Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

babana geçmiş olsun canm inşallah ciddi bişey yoktur.ev yönünden de streslisin canm sen.evinize nezaman taşıncaktınız.stres olunca olmuyo işte kafadan atmak lazım diyolar nasıl atcaz da.ben her işten izin alışımda hemen arkamdan dedikodular başlamış hamilemi yoksa tadavimi görüyo kimseyede söyleyemiyorum bu kez sürekli ne oldu diye sorup durcaklar.stres bizi bırakmıyo yani.bu yüzden bazen keşke çalışmasaydım diyorum.

saol canım çok tşkler ev için ayrı sıkılorum tabiki çok zor bunalıyorum bazen nefes alamıyorum bekarken çok rahattım serbesttim yani güzel bir hayatım vardı eşimden yana çok şanslıyım o ayrı ama alışık olmadığım şekilde yaşıyorum şu anda ve ev ev üstüne kurulmuyor günler geçmek bilmiyor evime nisan gibi Allah kısmet ederse canım
şu insanların merakları deli ediyor beni onları ne ilgilendiryorsa saygısız insanlar

canım mesane tümörü mesanesini aldılar üç ay oldu şimdi emar çekildi karaciğerinde bir leke gördüler sonucu yarın alınacak ama doktoru ne zaman çağırır bilemem inşallah sıçramamıştır ameliyat olan yerler temiz çıktı ama o leke nedir diye araştırıyorlar üzülmemek elde değil hem bu hem burdaki sıkıntılarım hem bebek meselesi iyice bunaldım düşünmemeye çalışıyorum ama zor oluyor

canım çok geçmiş olsun :KK43: gerçekten çok zor bir bekleyiş bu sizin için inşallah temiz çıksın tamamen iyileşmiş çıksın bize de yaz merak ettim şimdi... sen moralini yüksek tut tamam mı haklısın çok zor ama iyi çıkacak diye düşün...çok geçmiş olsun...

geçmiş olsun canım babanın durumu nasıl? hastalığı nedir ?... üzme kendini tüm dertler stres ve sıkıntıdan geliyor insana...

görüşürüz canım nasılsın nasıl gidiyor?

ayy ağrısız ve iyi geçmesine çok sevindim canım tüpler de açık maşallah peki rahim şekli nasılmış normalmi? onun sonucu herhalde daha açıklanmadı de mi?
yumurtlama oldu da ne zaman oldu bilmiyorum kesikli çizgi çekti tablom...

canım bol sıvı tüketmen gerekli sana dediğimi hatırla bişey yemesen de sorun olmaz sıvı alamasan serum taktırmanı öneririm... çok önemli çünkü...:KK8:

süt meyve suyu corba falan elimden geldnce imeye calısıorum ama ne bilim bi garibim bi kaç gundur

canım mesane tümörü mesanesini aldılar üç ay oldu şimdi emar çekildi karaciğerinde bir leke gördüler sonucu yarın alınacak ama doktoru ne zaman çağırır bilemem inşallah sıçramamıştır ameliyat olan yerler temiz çıktı ama o leke nedir diye araştırıyorlar üzülmemek elde değil hem bu hem burdaki sıkıntılarım hem bebek meselesi iyice bunaldım düşünmemeye çalışıyorum ama zor oluyor

cnm ya cok gecmıs olsun sıkma canını bol bol dua et inş sıçramamştır canım sonçlr temiz cıkar umarım

anladım canım bir doktora daha görün o daameliyat derse deneyebilirsin ama benim önerim daha 1 yıl ver kendine ameliyattan önce belki gelecek bebeğin ama çok acele ediyorsan driling yaptır tabi... farlutalı da tavsiye etmem onun yerine duphaston ya da progestan içmelisin canım.... farlutal çok geç söktürür canından bezdirir...
haklısın doğum kontrol hapları kullandığımda ben de iyiydim... ama o hapları sürekli içmek bence doğru değil...

soğan kürü inşallah ise yarar ama dediğim gibi sabırlı olabilirsen gelecektir bebeğin beklemek zor gelmezse tabi... seninle aynı durumda olan arkadaşlarımızdan pozitif haberlerini aldık hep bir sonraki neden sen olmayasın? :KK9:

Benim de ilginçtir erken gelsin die farlutal içiyorum, 6 gün içiyorum, 2-4 gün sonra da geliyor. Orgametril daha uzun. Sizin dedikleriniz kaç gün sonra sonuç veriyor, yaklaşık?

