım..doktor stres yapma.yaşın küçük..pko tedavisi olmayan bir rahatsızlık değil dedi..1. ayda olabilirmiş.5. ay da..1 sene de sürebilir dedi..sabır diliyorum şimdi..

canım o senin güzelliğin eksik olma :KK8:
canım inşallah döndüğünde tedavin başlayacak ve hemen sonuç alacaksın doktorun dediği gibi bebeğimizin ne zaman geleceği belli olmaz :KK9:

benim de adetim gecikti yine ve çok canım sıkılıyor bu işe her ay her ay:KK30:..

bngl geçmiş olsun canım:KK9:,
busmai hayırlısı hadi artık,çok sevindim canım gelişmelerine:13:

359aa8 Ovulation charts on FertilityFriend.com
benim ateş tablom bu ayki çizgi çekti ama çizginin yerinden tabloda emin değil...
sizce?

canım klomende 3. günüm bugün.. bu sabah yumurtalıklarımda kıpraşmalar başladı :KK9: inşallah sağlıkla yine yumoşlarım olur.. sonrasında beni uğraştırmadan gerekli boyuta ulaşır, çatlatma iğnesi sonrası hemencecik çatlayıp spermciklerle buluşup bebeğimi artık verirler bana.. yıpranıyorum bu süreçte ama bir yanım da çok duyarsızlaşıyor.. sonumu merak ediyorum, bekleyip hepberaber göreceğiz :KK9:
senin tabloda her yerde matery ve egg white işaretli olduğundan öyle şaşkın olmuş.. o akıntı durumlarını silsen çizgiden emin olabilir.. ama sanırım sende sürekli akıntı var. neden böyle oldun ki bu ay.. soğan içmiştin değil mi? belki de o yapmıştır.. :KK34:

slm kızlar ben geldim ama kimse ykkk

bende geldim, kimsecikler yok..
nasılsın canım? sen o gün kan verdinmiydi doktorda? sonuçlarını aldın mı? diğer testleri 21. günde yaptırıcakmısın?
amma çok sordum değil mi :KK9:

sürekli yasmin içiyordum canım, bi ara ilaca başlayamadım 40 gün kadar..
o arada oluşmuş kist. ağrılarım oldu,makatıma doğru baskılar falan.
neden olmuş dedim doktora, yasmini bıraktın mı hiç dedi, evet dedim. o zaman o arada oluşmuştur dedi.
ben de bir daha bırakmadım ilacı.

yasmin kilo aldırıyormu sende canım bende 11 kilo aldırmıştı. onu bıraktım şimdiki doktorum metformini verdi 2 . ayımdayım 3. aydan sonra etkisini gösterir genelde diyor bakalım inşallah fayydasını görürüüm 2. aydayım adet günümden 15 gün geçti hala bekliyorum :KK43:

Evliyim cnm, doğal seyrimde neredeyse göremiyorum (baya vahim hem de :KK43:((), yıllardır doğum kontrol hapı, birkaç aydır da orgametril farlutal vs.. :KK43: klomen ve femara işe yaramadı..

forumdaki kızlar rahim röntheni çektiriyor tüplerde sorun var mı diye hiç denedin mi cnım.. kilo durumun nasıl?

canım o kişiden kişiye değişir bazı erkekler çocuğu mutlaka olsun ister ama benim kocam mesela bana der "hayatın odak noktası çocuk olmuş sende" bu hastalıktan dolayı "bunu yapma" der hep ve haklı da "hiç çocuğumuz olmasa ne olacak ki biz birbirimize yeteriz der" durur hep... yani evleneceğin insanın kişiliği ile alakalı bu birazda canım

