Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Canım bulantılar genelde 7-8 haftada başlıyor.Çok şükür ben çok rahat bir hamilelik geçiriyorum.Hiç bulantım,kusmam,aşermem olmadı.Sadece çok iştahsızlık vardı.O da bu hafta biraz daha azaldı gibi çok şükür.Kiloyada dikkat ediyorum biraz.4 aylık oldum daha yarım kg aldım sadece.Önemli olan sağlıklı beslenebilmek.
İnşaallah seninde bulantın falan olmaz.

Doğumdan ben hiç korkmuyorum açıkcası.Nasıl olsa zamanı geldiğinde hiç bir güç onu içerde tutamayacak.
Benim korkum sezeryana alınmak.Malum artık hastaneler hep kolay olan sezeryanı tercih ediyor.
Ama eğer vucut normal doğuma uygun olursa kesinlikle normal düşünüyorum.Hemde epiduralsiz.
Tamamen ninelerimizin yaptığı gibi

ayyy walla bende öle pek bi nazlıyımdır canım cok kıymetlidirr yaa düşünsene kan verrken küt dşüp bayılan ben normal dogumu nası yaparım benm ilk terciihim sezeryan hem artk narkozluda degil belden asagısını uyusturuolarmıs uyanık oluosun bebegini görebiliosunn ayy cok heycanlııı benm için ilaç adının bi sakıncası yok veriyim ama doktor kontrolünde kullanılmalı bencee ozmolak die bi şurup canım aynı zeytin yağı gibi tadı şekerliii sadece

hımm benm suan 6 haftalık ama böle iştahsızlık war kaç gündür özellikle et görmek istemiorumm :26: walla cesaretine hayran kaldım canım ya keşke bende senn gibi cesaretli olabilsmm ama nerdeeeee

ayy canım çok güzel bir uykudur o bilirim :)
uyu da büyü bakalım birşey soricam sana ben bugün soğana başladım da soğanın dış kabuğunu soyuyorum ama başındaki o kıvırcık kabuğu koparmıyorum değil mi?
bundan önceki hamileliğim de öyle kullanmıştım...
sen nasıl kullandın?

soyuyordm bende dıs kabugunu kafasınıda koparıodum bilmiorumki öle pek detaylı yapmadım ya dörde böldüm attm suya ben

yaaa rakadaşlar nolur bilen bir yorumlasın 2 doktor yorumladı biri fena diil dedi değerlerin diğeri iyi gözüküyo istersen klomene başlayalım dedi madem iyi o zmn neden klomene başlayayım anlamadım:S
değerlerim şöyle;
fsh:6,12
lh:9,81
insülin:10,54
e2:43,92
prolactin:20,6
dhea-so4:289,9

canım inşallah bizlerde müjdelerimizi hepimiz gelip veririz bu topikte. doktor bana seni çok heyecanlı gördüm. lütfen sakin ol dedi. kafanı yorma fazla dedi. bebek düşüncesine fazla odaklanma dedi. başka şeylerle meşgul ol dedi. ne kadar çok düşünürsen o kadar ötelersin dedi.

aynen canım.bana da ne tüp bebekler yaptırıp da tutmayanlar var eve gidip tedavi yi bırakıp hamile kalıyolar dedi.yaaa bu bebek düşünme stres yapma diyolar da isteyen biri nasıl olur da unutur ki onu anlamıyorum ben unuttum artık takmıyorum falan diyolar ben yapamıyorum ilişki sırasında bile acaba tuttumu dölledimi diye düşünce ister istemez geliyo bunu beynimizden nasıl kazıycaz bu olamaz ancak tamamen ümidin biter kabullenirsin olmuycanı belki o zaman ama bu durumda valla ben yapamıyorum :)inşallah canım en güzel haberleri veririz
bide bişi sorcam burda bizim gibi pko lu olup hamile kalan kaç kişi var biliyomusun benim takip ettiğim karaböcük,reyyan,ebrry,turuncu... var başka kaç kişi yaaa ben birinde bi yere girdim yine bu forumda ama başka alanda 189 tane isim listesi çıkarmışlar burda da yapalım herkezin durumunu takip etmiş oluruz yani demi

valla ne desek boş normal doğuma gidiyorsun bebek ters oluyor yada bir sorun çıkıyor sezeryana alıyorlar o yüzden Rabbim hangisi hayırlıysa öyle doğurtmak nasip etsin

ilaç içinde zaten ben bir kenara yazıyorum lazım olunca doktora sormak için biliyorsun bazen doktora bazı şeyleri hatırlatmak gerekiyor :)

