Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

kızlar ben geldim kan testi yaptırdık 297,59 çıktı drumla görüştüm haftaya bekliyo beni değer içinde çok güzel harika dedi ayy inanamıyorum yaa allahım sağlıkla olsun herşey yarabbim

canım tebrik ederim. ne mutlu sana. Allah hayırlısıyla sağlıklı sıhhatli bebişini kucağına almayı nasip etsin.

merhaba arkadaşlar. daha öncede bahsetmiştim doktora gittim doktor bana 4 ay ilaçsız dene dedi. pkoluların %80 i kendi hamile kalabilir dedi. benim adetim genelde 3 gün 5 gün ileri atar. son eylül22, ekim22, kasım21 de adet oldum. düzenli gibi. eşimin spermiyogram test sonucu bugün çıktı doktor normal dedi. bende iltihap ve mantar var. flucan isminde bir ilaç yazmış doktor. adetinin 5. günü sadece bir tane yut dedi. soğan kürünü denemek istiyorum ama ne zaman başlamalıyım. bugün adetimin 2. günü. birde kilom 60 çok mu ? boyum 1,65 falan. kilo vermeliyimiyim.

o testlere çok güvenme idrar testi yaptırdı arkadaşım çıkmadı pahalı testlerden bile yaptırdı çıkmadı baktı olmıycak doktora gitti çıktı gebeliği

senin daha ateşin normal seyrediyor canımcım.. benimki bağıra bağıra geliyor.. geçen ay da böle olmuştu.. yine aynısı işte.. tek tek düşüyor ateş değerim ve en sonunda geliyor kırmızılar.. belim kasıklarım öyle sızlıyor ki.. klasik adet durumları.. ablamla telefonda konuştuk az önce sen adet olmadın mı daha amma gerginsin bi gelse de rahatlasan diyo. o taa oralardan teşhisi koyuverdi bana
ayy o ne yemek yapsam düşüncesinden bende nefret ediyorum.. eşime soruyorum ne yapayım diye, sen bilirsin yap bi makarna yiyelim diyor. içim dışım makarna olcak yakında.. ama bugün taze fasulye pişirdim, pirinç pilavı ve anneciğimin hasta çorbasından yaptım kendime.. çocuk olsa emin ol bende razıyım koşturmacaya.. tatlı telaşlar olur o zaman, altını değiş, karnını doyur,üstünü giydir.. mükemmel olsa gerek..

bakalım benimde eğer yine olmadı ise ki olmadığından artık eminim, son 2 klomen denemem daha olacak.. aralık ve ocaktada içeceğim.. sonrası muhtemelen aşılama.. o da olmazsa tüp bebek.. hakkımızda hayırlısı olsun canım.. aşılama ucuzmuş ve ben geçenlerde bakmıştım 2000-2500 civarı diye okumuştum.. bak sevindim valla bu fiyata
senin de eşin seni sinir ediyor ya gelip saçını başını yolasım geliyor.. naz yapacağına bi gitse test yaptırsa da sende rahatlasan.. o zaman gönül rahatlığı ile kıyafet almaya da gidersin çiğ köfteye bende dayanamıyorum ama etsiz çiğ köftelerden yemekte sıkıntı yok diye biliyorum.. bende çok yiyorum acaba etsiz olanları da sıkıntılı mı ki?

canım sen kırmızıları görene kadar ben senden hala umutlanacam haberin ola.idrar testleri pozitifte kesinde negatifte hala olabilirlik var.sen geçen ay ne zaman regly oldun ve kaç günde bir regly oluyorsun canım.

ayy arkadaşım canım umudunu kes sen benden.. ben 30 günde oluyordum ama son aylarda 3-4 gün sarkıyordu progestanı 15 günde bitirdiğim için.. bu ay 10 günde bitirdim kutuyu bilmiyorum ne zaman olacak.. ama ilaç biteli bu 3. günüm.. ve adetimin de 30. günündeyim..yani akşam sabah gelir kırmızılar..
hakkımızda hayırlısı olsun.. bngl'den geçti, benden de geçti say.. artık tüm umutlarımız sende.. inşallah senden gelir iyi haber de bayram ederiz..

canım selam ben adetin ılk gununden ıtıbaren 7.günü başladım hala devam ediyorum genelde saraçoğlu adet bittikten 7 gun sonra dıyor ama benım cevremdekı ve burdakı ınsanların birçoğu 7.gunu başlıyor bence de mantıklı cunku herhangi bir gebelık durumunda kullanmamak gerekir e 7 gun sonra başlarsan gebelık denk gelebılır dıye ben 7.gunu tercih ediyorum...

canım benim yarın adet görmen gerekli görmezsen eğer çok sevineceğiz ben o yaptığın teste inanmıyorum ya da inanmak istemiyorum beni mi bekliyorsun sen yoksa sakın beni bekleme benden önce hamile kal canım....
eğer o test doğruysa çok üzüldüm

canım kuru incir ve kayısı tüketmen gerekli... bol su tabi yanında...

cnm bende de varsebze ye, su iç, başka çaresi yok. bir de kuru kayısı iyi geliyormuş.. karnım kasıklarım da hala ağrıyor, korkuyorum. ariycam birazdan doktoru.
evet kuru incir, kayısı ve bol bol su...

bence de en az 1 lt de o da az 8 bardak içmen gerekli...

canım kasıkların neden ağrıdı ki bu kadar bende olmamıştı...

soğan suyu aksine sivilceye iyi geliyor canım... antibiotikli olduğundan kurutuyor sivilceleri...

canım bence sen iki defa yumurtlamışsın ayyy çok merak ediyorum ne zamana çekecek çizgini.
:) ay vallahi hiç öyle düşünmemiştim canım bebek gelmese de adet görsem bile bana yeter iyiye gittiğimin işareti olur yine de çok sevinirim inanki...

kızlar hamıle olup bebek dogurunca pco geçiyor mu?