Kesinlikle doğru değil ama içmediğim zamanı kaldıramıyorum ki! surat sivilce dolu, her tarafım şiş! depresyonu da cabası :KK43: Allahım sen bize sabır ver!!!! O yüzden bırakamadım hiç, bir kere denedim o da hüsran oldu hala o dönem aldığım birkaç fazla kilom var.. Çok kilolu değilim balık eti gibi, normal kilodayım yani ve hiç bir zaman aşırı kilolu olmadım acep bende kilo verince bişi değişir mi?

Soğanda 12.günümdeyim, bir değişiklik yok bekliyorum :KK43:( akıntı sürekli geldiği için bir tespit de yapamıyorum.. Eve ultrason cihazı alasım var :p hehehe...

Ben de kendime 1 sene gibi bir süre verdim, olmazsa dediğin gibi ya drilling ya da tüp bebek. Allah büyük! O ne zaman isterse :KK43:
Sözlerin moral oldu! İnşallah!!!!! Hepimiz sağlıklı bir gebeliğe, sağlıklı bir çocuğa en hayırlı zamanda kavuşuruz!! Hepimize dua ediyorum!

İyi ki varsınız...

hadiya canım senin durum baya vahim ee nasıl adet görüyorsun bekar mısın evli misn? kullandığın bi tedavi var mı merak ettim

Evliyim cnm, doğal seyrimde neredeyse göremiyorum (baya vahim hem de :KK43:((), yıllardır doğum kontrol hapı, birkaç aydır da orgametril farlutal vs.. :KK43: klomen ve femara işe yaramadı..

mrb kızlar nasılsnz bngl sonşlrn ıyı cıkmasna verahat bı film gcrmne sewndım cnm.busmai bgnmu gıtcktı doktora nbtı acaba ? sanrm kendi kendime nzar degdrdm ya bu sabah gene acayp bı mıde bulantısııle uyandm ama arkdslr 2. ayımıza girdik 2.aydan sonra baslarmı mide bulantısı milletin bulantısı 3 ayda gecio benimki daha yeni basladı hiçbişe yiyemıorm sadece sabahları cıkarıorum ama tüm gün midem bulanıooo :KK5: cocumu besleyemiorum ya :KK14::KK14: ne yapcamı şaşırdım acaaba bi sorunmu varki yoksa normalmi bilemedim bi türlü :KK25::KK25:

karabocuq sakın bu konuda canını sıkma! çünkü sen hiçbir şey yemesen bile bebeğin neye ihtiyacı varsa senin stoklarından alacak ve beslenecek, yiyemezsen sadece sen aç kalırsın, senin stokların azaldığından senin sağlığın bozulabilir! O yüzden bebek için hiç endişe etme, neleri yiyebiliyorsan da onlardan azar azar yemeye çalış! İnan bana insanın yemek ihtiyacı bizim normalde yediğimiz kadar değil. Şu an yiyebildiğin kadarı da sana yarar.
Bebeğine asla negatif bir düşünce gönderme, her zaman pozitif ol ki mutlu sağlıklı cici bir bebişin olsun :))))
Darısı başımıza!!! :)))

Allah sabır versin canım... Baban da tez zamanda şifasını bulur inşallah. Dualardasın...