Son düzenleme:
ben geldiiiimmm
dün sabah yataktan kuzenimin telefonu ile fırladım.. uyuyor musun, kalk çabuk hastaneye gel doğuruyorum dedi apar topar çıktık evden.. 8 buçukta filan yanındaydım.. kız yatıyor ara ara ah oh diyor.. arada doktorlar geliyor, kontrolleri yapılıyor açılma yok deyip gidiyorlar.. 11e doğru gelip suni sancı taktılar.. anam o ne o kız serumdan yarım saat sonra sık sık sancılanmaya başladı.. yanda nst denen cihazda sürekli bebeğin kalp ritmi ve sancıların şiddeti grafik olarak çıkıyor.. eğriler sıklaşmaya başladı.. yani sancılar artıyor.. ama ne artma.. kıvrım kıvrım kıvrandı.. ama soruyorum nasıl bişey diye adet ağrısının şiddetlisi.. arada can havli ile bağırıyo doktorlara sezaryene alsanıza beni filan diye.. ama bir doktor vardı gelip gelip sen doğurursun doğurursun sancıların çok iyi deyip gidiyordu.. fakülte hastanesiydi ve hiç bakmadı ise 6 ayrı asistan doktor gelip gelip alttan muayene ettiler.. ben tiksindim vallahi.. asla öyle bir hastane tercih etmem dedim kendi kendime.. neyse en son 15.10da doktorun biri yine geldi.. bir önceki muayene de kaç cmdi açıklık dedi, dedim 4-5 civarı demişlerdi.. adam odadan bi çıktı doğuma başlıyoruz bebek yola girmiş, açıklık 8-9 cm civarı... kapıdan kuzene hadi kolay gelsin, Allah kurtarsın deyip çıktım.. kapının önünde bekleyiş çok zordu.. arada çığlıklar geliyordu, sonra sesler kesiliyordu.. en sonunda 15.35de bebeğin sesi geldi.. süper bişeydi ama.. bebeği temizlediler giydirmek için araya çıkardılar, önceden izin almıştım bende hemen girdim içeri.. fotolarını çektim.. ayy mükemmel bişeydi ama..
geçmişi az okudum doğumda korkmayın.. mükemmel bir şey.. bebeği alıp odaya geçtik, 10-15 dakika sonra kuzen de geldi.. anaaam sanki o sancıları çeken o değilmiş gibi.. öyle rahat ve güleçti ki.. unuttum gitti hiç ağrım sızım yok deyip durdu..
Allah'ım bizlere de nasip etsin..

ehh ben de bu koşturmacadan dolayı dn hiç gelemedim.. gece eve geç geldim, yatağa bir attım kendimi, sanki dedim ben doğurdum her yanım ağrımış.. ama kuzen sancılar anında hep ellerimi kollarımı tutup öyle sıkıyordu ki.. her yanımı morartmış

canm ayın 3nde oldum çatlatma iğnemi adetime 2gün var.evet canm bu durumu konuşup düzeltmeliyim.hasta olduğum için çok kalamıyorum hemen bakıp çıkıyorum.
2 gün sonra testini yap canım çok merak ediyorum güzel haberi senden de alalım inşallah...
dinlen canım iyileş.. aklını da yorma sıkma kendini..

bu umudunu hiç yitirme sabırla bekle küçük hesaplar da yapma şu gün çatladı bu gün ilişki diye olacağı varsa her türlü gelir miniğin....

canım uykular başlamış maşallah uyu yarasın canım ama kilo alma tamam mı? bak turuncu 4 ayda yarım kilo almış en ideali bu...son 3 ayda zaten 5 kilo alacaksın şimdilerde ne kadar az alsan kar...

canım maşallah çok cesursun... çatır çatır doğururum diyorsun yani:))
ben kesinlikle sezeryanı tercih ederim...

bence de odaklandın mı olmuyor son 3 ay ben odaklandım havamı aldım (
bu sebeple hiç bebek düşünmüyormuşcasına kafamızı ordan uzak tutmak zorundayız...

Son düzenleme:

meraba bişi sorcam yaa bi arkadaşa da sordum demin burda böyle pko lu olup kaç kişi var hamile kalan bunlar çatlatma yla mı kaldılar kendilinden mi bide siz demi hamilesiniz :) biraz meraklı ve heyecanlıyım kusurum olduysa af.... :)

geçen eşimle konuştuk bu konuyu takma sakın şu anda başka önceliklerimiz var onları halledelim o zamana kadar olmazsa tekrar doktora başlarız dedi bir güzel konuştu benle sakinleştik tamam takmıycam artık dedim söz verdim yok anam yok asla takmıycam demek yalan yani beynimin içinde dönüp dolanıyor bebek düşüncesi aslaa düşünmeden duramıyorum

ay Allahmı söyletti keşkee değilim canım hamile
canım bende pko belitileri çok ama değilim pkolu nasıl oluyor sa çatlatma iğnesi doktora gidenler yani klomen tedavisi görenlerde oluyor yada doktor kontrolünde yumurta takibi yaptıranlarda öyle kalan çok arkadaş var herkes bir yol tutturmuş gidiyor canım kimi klomenle kimi kendiliğinden soğan kürü yapanlar başka kür yapanlar metformin içeren şeker hapları kullananlar vs... gibi

teşekkür ederi canım sen çok tatlısın herzaman cevap yazıyosun burda seni çokkk sevdim :) allah herşeyi gönlüne göre nasip etsin inşallah

maşallah canım ya Allah bağaşlasın annesine babasına...
ne güzel destek olmuşsun sana da senin doğumunda böyle güzel destek olsunlar inşallah...nasılsın sen iyi misin moral olarak?

Son düzenleme:

teşekkür ederim canım allah söyletti o zaman kısa zamanda kalcan inşallah :) ben burda böyle hamile kalanları okuyup çok seviniyorum sanki ben kalmışım gibi :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…