% 40 iyileşiyormuş canım doktorum demişti...

hahaha seni bekliyorum sanırım teste inanın yahu.. geçen ayda negatif çıkmış ve doğru olmuştu.. bak yine negatif.. kasıklarım ağrıyor bende bilmiyorum.. çoook uzun zamandır böyle ağrım olmamıştı.. sanırım üşüttüm ayaklarımı filan.. hayırlısını diliyorum hepimiz için.. inşallah en kısa zamanda gelecek bebeklerimiz..

geçen ay benimde öyle kademe kademe çıktı sonra birden düştü benim birden düşüyor sabah ölçüyorum 36 ya düşüyor bir kaç saat sonra regli oluyorum
bence sen yanlış düşünüyorsun regli konusunda her ay tabiki aynı şeyi yaşarsın regli olurken ama hamilede kalsan yine aynısını yaşıycasın vücudun regli olacak gibi ağrıyor zaten o yüzden çoğu kadın anlamıyor ya hamile olduğnu kırmızıları görmeden umudunu kaybetme
ben şimdi kaynanamla oturuyorum ya bazen ben yapıyorum bazen o hiç sevmez yemek yapmasını yapsın meze yada böle kızartma hazır şeyler bugün o yapıcaktı eşimden hemen balık istedi yine düştü dört ayağının üstüne

:2:
ben yine de senin pozitifine odaklanmışım sanırım çok üzülüyorum böylede olunca
tabiki yola aynen devam ama sende sorun yok artık yumurtlaman oluyor eşinde de yok tüpler de açık neden olmasın diyor tabi insan?
demekki gerçekten de bir vakti var onu bekliyorsun...

turuncu canım bebeğinin cinsiyeti kesinleşti mi?
tarama testleri yapıldı mı?

bu mükemmel pozitifliğiniz beni gerçekten umutlandırıyor.. pekiii kırmızılar gelene dek bekliyorum umutla bende.. inşallah gelmezler ve beni şaşırtıp bebeğimi getirir bana bu bekleyiş.. bende temizlikten hiç hoşlanmıyorum.. tüm gün yemek yapabilirim, pastalar börekler.. ama yok işte evin işi bitmiyor ki.. ütüsü,çamaşırı,temizliği..
balık hiç yemiyordum ben,içim kalkıyordu.. geçen yıl tatilde eşim sürekli balık tutmuştu, onun tuttuğu balıkların hatrına yedim ve yedim yiyeli bırakamıyorum artık.. resmen ara ara canım balık çekiyor.. yıllarca ne güzel bir nimetten mahrum kalmışım. ama hala elleyemiyorum balığı, ya pişmiş alıyoruz ya da eşim diziyor tepsiye ben pişiriyorum ve piştikten sonra elleyebiliyorum ancak.. cins miyim neyim sanki

bende üzülüyorum canım ama elden gelen birşey yok. bugün baya bi güldüm halime.. ağlancak halime gülüyorum, ama ağlamak istemiyorum artık..
dediğin gibi herşey normal ve bekliyoruz bakalım.. Rabbim kararlamıştır bir zamanını..

haklısın canım artık güler geçer olduk elbette ağlamayacağız....
aslında artık her şey normal olduğuna göre eskiye göre çok daha rahat olmasın çünkü sağlıklı her kadın kadar şansın var... sakın sıkıntılara girme... durmak yok yola devaam

tedavilerden sonraki boş geçen aylarda bile bebeklerin birer birer haberlerini aldık arkadaşlardan yani tedaviyi bıraksan bile 2-3 ay yine aynı oranda şansın var... kaldı ki sen tedavine devam edeceksin...

Son düzenleme:

heh böle işte umudunu kaybetme çok örnek var böyle regli olacak gibi ağrı çeken ve hamile kalan o yüzden inşallah tez zamanda sende meleğine kavuşursun
bende yemezdim önceden balık senin gibi eşimle başladım bende sık yemeğe eşim ve ailesi çok seviyor çünkü balğı
benim annemde öyle kendi pişirince pek yiyemiyor bile ben bir kere pişirdim oda fırında genelde kaynanama pişirttiriyorum balıkları rahatım şimdi eve geçince seve seve yapıcaz :)

bizde de balıkları annemler ya da kayınvaldem pişirir çağırırlar bizi ben de bayılırım balığa...

busmai görüştün mü doktorunla canım benim kasık ağrıları normaldir sonuçta rahminde bir canlı oluşmaya çaba harcıyor böyle düşün....sakın kötüye yorma...
kalp atışlarını duymana da az kaldı dayan sabret...

Son düzenleme:

zaten bu ay pek bi rahat geçti benim için.. inşallah bundan sonrası da öyle olacak.. olmadı diye üzülmek yok.. dediğin gibi durmak yok, yola devam.. inşallah şansım yüzüme güler artık..

inşallah canım, hepimiz en kısa zamanda hamiş olalım.. bak canım balık çekti yahu.. yarın söliim de eşime balık alalım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…