canm kusura bakmayın merakta bıraktım.hiç geçmişi okumadım hemen senn msjını gördüm özelden de yazmışsın.tüm merak eden arkadaşlara teşekkürler.şimdi anlatayım.dün filmi çekilemedim.acil bi hasta gelmiş artk o film odasında başka ne çekiliyosa o hastayı almışlar onun işlemide uzun sürcekmiş ee zaten benm randevum 3teydi 2saat beklemem gerekcekti.dr.yarın sabah gel dedi bende artk hergün işten izin alamıyorum herkes dedikoduya başlıyo müdürde gıcık olacak bana yok dedim yine yarın 3te geleyim dedim.okuldan çıktım koştur koştur hastaneye.gittim hemşire beni film odasına götürdü.neyse alt çamaşırlarını çıkarıp masaya uzan dedi.uzandım üstüme bi örtü verdi.dr.gelince ayağını karnına çekip tabanlarını birleştir dedi.bi 10dk.dr.u bekledim.bu arada soruyorum hemşireye acıycakmı nolcak felan diye Allahtan dr.m suratsız ama hemşiresi çok tatlı.yok birazcık acıycak dedi çok kısa sürcek zaten dedi.ben zaten 2gündür stres yapmışım kesseler sesimi çıkarmıcak durumundayım yeterki olsun bitsin biran önce diyorum.neyse dr.geldiayaklarımı dediği gibi yaptım.hemen bişeyler yerleştirdi vajinama.sonra biraz karnıma bastırdı.aslında hiçbişey anlamadım sonra ilcı verirken heralde ozaman acıdı ahh felan oldum karnıma bastımışım başka bi adam daha vardı radyoloji uzmanımı ne.o dedi hasta karnına bastırmasın diye hemşirede elimi tuttu onun elini sıktım.sonra bitti herkes gitti bi anda hemşire kaldı biraz yat kalkma dedi yattm bikaç dakika böyle adet olursunda kann gelişini hissedersinya öyle ilacın aktığını hissettim sonra kalkabilirsin dedi peçete verdi sildim giyindim.sonra hemşire bekledi beni giyinirken ayakkabılarımı felan getiriyo iyimisin felan diye soruyo sürekli çok tatlıydı.onun sayesinde iyi geçti diyebilirim.sonra bekledi çıktık eşim dışarda bekliyodu beni zaten tülerin açık bi sorun yokmuş dedi.cdyi verdi radyoloji bölümüne verin sonuç 2-3güne çıkar sonuç çıkınca göstermeye gelin dedi.verdik sonuçta cmrtsi çıkcakmış.işte böyle kızlar acıyo ama çok az dayanılmıcak bişey kesinlikle deil.
123m canm hiç korkma çektir için rahat etsin.çok şükürki iyi çıktı inşallah sennde iyi olur canm.
dün çok sinir oldum sabahtan beri okadar stres yaptım olmayınca sinirlendim ağlıcaktım nerdeyse yarın yine çekcem o stresi diye neyse çıktık hastaneden gezdik dolaştık eşimle.akşamda arkadaşlara gittik geç gelince gelip yazamadım kusura bakmayın kızlar merakta bıraktığım için özürdilerim.çok uzun yazdım şimdi yemek yicez yine gelirim pc açık.

Geçmiş olsun bngl33, geçmiş gitmiş ne güzel tüpler de açık...

Ben de o kadar uzun zamandır kullanıyorum ki (10 yılı geçti!!!) bırakmaya cesaret edemediğimden! O bıraktığımda da moralim oldukça iyiydi, denemek istedim doğal olarak görücem mi die? Tabi ki sonuç hayır çıktı :)) Benim kontrollerde hiç kist gözlenmedi Allahtan.. Ama foliküllerim pek bol! Sende pek görünmüyor?

benim kaç yıl olmuş hesaplayayım..17 yaşımda başladım ilaca, ara ara bıraktım geri başladım falan.
şimdi 26 yaşımdayım, 9 sene olmuş baksana:KK53:
ya benim de durumum garip,hiç bol folikülüm olmadı, hep ilaç kullandım, aylık olarak attım sanırım ondan.
evlendikten sonra da hiç doktora gitmedim, alttan muayeneden çok utanıyorum:26::26:
ama mecbur gidicem, gitmeliyim artık.

evet ultrasona baktım neden büyüdü bu kadar hangi ilacı kullandın da böyle oldu? anlayamadım tam kusura bakma

sürekli yasmin içiyordum canım, bi ara ilaca başlayamadım 40 gün kadar..
o arada oluşmuş kist. ağrılarım oldu,makatıma doğru baskılar falan.
neden olmuş dedim doktora, yasmini bıraktın mı hiç dedi, evet dedim. o zaman o arada oluşmuştur dedi.
ben de bir daha bırakmadım ilacı.

canm benm iyi geçti çok şükür üstte uzun uzun anlattım zaten.tüplerimde açıkmış şükür sonucum iyi çıktı.sende bebişini gör gel bakalım iyi haberlerle dön canm benm.bekliyorum haberlerini.hala nasıl seviniyorum senn hamileliğine ya.inşallah sağlıkla kucağına almayı nasip eder Rabbim.o günleride paylaşırsın bizlerle.