İnşallah öyle bi eş nasip eder Rabbim bana çünkü kendimi biliyorum bi eksiklik olarak beni görürse fena depresyona girerim :KK43: Allah mutluğunuzu daim eder inşallah bicim seni seviyorum kalben
[/COLOR]

canım klomende 3. günüm bugün.. bu sabah yumurtalıklarımda kıpraşmalar başladı :KK9: inşallah sağlıkla yine yumoşlarım olur.. sonrasında beni uğraştırmadan gerekli boyuta ulaşır, çatlatma iğnesi sonrası hemencecik çatlayıp spermciklerle buluşup bebeğimi artık verirler bana.. yıpranıyorum bu süreçte ama bir yanım da çok duyarsızlaşıyor.. sonumu merak ediyorum, bekleyip hepberaber göreceğiz :KK9:
senin tabloda her yerde matery ve egg white işaretli olduğundan öyle şaşkın olmuş.. o akıntı durumlarını silsen çizgiden emin olabilir.. ama sanırım sende sürekli akıntı var. neden böyle oldun ki bu ay.. soğan içmiştin değil mi? belki de o yapmıştır.. :KK34:

bende geldim, kimsecikler yok..
nasılsın canım? sen o gün kan verdinmiydi doktorda? sonuçlarını aldın mı? diğer testleri 21. günde yaptırıcakmısın?
amma çok sordum değil mi :KK9:

verdım canım sonucum p.tesi çıktı ama daha doktora gidemedim 21,gününde test istedilerrr ogun başıma neler geldı sorma valla eşime uyuz oldum dur yazdıgım yazıyı bulursam sana kopyalarım okursun

verdım canım sonucum p.tesi çıktı ama daha doktora gidemedim 21,gününde test istedilerrr ogun başıma neler geldı sorma valla eşime uyuz oldum dur yazdıgım yazıyı bulursam sana kopyalarım okursun

okumuştum eşinle yaşadıklarını :KK9::KK9:
sinirlenme.. sakin olmaya çalış.. herşey güzel olacak!!! sürekli içinden bunu düşün.. eşinle kapıştıkça sen sinir harbi yaşadıkça o rahat rahat devam edecek yaşantısına.. bu iş de rahatlı çok önemli.. kafana takmamaya çalış.. biliyorum söylemesi ne kolay diyeceksin :KK9::KK9: ama birbirimize moral vermek destek olmak zorundayız.. bizi bizden iyi kimse anlayamaz bunu yaşayarak görüyorum..

canım hayırlısı olsun yeni dönemin bak nediycem bu defa hiç bundan bahsetmeyelim senin durumundan sen de kafanı biraz uzak tutmuş olursun canım nasipse olacaak zaten sakın kurcalamasın kafanı bak bana testlerim var evde yapmıyorum bekliyorum daha da tutacağım kendimi... böyle de olması gerekli herşey bebek değil bu sebepten üzülmemeliyiz yoksa sağlığımızdan oluruz Allah korusun...
canım akıntılarımı hep doğru işaretledim yani bir yanlış yok çok akıntım oluyor su akıntısı hep var... adet günüm yarın zaten ağrılar da başladı ama zamanında adet olacağımı sanmıyorum ama olursam süper olur... :KK9:

İnşallah öyle bi eş nasip eder Rabbim bana çünkü kendimi biliyorum bi eksiklik olarak beni görürse fena depresyona girerim :KK43: Allah mutluğunuzu daim eder inşallah bicim seni seviyorum kalben
inşallah canım neden olmasın bak birbirini çok sevince başka hiçbişey sizden önemli olamaz bunu unutma :KK34:
göremedim canım nasıl oldun test yapıyordun?

bubenimişte gelmedi ben de merak ettim onu ... testini yineleyecekti ama.... en son silik çıkmış eşi kızmış bunun için mi hamileyim diyorsun falan demiş :KK43: tartışmışlardı çok üzüldüm...ben ona idrar testini yinele demiştim

Son düzenleme:
:KK9: karaböcuq nasılsın canım:nazar: :emir_bebek:

aaaa karabocuq gitmiş...

123m nasılsın canım

kızlar neredesiniz ya...
yemek yapmak için çıkacağım birazdan 2 satır yazmaya geldim yoksunuz...
ben gideyim bişeyler yiyim sonra da gece için yemeğe salataya girişeyim ütü yok bu gün şükür...
:) görüşürüz...

Son düzenleme:
X