canm çok teşekkür ederim merakta bıraktım kusuruma bakmayın nolur.dün eve geç geldim aklıma geldi merak ettiğiniz ama geldim bide sabah için ütü yaptım kendimi yatağa zor attım öyle yorulmuşumki sabah okula geç kaldım.
senn dediğin kas gevşeticiden aldım içtim gitmeden önce.orda masada dr.u beklerken söylediklerin geldi aklıma kendimi rahatlatmaya çalıştım saol tatlm.sen rahim filminden sonra çalışmalara devam etmişmiydiniz.ben hemşireye sordum yok dedi bu ay ilaç verilince ara verirsin dedi.bu ayı boş geçirmek istemiyodum ben zararı olurmu ki?yinede cmrtsi sonucu göstermeye gitcem ne dicek bakalım dr.bey.
8aralık adetinn 13.günümü oluyo.inşallah yumurtaların çok kaliteli gelişir.

canm geldim gitmedim.gelirgelmez pc yi açtım zaten.eşim ne oldu dedi arkadaşlarım beni mrk etmiş dedim gerçektenmi ne güzel diyo.sevindi böyle arkadaşlığımız olduğuna.
sen naptın canm yumurtlama döneminde misin?

yok canm geldim yazmaya başladım hemen.

benm çok ağrılı deildir canm.hele bu tedavi sürecinde hiç ağrım olmuyo adet dönemlerinde.öcesinde bazen olurdu üşüttüğümde felan öldürürdü ağrı.yazın bi adet olmuştum nasıl ağrılı olmuştu anlatamam uzun zamandr öyle ağrı görmemiştim ben ağladımya ağrıdan.sabah başladı geceye kadar devam etti inat etmiştim ağrı kesici içmicem diye artk gece içmiştim ağrıyı boşa çekmiş oldum yani.içtim yarım saat sonra nasıl uyuyakalmıştım ama yorulmuşum ay hiç unutmuyom onu eşimde ilk defa beni öyle görünce nasıl korkmuştu.adetin ağrılı olmasıyla tüplerin alakası var mı hiç bilmiyorum onu.

canm evet önce ona baktır inşallah yokturda filmini bir an önce çektirirsin.
canım superisi diye bir arkadaş vardı film çektiren kişi bu ay korunun demiş,doktoruda sakın boş geçmeyin bu ayı demiş yada tam tersi idi.oda korunmamış ve bebiş gelmişti hatta korkuyordu ya bebk sağlıksızsa diye oda pkoydu.sanırım bebişide çok iyiydi.

canım benim çok ama çok geçmiş olsun allah sabrını versin.ama şu var karaciğer kendini hemen yeniler kötü bişey çıkarsa alırlar o tarafı zaten karaciğer kendini yeniler.

oyy canına kurban bende tam küsmüyüz yazdım :):):) kalbin temis olduğu nasıl belli.miniğim erkekmiş teyzesii ama tabi 3 hafta sonra tamm netleşecek diyor doktor.ben şu durumuma inanamıyorum bicim bana rüya gibi geliyor bütün testlerimiz temiz bendede bebiştede sorun yok herşeyin böyle sorunsuz olması istediğimin olması geçmişteki yazılarımı belkim hatırlarsınız erkek isterdim ilk evladımı adını belirlemiştim çünkü böyle pat diye bişey olacak büyü bozulacak gibi geliyor çünkü bu kadar iyi gitmesi beni korkutur oldu.yani bazen diyorum ikiz için çok dua etseymişim :KK70::KK70:.ben hephamileiği karnında hissedersin fark edersinne bilim daha farklı sanıyordum ama o yokmuş gibi sanki ya anlatamıyorum:KK70::KK70:Allahım sizede yaşatsın gönlünüzde ne varsa oldursun.böyle benim gibi daldan düşmüşarmuta dönün :KK70:pattt diye gelsin minicikleriniz.

Amin canım aminnnnnnnn:nazar::emir_bebek::KK49:

canım çok sevindim filminin rahat geçmesine korkulcak bişi yokmuş dimi

haklısın canım zaten stresli günler yaşıyorum birde bu çocuk mevzusu iyice gerdi beni babam rahatsız onun sonuçlarını bekliyoruz birde bu bakımdanda çok canım sıkkın herşey üst üste geldi o yüzden çocuk için fazla sardım galiba elimde olmadan

Geçmiş olsun Allah şifa versin babanıza.Stres yapmamaya çalış canım streste etkiliyor bu hastalığı inşllh hepimiz bebeklerimize kavuşuruz:KK16::emir_bebek:

karabocuq sakın bu konuda canını sıkma! çünkü sen hiçbir şey yemesen bile bebeğin neye ihtiyacı varsa senin stoklarından alacak ve beslenecek, yiyemezsen sadece sen aç kalırsın, senin stokların azaldığından senin sağlığın bozulabilir! O yüzden bebek için hiç endişe etme, neleri yiyebiliyorsan da onlardan azar azar yemeye çalış! İnan bana insanın yemek ihtiyacı bizim normalde yediğimiz kadar değil. Şu an yiyebildiğin kadarı da sana yarar.
Bebeğine asla negatif bir düşünce gönderme, her zaman pozitif ol ki mutlu sağlıklı cici bir bebişin olsun :))))
Darısı başımıza!!! :)))

saolun kızlar yaa iyki varsınız içimirahatlatıosunuz işte ana yüregi dedkleri bu olsa gerek kendmden önce onudüşünüorumm :KK49: inş en kısa zamanda sizlerde kavusrsunuz bebişlerinize kızlar canı gönülden istiorum bunu inanın.

busmai neler yaptı acaba?:KK16:
sağolun kızlar, merak edenler, Allahıma şükür ki kalp atışını duyduk.çok duygulandım..artık yola girdik inşallah sonuna kadar iyi gider.
doktorum da: "çok sevindim,kalp atışını duymasa gene ağlardı buralarda"demiş eşime. sürekli ağladığım için:KK37:
ama yine de 3 aylık olmadan söylemeyi düşünmüyorum kimseye.kimseye birşey kanıtlamak zorunda değilim.insanlardan öyle soğudum ki..
"hala inanamıyorum" dedim doktora çıkarken."ben de inanamıyorum" dedi.galiba o da benden ümidi kesmişti:KK1:
herkese sıra gelecek inşallah,tedavilere devam. rabbim hepimizin kucağını doldursun

mrb kızlar nasılsnz bngl sonşlrn ıyı cıkmasna verahat bı film gcrmne sewndım cnm.busmai bgnmu gıtcktı doktora nbtı acaba ? sanrm kendi kendime nzar degdrdm ya bu sabah gene acayp bı mıde bulantısııle uyandm ama arkdslr 2. ayımıza girdik 2.aydan sonra baslarmı mide bulantısı milletin bulantısı 3 ayda gecio benimki daha yeni basladı hiçbişe yiyemıorm sadece sabahları cıkarıorum ama tüm gün midem bulanıooo :KK5: cocumu besleyemiorum ya :KK14::KK14: ne yapcamı şaşırdım acaaba bi sorunmu varki yoksa normalmi bilemedim bi türlü :KK25::KK25:
benim de sabahları çok midem bulanıyor
canm benm iyi geçti çok şükür üstte uzun uzun anlattım zaten.tüplerimde açıkmış şükür sonucum iyi çıktı.sende bebişini gör gel bakalım iyi haberlerle dön canm benm.bekliyorum haberlerini.hala nasıl seviniyorum senn hamileliğine ya.inşallah sağlıkla kucağına almayı nasip eder Rabbim.o günleride paylaşırsın bizlerle.
.
canım çok ama çok sevindm rahim filminin ağrısız geçmesine

selam kızlar..
geçmişe hızlıca baktım...

busmai kontrolün bugün.. iyi habelerle gel..

bende de durumlar aynen devam..dün klomene başladım.. 8 aralıkta kontrolüm var.. inşallah bu ay Allah beni de sevindirir..

kendinize iyi bakın.. ara ara gelip bakacağım.. bngl seni cidden çok merak ettim.. inşallah iyi sonuçlar almışsındır ve kolay geçmiştir filmin..
canım maşallah hiç kistin oluşmadan devam ediyorsun bu da güzel birşey inşallah sonuç verecek çabalar

X